65 ONTWERPERS DINGEN NAAR DE GOUDEN KATOENBOL Voor elke categorie heeft het Nederlands Katoen Instituut drie prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van een gouden, een zilveren en een bronzen katoenbol. foto 8ê 65 In Nederland werkende Nederlandse mode-ontwerpers hebben ingeschreven voor de wedstrijd, die het Nederlands Katoen Instituut heeft uitgeschreven voor het ontwerpen van zogenaamde vrije-tijds- kleding. Deze wedstrijd is georganiseerd op grond van de overweging dat het pu bliek steeds meer gaat vragen naar kleding die speciaal geschikt is voor het besteden van de vrije tijd. Gedacht wordt aan auto- en scooterkleding, strandkleding, water sport- en après-ski kleding, alsmede aan kleding voor vrije tijd thuis (waartoe ook kamerjassen worden gerekend) en voor hen die gegrepen zijn door het plezier dat ze beleven aan de „doe het zelf "-werk zaamheid. De 65 inschrijvers die door het plaatsen van hun handtekening beloofd hebben te zorgen voor een „esthetisch verantwoord, origineel, doelmatig en harmonieus mo del" zoals de eisen van de jury luiden zullen samen tenminste 33 ontwerpen insturen. Daarvan horen 56 thuis in de af deling voor dames boven 20 jaar en 45 voor de dametjes beneden die leeftijd. In de groep heren boven 20 jaar zijn 17 mo dellen te verwachten en die van jongens tot 20 jaar 15. foto 87 BADSTOF JASJES komen overal van pas Badstof-jasjes, tang of kort, komen altijd, en overal van pas in de vakantie, aan het strand of in het zwembad. Ze zitten behagetijk en zijn licht en zijn zo vrolijk van kleur, dat ook hot kijken ernaar een genoegen is. Model „Olga" (87) is uitgevoerd in geel met zwarte strepen of bt blauw met smalle witte lengtestrepen. Witte kraag en manchetten. Dit model kan zowel hoog gesloten als met geopende kraag gedra gen worden en met of zonder ceintuur. Het badjasje met „jukstuk" heet „Dolly" (88-1 te dragen met of zonder ceintuur. J>orry" (89) is een driekwart damesbadfas-je in een lila, groene of gele fondkteur met olijf of indigo gekleurde smalle strepen. De royale witte kraag en de capuchon geven dit fleurige badjasje een apart cachet. (S3. De drie modelten zijn uit de Weetex Summertitner.oollecHe VOOR DE REIZENDE MAN heeft een Enschedese fabriek van pyataa's en ochtendjassen een mooie combinatie bedacht van een pyama en kamerjas. Ze wor den beide vervaardigd van popeline met een mousseline-effect. Het beperkt het kreuken aanmerkelijk en vraagt om een wei zeer bescheiden plaats in de koffer. De op deze foto (86) afgebeelde reiscombinatie heeft een ruitmotief met een kleur ens am en* telling van geel en groen. De combinaties worden ook in contrasterende kleuren gemaakt, maar de eenheid tussen pyama en kamerjas blijft dan behouden door hetzelfde dessin. De mededingende ontwerpers zijn öf werk zaam in de confectieindustrie öf zelfstan dig. Halverwege deze maand hebben zij een collectie van ongeveer 100 stalen van velerlei katoenen stoffen, afkomstig van 18 Nederlandse fabrikanten, ontvangen ter bepaling van hun keuze ten aanzien van de in hun ontwerpen te verwerken materiaal. Na voor-selectie zal de jury, die wordt voorgezeten door de bekende mode-jour naliste mevrouw Eva Pennink, in de twee de helft van de maand september tijdens een grote demonstratie in Amsterdam de prijzen toekennen. foto 88 foto 89 foto 85 De wens van iedere moeder is het haar kinderen zo gekleed te laten gaan dat zij er netjes uitzien, bere kend zijn op wisselende weersom standigheden en practische dingen dragen zodat ze dus niet in hun doen en laten belemmerd worden. Aan die wens wordt tegenwoordig ruim schoots tegemoet gekomen. Bekijkt u maar eens de leuke kleding van deze aan een kinder trammet je han gende jongelui, die er toch wel per fect uitzien, zonder de indruk van „modepoppen" te wekken. Het meisje heeft een waterafstotend popeline jasje met royale capuchon. Er kan een losse ceintuur met gesp op gedragen worden. Het is gevoerd met een soort wafel-piqué. De lange broek is van een effen grijze rib fluweel, pletvrij en stevig. Van de zelfde stof is de lange broek van de jcmge man, die ook al zo'n stoere jas met grote zakken (waarvan één met een ritssluiting) draagt. Ook zijn jas is van waterafstotende po peline en gevoerd. De capuchon is van drukknopen voorzien om die naar believen groter of kleiner te maken (modellen Sturka)

Het Nieuwe Stadsblad | 1960 | | pagina 3