HUMOR en de auto want bij 250 gr. Koffie BAZUIN MOLYN Co? HALVE WEEK KOOPJES ADVERTEERT IN DIT BLAD EEN EMPLOYE ADVERTEREN van het bekende merk een groot pak WAFELKOEKEN voor 29 en30 BAZUINTJES Hele Rijst 1000 gr. pak Lolly,s 8 voor Margarine 3 pak Nog één week Super Pils 2 voor met 1 fles gratis Doperwten literblik 65 Appelmoes literblik 59 Framboosjes grote pot 59 Huishoudzeep 10 stuks 69 59 25 85 59 ALS EXTRA RECLAME Fijne Krakelingen 200 gr. 59 Vruchtenbanaantjesl 50gr.39 Jam Azet: Kers, Aardbei, Framb., Bosbes, Sinas, Abrikoos en Gember p. p. 61 Schuimpjes 150 gram 39 Vruchtengries 200 gram 39 Castella Vaatwas 2 pak 54 Op elk van deze 6 artikelen 10 Bazuintjes HOOGSTRAAT 15 KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Bad Klok B.B. Revanche Volmaakt I»il Lui Bed Groot Voorspelling Bal Mariene (3) Voor Achter Strop bij Rotterdamsedijk 254-256 Tel 66731 Vlgr Nolenslaan 842-844 Tel 62672 Voor de kinderen TRAININGSBROEKEN, in wit, geel, bleu, goed wasbaar, heerlijke dracht in de box 2.35 KINDER TRAININGSBROEKEN met bovenstuk, in korenblauw 3.95 SCHATTIGE TRAININGSPAKJES in wit en gekleurd 6.15 Het is nog wel vroeg in de tijd, maar voor warme kleding voor Uw kleuters koopt U nooit te vroeg Voor de dames weer 'n leuk soort WOLLEN VEST, in de nieuwste muiti-color tinten o.a. flessengroen en blauw 7.50 Mooie moderne DAMES JUMPERS voor 6.75-7.50 'n prachtig WOLLEN VEST met V-hals 10.95 Bijpassende TRUITJES ook met V-hals 10.50 Alles in de nieuwste najaarstiniten groen, bruin, cognac enz. Heeft U de nieuwste breiwol van Neveda al gezien? 'n Prachtige dikke SPORTWOL in div. gemengde en effen kleuren, 100 gram 2.25 Te koop: moderne kïn- derwagen uitneembaar en box met vlonder en kleed, IJ beide als nieuw. I J. Ooykaas, Hoofdstr. 157, Tel. 69996. en kijkt U dan vrijdagavond weer even in dit blad naar de REKLAME VAN ZATERDAG TOT EN MET WOENSDAG! Gevraagd: winkelmeisje hoog loon. Levensmiddelen- bedrijf Lorentzlaan 1, Tel. 66676. Te koop: blauw-grijze van Delfts kinderwagen, in prima staat. Bernard, Roëllstraat 8. Te koop: kinderwagen; rotan wieg en box m. vlon der. van Hallstraat 73. Te koop gevraagdmeis jes sportfiets, i.g.st., 12-14 jaar. Rotterdamsedijk 232c, Tel. 67292. Woningruil. Aangeboden benedenwoning, 3 kamers, in 't Oosten, huur ƒ7,p. Week, goed onderhouden. Gevr&agd3 kamerwoning 3e of 4e etage Nieuwland. Ook te ruilen voor vergun ning nieuwbouw. Br. onder no. 1048, bur. v.d. blad. Te koop: 2 fauteuils en ronde tafel, met glasplaat; dressoir en een gaskacheltje t.e.a.b. Troelstralaan 171. Gevraagd: nette werk ster, halve dag per week. Burg. van Haarenlaan 774. KONINKLIJKE LAK-, VERNIS- EN VERFFABRIEK ROTTERDAM - POSTBUS 761 vraagt voor spoedige inoienstneding: voor haar afd. Verkoop Binnenland in de leeftijd tot 24 jaar met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding Eigenhandig geschreven soiliciaties met uitvoerige inlichtingen over opleiding, tegenwoordige werkkring enz., vergezeld van een recente pasfoto, te richten aan de Personeelsafdeling. Te koop van particulier wegens ziekte '55 Vauxhall Velox, nieuwe motor met verwarming, nieuwe ban den, benzine 1:12, 3 mnd belasfing, pracht wagen, moet nu weg, vraagprijs 1550,—. Boterstraat 41. Te koop: snelbrommer, merk Typhoon, en motor HMW, tegen redelijke prijs. C. L. Brouns Kortlandstr. 36c. Net pers., klein gebrek, in bezit van rijwiel Solex, zoekt prettige werkkring als incasseerder. Br. onder nr. 1035, bur. v.d. blad. Gevraagd: hulp in de huishouding van 830-5 uur, 's zaterdagsmiddags en zon dags vrij. Mgr. Nolenslaan 303. DOET VERKOPEN Ter overname: zomer mantel twee maal gedragen tegen aannemelijk bod, m. 46-48. Kon. Emmaflat 8. Meisje gevraagd voor de huishouding en winkel. Slijterij „Oranje", Oranje straat 10-12. Instructeur„Dit is de handrem, juf frouw in geval van nood snel aan trekken". Leerlinge: „O, zoiets als een peig noir". Agent van de verkeerspolitie tegen vrouw achter het stuur: „Toen ik U zag naderen, dacht ik al: minstens vijf en twintig". Het incident speelt zich in Amerika af, waar men in mij len rekent. Vrouw achter het stuur: „Nee, deze hoed maakt mij zo oud". Baas tegen chauffeur: „Jan, ik heb op de kussens van mijn wagen een blonde haar gevonden, voor zover ik weet, is mijn vrouw zwart". Chauffeur: „Ik zal het U uitleggen, meneer....'' Baas„Nee, je uitleg interesseert me niet. Geef mij haar adres maar". „Hoe wist je vader eigenlijk, dat wij gisteren zijn wagen gebruikt heb ben?" „Doodgewoon. Herinner je je die dik ke man, die we haast overreden heb ben? Dat was mijn vader". Rechter„De verkeersagent verklaart, dat U de spot met hem hebt gedre ven". Gedaogde„Dat is werkelijk mijn be doeling niet geweest. Maar hij bleef zo lang tegen mij praten, dat ik in mijn verwarring meende mijn vrouw voor te hebben. En toen heb ik tegen hem gezegd: „Ja lieveling". Citroen doorreisde Amerika. Hij be zichtigde ook de fabrieken van Ford en Ford legde hem uit: „Een uur en vijf minuten nadat de eerste arbeider het eerste onderdeel ter hand neemt, verlaat de wagen de fabriek". „Dat is niets bijzonders". i Citroen. „Weet U hoe dat bij on., gaat? Een uur en vijf minuten, nadat de e -ste arbeider het eerste onderd cl ter *- vJ neemt, brengt men de koper van de wagen al naar het ziekenhuis". Chauffeur komt weer tot bewustzijn. „Waar ben ik?" „In honderd zevenen twintig" zegt een stem. „Ziekenhuis of gevangenis?" De wagen raast voort honderd, honderdtien, honderdtwintig, hon derddertig. Dan houdt de verkeerspolitie hem aan „Wat is er aan de hand?" vraagt de chauffeur argeloos. „Het ik soms te snel gereden?" „Nee", antwoordt men van politiezijde, „U vloog te laag". „En, juffrouw", zegt de verkeers agent, „U begrijpt misschien wel waarom ik U aangehouden heb?" Vrouw achter het stuur: „Laat U mij even denken nee, nee, niets zeggen ja, ik weet het! U voelde zich een zaam". „Wees voorzichtig, jongen, als je ach ter het stuur zit. De kranten staan dagelijks vol met berichten over auto. ongelukken". „Ja, moeder, U kunt moeilijk ver wachten, dat zij vol staan met be richten over draagstoelongelukken". „Hoe lang neemt uw vrouw al rijles sen?" „Dat zal in september tien jaar worden". De agent houdt op een grote verkeers- ^rg een automobilist aan, die te snel riidt en trekt het boekje al uit zijn z tk. „Hoe is uw naam?" „Vitjoslav Prtsjiwalski". „Hoe zegt U?" Vitjos lav PrtsjTwalski", De agent bergt zijn boekje op. „Nou ja, voor deze keer zullen wij het nog door de vingers zien". Een automobilist moet vlak voor een krankzinnigengesticht zijn band ver wisselen. Hij heeft de beschadigde verwijderd en wil de reserveband op zetten. Maar hij kan de schroeven niet terugvinden. Wanhopig zoekt hij overal. Opeens zegt een man achter het hek: „Neemt U van de andere wielen toch ieder een schroef af, dan haalt U zonder moeite de volgende garage". ,,Wat een idee", roept de automobilist. „En hebben ze U in een krankzinnigengesticht opgesloten"? „Ik ben dan misschien wel krankzin nig", zegt de man, „maar daarom nog niet achterlijk". Anderhalf jaar geleden bracht de be volking van het Belgische stadje Huy 25 miljoen Belgische francs bijeen voor de bouw van een kabelbaan, die toeristen en dus welvaart zou aantrekken. Deze ka belbaan loopt midden over het dorp en een van de inwoners, de heer Nandancé, heeft hiertegen bezwaar. Voor de rech ter heeft hij dat bezwaar uiteengezet: hij kan niet ongezien in bad gaan. De kij kers die op 83 meter hoogte boven hem zweven overtreden daarmee artikel 552 van de wet, die een huiseigenaar be schermt tegen alle nieuwsgierigheid van buiten. De rechter heeft in eerste instantie de heer Nandancé in het gelijk gesteld. Maar in allerhaast wordt een wetswijzi ging voorbereid, waarbjj het bezit van de hemelruimte boven iemands huis wordt beperkt tot 25 meter hoogte. Komt die wet erdoor, dan hoeft de kabelbaan niet te worden afgebroken, blijft Huy vreemdelingen trekken en blijven de in komsten groeien. Komt de wet er niet door, dan kan de heer Nandancé voor het eerst sinds anderhalf jaar weer on gezien in bad stappen. Vier jaar geleden hadden de inwoners van het Franse dorp Valmondois 300.000 francs bijeengebracht voor de aanschaf van een ultra-modern elektrisch carillon ter vervanging van de oude klok in de dorpstoren. V™ laf de eerste dag dat het nieuwe ir ent zijn slagen liet horen was hei ui met de rust van de oude mevro- Ponthault. Voor de rechter beklaagde zij zich erover dat zij wegens het oorverdovende lawaai iteds drie jaar lang by kennissen slaapt, die ver genoeg weg wonen om in slaap te kunnen raken. Bovendien slaat Ue De wereld wan week lol week - klok dubbel: tien slagen als het 5 uur Is, vierentwintig als het 12 uur is. En ver der, zegt mevrouw Ponthault, worden ook de andere inwoners door het gelui van de klok nerveus, alleen beseffen zjj dat niet. Welnee, zei daarop de burge meester, de mensen zijn er al lang aan gewend en merken nauwelijks meer dat de klok slaat. De rechter heeft de eis van mevrouw Ponthault om de klok stil te zetten afge wezen, maar wel bepaald dat het aantal slagen tot normale proporties wordt te ruggebracht. En zo is het nu weer 5 uur als de klok in Valmondois vtff slagen laat horen. Het grote nieuws in Frankrijk was de ze week ds geboorte van de zoon van Brigitte Bardot (3 kg 3 ons). Do Fran se kranten wijdden er kolommen, ja he le pagina's aan, erbij vermeldende dat de moeder de grootste levende Franse filmster is, die de Franse film in het bui tenland, speciaal de Ver. Staten popu lair heeft gemaakt. En dat brengt devie zen in het laatje van de Franse schat kist! In zeven jaar tijds speelde Brigitte in 26 films en in 1 toneelstuk (van Jean Anouilh). Gemiddeld verdiende zjj 350.000 gulden per film Een Italiaans zakenman verloor vorig zomer op de speelbank te Monte Carlo 200 miljoen francs. Vorige week nam Ky van de zijde van de familie Muntt, die revanche door in eea nacht 220 miljoen het bed heeft geschonken, terug te winnen. De rechter gaat „u uitzoeken wie ge lijk heeft. De volmaakte misdaad, die geen spo ren achterlaat, ia nu mogelijk, zegt de Engelse professor Saunders. Er bestaat een vergiftig gas, dat men aan een drank kan toevoegen zonder dat het zich door reuk of smaak laat onderscheiden. Drinkt men ervan dan gaat men binnen een half uur dood en geen enkele ana lyse van uw stoffelijk overschot kan aan tonen dat er van vergiftiging sprake is. Ter attentie van de minister van oor log: Op de Amerikaanse begroting komt een post van 4 miljoen gulden voor voor de aanschaf van pillen die de soldaten het gevoel zullen geven gelukkig te zijn. Een Engelse filmregisseur zoekt per advertentie echte luiaards voor een t.v.- uitzending over de luiheid. „Tot nu toe", zegt hy, „meldden zich alleen simulan ten, maar dat had ik kunnen voorzien". Dc heer R., vereerder van Napoleon, beweert dat het doodsbed van de keizer, dat 'n de Invalides te Parijs ten toon staat, niet echt Is. Gelogen, zegt men Was Napoleon werkelijk zo'n groot mens, dat men nu nog naar zijn bed moet gaan kijken Bij zijn bezoek aan de paus gedroeg hij zich weinig hoffelijk en ont stak zelfs in woede. Het enige antwoord dat de paus hem toen waardig keurde was: „Comediant..., toneelspeler." Dit historische moment kan men beleven door de film te gaan zien, die nu te Ro me wordt opgenomen. De titel Is „Aus- terlitz", de rol van de paus wordt ge speeld door Vittorio de Siea en die van Napoleon door Pierre Mondy. Jaren geleden zei een Franse onderwij zer tegen twee belhamels uit zijn klas: „Julli^ deugen nergens voor, jullie ko men vast in de politiek terecht." Een van de twee heette Michel Debré, nu eerste minister van Frankrijk. De eerste bal die geslagen werd in de ping-pong-wedstrljd RoemeniëPolen bleef 2 uur en 5 minuten in het spel. Aan slag waren de Roemeen Paneth en de Pooi Ehrlich. De echte Mariene Dietrich ontvangt elke avond dat zij optreedt, waar ook ter wereld, een telegram van aanmoedi ging, getekend: „Oom Sam". Het is af komstig van haar dochter, Maria Riva, die in Israël woont. De Paryzenaars die in de buurt van het Elysee wonen hadden de gewoonte hun kiokken geiyk te zetten op het hoornsignaal van 9 uur voor het betrek ken van de wacht voor het presidentiële palels. Generaal de Gaulle begon vroe ger, zodat het signaal verzet werd naar half 9. Wekenlang hebben de klokken van verscheidene buren van de president een half uur voor gelopen. De generaal zelf hoort ook wel eens ver keerd. Op een liefdadigheidsvoorstelling, waar een zangeres het populaire liedje „Valentino" had gezongen, wilde De Gaulle haar complimenteren. Hg zei: „Ik heb erg genoten van uw lied... eh..." Mevr. De Gaulle fluisterde hem wat in het oor, waarop de generaal vervolgde; „Ah, ja! Rudolph Valentino". De kleermaker Louis Feraud, die zijn winkel heeft aan de Faubourg Saint Ho- noré tegenover het Elysee, noemt zich het voornaamste slachtoffer van het mis lukken van de topconferentie. Hy had zgn balkon (anderhalve meter breed) verhuurd aan een Amerikaanss televisie- maatschappy voor 200 dollar per dag. De cameramensen maakten er slechts vijf dagen gebruik van, terwijl de kleer maker op twee weken had gerekend. Dan had zgn balcon hem een dikke tien- duiaead gulden opgebracht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1960 | | pagina 2