hj'Uj ft O 4) Ul O OS Ul ■M Ie koop aangeboden (V VISSERTJES v->v NIEUWE PLATEN 5,- jv. 5 Ihhb V J!, -'dp^P i,:' ^¥-'" .;f '.?v' y ■M|RPIHPR|i| PBli C-i 3" a. h 1 t .Ul2 ■ËPSl ■wgm< DRUKKERIJ WIJCHERS, Walvisstraat 3 Schiedam, heeft plaats voor een aankomend drukker en een jongeman die het vak van drukker wil leren. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Met vacantieplannen wordt rekening gehouden. FLINKE CHAUFFEUR gevraagd Expeditie v. d. Most Overschiesestraat 7 na 18 uur L. Nieuw- straat 23. DE KRUIDENIER PER HEFSCHROEF- VLIEGTUIG. BOODSCHAPPEN DOOR DE LUCHT BEZORGD. Een helicopter met een, althans voor een dergelijk vliegtuig ongewone lading zal Zaterdag a.s. (14 Augustus) te ongeveer 10 uur landen op het terrein Wilhelminahaven (Noordelijk gedeelte) te Schiedam. Het toestel, een driezits Hiller UH-12 B is namelijk geladen met kruidenierswaren, zoals koffie, thee, limonade, suiker, boter etc., kortom met alles wat men gewoonlijk in een kruideniersbakfiets kan aantreffen. Voor het eerst in de geschiedenis van de luchtvaart zal de kruidenier per hefschroef- vliegtuig aan huis komen. Het toestel is ge charterd door het Zaanse levensmiddelen- bedrijf Albert Hein N.V. voor een „bezorg- vlucht" over geheel Nederland, die ver schillende dagen duren zal. Het is de bedoeling om in een aantal steden te landen, teneinde aan een inwoonster een mand met boodschappen af te leveren. Deze maal is dus van de normale gang van zaken van boodschappen thuisbrengen per fiets afgeweken en heeft het vliegtuig deze taak overgenomen, vooralsnog slechts voor een keer, maar wie weet wat de toekomst op dit gebied nog brengen zal. DE HILLER UH-12 B. De Hiller helicopter behoort tot de bekend ste en meest gebruikte typen hefschroef- vliegtuigen. Toestellen van dit type zijn momenteel in een aantal landen in gebruik. De ontwerper is de jonge Amerikaanse constructeur Stanley Hiller. Zowel voor civiele als militaire doeleinden is de Hiller een uitstekend vliegtuig. Een opvallend kenmerk van de Hiller is de tweebladige rotor met stabilisator; deze laatste, een vinding van Stanley Hiller, be staat uit een stang, die dwars op de rotor staat en die aan de uiteinden twee korte vleugeltjes bevat. Met deze vleugeltjes wordt de besturing van het toestel, die ge schiedt door het verstellen van de rotoras, ten opzichte van de romp, aanzienlijk ver gemakkelijkt. In de korte brede cabine, die geheel door plexiglas is afgeschermd, kunnen drie per sonen naast elkaar plaats nemen. Achter het korte rompje loopt een metalen arm naar achteren, die de staartschoef draagt. Het onderstel van het toestel bestaat uit twee lange ski's. Voor het vervoeren van, gewonden, voor welk doel het toestel o.m. in Indo-China is gebruikt, kunnen twee brancards aan weerszijden van de romp aan de Hiller worden gehangen. De motor van de Hiller is een Franklin van 200 pk., die het toestel een kruissnelheid geeft van 110 km. per uur; de maximum snelheid is 135 km. per uur, de maximale hoogte 4100 meter en het vliegbereik 260 kilometer. Het totale gewicht bedraagt 1090 kg. Voor wie de meest geliefde klassieke werken op een plaat bij elkaar wil hebben, zijn de Philips 'Music for the Millions' opnamen ideaal. De tweede plaat van deze serie is nu ver schenen en het is inderdaad „Muziek voor Millioenen"! We horen o.a. Liebestraum van Fr. Liszt, het Pelgrimskoor uit „Tannhauser", het Largo van Handel en het Soldatenkoor uit „Faust". De uitvoering was bij Nederlandse kunstenaars in goede handen: het koor „Con- solatrix Afflictorum,, o.l.v. G. Vermeulen, Pierre Palla, Mari- nus Flipse, het Koninklijk man nenkoor „De Mastreechter Staar", Aafje Heynis en Bert Robbe werkten er aan mee. 3r Het Nederlands Opera Koor maakte een plaat van delen uit Giuseppe Verdi's opera „I Lom- bardi", en wel van het Proces siekoor en „O Signore, dal tet- to natio". Het Residentie Or kest o.l.v. de beroemde Rudolf Moralt zorgde voor de instru mentale achtergrond. Or De Weense Johann Strauss Gesellschaft stelt zich ten doel, in de hele wereld authentieke uitvoeringen van de werken der Strauss-familie (en hun tijdge noten) te bevorderen. De ver eniging beschikt over hand schriften, manuscripten van composities e.d. Johann Strauss Sr., Johann Strauss Jr., Joseph Strauss en Eduard Strauss zijn hierbij betrokken, maar ook meesters van de wals en ope rette als Johann Lanner. De Philips' Phonografische In dustrie heeft een exclusief con tract met de Johann Strauss Gesellschaft, zodat zij in samen werking met deze vereniging in Wenen opnamen maakt van Strauss-muziek. Enkele van de ze platen (gespeeld door de fa meuze Wiener Symphoniker) zijn al in Nederland versche nen. De nieuwste getiteld: „Vienna Promenade Concert" bevat kostelijke werkjes zo als de Perzische mars, Leichtes Blut, de Annen-Polka en de Tik tak polka. Dirigent is Prof. Fr. Salmhofer, directeur-generaal van de Weense Staatsopera en ere-president van de Johann Strauss Gesellschaft. ■ftc In de populaire Decca Medi um Play serie verschenen o.m. de volgende interessante opna men: Een opera-recital door de Ita liaanse tenor Mario del Mona co. Proloog uit „Paljas", Questa o quella en La donna mobile uit „Rigoletto", aria's uit „La Gioconda" en „La forza del des- tino". Mario del Monaco oogstte veel succes met zijn opnamen van „Paljas" en „Cavalleria Rusticana". Tchaikovsky's altijd-geliefde Notenkraker-suite in een schit terende uitvoering door l'Or- chestre du Conservatoire de Paris onder Anatole Fistoulari. De vierde Hongaarse rhapsodie van Liszt en Tchaikovky's Sla vische mars (op één plaat), bei de uitgevoerd door het Sympho- nie-orkest van de Deens Radio. 'V. awp L- *U"'. 2i": ..♦V'.?'. ■üP iVjp&S: "c o O 5 00 Qfl U M CJ - s ■pi tftp" J '-1 r De rubriek om cp goedkope wijze Uw vraag en aanbod onder de aandacht van het gehele Schie- damse publiek te brengen. 6 cent per woord. Minimum 1.25. „Speciaal" zetten dubbel tarief. Vissertjes moeten vooruit betaald worden. Zakenvissertjes 50°/o verhoging dus 9 cent per woord (zonder maximum). Vissertjes kunnen worden opgegeven aan „Het Nieuwe Stadsblad", Louise de Colignystraat 15 en boekhandel „Brussaard", St. Liduinastraat 98 Uw Vissertjewordt in 18.000 gezinnen gelezen Inlichtingen op letterbrieven kunnen niet wor den gegeven. HANDELS-INSTITUUT Rotterdamsedqk 425A, Tel. 67642, Schiedam NIEUWE CURSTJSSEN Steno, Typen, Eng. con versatie v. emigranten, Engels Frans Duitse Handelscorrespondentie en Steno Boekhouden Middenstandsopleiding Aantal geslaagden voor de praktijk-examens Stenografie432 Typen 610 Talen126 Boeknouden72 diddenstands-dipl. 53 Te koop aangeboden: bromfiets merk 'Avros' bouwj. 1952 i.g.st.z., na 6 uur. P. Potterstr. 10a. Te koop: herencostuums regenjas, overjas, bil lijke prijs, maat 48-50. Bevr.: Korte Singelstr. 18b, na 6 u, bovenste bel Gelieve aan mijn vrouw A. Dolleman-Rij sewijk geen geld of goederen af te geven, daar er door mij niets betaald wordt. F. P. C. Dolleman, Steen straat 6, Schiedam. 't Is geen feest zonder die overheerlijke poffer tjes en wafelen uit de Wafelbakkevij van Visser-Heystek, Hoog straat 169. Kinderkleding, Jurkjes, houtje-touwtje, Jongens Costuums, enz. enz. op gemakkelijke betaling Alja, Filips van Bour- gondiëstraat 49 Ochtendvoer (eierleg- meel) en kippenvoer a 36 cent per kilo. Prach tig geschoond kanarie- zangzaad 90ct. per kilo, ƒ4.25 p. 5 kilo; düiven- voer vanaf 40 ct. p. kilo Molen „de Walvis" Westvest 29 Costuums, Regenkle ding. Lederen kleding. Overhemden enz. op ge makkelijke betaling. Alja, Filips van Bour- gondiëstraat 49. Zo mooi verft U alléén- met verf van de schil der - 't Schildershuis, Brede Marktsteeg bij 't Stadhuis. Geeft U alle vakkundige adviezen. In de Feestweek volop Hollandse Boterwafelen in de zo bekende salon van Visser-HeysteK"*" Hoogstraat 169 Mantels Mantelcostuum Toppers. Japonnen. Deux Pièces. Blouses. Badcostuums op gemak kelijke betaling. - Alja, Filips van Bourgondië- straat 49. Hélène-Permanent met toestel het beste wat er is, compl. 5.stroom loos 7.50. Op vertoon van deze advertentie 1.korting Dames en Heren-Kapsalon „Helène" - Rembrandt laan 22, Telefoon 67170. Geen fantasieprijzen tij dens de festiviteiten. Wij handhaven onze Overbekende kwalitei ten tegen normale prij zen in de Wafelbakkerij van Visser Heystek Hoogstraat 169. Wij leveren U alle wo ningtextiel op gemak kelijke betaling. - Alja Filips van Bourgondië- straat 49. VOOR FOUTEN in telefonisch opge geven advertenties, kunnen w(j absoluut géén verantwoording nemen Directie Het Nieuwe Stadsblad „Vissertjes" opgegeven tot uiter lijk Dinsdag 7 uur worden nog Woens dag geplaatst. Vrijdags kunnen wij U geen zekerheid geven dat Uw Visser tje geplaatst wordt Deze wordt dan auto matisch de daarop volgende Woensdag geplaatst. Te koop: twee heren costuums, winterjas, de mi, flinke maat; 1-pers. ledikant en boeken kastje; elec+r. strijkijzer Bevr.: B.K.laan 263a. Te koop: in prima staat Victoria hulpmotor, zeer geschikt voor tandem. W. Krul, Alb. Thymstr. 86b, Tel. 68198. Te koop: 3 huishondjes a 2.50 per stuk; Sia mese poes 12.50; Duit se herder. Nieuwstr. 27 (winkel). Solex te koop, in goede staat. Fultonstraat 17c. Gevraagd: hulp in de huishouding, extern of intern, hoog loon. Adres: Tuinlaan 30b te Schiedam. Gevraagd: dienstmeisje lft. 16-20 jr van 8-4 u. Aanmelden na 8 u. 's av. Stadhouderslaan 95. Net persoon in bezit v. vrachtbestelwagen 5 a 600 kg. zoekt werk voor Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Tel. 86395. Gevraagd: nette werk ster voor 1 of 2 ochten den per week. - Hasselt Rubensplein 15c. Eerste Schiedamse Hoover-verhuur Onze prijzen? - -Vanaf 3 uur voor één gulden, enwij bezorgen op tijd. Philips v. Bourgon- diëstraat 14, Telef. 65821 H.H. zelfreparateurs Zoekt U een goedkoop adres voor stukken leer rubber en alle fourni turen, ga dan naar De Raay, Alb. Thymstr. 80, hoek Filips v. Bour- gondiëstraat. Voor de volkstuin witlof, prei, boerenkool, andijvie, sla, bloemkool, mergkool- en Chinese koolplanten. Zaad- en plantenhandel A. Eygenraam Twee Vriendenstraat 2, Vlaar- dingen, Tel. 2964. Vacantie Doorn en om streken. Alleen nog kamers m.g.v.k. 2e helft Aug. en Sept. Pension bureau Bagohus, Doorn Tel. 2521. Af te halen Fabriplein 30b: jong katertje, ge wend aan Felix' Katten brood. Te koop: Mutsaer's kin derwagen, lichtgrijs, zo goed als nieuw. Voorn- sestraat 36a, Schiedam. Klassieke Behangen en witten in de vacantiemaanden tegen sterk verlaagde prijzen. G. J. J. Ponjé, Schaperlaan 61, Schie dam, Telefoon 65506. Gedipl. vakman. Vraagt vrijblijvend advies, stalen en prijs Serviezen Keuken- uitzetten. Kinderwagens Wandelwagens enz. op gemakkelijke betaling Alja, Filips van Bour- gondiëstraat 49. Te koop aangeboden: 2 fauteuils met 4 stoe len, met dressoir. - Br. onder no. 3618 bur. van dit blad. Te koop: Moby lette, pri ma onderhouden, dub bele remmen, bevragen bij: W. Bezemer, Von dellaan 31b, Schiedam. Te koop: kinderwagen opvouwbaar, crème, in zeer goede staat. Bevr.: Havendijk 190b. Te koop: Zeilboot com- nioet Bevragen: Hoog straat 160 (beneden) Te koop: witte bruids japon, maat 38-40, bil lijke prijs. Br. onder no. 3612, bur. v. d. blad. Te koop: Aquarium afm 100x55x40, m. vis plan ten en pomp. - Burg. v. Haarenlaan 537.

Het Nieuwe Stadsblad | 1954 | | pagina 4