SPORTRUBRIEK INTERIEUR HARINGVLOOT WORDT KLAARGEMAAKT gjjijg Meesterklasse kostuum s nu volgens het systeem 145.- M185.- Vernieuwing van Uw Koopt bij onze adverteerders zij stellen U niet teleur. W We worden natuurlijk vervelend, wan neer we weer zouden opmerken dat er weer overvloed van kopie binnen is gekomen, daarom zullen we deze keer maar vosltaan met de opmer king, dat enkele berichten toch echt ingekort moeten worden, want an ders komen we er niet uit, hoe graag we ook anders zouden willen. CRICKET. Hé daar, dat is een tijd geleden dat we iets over de cricket- sport schreven. Daarom vermelden we graag, dat Hermes DVS op haar prachtige veld in het sportpark „Har- ga" op Hemelvaartsdag het cricket seizoen opende met een wedstrijd te- geen Rood en Wit. DUIVENSPORT. De P.V. Snelvliegers hield zaterdag een wedvlucht van St. Quentin over een afstand van 244 km. 1. G. Rietveld, 2. J. v. Rossum en Co., 3^10 en 22 A. v. d. Bie, 4, 14, 15, 16 en 17 A. Faas en Zn., 5 en 19 S. Krouwel, 6 P. Sprong, 7. W. Egging, 8 M. W. Dries, 9, 13 en 20 Broekh. v. Mourik, 11 Schikhof-Semeyn, 12, 21 en 23 H. J. Tjaden, 18 T. Morra. HANDBAL. Bij DWS is de kampioens- vlag in top, want na een goede wed- 5-3 gewonnen door doelpunten van G. strijd tegen Hollandiaan werd met v d. Wal (2x), Aat Sigmond, Steef Ouborg en G. v. d. Wal. Het was een sportieve wedstrijd en voor dit kam pioenschap is de pluim van deze week voor dit team. Proficiat, DWS-ers. De aames verloren met 6-2 van een beter spelend Verburch. De heren van UVG speelden 5-5 gelijk tegen Vires 2 na een keihard maar toch fair gevecht, waarin L Bakker en W. Schaap een 5-2 achterstand wis ten te reduceren tot een gelijke stand, 5-5 De dames speelden een goede wedstrijd tegen Roda en won ver diend met 5-3 door doelpunten van A. Brokling, A. Boon (2x), L. Rooy en C. Voogdt. JUDO. Op Hemelvaartsdag werd in de Sportschool van Hulsker een Ju- niorentoernooi gehouden voor jeug dige Judo-ers. Ruim 220 deelnemers uit verschillende steden namen hier aan deel. VOLLEYBAL. Voor de 7e achtereen volgende maal organiseert de SVC haar nederlaagtoernooi en als eerste kwam Aggredior op bezoek. De SVC- dames speelden een prima partij en wisten met 2-1 te winnen, terwijl de heren met 3-0 zegevierden. Vrijdag komt het sterke Hou Stand op be zoek. De WF-dames speelden 3-3 gelijk te gen HVS uit Stompwijk en de heren versloegen HVL met liefst 20-8, waar door de WF-heren één punt op Snel- wiek blijven achterstaan. De dames junioren boekten een goede overwin ning tegen stadgenoot DWS en wel met 5-2. WANDELEN. Een seniorgroep van „De Schiedamse Tippelaars'hoofd zakelijk bestaande uit oudere perso nen, heeft deelgenomen aan een wan deltocht, uitgeschreven door DIO te Delft, t.b.v. het Groene Kruis. De Schiedammers behaalden een 3e prijs en gezien het feit, dat dit pas het derde optreden was in een officiële tocht was dit een fraai resultaat, waarvoor onze complimenten. Op de op 6 en 7 mei georganiseerde Bevrijdingsherdenkingstocht kunnen we niet meer terug komen, aange zien de voorbeschouwingen daarover ons te laat bereikten. Een volgende keer iets vroeger de kopie verzenden. Wel kunnen we nieuws voor de wan delaars mededelen over de 17e Konin- fin Wilhelmina-Mars, die op zaterdag juni a.s. gehouden zal worden, start plaats nabij de Plantage. Wanneer we onze lezers vertellen, dat niemand minder dan burgemeester mr. J. W. Peek in het programmaboekje een openingswoord schrijft, dan moet dat toch voldoende zijn om dezer dagen in grote getale te lopen naar de vol gende inschrijvingsadressen: M. Faas- se, Groenelaan 50, Schiedam; Ph. van Oordt, Nic. Beetsstraat 28a, Schie dam; J. Luyten, Kat. Lagendijk 200c, Rotterdam. Telefonische inlichtingen worden gaarne verstrekt door num mer 63309, waar het secretariaat ge vestigd is. Gezien de grote belangstel ling voor deze mars in vorige jaren zal ook dit jaar weer verwacht wor den, dat bij de startplaats om drie uur vele duizenden deelnemers pre sent zullen zijn. Schiedam is op zulke dagen een feest stad, waarvoor de nodige muzikanten wel het hunne zullen bijdragen. De deelnemersprijs is voor 8 km ƒ0.80, 12 km. ƒ0.85, 18 km. ƒ0.90 en 25 km. 1,Na de inschrijvingsdatum 28 mei worden deze prijzen met ƒ0.20 verhoogd. Laat de 17e KW-mars een grootse manifestatie worden waar al le Schiedamse wandelaars en tippe laars acte de presence zullen geven. VOETBAL. De opstelling van het mi litair elftal dat tegen SVV speelde heeft geen zin meer, zodat de over gaan tot het bericht over de zomer avondwedstrijden die de SZAC dit jaar organiseren. Van de ABC-compe- titie hoorden we nog niets, zodat we aannemen, dat alleen de SZAC dit seizoen gaat draaien. Op 9 mei zijn deze wedstrijden begonnen en verder zal er gespeeld worden op vrijdag 12 mei, zaterdag 13 mei, dinsdag 16 mei en woensdag 17 mei .Op de daarna te spelen wedstrijden komen we vol gende week terug. Op de terreinen van de thuisspelende verenigingen zullen de volgende wedstrijden gespeeld worden: 12 mei: DemosDHS, DRZ Excelsior '20, PPSCMartinit, Schie damHermes DVS, Schied Boys SFC, Ursus—SVV en WF-SVDPW. 13 mei: GTBHBSS, 17 mei' PPSC- GTB. Schiedamse Boys werd door een 10-0 zege op Afri. Boys kampioen van haar afdeling, waarvoor onze welgemeende complimenten. Jullie hebt een pracht seizoen achter de rug! De overige uit slagen luiden: ZBVHPPSV 1-0, Den BommelGSS 2-2, RBC-Hermes DVS 1-2, SVV-RCH 5-2, Leerdam Sport Excelsior '20 2-4, RCD—DHS 4-2, Mar tinitOliveo 4-3, Hill.bergSFC 2-0, BMTUrsus 2-2, DRZSchiedam 3-0 en TRHDemos 24. Hoe graag we ook op enkele uitslagen ingaan, de beschikbare ruimte staat dat niet meer toe. Zelfs kunnen we het programma voor a.s. zondag niet eens meer bespreken. Maar voor één keer is dat zo'n bezwaar niet, zodat we al onze lezers weer veel sportge noegens wensen en de schrijfmachine weer voor een week opbergen, in de hoop er volgende week weer veel goede uitslagen uit tevoorschijn te mogen halen. Jan Sportief. m m m 1 Dit is herenkleding in de perfectie. ten eerstevoor deze kostuums worden alléén de allerfijnste wollen kamgaren stoffen gebruikt ten tweede: aan de afwerking is bijzondere zorg besteed, óók in de zogenaamde kleine details ten derdede pasvorm van een Meesterklasse kostuum verrast steeds opnieuw iedere bezitter énten vierdedoor de toepassing van het 4D-maatsysteem zijn er geen „moeilijke maten" meer. Ook in de Meesterklasse-collectie vindt nu iedere-man-zijn-maat. Meesterklasse kostuums zijn alleen verkrijgbaar bij Smoorenburg Ruiling: 3 kamerwoning Rotterdam-Zuid voor 4 ka merwoning, liefst Nieuw- land. Br. onder nr. 3100, bur. v.d. blad. Vakkudig inkorten van Uissé, Jersey en Terlenka- okken. V. Klein, W. Frankelandse- itraat 38; Fabristraat 29; Rozenburgplein 3. Te koop: Philips band recorder z.g.a.n. vaste prijs 200,en kinderwagen, zo g.a.n. v. Heuven Goedhart straat 79, Schiedam. Nette jongens gevraagd ter opleiding als verkoper, leeftijd 15 a 16 jaar. F. Röttgering's Bedrijfs en Sporkleding, Hoogstraat 17- 19, Tel. 68886. Gemeubileerde kamer aangeboden voor dame, in West. Br. onder nr. 6593, Boekhandel Verheijen, St. Liduinastraat 98b. Te kooprechte as, met oploopremmen, zeer ge schikt voor onderstel aan hangwagen of caravan, nw. Morris Oxford motor com pleet met versnellingsbak. Tevens diverse onderdelen en banden. Prinsesteeg 22 bij Dam en Oude Sluis. Het kost bij ons de hele wereld niet. Citroen 1948 ƒ300,Opel Olympia 275,Skoda m. olievrije motor ƒ275,-—; Austin be stel met zijramen ƒ200, Fiat two-seater ƒ200, Austin A. 70, zeer mooi 550,Diverse onderdelen en banden. Ook inruil mo gelijk. Prinsesteeg 22 bij Dam en Oude Sluis, Tel. 64195. Door inruil verkregen: gereviseerde T V.-apparaten Erres 43 cm. 275,Phi lips 43 cm. f 375,Philips 43 cm. 495,6 maanden garantie; 1 Philips auto radio, 6+12 volt 80, Radio Oranje, afd Techni sche Dienst, Westvest 68, Tel. 68640. Woningruil. Aangeboden vrij huisje, Nieuwsticht m. 38. Gevraagd: grotere wo ning, onverschillig waar en huurprijs. Br. no 1111, bur. v.d. blad. Te koop: Engelse kin derwagen, compl. m. bedje, tas, zonnescherm 150, Aparte kleur. Broersvest 72a, 1 x bellen, Schiedam. Fa. V. L. Borrani, voor alle schoorsteenvegen en metselwerken. Lange Ach terweg 36a, Tel. 65262. Voor Uw beddenrepara ties. Plate, Grote Markt 19-21, 2800 m2 toonzalen. Telefoon 67762. Voor moeder een strijk ijzer. Uniterm 9,75, A.B.C. 13,50; A.E.G. 15,50, regelba re strijkijzers Electra 24,50 Philips, A.E.G., Inventum 34,50. Het Radiohuis, Hoogstr. 92 Tel. 68044. Moeder is een koelkast waard Tafelmodel merk Liebherr 398,478,Bauknecht v.a. 478,Kelvinator, 130 liter 498,—. AEG v.a. 498, Alle koelkasten met 5 jaar garantie op koelapparaat. Het Radiohuis, Hoogstraat 92, tel. 68044 Meisjes en jonge vrou wen, die prijs stellen op verantwoordelijk werk in een schoon bedrijf en een prettige omgeving kunnen dit vinden bij de N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants Goed loon, vrije dienstkleding en evt. reiskostenvergoeding en 5- daagse werkweek. Zij die een betrekking zoeken voor halve dagen of een halve week, kunnen eveneens sol liciteren. Aanmelden: dagelijks van 9-12 en 2-5 uur Lange Ha ven 141, Schiedam. SCHIEDAM HOOGSTRAAT A ROTTERDAM BINNENWEG AMSTERDAM NIEUWENDIJK Pinksterdagen Vlaggetjesdagen. 26 mei de eerste haring In Scheveningen, Katwijk/IJmuiden en Vlaardingen is het druk „aan de kant". Aan de kant, op de schepen, de boetzolders, in de kuiperijen, op de erven en werven, overal waar men betrokken is bij de komende haring teelt. Want gedurende de Pinkster dagen moet' de vloot er op zijn „paas- best" bij liggen. Fleurig onder de verf en rijk gepavoiseerd. Dinsdag na Pinksteren is het Buisjesdag, dan kiest de gehele vloot zee en valt het startschot voor de vermaarde hafing- jagerij. Wie zal de eerste Hollandse Nieuwe aanvoeren? 'n Scheveninger, een Katwijker of een Vlaardinger Maar eerst is er feest, in Schevenin gen, in Vlaardingen, in IJmuiden, waar de Katwijkse loggervloot ge reed tot haringvangen ligt. Vlaggetjesdag: een hoogtepunt van de haringdrijfnetvisserij. Reeds maanden hebben de plaatse lijke comité's aan de programma's gewerkt. Telkenjare valt op een der genoemde plaatsen het accent. Dit jaar is de eer aan Scheveningen. Daar belooft het een prachtig festijn te worden. Op het strand voor de Keizerstraat zal des middags vis worden afgesla gen, zoals dit in het verleden gebeur de toen Scheveningen nog geen haven en afslaggebouw had. De zeilloggers kwamen toen zo dicht voor de kust als de diepgang van de schepen toeliet. Met vletten werd daarna de vis in manden naar de wal gebracht en op het strand uitgelegd. Daar verkocht de afslager, bijgestaan door een stokhouder, die de te ver kopen partij vis aanwees, de vis aan de handelaren en visvrouwen. De han delaren lieten de vis weghalen door de z.g. krielmannen, die de vis in grote op de rug hangende manden vervoerden. Dit zal men allemaal weer kunnen zien. Deze oud-Hollandse visafslag zal ork worden bijgewoond door afgev ai-i digden in klederdracht van verschil- lene Nederlandse vissersplaatsen. Voorafgegaan door een muziekkorps vertrekken zij in optocht van het Ge vers Deijnootplein af naar de Boule vard. Langs de Boulevard trekken zij in de richting van de Keizerstraat om daar af te dalen naar het strand. Na afloop van de visverkoop gaat het gezelschap naar de Tweede Binnen haven ter bijwoning van het open luchtspel „Ter haring zal ik varen".... Hieraan werken verschillende groe pen (vissers, boetsters, kuipers, scheepmakers, het Schevenings Vis sers Vrouwenkoor e.a.) mede. Er zal op een spektaculaire wijze een hul debetoon worden gebracht aan de voornaamste haring-afnemende lan den. Het spel mondt uit in het hijsen van de Produktschapswimpel voor de best verzorgde haring op de SCH. 16 het schip, dat in 1960 die prijs won, en de huldiging van de bemanning. „Ter haring zal ik varen" heeft als motto: zolang de zee er is hebben we haar bevaren en bevist. Zolang de zee er blijft zullen we haar bevaren en bevissen. Zang, muziek, vreugde dans, deklamatie, kortom klank en kleur zullen in dit spel uitdrukking geven aan de verknochtheid door de eeuwen heen van Scheveningen an de visserij en de zeo. Ook 's-avonds worden er in Scheve ningen feestelijkheden georganiseerd. De Koninklijke Militaire Kapel, on der leiding van majoor Rocus van Yperen, zal concerteren. Het concert begint om 20 uur en wordt besloten met een taptoe. In Vlaardingen zal na een gevarieerd programma op de Koningin Wilhel- minahaven de wimpel voor de best verzorgde haring worden gehesen op het schip van schipper F. v. Schoor, de man die thans voor de derde keer de prijs voor de best verzorgde ha ring van de Vlaardingse vloot heeft gewonnen. Een programma met: mu ziek, zang en gymnastiek. 's-Avonds is er naast een concert 'n openluchtfilmvoorstelldng, waar bij o.a. zal worden vertoond de Vlag. getjesdagfilmdie als titel heeft: Vlaardingen vaart uit. In IJmuiden, waar de Katwijkse vloot ligt, zal des middags de beken de Rijkspolitiekapel, gevolgd door plaatselijke verenigingen, door de plaats marcheren. Aan de Kop van de Haven, waar de schepen liggen, zal het deklamatorium „De vloot gereed tot haringvangen" worden gebracht. Daarna zal de kapel als speciaal num mer brengen Amerikaanse exercitie. 's-Avonds treden alle plaatselijke mu ziekverenigingen 400 muzikanten) op. Zij brengen op het Stationsplein een gevarieerd programma, dat afge. wisseld wordt door toepasselijke gymnastiek en het optreden van een groep rijwiel-acrobaten. In Vlaardingen en IJmuiden ligt ge durende 't Pinksterweekend 's-avonds de vloot onder het licht van schijn werpers. Zaterdagmiddag: feest Zondag en maandag, eerste en tweede Pinkster dag, zijn echte kijkdagen. Ongetwij feld zullen weer duizenden zich naar de kant begeven om te genieten van dit oude bonte schilderij: de vlag gende vloot. Dinsdag, 23 mei, varen de schepen uit- Naar de Noord. Woensdagmiddag d.a.v. gaan ze aan „schot", worden de netten uitgezet. In de nacht van woensdag op donderdag zal over de dekken klinken: ,,'t Is van halen". De spanning stijgt dan ten top. Als er wat gevangen is, zullen in de zeer vroege donderdagmorgen de eer ste kantjes aan de jagers de snel ste schepen der combinaties wor den overgegeven, die er „in vliegende vaart" mee naar het vaderland spoe den. Als er die eerste nacht voldoende gevangen wordt, neemt men aan, dat vrijdag 26 mei, de eerste malse maatje.- door de winnende jager zul len worden aangevoerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1961 | | pagina 5