RIJKE MERfTOFFEN VISSERTJES JU 1 1 D 1 B Sportvrienden..... ADVERTEREN DOET VERKOPEN BEKENDMAKING «romi DE HANDEL in BLANKE SLAVINNEN UJillems WAYNE NIEUWE DIENSTREGELING van VEERDIENST PERNIS-SCHIEDAM V.V. A. H. STEINMANN Mooie Schoen? „De Econoom" Reisbureau en Touringcarbedrijf „DE SNELLE VLIET" Speciale Oostenrijk reis Hebt U nog niet meegedaan aan onze gratis Voetbalpool? Neemt dan nu Uw kans waar! U hebr niet alleen een kans de prachtige prijs aan waardebonnen te winnen, maar ook steunt U een goed doel. Koopt dus een poolkaart en stuurt hem ingevuld in. GERALDINE PAGE ER WORDEN NOG MENSEN GESMOKKELD n „Ik zeg maar: beter laat dan nooit; 't Vertrek is „grondig" opgetooid, Die nieuwe kamer is, naar 'k zie, bereikt door Vi!t?p>! Krommenie!" ,5E Rotterd.dijk 233 ALLEENVERKOOP VOOR SCHiEPAM VAN DE EXCLUSIEVE DESSINS BROERSVEST 1 O Vertrektijden van Pernis: 6.10—7.15—8.05—9.00—16.00 en 17.10 uur. Vertrektijden van Schiedam: 6.55—7.45—8.30—9.30—16.55 en 17.30 uur. Deze tijden zijn van Maandag tot en met Vrijdag De vertrektijden voor Zaterdag zijn: Van Pernis: 6.10—7.15—8.05—9.00—11.00 en 12.10 uur. Van Schiedam: 6.55—7.45—8.30—9.30—11.55 en 12.45 uur. Deze regeling gaat in Maandag 4 April a.s. NIEUWENDIJK 34 PERNIS Biedt zich aan: net meisje voor dag en nacht P/a. Kalkhoven Nieuw- sticht 46 N.Z. Net meisje gevraagd voor halve dagen. Aanmelden na 7 uur 's avonds: Mevr. v. Hasselt, Julianalaan 44. Gevraagd: nette werkster, voor 1 Vi dag per week. Aanmelden na 7 uur Charl. de Bourbonstraat 2. Gevraagd: huishoudster, 1 kind geen bezwaar. Brie ven onder No. 4786 aan het bureau van dit blad. Gevraagd: voor 2 dagen in de week: een werkster. Mevr. W. Peeters, B.K. Laan 177. Mevr. Wattez, Nieuwe Ha ven 131, vraagt een flinke Meid-huishoudster of een dienstbode voor dag en nacht, leeftijd 1835 jaar, lief voor kinderen. Werk ster aanwezig. Leerling gevraagd Sporthuis Ritman Oranjestraat 15, Telef. 67513 t Wie ruilt mijn woning (Nieuwbouw Oost), kamer en suite, 2 slaapkamers en keuken met balcon, was hok, douchecel, bergruimte en kelder, voor andere wo ning. Brieven No. 4789 aan het bureau van dit blad. Ter overname aangeboden: winkel met woonhuis, voor div. doeleinden geschikt, gelegen aan de Vlaard.dijk Overname som inventaris ƒ300.Woning moet be schikbaar komen (liefst in het Westen). Brieven ond. No.4764 aan bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden bovenhuis, bevattende een kamer, keukenkamer en 2 slaapkamers, voorzolder gevraagd: benedenwoning. Brieven onder No.4774 aan bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden: benedenwoning bevattende voor-, tussen- en achterka mer, tuin met loods; gevr.: bovenwoning of vrij huisje (geen Zuid). Brieven ond. No. 4763 aan het bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden: vrij huisje (Centrum), bev. 2 kamers, keuken, plaats en zolder. Huur 3.75; gevr.: benedenhuis. Huur van 8.tot 10.Brieven onder No. 4807 aan bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden: heel goed onderhouden be nedenhuis, bev.: 2 kamers en suite, keuken, slaapka mer, tuin met loods, prach tig uitzicht; gevraagd: een dubbel of groot beneden huis, op goede stand. Brie ven onder No. 4810 aan het bureau van dit blad. Wie ruilt mooi, zonnig, vrij bovenhuis voor dito bene denhuis met tuin. Brieven onder No. 4311 aan bureau van dit blad. WILT U 'N Laat dan Uw reparatie doen Laurensz. Costerstr.17 b Woningruil: zonnig boven huis, ook geschikt voor sa menwoning; gevraagd: een benedenhuis, liefst met 4 kamers. Brieven No. 4813 aan bureau van dit blad 100.beloning voor diegene welke een net a.s. echtpaar aan woonruimte helpt. Brieven No.4803 aan het bureau van_ dit blad. Wie heeft voor a.s. echtpaar (beslist nette mensen) a.u.b. woonruimte beschik baar. Brieven No. 4802 aan het bureau van dit blad. Te ruilen vrij huisje in het Singelkwartier voor een grotere woning, minstens m. 2 slaapkamers. Brieven onder No. 4832 aan bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden mooi bovenhuis in Zuid bevattende-*- 2 kamers ert suite, zijkamer keuken met bijkeuken; boven: 3 slaap kamers met flinke zolder; gevraagd iets kleinere wo ning, liefst Nieuwbouw Brieven onder No.4779 aan het bureau van dit blad. Woningruil. Aangeboden: te Vlaardingen-Oost: drie kamerflat, grote keuken m. douchecel èn bergruimte gevr.: woning in Schiedam, onverschillig waar. Brieven onder No. 4778 aan bureau van dit blad. Rotterdamsedijk 425, Schiedam, Tel. 66322-68895 SPECIALE PAASREIZEN 2e Paasdag: 'n prachttocht die a 11 ij d slaagt, voor slechts ƒ8.per persoon, incl. entree Dierenpark en koffie met gebak. Dagtochten naar: LoosdrechtOud Valken veen 5.75 p.p. ArnhemHoge Veluwe 9.—p.p. Valkenburg 11.50p.p. SpaRemouchamps 12.50 p.p. Hoog EltenMontferland 10.— p.p. OoisterwijkUdenhout 7.50 p.p. Rond het IJselmeer 12—p.p. Köningswinter 16.p.p. Meerdaagse reis: 3 dagen Rijn, Ahr en Eifel 62.50 p.p. 10 dagen Oostenrijk, stand plaats Bürs 110.p.pers, inclusief volledige verzor ging, reisbelasting en ver zekering. Vraagt onze nieuwe reisgids. „Monopole" verwacht a.s. Vrijdag: Een verhaal vol actie, dat zich afspeelt in een grootse natuur 3 DIMENSIONAAL IN WARNERCOtOR REGIE: JOHN FARROW Gevraagd: Nieuwbouw of vrije bovenwoning (liefst gelijkvloers) voor nieuwb. 4-kamerwoning, 2 min. v.h. station. Brieven No. 4775 aan bureau van dit blad. Aangeboden: woning met nieuwe meubelen tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder No. 4785 aan bureau van dit blad. Dubbel pand te koop in de West Frankelandsestraat waarvan beneden leeg op te leveren. Prijs 3500. Brieven onder No.4765 aan bureau van dit blad. Heer, middelbare leeftijd, vaste werkkring, vraagt zit-slaapkamer m. pension. Brieven onder No.1363 aan Boekhandel Brussaard, St. Liduinastraat 98. BEL OP 67368 Schandelijke pracnjken in onze naaste omgeving Wy leven in de verlichte twintigste eeuw en wij weten en voelen ons beschaafd. Met een nauw merkbare glimlach om de mond luisteren wij toewanneer een onderwerp als de tachtigjarige oorlog ter sprake komt, waarin men elkaar te lijf ging met teertonnen en pekkransen. Hoe bar baars, hoe sadistisch denken wij dan, zoiets gebeurt in onze tijd niet meer. Wat er dan wel gebeurt, even bar baars en sadistisch, daar zullen wij maar niet over spreken, maar derge lijke gevallen worden dan ook be recht en de daders hebben zich als oorlogsmisdadigers voor het forum der mensheid te verantwoorden, want wij erkennen de rechten van de mens en de menselijke waardig heid. De officiële erkenning daarvan is ongetwijfeld een grote stap in de goede richting, maar dat wil nog beslist niet zeggen, dat de mens als individu zoveel beter is geworden Integendeel, dat er zich nog mensen voor oorlogsmisdaden hebben te verantwoorden, is wel het beste be wijs, dat er in vele mensen weinig is veranderd. Spreken wij over slavenhandel, dan zal ieder dadelijk denken aan de verfoeilijke slavenjachten en slaven handel, waardoor Amerika aan zijn negerbevolking is gekomen. Maar zoiets komt tegenwoordig niet meer voor Stop! Dit is volkomen onjuist! Zon der dat de grote massa het weet, tiert de slavenhandel nog welig. Men waant zich in een verlichte eeuw, maar men vergist zich deerlijk. Voorzichtige schattingen van het co mité bestrijding slavenhandel en handel in meisjes en minderjarige jongens van de UNO raamt het aan tal slachtoffers op ongeveer 3000000, zegge drie millioen mensen, die nog in pure slavernij leven. Hieronder zijn dan niet gerekend de millioenen arbeidsslaven, die, ge vangen in kampen en levende onder de slechtste omstandigheden, zich in de landen achter het ijzeren gordijn bevinden. Hier wordt dus slechts be doeld zuivere slavernij, zoals wij die kennen in de tijd der negerslaven. Drie millioen mensen zijn dus in de ze tijd geen MENS, maar een stuk KOOPWAAR. Maar dat zijn natuurlijk kleurlin gen, zal direct worden opgemerkt. Neen, schrik niet, hieronder bevin den zich duizenden blanken en wel voor het merendeel vrouwen. De vrouwenhandel. Hier komen wij bij de zogenaamde handel in blanke slavinnen, waar over reeds zoveel geschreven en ge fantaseerd werd. Er is zeker in veel gevallen overdreven, maar de wer kelijkheid doet ons toch nog ver bijsterd staan. De handel in blanke slavinnen wordt midden tussen ons bedreven en wij merken er prac- tisch nooit iets van, uitgezonderd een enkele keer, wanneer er één van die geslepen schurken wordt gegrepen, iets, dat slechts weinig voorkomt. Want voor dit werk worden evenals voor de handel in verdo vende middelen geen domme jongens gebruikt. Slechts intellec tuele personen, met een goed voor komen, zijn voor dit werk geschikt. De handelswaar wordt niet domweg ontvoerd, zoals dat in Afrika ge beurt. Neen, hier in West-Europa gaat men volgens een geheel ander systeem te werk. Veel geraffineer der. Men werkt met lokmiddelen, waarvan wij enige voorbeelden la ten volgen. Er wordt een advertentie geplaatst voor een privé-secretaresse. De jon gedame, die wordt aangenomen en natuurlijk aan bepaalde „eisen" moet voldoen, wordt door haar pa troon meegenomen naar het buiten land. Daar gaat hij met haar uit en maakt haar, desnoods door middel van poeders, zo dronken, dat zij niet meer weet, wat er met haar gebeurt. Daarna wordt zij door één zijner kennissen gecompromitteerd en de patroon speelt de boze onschuld. Hij ontslaat haar op staande voet en laat haar zonder een cent in het buitenland achter. De „kennis" ont fermt zich over haar en zorgt er voor, dat zij verder aan lager wal komt, waarna zij spoorloos ver dwijnt. Als filmster Een tweede systeem, dat meer door Spaanse en italiaanse mensenhande laren wordt toegepast, is het door middel van een advertentie zoeken van meisjes, die zich eeh grote car rière als danseres of filmactrice hebben gedroomd. Het resultaat hiervan is, dat hele groepen jonge meisjes en vrouwen met hun manager of leraar spoor loos van de aardbodem verdwijnen. Een dergelijke stunt is nog enige jaren geleden door een zekere Mar- vetti in Genua uitgevoerd, waarbij hij met een groep van 32 meisjes en vrouwen is verdwenen. Door middel van ondergrondse kanalen worden zij dan doorverkocht aan franse, noord afrikaanse en zuidamerikaan- se huizen van plezier. In Berlijn volgt men weer een ander systeem. Aangezien daar de omstan digheden niet zo rooskleurig zijn, maakt men gebruik van een zoge naamd illegaal emigratiebureau. Jonge vrouwen en meisjes worden voor illegale emigratie geïnteres seerd en in een bepaalde nacht ver dwijnen zij met het gehele emigra tiebureau spoorloos, maar zij dui ken ook in andere landen niet meer op. Een berlijnse inspecteur van politie deelde onlangs nog mede, dat er in Berlijn iedere week ongeveer 100 personen op deze manier verdwij nen, waarvan men nooit meer iets verneemt. Ook overdag. In Marseille werden bij een groot scheepse razzia door de speciale „Giordano brigade" ou de Rue du Panier en de Rue de Chapeliers Arabieren en Senegalezen gearres teerd, die zich, op klaarlichte dag, bezig hielden met de handel in jon. ge meisjes en vrouwen. Hoever de vertakkingen van de handelaren in blanke slavinnen strekken, bewijst het feit, dat er wel in het bijzonder in de landen van Yemen en Saoedi-Arabië een welige handel in blanke slavinnen tiert. De handelsplaatsen zijn Mek ka en Medina, terwijl meer het land in de officiële marktplaatsen zijn, alwaar de „koopwaar" wordt ten toongesteld, bekeken, betast en ver handeld. De blanke vrouwen zijn bij de Arabieren zeer in trek en er wor den buitengewoon hoge bedragen voor betaald. De handel in deze lan den is in veel gevallen in handen van europese avonturiers en for tuinzoekers, die in de ware zin des woords over lijken gaan en niets en niemand ontzien, als het maar geld opbrengt. De politie staat voor een moeilijke taak, aangezien de „heren" hande laren een grote vindingrijkheid aan de dag leggen, die het de justitie erg moeilijk maakt, mensenroof en mensenhandel te bewijzen. Vooral in de landen rondom de Rode Zee is het volkomen hopeloos, aangezien daar de slavenhandel gelegaliseerd is en het westen er geen vat op heeft. s M

Het Nieuwe Stadsblad | 1955 | | pagina 5