Voor al uw advertenties HET NIEUWE STADSBLAD" DISCIPLINE GEVRAAGD OPGERUIMD STAAT NETJES BERICHT STATION SCHIEDAM WANDELNIEUWS DAG VAN DE V.V.D. OP 9 SEPTEMBER UITSLAG LOTERIJ nieuwe prismas voor de jeugd nu ook als pocket: broersvest 125 schiedam -I'"1- Gebouw Vader Nicht Koe Trein Kat Stsr Biefstuk Heer Vervolg van pagina 1 zigt in Rotterdam gehouden zou wor den, is zaterdag in zoverre verregend, dat alle deelnemers en vele toeschou wers de sportschool van Reinier Huls- ker in Schiedam hebben opgezocht, om daar deze kampioenschappen te houden en te zien. Wat de Schiedam- se deelnemers betreft kon alleen Boes- schoten van leraar Hulsker het tot de finale brengen. Dat hij het niet heeft kunnen bolwerken tegen Hoekman mag niet als een verrassing gelden, want het gewichtsverschil was onge veer 50°/o. Het waren goede wedstrij den, waarvan de toeschouwers veel hebben genoten en de deelnemers veel van konden leren. Intussen zitten we al midden in de vakanties en dat kunnen we al mer ken aan de ontvangst van de kopie. De clubbladen verschijnen schaarser en sommige takken van sport liggen enkele maanden stil. Degene die hun vakantie er al op hebben zitten gaan zich langzamerhand dus al voorberei den op het naderende seizoei en voor diegene, die hun vrije dagen nog voor de boeg hebben hebben we deze wens heel veel plezier en mooi weer, enne vergeet gerust de vereniging maar voor een paar weken. Juist dan is er na de terugkomst weer voldoende energie om het verenigingswerk weer naar hartelust aan te pakken We hopen de sportrubriek intussen toch voort te zetten en blijven der halve rekenen op Uw aller medewer king. Bij voorbaat onze hartelijke dank daarvoor. Jan Sportief. De zomer schijnt werkelijk uitgebro ken te zijn. Het weer maakt de indruk langzamerhand tegen een stootje te kunnen. Het houdt een ondertoon van warmte ook als depressies regen en afkoeling aandragen. En er zijn ge noeg momenten waarop we werkelijk verkoeling zoeken aan stranden, in parken en bossen. Maar juist dan komt het er op aan, dat U het devies volgt van de aktie „Opgeruimd staat netjes". Het kan er soms afgrijselijk slordig toegaan op de plaatsen waar mensen liggen te zonnen of te pick nicken. Na afloop van hun consump tie of hun maaltijd zijn ze maar al te dikwijls bezorgd voor de eigen kleren en de eigen bagage. Jurken worden nagekeken of er niet gemorst is en eventueel afgeklopt, zorgvuldig wor den bezittingen weer ingepakt, maar slechts weinigen schijnen te bedenken dat ook de stranden, de bossen en plantsoenen in zekere zin van ieder een zijn, omdat ze dienen om er allen van te laten profiteren. En door dit tekort aan werkelijkheidsbesef wor den allerlei lustoorden in het zomers seizoen een soort '.uxe vuilnisbelten, waarop iedereen alles maar laat val len, wat hij kwijt wil. Dozen, lege blikken, etensresten en wat dies meer zij worden meer over de natuur uit geschud. Misschien gebeurt dit dik wijls met de onbewuste veronderstel ling dat er wel een reinigingsdienst achter de hand zal zijn om weer op te rapen Wat wij laten vallen. Maar be seffen we dan niet, dat we daarmee ook onszelf te kort doen. Het reinigen van straten en publieke terreinen kost ons jaarlijks vele inillioenen en die moeten tenslotte uit de buidels van U en mij komen. En bovendien, een uit gebreid leger van mensen van reini gingsdiensten is nog niet in staat op te tornen tegen wat horden van hun medeburgers op het stuk van veront reiniging van stad en landschap op een enkele mooie dag tot stand kun nen brengen. En juist op dit 'punt schuilt een ern stig gevaar voor de volksgezondheid. We leren onze kinderen allemaal zich te wassen en netjes de tander' te poet sen, omdat we weten dat reinheid in feite een strijd is tegen het ontstaan van allerlei ziekten. Maar intussen zien we er niet tegenop om de natuur op één enkele zondag te veranderen in een grote potentiele infectiehaard, waar stank en verrotting hun werk zullen gaan doen, als niet haastig de instanties opduiken die herstellen, wat wij op een-dagje-uit hebben bedorven. Namelijk de reinheid van de natuur, die een bron van gezondheid kan zijn wanneer de mens er tenminste maar respect voor heeft. Maar zoals gezegd, de reinigingsdiensten kunnen eenvou digweg niet op tegen de vervuilings prestaties van zomervierende mensen massa's. Ze moeten er wel met de franse slag doorheen, omdat nu een maal niet voldoende mankracht en apparatuur vallen aan te slepen in de strijd tegen de verontreinigingsdui- vel. We zeggen dit alles met grote ernst, omdat wij menen, dat zelfs nog meer in het geding is dan de volksgezond heid. Ook onze faam bij de buiten landers staat op het spel. Dat wij een bijzonder zindelijk volk zouden zijn wordt nu al in het buitenland gezien als een charmant sprookje, dat hoog stens met een ver \erleden te maken heeft. En we zijn hard op weg ons land de faam te bezorgen van een smerig land, waar zelfs de overvloed aan water niet meer tegen de vervui ling op kan. En tenslotte: onze eigen discipline is in het geding. Wij leven in een wel vaartssituatie en kunnen ons steeds meer permitteren. De vrije tijd neemt steeds meer toe. Nü zullen wc moeten bewijzen, dat we die vrije tijd weten te gebruiken ten voordele en niet tot nadeel van onszelf en van de hele natie. Wanneer ons nu de tijd ont breekt om zindelijk te zijn, terwijl we een overvloed aan vrije tijd heb ben, zijn wij onze welvaart niet waard. I'en vervoer aannemen van rijwielen, bromfietsen en tandems óp donder dag en vrijdag in de periode van 6 juli t.m. 2 september 1961 Op de donderdagen en vrijdagen in bovenvermelde periode worden rij wielen enz. ten vervoer aangenomen op de losplaats, gelegen aan de Paral lelweg vanaf 17—22 uur. Dit geldt alleen voor rijwielen enz. die over een grotere afstand dan 40 km. vervoerd moeten worden. Schiedamse Wandelsportvereniging „De Trekvogels" bericht dat haar ver loting is uitgesteld tot 28 juli a.s. De nieuwe pier te Soheveningen neemt een centrale plaats in op de affiche en het raambiljet die nu worden ver spreid ter aankondiging van de op 9 september in het Kurhaus te hou den V.V.D.-dag, de tweede in de ge schiedenis van deze partij. Met dit symbool van de opbouw van het na-oorlogse Scheveningen wil men namelijk tot uitdrukking brengen de verheugende opleving van de liberale gedachte, zoals die zich sedert 1945 ook bij verkiezingen heeft gemani festeerd. Ongetwijfeld mag deze tweede VVD- dag worden beschouwd als het start schot voor de in 1962 te houden ver kiezingen voor de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. De VVD-dag begint met een krans- legging op het graf van Thorbecke door de voorzitter van de partij, Prof. Mr. P. J. Oud. Des middags worden massavergaderingen gehouden,' gelijk tijdig in het Kurhaus en in het Circus, waar Prof. Oud, Mr. H. van Riel en de Minister van Binnenlandse Zaken, Mr. E. H. Toxopeus, als sprekers op treden. Het geheel omlijst met zang van Christine Spierenburg. De avond wordt besloten met een cabaretprogramma. Schriftelijke aanvragen bij Mevrouw A. Mol«I-Lips, Rotterdamsedijk 211 b, Schiedam. St. Stephanusgroep, Oud-Mathenesse. Ie prijs: Een fototoestel Nr.6433 2e prijs: Electr. koffiemolen Nr.6200 3e prijs: Een Reiswekker Nr.3509 Overige prijzen op de nummers 3792, 5179, 6993, 3339, 3333, 5473, 7196. Prijswinnaars dienen zich met het prijsbehaalde lot 's avonds tussen 17.30 en 18.30 uur te vervoegen bij: Hopfnan v. Meel, Zweedsestraat 149a te Rotterdam. VIJF NIEUWE AVONTUREN VAN BIGGLES! BIGGLES IN DE ZUIDZEE BIGGLES IN CANADA BIGGLES IN AFRIKA BIGGLES IN HET VERRE OOSTEN BIGGLES IN EGYPTE Voor de vele Biggles-fans behoeven deze boeken geen aanbeveling: de vorige boeken hebben de boeiende verteltrant van W. E. Johns al genoeg bewezen. (Tip voor ouders: Wanneer U Uw zoon bij zijn overgang een „Biggies" cadeau doet, zult U mid den in de roos schieten! En, speciaal voor vaders: Wat let U om 't boek ook zelf te lezen!? Ook U zult 2ach ongetwijfeld met de avonturen van de onverschrokken vlie ger amuseren!). PRISMA-JUNIORES f 1.25 JEUGDPOCKETS reeds vanaf f 0.95 DE MUITERIJ OP DE BOUNTY onlangs verfilmd met o.a. Marlon Brando. Volledige tekst van de trilogie in 1 deel slechts f 2.95 JANE EYRE, de beroemde roman van Charlotte Brontë, in pocketuitgave (volledig, onverkort) f 2.95 Te koopeen zo goed als nieuwe accordeon, 2 clubs, 2 armfauteuils, ronde tafel met glasplaat. A. van de Most, Lekstraat 36a. Te koop: kinderwagen, zwart. J. Bontenbal, v. Be verenstraat 43. Te kooptrouwjapon, m. 38-40, compl. Niet in Schie dam gedragen, 's Ayonds na 18 uur. Mol, Rembrandtlaan 91a. Te koopin prima staat zijnde Berini M 21 m. bolle tank, vaste prijs 135, Singel 126 (eletr. bel). Voor kosthuizen en ka mers hebben wij geregeld aanvragen. Op te geven aan Boekhandel Verheljen, St. Liduinastraat 98. Te huur gevraagd zomer huisje Hoek van Holland, Oostvoorne, Rockanje, Mon ster of Kijkduin. Br. met prijsopgave onder nr. 3330, aan bur. v.d. blad. Te koop: Beckers haard z.g.a.n., garantiebewijs aan wezig, vaste prijs 100, A. R. Krak, Marconstr. 105c Voor onze fabriek vra gen wijflinke kracht als mede jongeman. N.V. Suikerwerkfabriek „Arba", Rozenburgsestr. 14, Schiedam. Geniet van de zomer in schoenen van Schellings, Uw speciaalzaak voor luxe gemakschoenen deskundi ge voorlichting). St. Liduinastraat 27, Telef. 65808. Te koop: gesloten één- wielige bagage aanhangwa gen 95x85x55 cm., z.g., 5de wiel 100, Th. Knegt, Prof. Poelslaan 62a, Rotterdam 7. Onderwijzeres zoekt ge stoffeerde kamer m. kook gelegenheid, liefst nabij heid van Nieuwland. Br. nr. 3343, bur. v.d. blad. Te koopprima lopende Solex 1958 75,tandem met nieuwe banden 55, heren sportfiets 55, Dwarsstraat 2. Te koop: een damesfiets compleet m. goede banden 10,Maissan, J A. Alb. Thijmstraat 34a. Occasions. Buick Super de luxe '54, power-steering, rem bekraofi tiger, radio, kachels, acc. 1000,Wol- selij '52, stalen carosserie, olievrije motor is in lOOVo staat 1000,Citroën '49 met lÓO°'o gave carosserie, olievrije motor ƒ300,Fi at autoradio, 12 volt, tevens diverse oiderdelen en ban den. M. Dijkman Co., Prinse- steeg 22, bij Dam en Oude Sluis, Tel. 64195. Jongedame, 14 jaar, wil een gedeelte van haar va kantie en de zaterdagen productief maken als hulp in een winkel. Br. onder nr. 3338, bur. v.d. blad. Te koop wegens emigra tie: tuimelledikant m. om bouw en gordijnen ƒ45, kerstartikelen voor grote boom 15,kinderbox 7,50Harris kinderwagen, zwart 65,studie-piano ƒ125,Windsor eethoek ƒ175,strijkijzer Ruton 2,50; Jawa, 150 cc pas ge reviseerd, met nw. banden 250,babycape, nieuw 12,502 jerrycans; 2 slee- en; enig speelgoed; partijt je boeken, elk voor luttele bedragen. Bellstraat 10b, achter Lorentzlaan. Te koop: een directie keet, 5 meter lang, 3 meter breed. Ook geschikt voor strandhuis. Koopje Jonker Fransstraat 29, Vlaardingen Babberspolder. Gevraagd: nette werk ster voor 2 ochtenden per week, van 9-12 uur, 1,75 per uur. Buys Stoffen-modes, Hoog straat 94-98. Te koop: een damesfiets compleet m. goede banden 10,-. Maissan, J. A. Alb. Thijm straat 34a. Te koop: bruin heren- costuum, maat 50-52. Chr. Huygenstr. 8b, (druk- bel). Te koop: jonge poedels, 7 weken oud. den Elzen, B.K.-laan 187, Schiedam. Ter overname gevraagd: meisjesfiets (10 jaar). Oost singel 27, Tel. 66439. Te koop: prima dames- sportfiets; gewone dames fiets. Na 8 Uur. Westmolenstraat 25b. Te koop aangeboden: in goede staat zijnde donker blauwe Engelse kinderwa gen, merk Harris. Gort v.d. Lindenlaan 87, Schiedam. Wegens omstandigheden te koop: prima rijdende Berini i.z.g.st. ƒ80,—. Rotterdamsedijk 305a. Biedt zich aanwerkster voor kantoor of iets derge lijks, 5 morgens pier week, 1,50 per uur. Br. nr. 3339 bur. v.d. blad. Echtpaar zonder kinde ren zoekt tegen hoge belo ning etage of enige kamers. Br. nr. 3341, bur. v.d. blad. Te koop: kinderwagen, merk Mutsaerts in zeer g. staat, lichtgrijs en Centro- bromfiets. Strijensestraat 18. Te koop: Renault Dau- phine 1958, km. stand 40000 met schuifdak, bill prijs. Telefoon 62832 De uit tien leden bestaande gemeente raad van het franse stadje Braine is in zijn geheel afgetreden omdat het geen gebouwtje met moderne toiletten op de markt mag bouwen. Het minis terie van schone kunsten weigerde toe stemming te geven omdat het gebouw tje niet zou harmoniëren met de ge bouwen uit de Middeleeuwen die het beeld van het marktplein bepalen. De heer France Goeselin is dit jaar beloond met de medaille van verdienste en 8.000 als de meest verdienstelijke vader van Frankrijk. Met een inkomen van 800 gulden per maand voedt hij vijftien kinderen op (negen van zichzelf en zes neven die hij heeft geadopteerd). Dit kan, zegt hij, omdat zijn vrouw thuis als minister van financiën optreedt. De wereld vin week tot week woordde na lang nadenken de hoofdre dacteur van het Russische blad Izvestia. Bij haar bezoek aan haar land van herkomst, Ierland, heeft prinses Grace Kelly van Monaco ontdekt dat er daar 50.000 mensen zijn die Kelly heten. De 25.000 Kelly-dames onder hen beweren alle dat zij een nicht van de prinses zijn. Na het zien van de film ,,De koe en ik", schreef een New-Yorkse criticus: „Fernandel is bijna even uitgeslapen Voorlaatste als de koe." „Wanneer de heren Ohroestsjef en Kennedy om het hardst zouden lopen en Kennedy zou als eerste over de eind streep gaan, hoe zou u dat dan in de krant zetten?" ,,Ik zou zetten: Eerste-minister Chroestsjef en president Kennedy heb ben om het hardst gelopen; Nikita Ser- gevitoh is als tweede aangekomen en dg hees Kennedy als voorlaatste", ant- De nieuwste passie van Brigitte Bar dot is treintje-spelen. Ze heeft zich daarvoor rails, wagons en dertig loco motieven aangeschaft. internationale voetbatfirmament is die van de Braziliaan Pele. Sinds hjj bij de wereldkampioenschappen in Zweden ais een komeet naar boven schoot, is hij een van de belangrijkste mensen hl zjjn land. Met zjjn naam wordt recla me gemaakt voor het belangrijkste pro- dukt van Brazilië: koffie, wat hem 2400 gulden per maand oplevert. Daar naast verdient hij met voetballen zo'n slordige 8.000 gulden per maand. Maar daar laat hy dan ook iets voor zien..., zeggen experts. De Spaanse, in Amerika wonende pia nist José Iturbi heeft een eis ingediend voor het betalen van 40.000 dollar door zijn buurman dokter William Smith, om dat deze zijn kat heeft doodgeschoten. De hoogst genoteerde ster aan het Een pas „strouwd Japans huisvrouw tje heeft een eind aan haar leven ge maakt omdat zij er maar niet in slaag de een biefstuk te braden. „Ik weet niets van koken", had zy tegen een buurvrouw gezegd. Thuiskomend ontdekte de heer Lemai- re te Lyon een onbekende die zich in zijn badkamer stond te wassen. Wie bent u? Jean Huiszac. Wat doet u? By u inbreken. Na te zijn binnengedrongen bleek Jean zich 30.000 francs te hebben toegeëigend. Daarbij had hij een fles wijn, een fles likeur en een fles pastis in een kast ontdekt en alles achter elkaar opgedron ken. Daarna was hij in slaap gevallen. Toen hij - nog steeds dronken - wakker werd, was hij zich gaan wassen in de badkamer. Hij ging gewillig met de heer L. mee naar de politiepost, '.vaar hij - nog steeds niet nuchter - bezwoer dat hij een heer was en Jus de rekening wilde betalen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1961 | | pagina 4