Doe uw VOORDEEL bij onze ADVERTEERDERS EDITH ZINGT WEER *J| Tips voor Uw vacantie stadsblad pocket kiosk Als de kofifer§ «pen slaan Kies een goede zonnebril en goede zonnekleding aÉÉéV;.: y.V .ii yiy Vy;'- - v-', broersvest 125 Schiedam Te koop aangeboden: 2- wiekige gesloten aanhang wagen, laadvermogen 500 kg., is slechts Zi jaar oud. W. v. d Meer, Dr. Wibaut- plein 43, Tel. 63048. Een degelijk eenvoudig kosthui® aangeboden. Br. nr 5516, bur. v.d. blad. Te huur gevraagdop goede stand, kantoorruimte van ca 30 m-, bij voorkeur 2 kamers. Tel. 63768. Woningruil. Aangeboden 3 kamerwoning, galerij, met voor en achter vrij uitzicht huur 15,70 p.w. (Nolens- laan). Gevraagd: 4 kamer woning, nieuwbouw, hoge huur geen bezwaar. Br. nr. 5519, bur. v.d. blad. Gevraagd: meisje van 2- 6 uur. Voor café-bedrijf ca. 18 jaar, 1 x per week van 6-0.30 uur. Br. onder 5520, bur. v.d blad. Te koop: damesfiets 30,verrekijker 7,50 bureaulamp 10, De Ruiter, Gordonstr. lb. Gordijnen naaister ge vraagd om als thuiswerk ster het naaien van over- en glasgordijnen te verzorgen, van Meurs, woninginrich ters, Oranjegalerij 11, Tel. 67844, Schiedam. Te koop: in g.st.z.' Mor ris Minor 1952 625,—. Lange Nieuwstraat 23b, tus sen 7 en 8.30 uur. Te koopJunker en Ruh gasfornuis, 4 pits, in pr. st. 30,—. Houtstraat 24. Weggevlogen grasparkiet, mannetje, 23 juni. Tegen beloning terug te bezorgen bij: Guise, Broersvest 77. Magere speklappen zon der zwoerd 500 gram ƒ1,59 in v. d. Meer's kwaliteits- slagerijen Dr. Wibautplein 33, Tel. 63048; Mgr. Nolens- laan 606, Tel. 62373. Beschaafde dame, wed., 63 jaar, vraagt 2 ongemeu bileerde kamers en keuken, ;oede stand, el. 64151. Elke woensdag kwali- teitsgehakt slechts 1,59 p. 500 gram, met gratis zakje zout en kruiden in v. d. Meer's slagerijen, Dr. Wibautplein 33, Tel. 63048; Mgr. Nolenslaan 606. Telef. 62373. J. Poot Nassaulaan 51a. Te koop: damesrijwiel Ardon, Broersvest 59c. Gevraagd werkster voor 2 avonden per week, van 7 tot 10 uur. Aanmelden West Frankelandsestraat 162b. Loodgieters halfw. leer ling gevraagd. Mever Stegmann, West- molenstraat, Schiedam, tel. 64990. Te koop aangeb.T.W.N. motor, 28.000 km. gelopen Parkweg 54. Verloren: donkergroene Hazewind jas, voor leeft. 13 jaai, op speelweide Ster- rebos, tegen bel. t.t.b. Gevondenklein bruin hondje, rood halsbandje, te- fen kosten terug te halen, levr. E Langebergh, Burg. van Haarenlaan 1201, Wie helpt a.s. echtpaar aan inwoning, event, gene gen bii te dragen in verbou- wingskosten. Telefoon 67499 Te kooplange trouwja pon met tasje en kapje, wit maat 36 Br. onder nr. 5509 bur. v.d. blad. Te koop: Imperial, goed als nieuw. Tel. 64380. Aangeboden: VA vrije etage, Rotterdamsedijk. Ge vraagd 3 kamerwoning, zelfde omgeving. Tel. 63756. Te koop bromfiets Puch in goede staat, t.e.a.b. Hogenbanweg 35h, S'dam, Tel. 66302. Huur nu een Solex voor Uw vacantie. Ook voor So lex-reparatie naar: Service Station A. Struik Singel 171, Tel. 68591. Mevr. Kamstra. Lange Nieuwstraat 101 vraagt net te werfester voor 2 morgens per week. Wegens omstandigheden te koop z.g.a.n. Old Finish ameublement, t.e.a.b. Na 6 uur. van der Gaag, Geert Rein- derstraat 3. Aangeboden te Vlaardin- gen3 kamerflat, blijvend vrij uitzicht. Gevr.3 of 4 kamerwoning te Schiedam. Br. nr. 5518, bur. v.d. blad. Te koopBöhm-klarinet, in goede staaf. Gr. v. Prinstererstraat 23, Schiedam. Huis met tuin te koop gevraagd: direct geld, zeer mooie huurwoning beschik baar. Telefoon 67691. Te koop: i.g.st.z. orgel 2 spel, moderne kast, gotisch dressoir, kinderwagen, wan delwagen en slaapkamer lamp. Loeffstraat 83, Tel. 613330. Met spoed, meerijders naar Havelte-Drente voor a.s. zaterdag 7 juli. Telefoon 64346 tussen 6-7 uur. Te koopeen 2 pers. tent en een primus, vaste prijs 25,-. Hagastraat 36. Te koop: korte witte trouwjapon, geheel compl., apart model, maat 38-40. Te bevragen na 6 uur. Dr. Wibautplein 55. Door bijzondere omstan digheden aangeboden reis naar Garda-meer voor 2 per sonen, 10 dagen, korting 250/o. Inlichtingen telefoon 63553. Te koop: kinderwagen. Talmalaan 5. Te koop2 nieuwe brom mers, Rap en Puch. Prof. 4alberselaan nr. 72, Schiedam. Te koop: Sumbeam Tal bot 1956, 2 pers. sport. Tel. 01749-2207 tussen 19 en 20 uur. Te koop: tandem met hulpmotor. Daltonstraat 28 Te koopin prima staat zijnde N.S.U. Super lux mo torrijwiel, t.e.a.b. J. Boer, Pernissestraat 16a, Schiedam. Te koop aangeboden: in pr. st. zijnde Jawa Twin, 350 cc., geheel gereviseerd. Cleemputte, Nieuwe Dam- laan 691. Aangeboden: kinderledi kant met bedje; Markswy- zwemvest tot 3 jaar; gas haard. Schaperlaan 34. Te koop: 2-pits Butagas- stel en Butagasfles m. druk regelaar H. Lips Westvest 86a. Royale fles nagellak van 1,95 voor 79 cent. Drog. Maltha", Hoogstr. 4. Jonge konijnen te koop. Warande 35a. Vorige week is Edith Piaf weer gaan zin gen en wel het eerst in Reims, omdat de ze stad, naar haar zeggen, haar altijd ge luk heeft gebracht. Voor de zoveelste keer had men dit niet meer verwacht, maar zij heeft er zich weer bovenuit gewerkt Na 't ongelooflijke succes van de chanson „Non, je ne regrette rien" (Nee, ik heb nergens spijt vanspeciaal door Charles Du- mont voor haar geschreven, zong zij meer dere liedjes van hem. Dan weer die instor ting een jaar geleden. Dagbladen maakten de levensgeschiedenis van „de kleine mus" persklaar. Het kón niet bestaan, dat zij hier bovenop zou komen. Een schimmetje op het toneel, maar als ze zong, dan zag men haar niet, maar hoorde men haar al leen Geboren op 19 december 1915 als dochter van Anita Maillard (Lyne Marsa), een Italiaanse straatzangeres, waren haar le venskansen al gering, uitgemergeld en on dervoed als zij was. De moeder laat het kind, slechts twee maanden oud, dan ook in de steek, maar de moeder van die moe der ontfermde zich over dat kleine ding. De weg van Edith Gassion zou beslist niet enkel over rozen gaan. Al heel vroeg ver loor zij haar kind, bleven de teleurstellin gen haar niet bespaard. Verongelukte de man, die zij lief had, maar die een ander toebehoorde: Marcel Cerdan. Met boven menselijke moeite weet zij dit verlies te dragen, maar zorgt voor zijn weduwe en kinderen. Goed moet zij altijd doen. Drie auto-ongelukken, die zij overleefde, ui Jn» waarvan de ernstigste in 1958, toen zij op 27 plaatsen werd gehecht. En dan die operaties van de laatste jaren. Driemaal in 1958. In 1959 „haar dodentournee" door Frankrijk. Na een verblijf van 5 maanden in het ziekenhuis van Neuilly, juli 1960, stort ze opnieuw in en wordt weer opgenomen. Mei 1961: een nieuwe operatie. Op 15 december 1960 kan Edith Piaf zich nauwelijks staande houden. Haar vrien den willen een optreden vermijden, zelfs haar pianist Robert Chauvigny wil haar niet begeleiden. Een zielig hoopje mens klemt zich echter aan zijn piano vast en snikt: „Laat me met rust, laat me met rust, ik wil zingen. Ik ga dood als ik niet kan zingen. Dat is het enigste, wat ik op de wereld heb". Zij gaf 't niet op, al kwam er toch weer een tijd, waarin ze zweeg. Moest zwijgen. Maar haar wil om te leven, om te zingen, was niet te breken. Zij moest terugkomen, kon niet zonder 't applaus. Dat haar tel kens opnieuw de kracht geeft terug te komen. Dat is nu zover. Men zal haar kunnen ho ren in een gedeeltelijk nieuw programma, waarin ook Claude Figus, haar vroegere secretaris, optreedt. Hij schreef een boek over Edith Piaf, in de vertaling van Fred die van Charante en uitgegeven in de Pocketserie van „De Bruine Beertjes" De bedoeling is, dat zij een korte toernee zal maken, die op 18 juni in Caen begon nen is en op 29 juni in Le Mans zal ein digen. Dan zal zij zich weer een rustkuur gunnen, maar tevens haar heroptreden in Parijs op 27 september voorbereiden. Charles Dumont zal er wel voor zorgen, dat zij zich ontziet. Parijs moet haar straks weer horen, Parijs ziet haar komst dan ook met vreugde tegemoet, want zoals zij haar chansons brengt, is er niet één Hierbij een foto van Edith Piaf, toen nog niet zo geteisterd door haar ziekte. De kleine, grote Edith met haar gewicht eens van 38 kilo en schoenmaat 33. Maar haar onverzettelijke wil om te blijven leven. En daardoor te kunnen blijven zingen Vijfenzestig procent van ons, Neder landers, gaat zich in de komende maanden om plezierige rédenen ver plaatsen. De eersten zijn op het mo ment trouwens al onderweg. Twee, drie of vier weken lang gaan we vakantie vieren, en waar we dat pre cies gaan doen, hangt voornamelijk van onze portemonnaie en ons kli maat af. Een deel van ons blijft hier in het land hopen op het prachtigste weer van de wereld, en de rest gaat de grenzen over, omdat je in het zui den van ons werelddeel klimatolo gisch nu eenmaal zekerder van je zaak bent Maar allemaal hebben we dus ge meen dat we op zon rekenen. En we hebben daarom de begrijpelijke nei ging, bij de samenstelling van onze vakantie-uitrusting 'n zonnige toets te treffen. We schaffen ons een heel goede zonnebril aan, en we neuzen alle modebladen af naar de nieuw ste lijnen op het gebied van de strandkleding. Want we willen goed beschermd en goed gekleed tussen alle andere vakantiegangers ver schijnen. Wat een bril betreft: ook als uw ogen goed zijn, is het verstandig om de keuze van uw zonnebril niet alleen te doen, maar het advies van een vakman, een opticien in te win nen. Ogen zijn tenslotte kostbare instrumenten. Het is geen luxe, ge ringe afwijkingen :n die ogen te corrigeren met een vakkundig ge slepen stel glazen, gevat in een pas send montuur. Voor die combinatie kunt U nu eenmaal niet terecht bij een drogist. En het is ook geen luxe, die ogen tegen 'n al te sterke licht inval te beschermen met optisch zuivere zonneglazen. Zulke glazen zijn evenmin te verkrijgen bij de drogist en ook niet in een souve nirswinkeltje of bij de parfumerie zaak. Zij leveren voor een gering bedrag een stel gekleurde glaasjes, gevat in een goedkoop montuur te gen een evenredig lage prijs. De merk-zonnebril van 2e opticien kost meer, maar is dan ook onvergelijk baar beter en zijn hogere prijs meer dan waard. (De opticien betaalt er zelf trouwens ook méér voor) De laatste technische ontwikkelin gen op optisch gebied vindt U in zijn voorraad terug. Ook op het ge bied van zonnebrillen. Eén van de mooiste uitvindingen in dit vlak is de „Polaroid-lens", 'n lens die, dank- zij een uniek wetenschappelijk prin cipe, schittering-horizontaal terug gekaatst licht-wegfiltert en boven dien de schadelijke ultraviolette straling volkomen absorbeert. Horizontaal teruggekaatst licht ont staat wanneer het zonlicht door een willekeurig oppervlak wordt gere flecteerd en de ogen bereikt in de vorm van hinderlijke schittering, glans of weerkaatsing. Als U een polaroid-lens draagt in de auto zult U geen last meer hebben van de hinderlijke schittering van een door de regen nat geworden wegdek. Aan het strand zal de lichtweerkaatsing op de golven uw ogen niet meer pijnigen, en vissend aan de water kant zult U, met een polaroid-bril op, merken, dat U door het water oppervlak kunt heenzien, doordat de spiegeling op het water is ver dwenen. Zulke lenzen, gevat in sierlijke, ve derlichte monturen zullen uw ogen een even plezierige vacantie geven als Uzelf. Als U zo, optisch goed uit gerust, de vakantie in de zon en aan het water begint, hebt U natuurlijk met evenveel overleg uw badkleding gekozen. En dat is vooral in dit sei zoen een geweldig genoegen. Want de badmode van dit jaar is door mensen die het weten kunnen „Mooier dan ooit tevoren" genoemd En dat kan ook niet anders. De mode-ontwerpers in Parijs, Floren ce, Rome, Londen en Amerika heb ben zich beijverd, nieuwe, schone lijnen te scheppen op dit gebied van de mode, waar zij zich vroeger nooit mee hebben bemoeid. De re sultaten zijn vaak adembenemend. Ook in Nederland, in bijvoorbeeld de collectie van Tweka, die onge veer honderd verschillende, nieuwe modellen omvat. Nog steeds favo riet is de lage rug-uitsnijding. De doorlopende schouderbanden zijn wat smaller geworden en staan iets meer naar buiten uit. Schootmo- delletjes hebben nieuwe gratie ge kregen door de knoopgarnering en de modieuse bikini's worden nu dikwijls gecombineerd met plooi rokjes en -jasjes, en zijn heel vaak versierd m-t borduur-haakwerk. Nieuwe stoffen, beter geschikt voor het gebruik, nieuwe kleuren, fel, fleurig en vaak fascinerend gedes sineerd, maken de keus misschien zelfs moeilijk. Maar het betekent in ieder geval dat de modieuse Tweka badkleding voor elck wat wil® biedt, als het erom gaat, heel mooi voor de stralende dag te komen. Ja, het is weer zover, de vakantie- tijd met of zonder mooi weer is toch aangebroken en nu gaan we inpakken. Het klinkt misschien oer degelijk, schoolmeesterachtig of wat dan ook, maar maakt u echt eerst een lijstje, wat of u mee wilt ne men. O ja, u weet dat allemaal, dit en dat, er zal nog ruimte tekort ko men, maar als u nu alles eens op schrijft. Het gebeurt in ieder gezin ieder jaar, dat er wat vergeten wordt en dat kan ook niet anders, als men aan zoveel dingen tegelijk moet den ken. Als u naar 't buitenland gaat (zijn er eigenlijk nog wel mensen die ons eigen land mooi vinden) dan in de allereerste plaats in het zijvakje van uw tas de paspoorten. Uw naam en adres, er kan immers onderweg iets gebeuren. Uw ziekenfondskaar- ten en dan verwijzen we u meteen naar het „Ziekenfondsnieuws", een uitgave van de Centrale Bond van Onderling beheerde ziekenfondsen, dat u allemaal deze maand gekre gen hebt. De meesten lezen dat blad meestal niet en dat is toch erg jammer. NU vooral, nu u met 'akantie gaat en Nederland met een aantal landen afspraken heeft gemaakt, die in houden, dat verplicht verzekerden bij verblijf in één van die landen ten aanzien van hun geneeskundige verzorging dezelfde rechten genie ten als de verzekerden van dat land Leest u dat blad nog eens aandach tig, voordat u de motor van uw wa gen start of per trein reist. Mocht het al bij de oude kranten verzeild geraakt zijn (helaas nog al te veel), vraagt u dan een exemplaar hiervan aan bij de Catharijnesingel 56 te Utrecht. Niet teveel kleren meenemen. Na tuurlijk bent u in uw vakantie graag mooi, maar u behoeft toch beslist niet elke dag wat anders aan te hebben. Het is voor u vakantie. Het is de bedoeling dat u als huis vrouw (de enige met duizend be roepen op de wereld) zich ontspant Geniet van het goede en mooie om u heen. Nieuwe krachten opdoet. Heerlijk eens „uitblaast". De ideale manier van vakantie houden! Maar die dagen vliegen om U pakt weer uw boordevolle koffer f wat 'n gemak heeft u van dat lijstje gehad hè?) en u gaat weer naar huis. Mis schien een beetje met tegenzin, het was allemaal zo fijn, u was er echt eens helemaal uit, maar als u dan dat wasgoed ziet We leven in een moderne tijd. De wascombinatie is werkelijk een uit komst, maar wat gewassen is, moet toch ook weer gestreken worden! Vandaar de waarschuwing: neem niet te veel jurken mee. U moet ze straks allemaal weer wassen en strijken. De wacht is nog wel op een strijkmachine, vooral bij over hemden beslist een uitkomst. Daar mede hebben de winkeliers het ons ook al gemakkelijk gemaakt, want zoals vroeger is het praktisch niet meer. Maar tochWéét, dat de eerste dagen na een vakantie de moeilijk ste zijn. Het gewone leven komt in eens weer terug met al zijn werk zaamheden en verplichtingen. En dan kunt u nog maar langzaam „op toeren" komen! Als u dan ook nog zoveel strijken moet, lukt dat hele maal niet. Neemt u die goede raad echt maar ter harte, u zult er be slist geen spijt van hebben. Prettige vakantie, als u daaraan toe bent. Rust lekker uit, ga niet diep in de nacht naar bed, „organiseer" niet te veel, om die vakantie uit te buiten en zoveel mogelijk te zien. Dat gebeurt echt niet, als u teveel ziet. Dan raak je toch de draad kwijt en ben je alleen maar blij als je weer thuis bent. En dat is toch heus niet de bedoeling van de va kantie, waarnaar zo lang is uitge zien. Voor is gespaard, talrijke plannen gemaakt. Bekijkt u die nu eens op uw ge mak. Mogelijk, dat u de helft ervan schrapt. Om na die tijd echt hele maal fit te zijn POCKETS IN GROTE VERSCHEIDENHEID Prisma Zwarte Beertjes Phoenix Elsevier Meulenhof Bezige Bij Ooievaars Maraboes Witte Raven U. M. C. Middernacht-serie Jeugdpockets Antilope Picture Aula Pinguïn Corgi-Books Signet-Books Fontana- Books Ro-Ro-Ro-Livre de Poche enz. enz. WEEK MODEBLADEN TIJDSCHRIFTEN o.a.: Lach Piccolo Margriet Eva Mimosa Rosita Libelle Panorama Televizier Wereld-Kroniek Zondags vriend Marion Ariadne Confidenties Lectuur v.d. vrouw - Avondlectuur - Jerry Cotton - Heldenparade - Doe het zelf - P.M. Het Beste Sjors Adelaar Robbedoes Fix en Fox - Spreekuur Thuis - Palet - Bolero enz. enz.

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 9