XMANUFACTU1? Zelibewoning C. BUITELAAR Piipins verwelkomei Ariëns! BOTERLETTERS NAAIMACHINES De plaats vervanger yan de Sint WINKELMAN's Automobielbedrijf WIE ISA. VAN LEEUWEN? DE SINT IN NOODI Het sal niet lang meer duren of ook Sinterklaas koopt bij TELEFOON 66731 - ROTTERDAMSCHEDIJK 256A Bent U al klaar met Uw Sinterklaas in kopen Zo ja, dan bent U zeker al bij ons geweest en heeft U geprofiteerd van onze enorme sorteringen, onze beste kwaliteiten enonze lage prijzen Maar.als U nog cadeautjes kopen moet kom dan in onze ,zaak Rotterdamsedyk 256 en U zult versteld zijn van de geweldige keuze in cadeaux. Voor kinderen, voor dames, voor heren, voor de huishouding en voor de baby. Wij hoeven U nu alles weer niet op te noe- men, want allicht bent U deze week onze etalages wezen bekijken en heeft U gezien wat zij U bieden. Op één ding willen wij echter Uw speciale aandacht vestigen en wel op ons Over hemdenvak. Wij brengen een keurig stevig overhemd met vast boord in alle maten en in vier tinten voor ƒ4,95 Dan een extra fijn overhemd in wit en ge kleurd, alle maten, vast boord6,95 Met 2 losse boorden ƒ7,90 Dan nog ons extra mooie poplin overhemd in wit en gekleurd, trubenijs-boord, dub bele manchetten, alle maten voor ..ƒ9 95 Dat alles vindt U by Oerzuinig OUATH SCBDEALEK „BORtlWABD" Bijna heel Schiedam weet het al De all-round vakman op het gebied van Sinds jaren het adres Ook voor nuttige St. Nicolaas-cadeaux zo als: Naailampen, Rokspuiten, Stop- of Bor- duurringen, Scharen, enz. enz. Pand te koopinOROENELAAN waarvan bovenwoning vrij van huur Middellandplein 3 Telefoon 38054 Rotterdam (IN SINT NICOLAAS VERPAKKING) Boterstaven 10.90 en 11.50 Banketstaven, prima kwaliteit I 0 60 en I 1 ONS SUCCES: Verder speciaal aanbevolen: isi De avonturen van Sir Rodney Pokerstone door S. Graham Toen de eerste vlagen van rheuraa de Decembermaand aankondigen, was dit afgezien van de rheumatiek zelf voor sir Rodney Pokerstone of Pokerstone Man sions een allesbehalvende prettige sensatie. Op dat ogenblik namelijk herinnerde hij zich met verlam mende zekerheid, dat hij in een onbewaakt ogenblik van schier verloren gewaande, jeugdige overmoed zijn zuster, lady Emma, beloofd had om op de avond van de 5de December voor een bezoek van Sint Nico- laas zorg te dregen een en ander met het oog op de hollandse gasten van huize Pokerstone. Alhoewel sir Rodney reeds vijf tig jaar geleden een vaag om lijnd gevoel van wantrouwen aangaande het bestaan van de goede Sint had opgevat, bleek, nu de fatale datum met plompe tred naderde, dat het een schier ondoenlijk karwei was om op het Engelse platteland iemand te vinden, die ooit van deze hei- ligman gehoord had. Na enige overspannen onderhandelingen met de rentmeester, was sir Rod ney weliswaar in het bezit geko men van een vrij uitgebreide lijst van werkloze boerenzoons, die wel voor een loos karweitje te porren waren, doch toen ook de laatste van dit lijstje met ver wilderde blikken Pokerstone Mansions verlaten had (e.e.a. onder het motto „Als u mijn denkt te verlakken, mot u vroe ger opstaan"), was het een vrij wanhopig edelman geweest, die zich klagelijk zuchtend in z'n favoriete clubfauteuil neerliet. „Want zie je Hargraves", ge baarde hij lusteloos tegen z'n butler, „ze hadden hier nog nooit van Sinterklaas gehoord Voor hen is de uiterste luxe eens per jaar het kerstmannetje en daar moeten ze dan maar weer zien de volgende twaalf maan den mee te doen. Nee, die lui in Nederland zijn beter af: twéé keer pakjes in één maand Maarrrr," vervolgde hij zwaar moedig, „met dat al hebben we nog geen Sint „Als U mij veroorlooft, sir", sprak Hargraves eerbiedig. „Ja wel," riep sir Rodney narrig uit, niet de flauwste notie hebbend wat er op dat ogenblik te ver oorloven vieL „Ik meende een oplossing te hebben sir, voor dit nijpend probleem.... ik meen de zonder wij eventueel, als het niet anders kan, met inachtne ming van alle ik bedoel „Zing het maar beste jongen, als je het niet zeggen kunt," merkte sir Rodney verdraag zaam op en opeens daverend uit schietend: „Maar sta dan toch in vredesnaam niet zo te wau welen kerelSpuit op I" En Hargraves spoot.... Toen hij zijn plan aan zijn supe rieur uiteengezet had, maakte zich een uitdrukking van zorg wekkende verbijstering van diens trekken meester. „Maar man, Hargraves... dat kunnen we niet doen", hijgde sir Rod ney." Het noodlot dwingt ons op deze ongebaande paden, sir, sprak de butler verheven." En dan sirhet is voor uw ge- eerde gasten, sir en...." „En ik zal me er onsterfelijk belache lijk mee maken als er iets mis gaat," riep sir Rodney tragisch uit. „Ik vertik het ten eeuwige dage versta je ten eeuwig0 dage „Zoals u wilt sir, ten eeuwige dage", antwoordde Hargraves correct. „Eh, mag ik u er dan, misschien ten overvloede, nog even op attent maken dat het over twee dagen Sinterklaas is, sir?".Na welke indrukwekken de monoloog hij met geheven hoofd het toneel verliet, zijn pa troon in een staat van de diep ste neerslachtigheid achterla tend. 3r Op vijf December was de weer stand van sir Rodnéy gebroken. In vredesnaam, dan moest het er maar van komen. Het plan Hargraves zou doorgang vin den, ten welker doeleinde de kok reeds onder opmerkelijke belangstelling een voorraad roet uit de schoorsteen gekrabd had. Toen des middags ook nog een pakket van de plaatselijke cos tumier arriveerde waaruit reeds als veelbelovende prelude de krul van een staf stak, begon zelfs sir Rodney schik in het geval te krijeen. Al neuriënd van „Hear, who ie knocking there, children" (Hoort, wie klopt daar kinderen) zat hij in de bibliotheek Oudnederlandse naslagwerken te doorvorsen, op zoek naar de nuttige wenken, die de folklore soms geeft in de richting van dergelijke hoogtij dagen. Toen hij na een uurtje genoeg meende te weten over „handgrepen voor Klazen in zakken" en „het kluchtig roede- zwaaien boven weerspannigen" ging hij met de smaak van spe culaas al in z'n mond op zoek naar een deugdelijke jutezak om de cadeautjes in te doen. Begeleid door z'n lievelingspoe- del doorkruiste de grijze edel man vrijwel het gehele land goed van de wijnkelder tot de stallen toe, zonder er echter in te slagen om ook maar zulk een begeerd voorwerp aan te tref fen. „Dat wordt behelpen, sir", mompelde Hargraves zwaar moedig, die voor de met familie wapens versierde spiegel ver manende Pieter-uitdrukkingen aan het studeren was. „En sir", vervolgde hij met een lich te trilling van verontrusting in zijn sonore stem. „We hebben* nog maar een kleine anderhalf uur, sirWaarna hij in af wachting van de dingen, die nu ongetwijfeld snel komen gingen, zijn gezicht met een grondlaagje van roet begon in te wrijven. Voor Rodney was er geen aan sporing meer nodig om jachtig naar zijn kamer te verdwijnen, waar hem bij het uitpakken van zijn costuum een tweede schok wachtte: het door de costumier opgestuurde - enig in het graaf schap aanwezige, sinterklaas pakje was op z'n minst genomen vier maten te groot dr Hoe hij uiteindelijk erin ge slaagd is zich de tabberd aan te trekken, de pakjes onder de arm te hijsen en de mijter met be hulp van enige elastiekjes en dubbelgevouwen kranten op het hoofd te bevestigen, is hem tot op heden een nog vrij duistere kwestie gebleven. Feit is het, dat hij toen hij in de spiegel keek opeens met een ratelende slag, staf en pakjes over de vloer liet bolderen, de zoom van z'n tabberd liet schieten en de mij ter door de onverwachte schok over zijn ontzette ogen schoof. „Hullep riep sir Rodney aam borstig uit. Want afgezien van het feit dat de confrontatie met zijn eigen verschijning reeds ruim voldoende was om hem drie dagen het bed te doen hou den, bemerkte hij dat in de om lijsting van de geopende deur 'n zwarte tronie boven een dito jacquet hem met devote belang stelling gadesloeg. „Niet doen, ik bedoelhelp, ik zie niks, wat moet jewie ben je Ik stik in mijn mijter broddelde sir Rodney tussen de hartklop pingen door. De ontknoping bleek echter een desillusie. „Ahum, eh, ik ben het sir," antwoordde de zwarte figuur onderdanig, hoewel de opmerkzame toehoorder een vleug van lichte paniek in die stem zonder twijfel had onder kend: „Het is Hargraves sir, met uw permissie sir, het wil me voorkomen dat uw costuum voor een eh, wel een, ehiet wat forser persoon zou kunnen zijn, sir„Oh tóch infor meerde sir Rodney belangstel lend en opeens weer door het heilig vuur bezocht wordend, bulderde hij: „Maar lummel, sta dan toch niet zo imbeciel met je zwarte bakkes me aan te gapen, tenminste ik neem aan dat je dat doet. DOE IETS 1" Enfin, de nu volgende voor vak lui zeer zeker opmerkelijk te noemen trek- en sjorpartij vond haar uiteindelijke bekroning in een totaal verfomfaaide mijter, waaronder een met verwilderde ogen rondkijkende sir Rodney, die ontdekte dat ze nog precies een kwartier de tijd hadden om zich verder voor te bereiden op het alleszins genoeglijke festijn. Na welke tijdmelding Hargra ves dromerig opmerkte dat aan zijn costuum alleen nog het petje ontbrak. „Petje Waffoor petje V riep sir Rodney gel'riteerd uit, wan trouwig opziend naar de vrij uitheemse hoofdbedekking, die zijn butler zich inmiddels in de vorm van een theemuts met een veer, had aangemeten. De goede man bleek op de zwie rige pietenbaret te doelen, die hem, naar hij had gehoopt zo zou flatteren. Enfin, met de theemuts ging het ook, ze kon- •den altijd nog zeggen dat dit zo de gewoonte was bij de Engelse Sinterklaasvieri Toen beiden uiteindelijk in groot gala gereed stonden, was er nog een pijnlijk incident toen bleek dat de pietenmuts lekte. Een, na enig vruchteloos gemorrel, uit het inwendige opgedolven thee pot bleek aan voornoemde irri gaties niet vreemd te zijn. Veel tijd om zich hier over te bekom meren, hadden ze echter niet want daar klonk uit de salon hen al het „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht" tegemoet uit de kelen van de Nederlands® gasten, de drie jongetjes Beuzel- mans uit Klazinaveen. „Ahum, als u mij veroorlooft sir.gichelde Hargraves, dia nu helemaal over zijn toeren was, „dat kon wel eens voor ona wezen, sir". Doch sir Rodney koerste reeda minzaam links en rechts bui gend, schier kromgegroeid door de vrijwel overal onder z'n tab berd uitpuilende pakjes, da vleugeldeuren binnen. Een to tale catastrofe deed vrijwel ge lijktijdig zijn intrede. „HuhDat is Sinterklaas niet Dat is ome Rodney", brulde een vertwijfeld kinderkoor hem te gen. „Maar nee, ikwat voor den.HOE WETEN JULLIE ik begrijp er geen fluit van stamelde sir Rodney huilerig van teleurstelling. „Uw baard, sir," zuchtte zwakte Hargraves, die inmiddels gena derd was en besluiteloos met z'n nieuwe roe stond te spelen. „M'n baard, wat baard," hijgde Rod ney, terwijl hij intuïtief naar z'n kin greep temidden van een aan moedigend geloei van de jonge tjes Beuzelmans. En als de pakjes hierdoor al niet vanzelf ten tweede male met geraas ter aarde waren gestort dan had sir Rodney ze zeker per soonlijk tegen de grond gegooid, want achde goedwillende grijsaard bleek in de algehele consternatie der laatste uren vergeten te zijn een baard aan te plakken. Wat sir Rodney toen gezegd heeft Och er was geen woord Spaans bij- De Goliath brengt U op 1 liter benzine van Rotterdam naar Dordrecht. De Goliath-motor heeft slechts weinig bewegende delendus zeer geringe slijtage. Voorwiel-aandrijving - dus vaste wegligging - met één vinger te be sturen. Westvest4-I8 Tel. 57521 Nieuw Mathenesseritraat I l-l 1 Tel. 68269 BIJ aankoop deskundig advies, en GRATIS LES HOOGSTRAAT 62 TELEFOON 65783 Vorige maand is door dhr. Ariëns, fabrikant van pasvormschoenen, wonende en gevestigd te Schiedam, Broersvest 54 een grote fabriek ge sticht aan de NoordpooL Alle Eskimo's, welke daar reeds jaren met pijnlijke voeten liepen, in die zware leren laarzen, zijn in een slag allen 10 jaar jonger geworden. Zodra Ariëns voet aan de Noordpool zette, om daar te komen tot een regeling voor het vesti gen van een speciale Eskimo-pasvormlaarzen- Industrie, stond de gehele Noordpool op stelten. Zelfs de Pinquins kwamen in grote getale, om deze ondernemer te verwelkomen. Nu, ettelijke maanden later, draait zijn speciale fabriek op volle kracht. Elke week worden duizenden paren speciale pasvorm-bromfiets laarzen, vervaardigd van soepele rendierhuid, met poolvossenbont gevoerd, door deze fabriek afgeleverd. Vandaag de dag behoeft U dus niet meer met koude of pijnlijke voeten op Uw bromfiets te zitten, want deze laarzen zijn naast de zo bekende pasvormschoenen voor Uw ge hele gezin verkrijgbaar bij Ariëns Schoenenhuis Broersvest 54. Terwijl Uw kinderen een echte Pinquinballon cadeau krijgen als herinnering van dit grote bedrijf aan de Noordpool. 250 grim AMANDELSPECULAAS met Roomboter 250 gram DIK-SPECULAAS nj|.i met Roomboter en Amandelen Uüul Gevuld Speculaas 100 gram 35 ct, Spoorbanket 100 gram 40 ct. Spritsletter ioo gram 40 ct. Speculaaspoppen m. amandelen 12, 20, 30, 50, L- Aardige Surprises van Amandel-Marsepein. Grote sortering Chocolade-Jetters en -figuren. Het laagst In prijs! In kwaliteit het beitel natuurlijk bij We hebben de Sint weer op bezoek gehad. De man was geheel overstuur. Hq had n.l. veel te weinig deviezen ge kregen. En dan nog zoveel kinderen iets te moeten geven De tranen biggelden de goede Sint over de wangen. Maar Jan Kwast wist natuurlijk raad. Hij had in de winkel zo veel aardige, dingen, waar kinderen dol op zijn en die bovendien zo bijzonder wei nig behoeven te kosten, dat in een ommezien de zakken van Zwarte Piet tot berstens toe gevuld waren ende Sint nog geld overhield. Nu gebeurt het U natuurlijk in deze tijd ook wel dat U deviezen te kort komt Komt U daarom, zoals de Sint deed, eens naar Jan Kwast. Bekijk zijn étalage en stap de win kel eens binnen. Voor weinig geld kunt U slagen. En bovendien heeft U het voordeel, dat U bij Jan Kwast alles kan bekijken, wat U dadelijk in de lange winteravonden nodig mocht hebben op het gebied van huisvlijt. Half Schie dam bouwt al vliegtuigen en boten van carton en hout. Geheel Schiedam gaat in de winter allerlei aardige dingen vlechten van pitriet en raffia. Vele nuttige gebruiksvoorwerpen zijn er van te maken. En de prijs vn het materiaal kan voor U onmogelijk een bezwaar zijn. JAN KWAST, helper in nood HOOGSTRAAT 99 (ONDER MONOPOLE) TELEF. 67009. ADVERTEERT IN DIT BLAD ADVERTEREN DOET VERKOPEN v

Het Nieuwe Stadsblad | 1953 | | pagina 2