Zo overwint men Zich gezond slapen slapeloosheid HOOGSTRAAT 37 - SCHIEDAM - TEL. 62564 PHILIPS T.V. en KROON RADIO juist Philips T.V.... juist Kroon Radio... die U ooit beleefde 23 4 PHILIPS >f.ROOty D\°y NIEUWS VOOR DE VROUW Geen tabletten, zelf de beste slaaptijd vinden omdat bij Kroon Radio verkopen meer betekent dan afle veren! Vakkundig personeel en snelle servicewagens staan overdag en 's avonds voor U klaar om U bij het minste of geringste van dienst te zijn. Wij - bij Kroon Radio - begrijpen immers heel goed dat alleen een 100°/o tevreden klant ons bij anderen aanbeveelt. Philips T.V. en Kroon Radio, de beste combinatie voor onvergetelijke feestdagen SCHIEDAMSEWEG 117 - R'DAM-W. - TEL. 23717-55669 BEIJERLANDSELAAN 8 - R'DAM-Z. - TEL. 73181 Tweed Parfum i DE PAPAVER PARFUMERIE HAV-BANK-GALERIJ "Vandaag of morgen komt er bij ons ook een...!" Dat heeft U vast wel eens gezegd, na zo'n leuk T.V. avondje bij vrienden of kennissen. Wel, hak dan nu de knoop door en laat Philips T.V. en Kroon Radio zorgen voor de gezelligste feestdagen die U ooit beleefde... met Uw eigen T.V. en in Uw eigen huiskamer. omdat U bij Philips met elk toestel van elke prijsklasse absolute zekerheid koopt. Zekerheid van ongeëvenaarde kwaliteit en van een technische perfectie die zijn tijd ver vooruit is, en dat biedt U alleen het merk van wereldfaam... Philips. k iiMiHininiiHiiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiinmNniiuHiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiHiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiiiiniiiiimniniiumiiHmii „Je hebt zeker slecht geslapen", kan een echtgenoot tegen zijn vrouw zeg gen, als zij uit haar humeur is en zich niet fit voelt. En dat is niet een los gezegde zonder meer. Slapeloosheid kan erger zijn dan een werkelijke ziekte en slapeloosheid is een karak teristiek verschijnsel van onze ge jaagde tijd. Haast en nervositeit, overmatig gebruik van koffie en al cohol, te veel roken, geven evenzeer aanleiding tot slapeloosheid als late maaltijden en een overbelast dagpro gramma. Het lezen in bed en het in nemen van slaaptabletten zijn geen goede geneesmiddelen. Hartklachten, slechte spijsvertering, pijnlijke druk in het achterhoofd en verhoogte bloeddruk zijn. de gevolgen, terwijl de oorzaak veelal niet dadelijk wtordt herkend. En dat, terwijl slapeloos heid gewoonlijk wel te overwinnen valt. Allereerst dient men er voor te zor gen, dat de slaapkamer altijd goed gelucht en dat de temperatuur er laag blijft. Wie maar één kamer ter be schikking heeft, moet voor het sla pengaan tenminste een kwartier lang de ramen wijd open zetten. Ook ge durende de nacht mogen niet alle ra men gesloten zijn, want frisse lucht is wel de voornaamste voorwaarde voor een gezonde en ongestoorde slaap. Voetbaden voor het slapen gaan, die men het best met afwisselend koud en warm water kan nemen, waarna men de voeten flink droogwrijft, ver gemakkelijken het inslapen. Wie dit alles te veel moeite acht, kan voor het naar bed gaan volstaan met een korte wandeling, waarbij diep inge ademd moet worden. De laatste maal tijd moet men op het laatst 21/a uur voor de bedtijd gebruiken. Al maakt men geen avondwandeling, het is beslist verkeerd dadelijk na het staken van de werkzaamheden naar bed te gaan. Een bepaalde over gangstijd, waarin men zich op zijn gemak ontkleedt, wast, de tanden poetst, zijn kleren weglegt en zo mo gelijk nog een paar minuen bij het open raam de frisse avondlucht diep inademt, zullen het inslapen gemak kelijker maken. De houding bij het slapen is niet van invloed op onze tust. In de loop van de nacht veran dert de slapende mens n.l. herhaal delijk van houding, naar men meent 30 tot 40 maal. In dit veranderen van houding wijst niet op een onrustige slaap, maar in een natuurlijke reac tie van het lichaam, dat er zorg voor draagt al zijn leden voldoende rust te geven. Kinderen moet men zo lang mogelijk laten slapen. Tot aan het 10e jaar mag dat best 12 uur per etmaal zijn. Tot aan het 16e levensjaar heeft het menselijk organisme nog behoefte aan tenminste 10 uren slaap per et maal. Volwassenen hebben niet meer dan 7 tot 8 uur slaap nodig, dit is in dividueel verschillend. De oorzaak (laarvan schuilt in de „diepte" van onze slaap, die men door middel van een proef kan aantonen aan de hand van de uitgeademde hoeveelheden koolzuur. Wie vast slaapt, herstelt zijn krachten vlugger dan een ander, die licht slaapt en daarom ook lan ger moet slapen. De tijd, waarin men het meest vast slaapt, zijn gewoon lijk de uren vlak na het inslapen, 2 tot 3 in getal. Een middagslaap ver oorzaakt in het algemeen geen slape loosheid gedurende de nacht. Wie zich 's middags moe voelt, kan rustig een ogenblik gaan liggen, maar liever niet langer dan een uur. Ieder mens dient zelf te bepalen, wanneer hij het best slaapt en zijn dagindeling zo mogelijk daarnaar te richten. Wie actief wil blijven, kan niet zon der slaap. Hoe beter uitgerust men zijn werk begint, hoe meer men pres teert. Middelen, waarmee men de slaap verdrijft om een bepaalde taak te kunnen beëindigen, helpen maar korte tijd en daarop volgt de reactie. Een tekort aan slaap betekent roof bouw op gezondheid en energie. Het is een waar woord, dat men zich ge zond kan slapen. immintlliinnimiiwiimnMifiiiiiifimimimnMlinfimniimnnlilHiiiimiiiimiitiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiHumtiiMiniiiiiiiniiitiiiimiiiiiiiimiiiiftilimiiiiiiwfiiimHiliiitiiiiiillmiMiiiiii liiiiimtiifiliiinHliuimimiiiMiiiifiiiiimiiimimiinmiiiiiiiMiiiiiMmiiiitiiimiMliiiNiiiiimiimiiuiiii Te koop: kinderfietsje, leeftijd 4-8 jaar; poppen- wandelwagentje en poppen- ledikant je. Prof. Aelberselaan 23. Werkster gevraagd voor 1 of 2 halve dagen p. week. Aanmelden maandagavond tussen 7 en 8 uur Burg. v. Haarenlaan 672. Te koop: N.S.U. Fox 2 t. 125 cc. 275,Zaterdag middag na 4 uur. Mesdaglaan 25a. Te koop: bandrecorder met versterker, merk Am- roh. J. Rodenrijs, Vlaardinger- dijk 69a. Alle soorten granen en zaden voor Uw vogels, kip pen, duiven, konijnen, enz. zijn verkrijgbaar bij: C. Wuisman, Singel 189, tel. 64408, Rijks gedipl. GevondenKruidenbit ter, zelf getrokken. Café 't Hoekje, Henk Ver- hoeckx, hoek Joz. Israëls- straat 18, Vlaard.dijk 165. 10 kilo eigenheimers 1.55 stoofsla 25 ct. per V» kilo; kropsla, 3 voor 25 ct.; was- peen 25 ct. per kilo; moes appelen 2 kilo voor ƒ1, spruiten 78 ct. een heel kg. grote spruiten 35 ct. een heel kg. Het Fruithuis, Korte Ach terweg 9, tel. 62680. Bazen's Kantoorboek handel heeft: Pinkie, Daan- tje, Suske en Wiske, Kuifje Lassi, Bulletje en Bone- staak, Bessy en anders stripverhalen. Broersveld 88. Bazens's Kantoorboek handel heeft: teken-, kleur, schets-, hobby-, prik-, vouw- plak- en leesboekjes. Leg- puzzles, spellen, bouwpla ten. Broersveld 88. Klaverjassers zondag 29 november in Café Thalia, Rotterdamsedijk 54, wordt vrij concours gespeeld o.a. vleesprijzen, rollade, fruit mand enz. enz. Aanvang half elf voorm. Inschrijven bij aanvang, ieder kan meedoen. KROON# RADIO een klassieke naam onder de "Grote" parfums van alle tijde* i Wij geven Zwarte Pietjes. <4

Het Nieuwe Stadsblad | 1959 | | pagina 11