FLORIADE GEOPEND SUEDE JASJES REGEN MANTEL GERO 2975 Heijs- Vloemans VRIJDAG 25 MAART 1960 12e JAARGANG No. 24 Tuinbouwtentoonstelling van ongewone allure Schiedam een naaste buur "Zi/viufn Schiedamse Jeugdraad KOSTUUMS SPORT KOLBERTS PANTALONS SPORTIEVE REGENJASSEN KLEO'NGHUIS BOEKENWEEK 1960 enorme sortering 98.50 125.- 149.75 PER VLIEGTUIG MET SPARTA NAAR LONDEN ïiVm en projectie >f >f >f >f >f >f >f >f >f >f >f VOORJAARSTIJD KORSETTENTIJD k-X-X-X-X-X-X-X-X-X-X-X-)<" VAN DER KLINK S.C.V. „DE POSTDUIF" deze week I van de combinatie „Randstad", met uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk en geheel Westland (totaal oplage 106500 exemplaren) Oplaag 24 500 exemplaren Vandaag heeft H.K.H. prinses Beatrix in Rotterdam de internationale tuin bouwtentoonstelling „Floriade" ge opend. Wie het terrein overziet waar op de tentoonstelling is gespreid, zal onder de indruk komen van de bonte veelheid die de bezoekers aan deze ex positie wordt geboden. De publiciteit voorafgaande aan de opening heeft blijkbaar goed gewerkt. Reeds ver scheidene tienduizende doorlopende toegangsbewijzen zijn voor de Flo riade verkocht en de laatste dagen kon men het publiek in queu zien staan voor de toegangsloketten om zich alsnog van een dergelijke kaart te verzekeren. De Floriade is dan ook een tentoonstelling van uitzonderlijke allure. Zoals men weet zijn tot dus ver de Duitsers voorop re gaan in het organiseren van exposities op tuin bouwkundig gebied. Maar wat de Floriade heeft aan te bieden schijnt zo indrukwekkend te zijn, dat spe ciaal door onze Oosterburen een uit gebreide reeks georganiseerde reizen voor complete groepen op touw is BROERSVEST93 TEl 67937 SCHIEDAM fezet naar de tentoonstelling, die in .otterdam is ingericht. Het is dan ook alsof organisator Jacques Klei boer niets aan het toeval heeft willen overlaten. Hij heeft er voor zorg ge dragen, dat er voor vrijwel iedereen, voor praktisch ieders smaak aan deze tentoonstelling iets te beleven valt. Over de Euromast, die gelegenheid biedt om op meer dan honderd meter hoogte- niet enkel het tentoonstel lingsterrein maar een flink stuk van Zuid-West Nederland te overzien, hoeven we eigenlijk niet meer te spreken. Over dit wonderlijke monu ment, dat op zo'n korte termijn uit de grond is gestampt, is al links en rechts het nodige gepubliceerd. Belangrijker is op het ogenblik de veelzijdigheid van de expositie aan de voeten van de Euromast. Vanaf de ingang van de tentoonstelling aan de Rochussenstraat ontplooit zich een bont geheel, rijk aan bloemen- terrassen aan demonstraties van we tenschappelijk en technische aard en wonderlijke inzendingen uit het bui tenland. Ook van Europese vorsten huizen en van diverse landen als zo danig. Was het Floriade-terrem tot voor kort een desolate wereld, waar in al dit fraais nog moest gemaakt worden, gisteren bleek plotseling wat de Nederlandse tuinbouw op korte termijn tot stand kan brengen. Uit gebreide terrassen straalden vol ki l i- rige bloemen, plotseling werd duide lijk hoe fraai de muurtjes van open beton-elementen het terrein indelen en hoe nauwkeurig de plannen voor deze tentoonstelling zijn uitgewerkt. Er zijn wisselende bloemen-exposi- ties, botanische tuinen, er is een com plete veiling-in-werking en het voort durend wisselende tafereel van bloe men, planten en bomen wordt nog extra verrijkt door beeldhouwwer ken, die het parkachtige terrein een bijzonder accent geven. De Floriade gaat ondanks meer sombere voor stellingen, die links en rechts zijn ge uit, een succes worden, dat lijkt ons nu definitief vast te staan. Intussen blijft de vraag hoe geduren de zes kostbare maanden Schiedam de aandacht op zich kan vestigen nu vele duizenden vreemdelingen Rotter dam zullen gaan aandoen. Schiedam is met Rotterdam praktisch samenge groeid en dat zou voor het komende voorjaar en de daaorp volgende zo mer wel eens een nadeel kunnen zijn. Het gaat er, dunkt ons, om nog tijdig de nodige activiteiten te ontplooien om ook op onze stad de aandacht te vestigen. Wij zouden zo zeggen: na de vredigheid van een parkachtige wereld en duizenden bloemen de ver rukkelijke verstilling in een oud stadscentrum. Rotterdam heeft ten gevolge van tragische gebeurtenissen aan historisch schoon nog nauwelijks iets te bieden. Schiedam echter des te meer, maar het zou daarop met kracht de aan dacht moeten vestigen, wil het enigs zins mee profiteren van de belang stelling die voor de zoveelste maal naar het waterweggebied uitgaat. In de jongste bestuursvergadering van de Schiedamse Jeugdraad zijn enkele belangrijke besluiten geno men. De Jeugdsociëteiten Guillaume, Solustra en Scopulus kunnen zich bij de Jeugdraad aansluiten en elke so ciëteit mag twee vertegenwoordigers voor de raad van advies aanwijzen. De heer M. P. F. Dielemans werd be noemd tot „contactman" tussen de jeugdsociëteiten en het bestuur van de Schiedamse Jeugd Raad. Het is de bedoeling dat de Schie damse Jeugd Raad op 5 Mei (bevrij dingsdag) het jeugdappel en de wijk- kinderfeesten organisseert. In de ko mende dagen worëjn contacten ge legd met allerlei verenigingen met het verzoek om aan bovengenoemde evenementen medewerking te verle nen. Om tot een vlotte organisatie te ko men, worden er twee werkgroepjes samengesteld. Dinsdagavond 29 maart is er een vergadering met de „werk groep" Kinderfeesten, daarna hoopt men nadere plannen bekend te ma ken. vervaardigd uit prima stof fen van eerste klas fabrieken met een uitstekende pasvorm en bewerking, vanaf ƒ115- nieuwe voorjaarscollectie, vanaf ƒ45— TERLENKA, TREVIRA en DRALON vanaf ƒ2250 Falcon, 1 jaar schriftelijke garantie, vanaf 4975 REMBRANDTLAAN 83 Tel. 69877 - Schiedam Over enkele dagen begint de vijf-en- twintigste Boekenweek, 26 maart 2 april. Een jubileum, waarbij het aan geschenken niet zal ontbreken. De Schiedamse boekhandelaren wil len het echter niet laten bij geschen ken alleen. Zij hebben de eer U uit te nodigen tot een zeer bijzondere voordrachtsavond welke gehouden zal worden op vrijdag 1 april in de zaal van Gebouw „Irene", Nwe Haven 155, alhier. Voor U zal optreden Indra Kamadjojo de beroemde Indische danser, thans verbonden aan het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam. De Heer Kamadjojo zal voordragen uit het werk van de schrijfster Maria Dermoüt, die vooral grote bekend heid verwierf door haar roman „De tienduizend dingen" en „De juwelen haarkam". Indra Kamadjojo, die de schrijfster persoonlijk kent uit Indonesië, zal U van het begin tot het einde gevan gen houden in de mysterieuze sfeer van weemoed en Oosters mysticisme, zoals Maria Dermoüt die fascinerend in haar boeken schiep. De Heer Kamadjojo zal de voordracht houden in Javaans kostuum. Bij het begin en tijdens de pauze zal Indonesische muziek op platen ten gehore worden gebracht. Wij twijfelen er niet aan of deze avond zal voor iedereen een open baring zijn, zowel voor hen die het Indië van vroeger kennen als voor hen die er nimmer geweest zijn. Voor le kwaliteit nieuwste modellen alle modekleuren maten 3448 Ziet onze etalages! Met HET NIEUWE STADSBLAD Alle plaatsen zijn volgeboekt zodat wij beslist niets meer kunnen reserveren. "Sffi? TUINLAAN 98, TEL. 67464 Waar kimt U deze korsetten aeter kopendan bij onder staande adressen, want wij verkopen de ORIGINELE TWILFIT KORSETTEN een merk met een wereldreputatie Dealers voor S'dam en omstr. Magazijn De Ster Rembrandtlaan 71 - Tel. 67446 Magazijn De Ster Groenelaan 22 - Telef. 68840 Kruyer-Ris SL Liduinastr. 94 - Tel. 68335 Voor Uw BOEKHOUDING Administratiekantoor verplaatst naar Burg. van Haarenlaan 692 Schiedam Telefoon 66835 Kantooruren: 9-12 en 2-5 uur. .as, a, a, a, a, a, a, a,a,&a.a, 5* s» I» t» 5» f» P t» 6» I* Schled.weg 141, Rotterdam -* ri VOOR MOOIE SCHOENEN eê eê 0é EN NIET DUUR Rotterd.dijk 258, Schiedam de eersten zal op deze avond een on vergetelijke en kostbare herinnering opnieuw gaan leven; de tweede groep zal zich geconfronteerd weten met een nieuwe wereld vol ongeweten en ongeziene dingen, maar niettemin zo boeiend als men niet voor mogelijk had gehouden. Bij gunstig weer organiseert boven genoemde vereniging op 27 maart a.s. een stedelijke trainingsvlucht vanuit Zwijndrecht. Duiven brengen van 49 uur Broers- vest. le kwaliteit popeline, geheel met dezelfde stof gevoerd. Nieuwste model trenchcoat met bind ceintuur en opgestikte zakken. Kleurenbeige-koren-tomaat- aqua-lila, maten 3446, wer kelijke prijs 39.75 Te koop: z.g.a.n. Solex de Lux. Na 6.30 uur. Nw. Damlaan 723. Te koop: raszuiver ge stroomd boxertje, 11 mnd. oud (teef). Br. nr. 8049, bur, v.d. blad. Te koop: i.st.v. nieuw, Opel bestelwagen, eind '58 50.000 km. gel. met gas installatie ƒ3800,Te be vragen na 7 uur. Groenenlaan 83. Nette hulp gevraagd voor 2 ochtenden p. week. Mevrouw vim Berk, Lange Haven 97. Te koop: 1 paar voetbal- schoenen, grote maat. Huysmanstraat 92c. Net persoon gevraagd in moderne industrie met het diploma UTS bankwerker Nieuw zeer interessant en zelfstandig werk. Leeftijd vanaf 21 jaar. Aanmelden: Fa. Steon", Thurledeweg 115, R'dam, Spaansepolder. Tel. 64960. Woningruil Rijswijk Schiedam. Aangeboden: nieuw huis in Rijswijk, zonnige 4 kamerwon., keu ken, douchecel, kelder, bal- con met blijvend uitzicht; voor sobrtgelijke woning in Schiedam. Br. nr 8062 bur. v. d. blad. Meisjes, zoekt U een prettige werkkring? Wij hebben plaats in verschil lende afdelingen. Wij bie den U gratis bedrijf skie en lunchpauze, muziek tij ding, koffie tijdens ochtend dens het werk, verkorte werkweek, 2'/i week vacan- tie met toeslag, gunstig loon. N.V. v. 't Hoff en Jongepier Lange Haven 43, Schiedam, Tel. 69114. Gevraagd tegen 15 april nette werkster, 3 a 4 maal per week, van 8.30 tot 2 uur, of net zelfst. meisje. Mevr. C. Marks, Oostsingel 100, Telef. 69792. Gloednieuwe wascombi- naties, direct uit fabriek f 398.Zeer voordelige aanbiedingen in wasmach en centrifuges, koelkasten compressor systeem, 115 It inhoud m. 5 j. gar. f 458.— Stofzuigers zeer weinig ge bruikt f 65.Vraagt vrij. blijvend demonstratie Fa. M Pigmans, Choorstr 28, Delft, tel. 01730—25979, Na 6 uur 26057. Te koop: Austin truc, 2'/t ton, met open laadbak, olievrije motor en prima banden, zeer geschikt voor groentehandel 750,en Austin A 70, met olievrije motor, kachel, lederen be kleding n,ieuw kenteken met G-teken en wegenbel. 425,—. Fabristraat 62, Tel. 64195. Te koop: Duitse piano, v. Leeuwenhoekstraat 28b. Te koop: Jongensfiets. Hoogstraat 114. Breimachines, naaima chines! Alle betere merken naaimachines: Necchi, Koh ier, Adler, enz. Breimachi nes: Knittax, Rapidex, Pas- sap, enz. Mach. v.a. f 250.— ook in termijnen met voll. garantie en les aan huis. Vraagt U eens advies of demonstratie, ook aan huis De zaak met de meeste er varing en uitsluitend gedi plomeerde demonstratrices Doorlopend demonstraties aan de zaak. Speciaalzaak Fa. Miep van Leeuwen, Smallehavenstr 11, tel. 2310, Vlaardingen Te koop: moderne pick- up-kast, met pick-up en 36 platen t.e.a.b.; Old finish schemerlamp 15, L. Oosterman, Voornsche- straat 36a. Herder! Nog een mooie jon«e herdershond te koop. Rij ./ielzaal. Rotterdamse- diik 403, Schiedam. Vaillant keukengeyser f 155.met autom. water- hoeveelheidsregelaar, waak vlambeveiliging, mengkraan en temperatuurkiezer. van Woerkom, Landelijk Erkend Installateur, Oran jestraat 13, tel. 65673; Broersveld 137-139, telefoon 67736. Schoorsteenvegen en al le metselwerken. Alleen: V. L. Borrani, Lange Ach terweg 33, tel. 68421. Biedt zich aan een nette werkster, liefst voor och tend, kantoor. Br. onder nr. 7990, bur. van dit blad. Gevraagd: nette werk ster. Mevr. Nijssen, Nieuwe Ha ven 161. Aangeb.Bella scooter 150 cc. 1957, 12.000 km. gel. met scherm en bagagerek, nieuwe accu's, t.e.a.b. Cude Maarstraat 7a. Junker Ruh gasfor nuis Bella Minna 1113-24 Speciaal 229,-. Afdekplaat 25,-. Een fornuis voor klei ne keukens. 3-vlams, waar van 1 sterkbrander. Even eens leverbaar met thermo staat, thermische en aan- steekbeveiliging in de oven en opberglade. Meerprijs 75,-. v. Woerkom, Landelijk er kend Installateur, Oranje straat 13, tel. 65673, Broers veld 137-139, tel. 67736. Te koop ronde eiken ta fel met kleed, nieuw f 35.-, eiken ledikant; petroleum kachel. H. de Vries, Kort landstraat 34B. Lendengordels, zuiver wol f 5.25. Röttgering, Hoogstraat 17-19 Schiedam. Nette werkster gevraagd voor 1 ochtend per week. Mevr. Vermeulen, Burg. v. Haarenlaan 636. Klaverjassers, a.s. zon dag in Café Thalia, Rotter- damsedijk 54, wordt vrij concours gespeeld, o.a.: vleesprijzen, rollade, fruit mand enz. Aanvang half elf voorm. Inschrijven bij aanvang. Ieder kan mee doen. Senking gasfornuis com pleet met afdekpl. f 269. Artistieke en praktische ei genschappen ruime bak- en braadoven; diep uittr.baar morsblad. van Woerkom, Landelijk Erkend Installateur, Oranjestraat 13, tel. 65673 Broersveld 137-139 tel. 67736 Te koop gevraagd: een kinderledikantje grootste maat. Telefoon 63594. Te koop2 pers. opklap- bed en ombouw4 club fauteuils; uitschuif tafel en T.V.-antenne. Gordonstraat 34, Tel. 64063

Het Nieuwe Stadsblad | 1960 | | pagina 1