m Wiss tillQUHAX ETS JEUGDKUKKIEK BEL OP 68317 NICHT ELLA HIELD ZICH WEL AAN HAAR AFSPRAAK r Waar komt al dat hout vandaan? rns 0.89 0.98 1.39 1.59 2.98 1.59 1.98 3.98 1.98 3.98 *.98 4.98 Alleen prima kwaliteit - TAXI'S Tm Onze veel te grote voorraden moeten er uit tegen ongekend lage pr y zen, negens vergevorderd seizoen. M. C. DE MOOR A LI VACANTIE ■I1IHII J Runderlappen 1,29 0,26 Beste Runderlappen 1,39 0,28 Magere Riblappen 1,59 0,32 Magere Braadlappen 1,69 0,34 Fijne Rib 1,84 0,37 Harstlappen 1,79 0,36 Kalfslappen, zonder been 1,43 0,29 Kalfscarbonade 0,94 0,19 Kalfsfricandeau 1,69 0,34 Harstcarbonade 1.53 0,31 Ribcarbonade 1,63 0,33 Lendecarbonade 1,74 0,35 Hamlappen 1,74 0,35 Kamstuk 1,89 0,38 Doorregen Varkenslappen 1,07 0,22 Vette Lappen 0,89 0,18 WEGENS ENORM SUCCES Heerlyk gekruide Verse Worst per 500 gram van 1,43 nu1,30 Bij 500 gram Rund- of Varkensgehakt 250 gr. Gesneden Niervet voor slechts 0,10 VOOR DE BOTERHAM Leverpastei in blik, van Linthorst0,37 Boterhamworst, per heel blik 0,76 Gelderse Worst per 100 gram0,45 Zomerworstjes, per 100 gramƒ0,47 Mager Boterhamspek, per 100 gram ƒ0,34 Is wachten een bezwaar Geef dan Uw bestelling maar Zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Let op het juiste adres: LANGE KERKSTRAAT 25 TEL. 66019 SCHIEDAM Wetter Garage Tel.68810 C. van der Burg Zn. Personeel gevraagd Profiteer OOK II rail onze grote BOERHAVELAAN 34a TELEFOON 67350 MED. GEDIPL. CHIROPODiSTE Hoogtezon Bestralingen Manicuren advies. GEVRAAGD Vrouwelijke Kantoorbediende TE HUUR GEVRAA6D Een GARAGE voor personenauto in het westen van Schiedam. SCHIEDAM M£T Zephir-ruitjes, was echt, voor jurken en kam peerhemden, thans Katoen Imprimé aardige dessins 80 cm. breed, wasecht, thans Haircord, in enorme sortering, nopjes, pop petjes en bloem-des- sins, voor kinderen en dames „Beate" opgewerkte z\jde in wit en bleu, voor blouses en linge rie, 90 cm. br., slechts zolang de voorraad strekt Organdie, SO cm. br., pracht kwaliteit, wit, rose en bleu van 3,98 voor Doupion Linnen, 1B0 breed, in div. kleuren, van 2,98 thans Cloquette, (strijken overbodig) 80 cm. br., in uitsluitend laatste nieuwe dessins, enor me sortering, thans Everglaze, 90 cm. br., in bloem en ruit-des- sins, origineel Zwit sers, thans slechts Unie-Super-GIaze, in hardrood, crème, tur- quise enz. 90 cm. br., zolang de voorraad strekt Effen Finella, 140 cm. breed, in 25 kleuren, ook wit en zwart, ge heel kreukherstellend thans Kamgaren voor man- telcostuums, in zwart en bruin, 140 cm. br. Enorm verlaagde prij zen in: Zuiver Wollen Mantelstoffen 140 cm. breed, thans vanaf -\ Jongelui, Zoals jullie nog weet van de vo rige week, had Ze us een zware kamp gehad tegen de Giganten en hij dacht, toen die overwon nen waren, dat hij nu wel rust zou krijgen. Moet je geloven1 Zijn moeder Gaia en de Tarta- ros hadden nog een vette kluif voor hem in petto. Na heel lang beraadslagen dachten ze: nou hebben we het gevonden, daar ontkomt hij niet aan. Moet je horen Ze maakten een vreselijk dier, 'n vlammenspuwend mon ster. Dat monster heette Typho- eus. Als die Typhoeus op de aar de stond, dan raakte hij met zijn honderd koppen de sterren, zijn handen reikten tot aan de ein den van de aarde en de vingers van die handen waren honderd vergiftige slangen. Hoe kwamen ze op zon idee, hé. Daar móet je wel een Griekse godin voor zijn Dat monster kon spreken als een mens, blaffen als een hond, brul len als een leeuw en sijfelen als een slang. Je zult zo'n diertje tegenkomen op het kilometer laantje op een late avond Er bleef geen ene god in zijn paleis. De meesten vluchtten naar Egypte en Zeus trok zich hele maal terug op de hoge Kauka- sus. Maar daar trok Typhoeus zich niets van aan. Hij was er om Zeus te vangen en dat zou hijDe slangen van het ge drocht pakten Zeus beet. Het monster sneed Zeus z'n pesen door van handen en voeten en sloot hem op in een donker hol ergens op Cicilië. De bedoeling was dat Zeus daar door zwavel damp zou verstikken. Maar de zonen van Zeus, Her mes en Pan, kwamen nog net op tijd om hun vader te redden. Zij stalen eerst de pesen terug, zet ten ze weer op hun plaats (knap hé) en Zeus was weer de oude. Het monster was natuurlijk ner gens op bedacht en zo konden zij hem goed onder schot nemen. Duizend fel knetterende blik sems werden op hem afgevuurd en daar kon hij niet tegen. Hij bloedde uit duizend gapende wonden. Zeus klom op op zijn bliksemwagen en dreef het wan kelende monster naar Sicilië, waar hij hem begroef onder de Etna. Het gebeurt nog wel eens dat Typhoeus zich beweegt en dan beeft de aarde rondom de Etna, maar als hij kwaad wordt, en dat gebeurt nog wel eens, dan springt de Etna open, eerst komt er dan een grote rookwolk en daarna spuwt hij vuur en la va. Dit is de geschiedenis van de vuurspuwende berg, de Etna. Nu brak pas de rustige rege ringstijd voor Zeus aan. Hij re geerde op de Olympus als „de hoogdonderende". en de „wol kenverzamelaar". Vanuit de hoogte zag hij neer op het getob en geploeter van de mensen. Na lange tijd gingen die mensen echter minder goed oppassen. Zij leefden er maar op los. Dat be viel Zeus helemaal niet, zodat hij het menselijk geslacht ver nietigde door een vreselijke wa tervloed. Alleen Deukalion en Pyrrha ontkwamen daaraan. Het is wel typerend dat een ge lijke gang van zaken zich wer kelijk heeft afgespeeld bij de zondvloed, waaraan alleen Noë en zijn gevolg ontkwam. Zeus wenste absolute gehoorzaamheid onder zijn regering. Maar hij moest toch nog geloven aan een Nootlot, wat boven hem stond, wat hem regeerde. Het nootlot heette de Moira, wat de Romei nen hebben veranderd in Fatum. Tot de volgende keer, hoor J. Ie Blansch de Graals Slager ij pw 800 gram per 100 gram MONOPOLE-THEATER brengt vanaf Vrtjdag 3 Juli: VOOR DE STAD BINNEN- EN BUITENLAND Ook voor Trouwrijden. FR. HAVERSCHMIDTLAAN 74 SCHIEDAM (achter het Rubenspletn) Vaten- en Kistenfabriek Viaardingen voor diverse Afdelingen Zich te melden: 1e van Leijden-Gaelstraat 4, Viaardingen sensatie verkoip! 11gph^lg.IC[fr-mrm."n. .z».1.'. OP «IPdAtch De droom, de strijd en de ondergang van het grote opperhoofd. In 1811 is Indiana het centrum van Britse agi- tafaiie. De Amerikanen hebben de meerderheid der Shawnee-imdianen (onderTecumseh) op hun hand, maar de Engelsen profiteren van de haat, die de eenogige Profeet tegen de Amerikanen heeft Zij onderscheppen Amerikaanse betalingen in zout, met het gevolg dat de Profeet de stad Vincennes overvalt en zelf zijn zout haélt. De regering te Washington zendt Steven Ruddel om uit te vinden wie alle Amerikaanse bf-vc^- gen aan de Engelsen verraadt. Weinig ver moedt Steven, dat Mc Gregor de schuldige is, de vader van zijn ge liefde Laura. Over zijn liefde zwijgt Steven ove rigens, omdat hij weet dat Tecumseh (met wien hij is opgegroeid) Laura hoopt te trouwen. - De gouverneur maakt op Stevens raad aain enkele kooplieden bekend, dat hij land voor (voor for- ten'bouw) hoopt te kopen van opperhoofd Donder wolk. Wordt dit verra den, dan zullen zij we ten in welke kring de verrader schuilt. McGre- Profeet Donderwolk's stam aan. voor spoedige indiensttreding op HANDELS KANTOOR te Rotterdam voor veelzijdig administratief werk, leeftijd 15-17 jaar Vereiste Diploma Mulo of Mulo opleiding Zij, die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Sollicitaties onder No 1370 van dit Blad. Brieven onder nummer 1352 bureau van dit blad. 2x per week alle gezinnen in persoonlijk bezoeken kunt U niet 1 U kurnt ze echter wel regelmatig allen bereiken wanneer U een ADVEKTF'l"r'.r in au óiaoplaatst. AUTO'S MET GESLOTEN A a vu A WW'AGE2H- llilll Jaren en jaren lang heeft moeder ons bezig gehouden met haar verhalen over nicht Ella. Ella en moeder waren van dezelfde leeftijd en ze zijn altijd boezemvriendinnen geweest, vanaf hun prilste jeugd. Omdat hun ouders in dezelfde plaats waren, konden Ella en Moeder dezelf de school bezoeken, ze zaten in dezelf de klas. ze gingen samen over en.... dit was wel heel wonderlijk.... ze zijn samen één keer blijven zitten. Je kunt je moeilijk een hartelijker, inniger vriendschap voorstellen, dan tussen moeder en nicht Ella. Daarom is moeder ook zo geschrok ken, toen nicht Ella plotseling, op haar twee-en-twintigste jaar. verliefd werd op een Amerikaan en toen ze zelfs met die meneer ging trouwen. Dat was meteen het einde van de pret, want nicht Ella ging, met haar man, naar Boston en moeder bleef in Holland. Daar is ze dan getrouwd met mijn vader en ik geloof wel, dat ik mag zeggen, dat mijn ouders een heel gelukkig huweliik gehad hebben en dat hun huwelijk nog steeds zo goed is. als 't maar zijn kan. En tochMoeder heeft nicht Ella nooit vergeten en wel duizend maal heb ik 't haar horen zeggen: „Jonges... we hebben 'L toch zo best. maar er f" EEN ding.... ik zou zo graag nicht E"a nog es zien en spreken." Ja. het is nu achtendertig laar ge- lpden. dat n>cht EUa naar Amerika ging en in al die jaren is ze maar e°nmaal in Holland geweest en dat is nok al weer twintie jaar geleden. Mlin vader zat altijd goed*"oerii° te glimlachen, als moeder weer begon over haar nicht EUa en vorig jaar zei hij plotseling: „Tk h"h een plannetie, lieverd. Die nicht Fv'a vsn jou. die zie je hier nooit meer terug. ïn December moet ik een week naar Amerika. Ais jij nou es vooruit ging en ie zou eerst es een brotie tman kiiken bij ie n!e' t EUa?" Moeder werd eerst rood en toen b!-°k en eindelijk stamelde ze: „Ik heie-oaal alleen naar Amprika ..Waarom niet?" vroeg Vader dood leuk ...Te gaat met het vliegtuig.... we hebben ons heie leven hard ge- vmrkt en dat kunnen we nu wel be- ta'en Laten wij het er ook eens van nemen In dat vliegtuig word je ver zorgd als een zuigeling En dan vraag je aan ie nicht Ella, of die je komt ha'en in New-York. En als ze dat niet kan, dan neem je de kist naar Boston en dan haalt ze je daar wel af... Moeder ZEI. dat ze er niet over dacht Dat betekende, dat ze er drie weken over dacht en toen had ze be sloten. dat ze het doen zou. Vooral de gedachte, dat ze afgehaald zou wor den en dat ze. samen met vader, terug zou gaan gaf haar moed Vader is een echte zakenman. Die schreef dus een lange brief aan nicht Ella en die brief heb ik later te zien gekregen, toen al die verwikkelingen ai lang achter de rug waren.... en zo zal dus mijn vrouw op 12.11.'51. omstreeks 4 uur ln de mid dag aankomen Wij hopen van harte, dat TJ er dan zijn zult, om haar af te halen En nog een heleboel meer. Vader bracht moeder naar het vlieg tuig en moeder was wel erg zenuw achtig. maar ze hield zich flink. Over ée trip naar New-York, heeft ze later aiet veel verteld.... maar het verhaal van de aankomst, kregen we, ln geu ren en kleuren. Vader had namelijk de stewardess van het vliegtuig verzocht, een oog op moeder te houden en haar veilig af te leveren in de armen van nicht Ella. Zo landde de kist dan op de New- Yorkse luchthaven en toen kregen ze eerst de douane en toen de pascontröle en daarna kwamen ze in de wacht kamer en daar zatGEEN NICHT ELLA! Hoewel het toch al half vijf was! Moeder raakte helemaal van streek en ze wachtte twee uren en tuurde naar de deur. Eindelijk zal dat die stewardess wel zijn gaan vervelen, want die stelde heel opgewekt voor. om nicht Ella op te bellen in Boston. Moeder schrok er vanze wist het nummer niet enwat zou dat niet kosten? Maar dat nummer zou ze wel vin den, zei de stewardess en de kosten waren voor de luchtvaartmaa'schappij. Dat zat dus best en de stewardess bleef een half uur weg en moeder tuurde een half uur naar de deur en nicht Ella kwam niet opdagen. Toen verscheen de atewardess weer en die keek moeder licht-verwijtend aan en ze zei: „Maarhoe kunt V zich nu zó vergissen? Uw nicht heeft de brief er bij gehaald en daar staat in, dat U pas op 11 December zou komen. Enfinmoeder heeft een nacht doorgebracht in een hotel en toen kwam nicht Ella haar halen. Die was van Boston komen vliegen en ze bracht de brief van vader mee. En daar stond het: en zo zal dus mijn vrouw op 12.11.'51, omstreeks 4 uur in de...." „Dat was gisteren." zei moeder „tó November „Nee," zei nicht Ella, „daar staat 11 December Ze hebben lang heen en weer ge praat en toen is die zaak opgelost Zie je als wij op 12 November een brief schrijven, dan zetten we daar boven 12, van de elfde maand "51. Dus: 12.11.'51. Maar een Amerikaan noemt eerst de maand: December, de elfde, 152 En daarom was nicht Ella van plan op elf December naar New-York te vlie gen en moeder te halen. Natuurlijk heeft vader de schuld gekregen, maar vader heeft een brede rug en die lacht maar es.... Onze bouw-lndustrie heeft een enorme behoefte aan hout en dat is in andere landen al niet an ders. Levert Europa al dat hout? WelZweden zou heel wat kunnen doen. maar het meeste Zweedse hout wordt verwerkt tot papier. Rusland heeft een gordijntje van ijzer opgehangen en dat niet alleen voor hout. En verder zijn er in. Europa geen onmetelijke bossen meer die 'n onze behoefte zouden kunnen voorzien Een zeer groot deel van de wereld-productie komt uit Ca nada, vooral uit het Noorden van het land. waar de Frans- Canadezen wonen. Die knapen zijn beroemde houthakkers, /.e hebben er de spieren voor en de machines Een groot deel van het werk wordt namelijk machi naal gedaan en de houthakkers werken als volgt: Eerst worden de bomen, die geveld zullen worden, gemerkt, door een deel van de bast Ie verwijderen, ongeveer een Te" ter boven de grond. Dan klimt de kruin-kapper naar boven en die kapt het vrijwel waardelo'.e dunne topie van de boom af. Hierna gaan de echte houthak kers aan het werk Zij werken gewoonlijk met zijn tweeën en het is een wonder, hoe snel ze zo een reus geveld hebben En dat doen ze dan zo. dat de stam precies daar komt te liggen, waar ze hem hebben willen Een tractor sleept die lange stam naar de cirkelzaag of lengte- zaag die op een olie-motor loopt en zo wordt de stam ln onge veer gelijke stukken verdeeld. Dan sleept de tractor die stuk- Itea aan» de vrachtwagens, ot het hout-treintje, dat de 'tam- men naar beneden brengt En- beneden is de rivier, die zorgt verder voor goedkoop vervoer. Het hout drijft namelijk, samen gebonden tot grote vlotten, met de stroom mee naar de havens en de vlotters hebben er alleen maar voor te zorgen, dat ze een eventuele opstopping snel ver helpen met hun lange stokken. Wordt de stroom breder en zijn de stroomversnellingen eenmaa I achter de rug. dan worden de vlotten op elkaar gestapeld en aan elkaar gebonden, zodat eT een soort schuit ontstaat, in Je vorm van een reusachtige sigaar. En ln de havens wet«n ze wel raad met al cat hout Het wordt verkocht aan lannen, over de hele wereld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1953 | | pagina 2