WETENSWAARDIGHEDEN VAN OVERAL OPENING I Cheque TAFELTENNISVERENIGING T.S.F. Man Tong Koel Antiek Hond en kat Vlag Gast Huid KLAVERJASSEN g HEROPENING MUSEUMCONCERT „KLEIN THALIA" Frederick Emeuuu Meters, kampioen oplichter, is te New York overleden op de leeftijd van 73 jaar. Gedurende een envijftig jaar heeft deze heer Peters ge leefd van het innen van ongedekte chèques. Het ging hierbij om kleine be dragen van 10 tot 50 dollar, maar in to taal is dat over die eenenvijftig jaar een eom van een kwart miljoen dollar of on geveer een miljoen gulden. Wat deze heer Peters in de eerste plaats interesseerde was niet zozeer het stelen, maar het spelen van een rol. Hij gaf zich als hij naar een bank ging uit voor een hooggeplaatst persoon en meestal was zijn houding daarbij zo overtuigend dat men geen argwaan kreeg, maar prompt het ingevulde be drag op de (valse) chèque uitbetaalde. Hij zat dan ook gedurende zijn lange loopbaan als oplichter slechts vier maal in de gevangenis. En telkens als hij er uit kwam begon hij met nog meer enthousiasme aan het innen van kleine chèques om de bescheiden bedragen in handen te krijgen om te kunnen leven. Want dat moet tenslotte een mens. Als zijn glansnummer beschouwde hij de chèque die hq afgaf op naam van Franklin D. Roosevelt, later president, maar in die dagen nog slechts kandi daat voor het vice-presidentschap. On der diens naam kocht Peters een collec tie zeldzame boeken, die hq betaalde met een ongedekte chèque. Hq presen teerde zich aan de loketten van de ban ken achtereenvolgens als dokter, domi nee, professor, marine-officier, schrij ver, toneelspeler in ruste, ambtenaar en zelfs als staatssecretaris van het minis terie van landbouw. Drie weken voor zqn dood gaf Peters rich te New York uit als gepensioneerd Het bezoek aan S.K.B. leverde T.S.F. weinig moeilijkheden op. Slechts Bou wer gunde zijn tegenstanders 1 winst puntje, zodat T.S.F. met een royale 91 overwinning huiswaarts keerde. De wereld van week lol week professor en met zijn gerimpelde ge zicht, zijn iets gebogen schouders en een bevend stemmetje speelde hij zijn rol weer zo natuurlijk dat hq rustig zqn chèquejes van 10 en 20 dollar kon incas seren. Het hoofd van de politie te Pistoia werd een dezer dagen uit zijn middag dutje gewekt door een in het zwart ge klede dame, die tegen hem zei: „Ik heet Afa Bugiani, ik ben 65 jaar. Ik kom u melden dat mijn man is verdwenen." „Wanneer hebt u uw man voor de laat ste keer gezien?" „Twee en veertig jaar geleden", ant woordde de vrouw, en voegde eraan toe: „Wij zijn in juli 1917 getrouwd. Na acht maanden samen te hebben geleefd is mijn man, Pietro heet hij, op een dag verdwenen. Nu ben ik alleen en zon der inkomsten en daarom kom lk u vra gen mij te helpen hem op te sporen." „Je praat te veel", zeiden de vier vriendinnen van de 19-jarige Maria Ma rino te Rome en draaiden haar de rug toe. Dit greep Maria zo aan, dat zij naar huis ging, een paar woorden op een briefje krabbelde, voor de spiegel ging staan en een stukje van haar tong sneed. Van de pijn slaakte zij een kreet en viel daarop flauw. Toen haar familie toesnel de vonden ze Maria met een bloedende mond en lazen op het briefje: „Ik snij m'n tong af opdat ik jullie niet meer zal vervelen." In de deftige Franse badplaats Saint- Tropez is zo'n aanvraag bij de gemeente naar een mooi plekje op het kerkhof, dat er een wachtlijst is aangelegd. Bri gitte Bardot is het gelukt een mooi plaatsje voor zichzelf te reserveren vlak naast het graf van de Franse schilder Dunoyer de Segonzac, want zij wil be graven worden in de plaats waar zij haar grootste triomfen vierde. Zij heeft er alvast een flinke grafkelder laten bou wen (plaats voor zes personen). En die maakt nu het geluk uit van de kampeer ders daar in de buurt. Want wie het in hete nachten niet in zijn tent kan uithou den gaaf naar de tombe van B.B., waar hij altijd koelte en rust (al is het dan nog niet de eeuwige) kan vinden. In een andere Franse badplaats Trébeurden geldt de 75-jarige me vrouw Lavigne als de grote beziens waardigheid. Zij gaat elke morgen met een grote hengel en haar dienstbode ter visvangst, waarbij allebei een kostuum naar de mode van het jaar 1900 dragen. Na het vissen gaan mevrouw en meid zwemmen, waarbij zij zich niets van het weer aantrekken, en zijn daarbij gekleed in lange gebreide zwemkostuums. Een Duitse herdershond heeft, door medelijden geleid, stuk voor stuk drie luid miauwende katjes te Florence uit de Arno opgevist. De katjes waren door de eigenaresse in het water gegooid om ze kwijt te zqn. Voor de Engelsen die met vakantie naar het buitenland gaan hebben de En gelse kleermakers de volgende slogan gelanceerd: „Heren, uw pantalons zijn in het buitenland de vlag van uw va derland." Zeventig jonge buitenlanders van 48 verschillende nationaliteiten zijn te Pa rijs de gasten van de vereniging „Vrien den van de Franse Republiek". Hun eer ste indruk was dat wanneer zij Fran sen met elkaar hoorden praten het op een slaande ruzie zou uitlopen. Hun tweede, dat zij de eerste dagen zoveel uitnodigingen kregen om ergens te ko men eten, maar dat hun Franse gast heren nooit de datum van dat etenje vaststelden, zodat er nooit iets van kwam. Ter attentie van president Eisenho wer: „Hij ging de huid halen, maar kwam geschoren terug." (Russisch spreekwoord). Met nog 5 wedstrijden voor de boeg kan reeds maandag a.s. de beslissing over het kampioenschap vallen. TSF gaat dan op bezoek bij Stadhuis. De stand aan de kop is hier na 12 wed strijden: Stadhuis 23 punten, T.S.F. 22 punten. Verliest T.S.F. deze wed strijd dan kan Stadhuis niets meer gebeuren. Wint T.S.F. dan openen zich heel prettige perspektieven. OverschieT.S.F. 2 91 S.C.S. 1—T.S.F. 5 6—4 De Klaverjasvereniging Ouden van Dagen organiseert een concours op: Dinsdag 16 en 23 februari; Donderdag 18 en 25 februari; Dinsdag 1, 8, 15, 22, 29 maart; Donderdag 3, 10, 17, 24, 31 maart; Prijsuitreiking 5 april in Café-Restau rant „Het Raadhuis", waar ook ons concours gehouden wordt. Bi H «3 DAMES, nog even geduld! 25 FEBRUARI op zaterdag 20 februari 1960, 's avonds 8 uur, in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam, te geven door: Jolle de Wit, dwarsfluit; José Stordlau, altviool en viool; Victor Bouguenon, cello; Edward Witsenburg, harp (leden van het Residentie-orkest) Werken van: Carl Stamitz, Marcel Grandjany, Albert Roussel( Ludwig Otten en Claude Debussy. MORGEN, 17 FEBRUARI van Café-Biljart Vergunning Muziek HOOGSTRAAT 161 Beleefd aanbevelend, v. Dijk, Lange Kerkstraat 12. In het Blauwe Huis mag dat niet meer voor het bestuur van de Bond van Ouden van Dagen. De prijsjes, die opgehaald zijn, ko men alle aan de klaverjasvereniging. Hoogoven in 6 minuten verplaatst. In een Pools hoogovenbedrijf werd voor het eerst een methode toegepast, waarmee men de gehele bovenbouw van een hoogoven verplaatste. Binnen 6 minuten had het gevaarte mét een hoogte van 59 meter en een gewicht van 700 ton een afstand van 20 meter afgelegd en werd op het tevoren vol tooide fundament geplaatst. Door de ze nieuwe werkwijze bespaarde men aan ruw ijzer 15.000 ton. Automaat voor het bedrukken van etiketten. Tn Zuid-Duitsland werd een automaat op de markt gebracht, waarmee men etiketten volgens een nieuw systeem kan bedrukken. Het apparaat kan ge heel automatisch werken, maar ook met de hand worden bediend. Bij vol automatische bediening is de capaci teit 200 etiketten per minuut, bij handbediening 120 stuks. De machine drukt feilloos, zowel op stroken als op rollen, snijdt de etiketten op maat af en kan ze desgewenst tot 999 af tellen. Dieren waarnemen zonder zelf gezien te worden. Dieren kunnen met infrarood-televisie worden gadegeslagen zonder dat zij er erg in hebben. Daarvoor zijn no dig: een infrarode schijnwerper, een televisiecamera met voor infrarood gevoelig resistron en een kijkappa- laat. De straling van de schijnwerper is sterk gebundeld en is in staat ob jecten tot op 70 meter afstand vol doende te verlichten. Nieuw geneesmiddel tegen groene staar. Voor hen, die aan groene staar lijden, zal er nieuwe hoop rijzen, nu een Amerikaanse onderneming een nieuw en blijkbaar doeltreffend geneesmid del tegen deze ziekte op de markt heeft gebracht. Het wordt verkocht onder de naam Humursol en bevat demecariumbromide. Viervoudige entstof. Een farmaceutische fabriek in Ame rika heeft onder de naam Quadrigen een viervoudig vaccinatiemiddel in de handel gebracht, dat bescherming geeft tegen kinderverlamming, difte rie, kinkhoest en tetanus. Krachtige magneten van keramische stoffen. Een Amerikaanse firma heeft magne ten uit keramische stoffen gefabri ceerd, die bij eenzelfde gewicht 2 tot 3 maal zo krachtig zouden zijn als klassieke ijzeren magneten. Boven dien zouden zij zelfs bij uiterst ster ke verhitting het magnetisch vermo gen behouden en tevens een langere levensduur bezitten. Geurig drukwerk. Een Duitse firma heeft voor het par fumeren van allerlei drukwerken een assortiment speciale reukstoffen in de handel gebracht. Zij geven aan het drukwerk, dat er mee behandeld wordt, een tamelijk langdurige geur mee. Voorzichtig bij het inademen van verstoven haarfixatieven. Naar een blad voor chemie en tech niek waarschuwt, werden er bij vrou wen, die jarenlang bepaalde prepara ten voor het in het model houden van het kapsel hadden gebruikt, tenge volge van het inademen van de ver stoven vloeistoffen ziekelijke verande ringen in longen, lever en andere or ganen teweeggebracht. Na het staken van gebruik van deze middelen, de den de verschijnselen zich ten dele een jaar later opnieuw voor. Zij wer den veroorzaakt door de ingeademde harsen, die aan heel wat middelen op dit terrein als het fixatief worden toegevoegd en die het lichaam veelal evenmin kan afbreken als uitscheiden. Voorzichtigheid is bij het gebruik van fixatieven van deze aard dan ook geboden, o.m. door zo spoedig moge lijk het vertrek te verlaten, waar de behandeling werd toegepast. Japanse bandrecorder in miniatuur. Een bekende maatschappij in Nagoya in Japan heeft een draagbare band- re'X>rder op de markt gebracht, die waarschijnlijk het kleinste model ter wereld is. Het met transistors uitge ruste apparaatje weegt, met inbegrip van de batterij, maar 780 gram. Het is 143 mm. lang, 95 mm. breed en maar 33 mm. hoog. De speelduur be draagt een half uur. Het normale sy steem is in dit model sterk vereen voudigd en de microfoon is uitzon derlijk klein. Het apparaatje kost in gewone uitvoering 58.000 yen en in luxe uitvoering 85.000 yen. Dit laatste bedrag komt ongeveer overeen met 900,—. Nieuwe kopermijnen ontdekt in het westen van Polen. In de streken, waar in recente tijd koper is gevonden, de omgeving van Glogów, blijken de aanwezige erst- voorraden groter dan men aanvanke lijk had verwacht. Het onderzoek, dat tot dusver is verricht, geeft reeds aan leiding tot optimistische schattingen. Het lijkt wel zeker te zijn, dat het gebied van Glogów zich tot een van de belangrijkste koperdistricten van Europa zal ontwikkelen. Rok voor meisje met verstelbare taille. hen Engelse firma bracht onlangs een rok met verstelbare taille voor meisjes in de handel. De taille is voorzien van een tweetal sluitingen, met behulp waarvan de rok zonder veel moeite omstreeks 7Va cm. nau wer of wijder kan worden gemaakt. Het nieuwe artikel is leverbaar in diverse soorten kunst- en natuurweef- selcombinaties, die alle geplisseerd zijn en goed wasbaar. Dank zij de nieuwe vinding zal het veranderen van de garderobe van het jonge meis je iets gemakkelijker verlopen. Difterie is geen ramp meer. De difterie loopt, dank zij de preven tieve inenting, overal ter wereld te rug. maar speciaal in Europa, waar de ziekte in de eerste decennia van de 20ste eeuw schrikbarend woedde. In het jaar 1948 werden er in Europa nog 119.000 gevallen geteld, inmid dels is dit cijfer tot op de helft terug gelopen. Het aantal gevallen met do delijk verloop verminderde in de 28 landen van Azië, Amerika en Europa tussen de jaren 1950 en 1955 van 5.148 tot 2.824. Reuzenkipwagen met 24 ton laadvermogen. Engeland heeft een kipwagen op de markt gebracht met een laadvermo gen van niet minder dan 24 ton bij een inhoud van 14 kub. meter. Het nieuwe hulpmiddel zal goede dien sten kunnen bewijzen, waar grote bouwprojecten om bespoediging vra gen, terwijl grote grondmassa's, puin of ander materaal verwijderd en af gevoerd moet worden. De wagen is stevig van bouw, snel, betrouwbaar en zuinig in het gebruik. Hij is uitge rust met een Dieselmotor. Zowel voor als achteras bezit vering, waardoor de banden een aanzienlijk langere levensduur hebben en de verplaat singssnelheid groter wordt. Grote bruinkolenlagen in Oostenrijk. Aan de Oostenrijk-Hongaarse grens heeft men bruinkolenlagen met een hoge calorische waarde ontdekt. Naar schatting kan hiervan 8 miljoen ton in open groeven worden gewonnen. Onderd eze velden liggen op grotere diepte nog meer bruinkolenlagen, maar de omvang daarvan is nog niet vastgesteld. De V.S. exporteerde voor 3.000.000 aan farmaceutische artikelen. In de afgelopen 20 jaar heeft de far maceutische industrie van de Ver enigde Staten zich ontwikkeld tot de voornaamste leverancier bij de ver zorging met geneesmiddelen aan an dere landen. Het grootscheeps opge zet medisch en famaceutisch onder zoek in de V.S. had tengevolge, dat de Amerikaanse export van genees middelen zich sedert het jaar 1939 vervijfvoudigde. Het raadsel van de meteoriet in de Toengoeska. Vroeg in de morgen van de 30ste juni 1908 werd de Siberische taiga opge schikt door een explosie van reusach tige kracht, gepaard gaand met een verblindend fel licht. De geleerden zochten de oorzaak van deze ramp in de botsing tussen een hemellichaam en de aarde. In de afgelopen 50 jaar hebben diverse expedities de plaats van het vermoedelijk treffen bezocht, zonder dat zij tot tastbare resultaten kwamen. Een van deze expedities sprak in het jaar 1945 het vermoeden uit, dat de explosie van de meteoriet, die wat betreft karakter en kracht overeenkwam met het verwoestend vermogen van enkele tientallen atoombommen, zich reeds in de at mosfeer had voltrokken, voor de bot sing met de aardoppervlakte plaats vond. In het jaar 1950 werd de ge waagde hypothese opgesteld, dat de ramp door een atoom-explosie kon zijn veroorzaakt, die zich dan op een ruimteschip, dat in de nabijheid van de aarde kwam, zou hebben voltrok ken. In recente tijd heeft een nieuwe ex peditie de streek van de Toengoeska, waarin de ramp zich voltrok, onder zocht en deze kwam tot de volgende conclusies: De expeditie had zich tot taak gesteld op de plaats van de ramp materialen voor diverse analyse te verzamelen. Voor dat doel werd er te voet ongeveer 1.000 km. afgelegd en daarbij werden ongeveer 300 grond monsters voor laboratoriumonderzoek en omstreeks 100 planten, die op ra dio-activiteit zouden worden onder zocht, verzameld. Men wilde o.m. vaststellen op welke wijze de bebos sing was omgevallen. Daarvoor onder zocht men de oostelijke grens van het ontboste terrein, die tevoren nog niet verkend was. Ondervraging van 20 nog nooit geraadpleegde ooggetuigen van de catastrofe in de Toengoeska voltooiden de werkzaamheden van deze expeditie. Als voorlopig resultaat kan met ze kerheid worden gezegd, dat in het centrum van het rampgebied de ra dio-activiteit anderhalf tot tweemaal zo hoog is als lang en alle stralen op een afstand van 30 tot 40 km. Het voortgezet onderzoek, dat in het labo ratorium zal plaatsvinden, beloofd uitsluitsel te geven over de vraag of er zich 50 jaar geleden in de taiga werkelijk een atoomexplosie heeft voorgedaan. Moet weg! Partij Colo- vinyltegels, alle kleuren ƒ4,— en ƒ6,— per ma, be schadigden en onbeschadig- den; 400 platen 153 en 122x 122 cm. ƒ1,50 per ma. Mariastraat 20, Schiedam, Telefoon 010-62959. Nog steeds leggen wij Uw tapijt gratis wacht niet tot de schoonmaak, koop Uw nieuwe vloerbedekking nu! Straks begint voor ons de drukke tijd. Nu zijn wij nog in de gelegenheid Uw tapijt gratis te leggen. Daarom is deze aanbieding slechts geldig tot 5 maart a.s. Schrijver's woninginrich ting, Broersvest 68, Schie dam, tel. 69390. Woningruil Utrecht Schiedam. Aangeboden huiskamer, 2 slaapkamers, keuken, grote bergruimte, douchecel, w.c. en beneden ruime box. Riant uitzicht. Niet ver v. d. bossen, huur 12,20 p. w., alles inbegre pen. Gevr. 4 kamerwoning, liefst beneden, mag ook 3- hoeksruil. Brieven aan J. H. Swart, Troelstralaan 10 III, Utrecht. Woningruil. Aangeboden 3 kamerflat, hoogste etage a.d. van Haarenlaan, huur 13,20 per week. Gevraagd 4 kamerflat, hoogste etage v. Haarenlaan, Schaepman- singel of Julianalaan .hoge re huur geen bezwaar. Telefoon 66677. Gevraagd: bakker ver koper en net meisje ter op leiding in banketbakkers winkel. Verburg, Hoogstr. 13 Vlaar- dingen, Tel. 01898-3967. Aangeb.: 2-jarige boxer, wegens omstandigh., goed tehuis gezocht tegen rede lijke prijs. Mevr. Giessenburg, Dirks- landstraat 32b, Pendrecht. Te koop: Chevrolet '50 ƒ450,-; Berini M 21 ƒ125,-; autokachels, 6 vit. ƒ30, autoradio, 6 en 12 vit voor 65,Indian motor, kl. defect ƒ80,z.g.a.n.ge- lijkrichter voor 6 en 12 vit. 100,-. Fabristraat 62, Tel. 64195. Nog steeds leggen wij Uw tapijt gratis wacht niet tot de schoonmaak, koop Uw nieuwe vloerbedekking nu! Straks begint voor ons de drukke tijd. Nu zijn wij nog in de gelegenheid Uw tapijt gratis te leggen. Daarom is deze aanbieding slechts geldig tot 5 maart a.s. Schrijver's woninginrich ting, Broersvest 68, Schie dam, tel. 69390. Meubelmaker-afwerker gevraagd slechts prima werkkracht met ervaring gewenst. Aanmelden: Schrijver, Lan ge Nieuwstraat 59. Woningruil Arnhem Schiedam. Aangeboden te Arnhem, gr. woonk., 4 sl.k., douchecel en gr. keuken. Gevr. woning te Schiedam of omgeving. Te bevr. Tel. 63534 van 9-6 uur Schiedam Net meisje gevraagd: voor dag of dag en nacht. Mevr. Smeek, Nieuwe Ha ven 125. Te koop: roestvrije sta len aanrecht; kunstschaat sen m. witte laarzen, m. 39- 40; Buta-gasstel. Na 6 uur. Singel 127, 2xbellen. Poltieman, gehuwd, z.k., zoekt inwoning. Br. onder nr. 6815, bur. v.d. blad. Gevraagdnette werk ster voor 2 hele- of 4 halve dagen. Mevr. v. d. Stolpe, B.K.- laan 257a. Net persoon zoekt een kosthuis, liefst met vrije kamer. Br. onder nr. 6798, bur. v.d. blad. Te koop: blank dressoir afm. 170x45; opklapbed, ombouw en gordijnen. Houtstraat 18. Voor onze afd. expeditie flinke inpakker of inpak- ster gezocht. Aanmelden: Schrijver, Lan- g" Nieuwstraat 59. Te koop: een kort grijs lederen damesjasje, in pr. staat, maat 44 en 2 Corker valhelmen. C. M. d. Boer, Rembrandt- laan 108. A.s. werkend echtpaar zoekt 2 ongem. kamers m. kookgelegenheid. Br. onder nr. 6851, bur. v.d. blad. Te koop: nieuwe houten wringer voor halve prijs 20,—. IJsselmondesestraat 56b. Werkster gevraagd op klein kantoor voor de och tenduren. N.V. „Traditie", Bettoweg 19, Spaanse Polder.

Het Nieuwe Stadsblad | 1960 | | pagina 5