BADDOEK 39 ct. 89 ct. 6.98 95 ct. 1.98 B O S S E R S OPLICHTERS SLAAN HUN SLAG!! Zoals. MEUBELEN mfk KUNSTGEBITTEN WAT IS 3 LOONSVERHOGING li M m H s W. MEIJER Als altijd, biedt m:i wij in het BEDDENVAK ons uitsluitend toeleggen op de meest vooraanstaande merken, munt c*»k onze afdeling uit door degelijke kwaliteit en aparte uit voering. Het loont de moeite onze Meubel-Show room (vrij) te bezichtigen BROERSVEST 64-66 SCHIEDAM EEN VOORJAARS PRACHT W. V. d. BURG DAT is een Heer Kleermakerij Als wij U aanbieden een voor slechts in groen, blauw, geel of rose Bij aankoop van twee baddoeken van 2.— en hoger, krijgt U van ons een badhanddoek voor slechts 25 ct. Verder hebben wij speciale aanbiedingen in: VITRAGE's Enorme sortering reeds vanaf, per meter Prima doorgeweven BRAB. BONT in de vier bekende kleuren, per meter, reeds vanaf De grootste sortering NYLON ONDERJURKEN vindt U bij ons, met fijne broderie kanten en plisé stroken v.af IJzersterke Gehaakte dames Handschoenen in 10 verschillende kleuren, het neusje van de zalm, voor slechts PERLON. ja U leest het goed Perion dames Handschoenen in alle mode-kleuren met rouge afgewerkt, overal 4.98 maar bij ons U meer en telkens weer9 BROERSVELD 124 BROERSVEST 117 ALEID ASTRA AT 64 GROENELAAN 42 fel gg||g| .-I-*--»''"!-: van een fleurige en kleurrijke collectie Dames Japonnen, Deux Pièces, Rokken, Blousen, enz. Tevens nieuwe collectie VISTRA JAPONNEN voor oudere dames, tot in de grootste maat (was- en kleurecht) vanaf 17.75 Lange Kerkstraat 19, Telef. 66135, Schiedam. Te koop Afghaan's rood vloerkleedje (110x175); "n boekenkast met aarigeb. bar; televisietafel; bank (Coach) 110x210 m.gobelin bekleding, alles zo goed als nieuw. Ruiterman, Burg. v.Haarenlaan 231, tel.55724 Te koop: aquarium, maat 150x60x50 met lichtkap en beplanting, tegen elk aan nemelijk bod. Te zien des avonds na 6 uur: K. Lopik, Daltonstraat 58c, Schiedam Te kpop Gazelle tandem met Berini-motor, in prima staat 175.Berini M 21, in prima staat 285. Alleen 's avonds tussen 7 en 8 uurRijwelhandel Engelen, Celsiusstraat 42, Schiedam. Te koop: herenrijwiel, in goede staat 35. Geert Reinderstraat 28c. Ter overname aangeboden tegen elk aannemelijk bod: een moderne huiskamer- j lamp; een eiken dressoir en een klok (Junghans) Prof. K.O. Laan 110 1 zal men van .U zeggen, als U onze maatkleding draagt Onze uitgebreide stalen, collectie wordt vrijblij vend bij U«an huis be zorgd Bel of schrijf even naar. BOERHAVELAAN 67, TELEFOON 66564 Te koop: een goede dames fiets 25.en een heren fiets ƒ15.—. Van 't Hoff- plein 17a, 2e-étage.- Te koop Scandalli Poly- phonico XII, 17 registers met geluiddempers, pracht instrument, z.g.a.n. Spot koopje 850.Borstlap, Nic. Beetsstraat 48 B, Tel. 67441. Te koop gevraagd: in goede staat zijnde 2-prs. ledikant met 3-delig bedstel tevens gevraagd: een wandelwa gen. Brieven met prijsopg. onder No. 7170 aan bureau van dit blad. Te koop ameublement2 clubfauteuils, 4 stoelen en uitschuiftafel, old-finish, bekleed m. groen moquette 250.Oosterberg, Swee- linckstraat 3, Vlaardingen Te koop: Norton, 500 cc., geheel gereviseerd, nieuwe accu. Na 6 uur: P. Potter straat 31 A, Schiedam. W%m "te Van de koop noch van de koper (de vriendelijke, nette mijnheer) is boven" iets bekend. De loopjongen holt weer naar beneden, maar helaas, de oplichter heejt niet op hem gewacht Nog altijd zijn er lichtgelovige en goedgelovige mensen, die het slacht offer worden van oplichters. Die de mooie praatjes van de inderdaad veel vertrouwen inboezemende heer voor waar nemen, zonder enig kwaad te vermoeden in de listig ge spannen val lopen en dan soms ach. teraf nog niet kunnen begrijpen, dat zij of hoè zij beetgenomen zijn. Vele van die gevallen werden reeds in de dagbladen onder het kopje Nieuws" gesignaleerd. Het blijft water naar de zee dragen steeds opnieuw tegen deze oplichte rijen te waarschuwen, de mensen zullen er immers altijd blijvgn in vliegen. Het komt echter ook voor dat lieden, die niet van het-lichtge lovig slag zijn, bij de neus worden genomen, wanneer de oplichting zo geraffineerd en tegelijk zo onschul dig schijnend is, dat redelijkerwijs geen mens argwaan zou koesteren. Meestal betreft het dan oplichting die veel weg heeft van diefstal. Even thuisbezorgen Een goed gekleed heer betreedt een winkel, laat zich enkele artikelen tonen, weet moeilijk zijn keuze te bepalen. Wil reeds vertrekken, als de winkelier, die toch wil trachten te verkopen, nog eens iets anders laat zien. Ja, de klant beslist. Een duur artikel, een érg duur artikel. „Maar dan wil ik het graag direct nebben. Kunt U het binnen een half uur bij mij thuis laten bezorgen?" De winkelier, blij door de toch nog geslaagde verkoop, stemt vanzelf sprekend toe. Waarom ook niet? De klant geeft naam en adres op. Binnen het half uur arriveert de loopjongen of bediende aan het op gegeven adres. Juist de naam klopt. Nog voor hij echter heeft aangebeld, treedt een heer naar buiten: de klant. „Ah, is het daar al! Dat is toch voor mij, nietwaar, van de firma.voor Juist, geef het pakje maar hier, ik neem het mee. Ga maar naar boven, de deur is nog open, dan kun je tegelijk geld ontvangen. Hier heb je een kwartje voor de moeite". De loopjongen gaat naar boven, klopt aan. Echter.... daar blijkt niets van de koop bekend te zijn. ,Maar mijnheer beneden „Mijnheer? Dat is niet mogelijk, mijn man is thuis. Man, kom eens even De bediende schrikt; hij begint te vermoeden, te begrijpen misschien. Hij holt naar beneden, maar wat dacht U Dat de oplichter op hem gewacht had De „koffer-truc" Dit is een van de gevallen, die het meest op letterlijke diefstal gelijken, die echter zeer vaak voorkomen, de politie kan het getuigen. In de hall van stations, voor stati onsgebouwen, bij drukke tramhaltes staan altijd wel mensen te wachten, die voor het gemak hun koffer even naast zich hebben neergezet. Een moment van onoplettendheid misschien is dat zelfs niet nodig daarvan maakt de dief gebruik, hij is daarin „geoefend". Hij gaat naast de wachtende staan en plaatst zijn koffer, die vrijwel het zelfde van uiterlijk is als die van de wachtende de dief heeft geduld en wacht zo lang, totdat hij de juiste koffer in het oog heeft naast de koffer van zijn aanstaand slachtoffer. Een ogen blik later loopt hij verder, neemt echter de koffer van de wachtende mee.Deze kan een moment daar na terloops naar zijn valies kijken, ziet dit nog staan (het verschil is immers miniem en wiè denkt er nu aan diefstal?) en blijft rustig ver der wachten en ontdekt de diefstal misschien pas veel later. Vaak is de „oplichterkoffer" een weinig met waardeloze rommel verzwaard, zo dat de reiziger zonder iets te bemer ken „zijn" koffer meeneemt En mocht de dief op heterdaad be trapt worden, dan kan het toch nog een vergissing zijnDe koffers lijken zó op elkaar. Het geval van het meegegeven costuum Een man vertrekt naar het zuiden van het land om daar te gaan wer ken. Zijn vrouw vergezelt hem niet naar het station, omdat haar echt genoot over veertien dagen toch thuis komt met verlof. Z'n zwager brengt hem naar het station. De koffers zijn gepakt, al het nodige heeft hij bij zich. „M'n goede, blauwe costuum laat ik toch maar hier, want m'n collega's hebben ook hun goede kleren niet bij zich. Ik zal het niet zo nodig hebben en zo ja, dan kan ik het toch altijd nog een volgende keer mee nemen". Een kwartier, twintig minuten daar na. Er wordt gebeld. Een man komt by de achtergebleven vrouw aan da deur. „Mevrouw, of U toch maar Frans zn blauwe pak mee wilt geven, want de anderen nemen ook een goed pak mee. Als ze 's avonds soms nog even de stad in willen. De trein gaat iets later en Frans had dus nog net gelegenheid om het te laten ha len De vrouw haalt zenuwachtig het costuum te voorschijn en wil het netjes inpakken. „Neen, laat U maar, ik neem het zo wel mee. Hij doet het toch direct in zijn koffer". Weer een kwartier later. De zwager komt terug. Neen, natuurlijk, hij weet van niets en de trein is precies op tijd ver trokken. Was de zwager niet mee naar het station gegaan, dan had de ontdekking van de diefstal mistens veertien dagen en misschien veel langer geduurd Dit laatste voorval is eeri voorbeeld van wel zeer gemene oplichting: iemand te bestelen, die voor zijn ge zin gaat werken in een vreemde stad. Inderdaad, de oplichter moet enigermate met de betrokken man, met „Frans" en z'n blauwe pak be kend zijn geweest. Toch heeft de politie niet de hand op hem kunnen leggen. Het is ook voor de recherche vaak het zoeken van de speld in de hooiberg. Drie gevallen. Drie gevallen uit dui_ zend. De „kleine misdaad" woekert als een giftige plant op de vrucht bare bodem, die de zelfkant van on ze samenleving vormt. C. D. S D V X

Het Nieuwe Stadsblad | 1956 | | pagina 7