JOJA's JOJA's Vacantie k 't ZUIVELHUIS VLIEGREIS OM „HOND IN BOS" TE ZOEKEN Rubbercorsetten KOOPJES 10% korting VISSERTJES ONZE WAREN Verkocht en weggelopen Er zijn nu voor U speciaalzaak Groot blik Gehakt, reclame nu 105 Boterham worst, per blik nu slechts 85 Blik Gehakt, (200 gram) iets lekkers 64 Corned Mutton, voor reclame .150 Leverpastei, goede kwaliteit 55 Pork (varkensvlees) 200 gram 80 Room vette Lunchkaasjes, per stuk .155 2 pakken volvette Smeerkaas, nu 67 Fijnste volvette Graskaas27 Overjarige volvette Kaas38 Belegen volvette Kaas, iets fijns 33 Heerlijke Oude Komijne Kaas 35 Volvette Graskaas, belegen 32 Groot blik Koffiemelk, bij ons 54 Tube Mayonaise, voor reclame C9 Grote fles Slasaus79 Fijne Gemberkoek77 Heerlijke Zalm165—105 Sardines in olie68-46 Makreel, naturel58 Haring in Tomatensaus37 Onze beroemde Advocaat, bij ons 335 Liter Boerenmeisjes, voor reclame 205 Liter Frambozen/Bessenwijn, heerlijk 235 Grote fles Zoete Wijn125 Liter Boerenjongens165 EXTRA LANG HOUDBAAR Boerenmetworst54 Fijne Gelderse Worst44 Palingworst, ook nu een delicatesse 44 Gekookte Worsten, per 250 gram 68 Limonadesiroop, kom er een halen nu 83 Grote fles Puddingsaus Cl Fles Hero Bessensap67 DAM 29 Tel. 66684 HOOGSTRAAT 21 Tel. 66834 VERHUUR Kaalhoofdige triomf op goedkope wijze Uw vraag en aanbod Lent van het gehele Schiedamse publiek De rubriek om or onder de aandacr te brengen. Uw Vissertje wordt in 20.000 gezinnen gelezen. 8 cent per woord. Minimum 1.50. Vissertjes" moeten vooruit betaald worden. Zakenvissertjes dubbel tarief (zonder maximum). „VISSERTJES" kunnen worden opgegeven aan „Het Nieuwe Stadsblad", Willem de Zwijgêrlaan nr. 40 en Boekhandel Verheijen, St. Liduinastraat 98. Verhuur v. klapstoelen, tafels, glaswerk, porcelein kop- en schotels, besteks. Alles nieuw materiaal Gratis gehaald en gebracht G. v. Straten, Parallelweg nr. 222c, Tel. 66706, Schie dam Voor lichaams- en sport massage R. F. F. an Haack Sportmasseur (I.M.E.V.O. opleiding) Gespecialiseerd in hoofdpijnmassage. Overal te ontbieden. Studio: Lange Haven 126, Tel. 01800-63341,, Schiedam Huis: Joh. de Wittstr. 50b, Tel. 01898-5550, Vlaard. W. Siepman Med. gedipl. pedicure Speciale voetverzorging De gehele dag geopend. Rotterdamsedijk 158a, Telef. 65531 (Ook 's avonds) Kapsalon Helene brengt U de betere haarverzorging Stroom-permanent 5. Stroomloos, de permanent voor elk haar 7.50 compl. alles in begrepen. Gratis halen en brengen p. auto. Een gulden reduct. op ver toon van deze advertentie. Kapsalon Helene, Rembrandtlaan 22, Schiedam. Telefoon 67170 Pantalon naar maat zit beter., vanaf ƒ40.- prima wollen stoffen ook repara tie. - Maatkleiermakerij K. Klapdoor, Stadhouders laan 2 Tel. 63811. G. van Kapel's Meubelinruilhandel is wegens vacantie gesloten van 1 juli tot 15 juli. G. van Kapel, Prof. Kam. Onneslaan 120, Tel. 67926. Onzichtbaar stoppen Alle voorkomende brand en motgaten, winkelhaken en scheuren, worden door ons onzichtbaar gestopt Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 113, Schiedam, Telefoon 67709, (filiaal Roeloff). Bonds autorijschool D. v. Rossurn, Rotterdamse dijk 164, tel. 69990. De oude vertrouwde school met de meest geslaagden. Geves tigd sedert 1929. Wij leveren U wasma- chine's met 15% korting. Wij bezoeken U. Br. nr. 6564, Bur. v.d. blad Wij leveren U wasma- chine's, iets beschadigd v. 194.50 voor 165. Br. nr. 6565, Bur, v.d. blad Te huur gevraagd: Slaapgelegenheid v. meisje alleen. Br. nr. 6563, Bur, v.d. blad LANGE SINGELSTRAAT 35 TELEFOON 64477 1 SCHIEDAM Opleiding voor alle rijbewijzen Elastieken kousen kunt U kiezen uit 8 verschillen den soorten, van stevige steunkous tot fijne naad loze, waarbij onze deskun dige adviseuse U gaarne helpt. Gelegenheid tot pas sen. Voor sport voordelige kniekappen en enkelstuk jes. Van der Sman's Dro gisterijen, Hoogstraat en Groenelaan. Dinsdagsmid- dags gesloten. R.N.A.C INSTRUCTED* Te koop: i.g.st.z. Tan dem met hulpmotor. Burg, v. Haarenlaan 1546. Te huur zonder Chauf feur Opel Rekord '57. Telefoon 63659 Lekstraat 16a. van restanten en monsters SLA NU UW SLAG met iets goeds en toch VOORDELIG. Gedurende de uitverkoop HOOGSTRAAT 136 Kantoormeisje 16 a 17 jaar, zoekt dito vriendin. Br. nr. 6559, Bur, v.d. blad Woningruil: Aangebo den: boven woning in Prof. K. O. laan geschikt voor samenwoning. Gevr.: beneden of vrije bovenwo ning. Br. nr. 6560, Bur, v.d. blad Te koop aangeboden: - goed onderhouden studie piano. J. G. Bosman, Ridderkerksestraat 17. Te koop: Een in goede staat zijnde electr. Velo wasmachine met wringer vaste prijs 45. Mevr. Klarenbeek, a/b woonschip „Helma" Willemskade t.o. nr. 1, Schiedam. Te koop: Haard in goe de staat met achter en grondplaat. Hogenbanweg 13 b. Net meisje gevraagd: groente en fruitzaak, goed loon, liefst met vak bekend Vacantie wordt geregeld. Tel. 39816, Klaverdijk, Schiedamseweg 136, Rotterdam. - Gevraagd: toonbank 1.50 meter, moet in goede staat zijn. Br. onder no. 8590, Boek handel Verheyen, St. Li duinastraat 98. Gevraagd nette werkster voor maandagochtend en donderdag de hele dag. Mevr. de Jong, Ch. d. Bourbonstraat 8. Tel. 68899. Te koop: Herensportfiets Gordonstraat 30b. Tegen eind augustus ge- gevraagd: z.g.a.n. snel. brommer. Br. nr. 6585, Bur. v.d. blad Dame zoekt werkzaam heden van 8.30 tot 14 uur, onverschillig wat. Br. onder no. 8595, Boek handel Verheyen, St. Li duinastraat 98. Te koop: Motor 550 cc. Am. v. Solmstraat 18 b. Maandag na 18 uur. Te koop aangeboden i.g.st.z. D. M. F. bromfiets Vaste prijs ƒ150.Na 6 uur, v. Ruysdaellaan 15 b. Aangeboden: gestoff. kamer met gebruik van keuken voor alleenstaande dame 32,per maand. Br. onder no. 8589, Boek handel Verheyen, St. Li duinastraat 98. Te huur: een mooie gem. kamer met keuken gebruik voor echtpaar zon der kinderen, genegen eni ge lichte werkzaamheden te verrichten. Br. onder no. 8594, Boek handel Verheyen, St. Li duinastraat 98. Te koop: B.S.R. platen- wisselaar, als nieuw 75,-; radio in moderne kast voor 35,-. Na 6 uur, tel. 63190. Te koop: Eysink motor rijwiel 1950 met Villiers motor 125 cc., loopt goed, m. buddysit en goede ban den wegens aanschaffing auto. Te bevragen na 6 uur G. Thijssen, Lourens Cos- terstraat 166, Schiedam. Te koop: dames- en he renrijwiel samen 35, Hogenbanweg 29c, Schie dam. Woningruil: aangeboden vrije le etage, 2 kamer en suite, keuken, vrije zolder met kamer, vrije opgang 37,80 per maand. L. Oost hoek. Rossier Faassenstraat 14, Rotterdam-West. Gevr.: te Schiedam vrije woning of ben. huis, 4 kamers, ho- gere huur geen bezwaar. Enige nette meisjes vra. gen huiswerk, onverschillig wat. Br. onder no. 6580, bur. v.d. blad. Richting Veluwe enige plaatsen vrij op 20 juli per luxe wagen en aanhang wagen. Tel. 65538, na 6 uur tel. 66219. Te koop aangeboden: melkgeit, l'/s jaar oud. des avonds na 7 uur. Hendriks, Oostsingel 116. Te koop: 2-pers. tuimel- bed met ombouw 's avonds na 8 uur. Hogenbanweg 65a Schiedam. Gevraagd: flinke werk ster, ong. 4 ochtenden per week. Mevr. Borst, Nassau Dillenburgstraat 17. Te koop: D.K.W.-auto, station-car, nieuwe banden mech. prima m.r. t.e.a.b. Swammerdamsingel 5b, le etage. Te koop: 4 nw. prachtige fauteuils, modern wollen pluche bekleding 350, Westvest 64e. Te huur: luxe auto van particulier zonder chauf feur. Tel. 67797, b.g.g. Goe man Borgesiuslaan 7, Nieuwland. In en verkoop embalage. Kisten voor emigratie bij Scheepmaker, Louronstr. 9, na 6 uur telef. 63813, Sta tionstraat 30a. in hel bos of op de plas in Uw tas Te koop: zeer goede he renfiets 65, Archimedesstraat 7b. Te koop: Herenrijwiel t.e.ab. Archimedesstraat 13b Te koop: Schotse collier (reu). Archimedesstraat 7b. BEIERLANOSESTRAAT 57 B SCHIEDAM i HL 66054 TIVINS XONPEA CHAUMfU* Wasmachines, zó van de fabriek ƒ110.of ƒ1.60 per week. Langzame was sers 225,— of 2.— p. w. Howako, Edisonstraat 47 b I Tel. 65409 Moffelen van rijwielen, gedemonteerd, gemonteerd in. bij levering van nieuwe kettingkast, spaken, spat. borden en jasbeschermer 40.Frans Waltman Rotterd diik 240 Tel 68948 Zoekt U trompet, sax of clarinet? v. Krogten heeft het! Rotterdamsedijk 148, Telefoon 67026. Zoekt U 'n mondorgel, gitaar of slagwerk v.Krogten levert uw merk! Rotterdamsedijk 148, Telefoon 67026. Nu witten en behangen le klas vakwerk tegen scherp concurrerende prij zen, vraagt vrijblijvend ad vies en stalen, ook voor moderne kleuren-comb. G. J. J. Ponjé, Schaper laan 61, Schiedam, Tel. 65506. De liefde van de mens voor de dieren heeft reeds vele ver halen van werkelijke „trouw tot in den dood" van de zijde der dieren en ook van de mensen, al zijn deze laatste niet zo veelvuldig, opgele verd. Zo van tijd tot tijd komt er 'n nieuw voorbeeld van dierentrouw aan de orde en altijd opnieuw is het de moeite waard dit te vermelden, want uit ervaring we ten we, dat onze „Van hier en daar en verder overal" vele dierenvrienden als lezers telt. Ditmaal is het een geval van trouwe liefde van de mens voor zijn dier en het dier was hier de roodharige cocker- spaniël Gertie. Gertie was geëmigreerd, tegen zijn wil, maar zijn „vrouwtje" in Kingston in Engeland, die haar Gertie wegens ruimtegebrek had moeten ver kopen was toch evengoed van het dier blijven houden. En zij had hem uit voor zorg niet aan iemand verkocht, die vlak in de buurt woonde, want, dat wist ze uit eigen overtuiging, Gertie zou onmid dellijk zijn teruggekomen. Daarom had zij hem verkocht aan een Duitse familie in Düsseldorf om zo de zekerheid te krijgen, dat zij niet op nieuw afscheid van haar trouwe vier voeter, die op tentoonstellingen al ver schillende prijzen had gewonnen, zou moeten nemen als hij terugkwam. Gertie werd in een hok gestopt en in een vliegtuig geladen. Nog dezelfde dag- werd hij door de Duitse familie verwel komd en met hartelijke bejegeningen overladen. Gertie liet het allemaal langs zich heen gaan en zodra de deur van zijn reiskooi was geopend, snuffelde hij wat aan de grond en keek rond om met een paar snelle sprongen te verdwijnen in het bij het huis gelegen bos. De familie zag haar roodharige vriend slechts met angst verdwijnen maar hoe men ook riep, Gertie kwam niet terug en ook de pogingen van de familie hem terug te vinden hadden geen resultaat. Mevrouw Lucas, het,.vrouwtje" uit Enge land hoorde van de verdwijning van haar lievelingsbeest en nam een kordaat besluit: zij kocht een retourbiljet voor het vliegtuig naar Düsseldorf. stapte in en organiseerde in het bos, waar haar hond was verdwenen, een complete drijf jacht. „Ik was zo in de war" verklaarde zij later „toen ik hoorde, dat Gertie was verdwenen, dat ik onmiddellijk besloot hem te gaan zoeken". Wat er ook werd gedaan, Gertie werd niet teruggevonden, en is nu nog onvind baar, maar het zal u en ons niets ver wonderen als hij eerstdaags in Kingston voor het huis van zijn vroegere bazin staat te janken, dan heeft hij minstens een tocht gemaakt van 300 kiiometer als hij niet gaat zwerven, maar dan zal er geen 300 gulden voor betaald worden, zoals zijn oude bazin dat had gedaan om h»rr, te zoeken. PEN DUBBELE VALPARTIJ VOND plaats in Tripolis waar Signora Ma- rella, toen er plotseling een leeuw haar keuken, waar zij het eten stond te koken, binnen kwam stappen. Bij het zien van het angstwekkende beest viel de Signora in onmacht. Even later stapte de dieren temmer van het Circus in Tripolis bin nen en wilde de leeuw met een lap bief stuk weer meelokken naar zijn kooi. De leeuw greep naar de biefstuk en viel eveneens in onmacht. In de biefstuk zat een verdovingsmiddel! /"GROOTMOEDER WANDELDE TROTS met haar kleinzoon door de straten van het dorp. Plotseling zag de jongen daar een karretje met een ezeltje er voor en hij vroeg aan zijn oma: „Wat is dat voor een beest, oma?" En toen oma antwoordde „Dat is een ezel, mijn jon gen" riep de kleinzoon uit „Maar dat weet hij toch zelf niet, hè grootma?" TAE VARKENS IN HOCHSTELLER- hof in Duitsland hadden klaarblijke lijk een heerlijk middagmaal. De boerin, aan wie de varkens toebehoorden, droeg haar geld altijd in de zak van haar schort, maar toen bij het varkens voeren haar schort van haar schouders gleed, maakten de varkens zich van de schort en het geld meester. Van de 1000 mark overleefden slechts een tienmarkstuk en twee tienpfennigstukken de (vr)eetlust der zwijnen. yiJF BRANDWEERLIEDEN SNEL- den de driejarige Peter Underwood in South all te hulp in de keuken van zijn ouderlijke woning, toen zij waren ge waarschuwd door Peters moeder. Peter was namelijk „ruimtevaartmannetje" aan het spelen en had daarbij de cakevorm zo diep op zijn hoofd gedrukt dat deze ei niet meer afging. De brandweerlieden wisten raad. Een hield Peter vast en de ander smeerde het hoofd, voor zover hij er bij kon, in met vet. Langzaam week de cakevorm terug en de kleuter werd van „ruimtevaartmannetje" weer ge woon „Petertje". ■Wij kunnen geen filmsterren met haar op het hoofd meer zien", heb ben talrijke jongedames geschreven aan de kaalhoofdige filmster Yul Brynner, die door een enkel optre den in een film stormenderhand de harten ran vele jongedames heeft veroverd. Zij hebben hem dringend verzocht onder geen enkele omstan digheid en om geen enkele reden zijn haren te laten groeien. En vrij roeten, dat Brynner het ook zonder deze aansporingen niet zou laten doenroant het spelen voor een film met zijn kaalhoofdigheid nog een extra-attractie, levert hem een be drag van miljoen gulden op en tevens strijkt hij nog SO van de winst op. J

Het Nieuwe Stadsblad | 1957 | | pagina 4