stadsblad pocketkiosk Ikoningin en Dollarprinses Sonja Henie werd 50 jaar r Tienmaal wereldkampioene, zesmaal Europees en driemaal olympisch kampioene Is uw rijbewijs al verlengd .J GEVONDEN VOORWERPEN OECUMENISCH AVOND GEBED GENIET VAN DE LANGE AVONDEN POCKETBOEK is er vol van van WOERKOM Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00 en 12.30 uur en 2.00 en 6.00 uur: briJ in koker; huissleutel aan kettin kje; huissleutel; bruine portemon nee met inhoud; bruine aktentas m. inhoud; damesportemonnee; wit kinderschoentje (R); een paar da messchoenen; jongensjack; geel kin- dervest; kontactsleuteltje; een busje kachelkit. Te bevragen bij de vinders: stalen duimstok, Marks, Morsestr. 18c; herenpolshorloge, Maat, Schie- damseweg 19, Kethel; rode autostep, Van Mil, Schiedamseweg 181, Ke thel; kinderfietsje, Westerholt, Van Ruysdaellaan 35; paar rolschaatsen, Hoorman, Dr. Visserlaan 30; kinder fietsje, Blom, Prof. Aalberselaan 112; jongensjack, Draer, St. Liduinastr. 82b; blauwe ceintuur, Van Gerven, Overschiesestraat 92b; wit wollen damesvest, Kleinekoort, Rembrandt- laan 13b; badrol, Van Dijk, Rem- brandtlaan 30b; wit kinderschoentje Vreeman, Boerhaveplein 11a; bruin kinderschoentje, Belfi, Brede Markt- steeg 1; blauw-grijs jongensjasje, Zonneveld, KI. Katerstraat 25; jon gensoverhemd, Christen, Van Maa- nenstraat 53; kinderregenjasje, v. d. Berg, Emmastraat 24; een paar ba bysokjes, Groeneveld, Dr. Wibaut- plein 3; schooltas met inhoud; Van Dieyen, D. v. Wassenaarstraat 43a; sleutelring met sleutels; Laurens, Fultonstraat 21; montuur van kin- derbril, Van Mijninger, Van Ma- rumstraat 22; 2 kanarie's, Paul, Overschiesestraat 72. Op zaterdag 8 september a.s. zal D.V. het wekelijkse avondgebed dat 's zaterdagsavonds van half acht tot acht uur in de Evang. Lutherse kerk aan de Lange Nieuwstraat, tegeno ver de Amsterdamse Bank, wordt gehouden, weer een aanvang nemen en zullen opnieuw christenen uit verschillende kerken elkaar weke lijks in een liturgische gebedssa menkomst ontmoeten. Dit avondgebed heeft tweeërlei doel het wil een voorbereiding zijn voor de komende zondag en in de gele genheid stellen op regelmatige tij den gezamenlijk voor de eenheid der christenen te bidden. Steeds meer dringt het besef door, dat een grotere eenwording der kerk een gebiedende eis is. De ver deeldheid der kerk is een innerlij ke tegenstrijdigheid, die de komst van het Rijk Gods vertraagt en kan belemmeren. Steeds meer ook neemt bij velen het verlangen naar een grotere een wording toe. Dit geldt vooral voor de Hervormde en Gereformeerde gementeleden, die bezig zijn op een nieuwe wijze elkaar te benaderen. Besprekingen tussen wijkkerkera- den van beide gemeenten zijn reeds aangevangen. Maar geen eenwording kan werke lijkheid worden, indien zij niet wordt voorbereid door het voortdu rend gebed der gemeente en indien de Heilige Geest daarvoor niet de harten opent en er de wegen voor wijst. Daarom is een voortdurend gemeen- schapelijk gebed der «hristenen een noodzakelijke voorwaarde voor een wording in de toekomst. De plaatselijke oecumenische raad van kerken doet om die reden gaar ne een beroep op de Schiedamse christenheid, om in gemeenschappe lijk gebed met christenen van an dere kerken de eenwording van de Koning der Kerk af te smeken. Aanvang zaterdag 8 september a.s. om 19.30 uur. LANGE KERKSTRAAT 20, TEL. 62638 MET EEN ONZE KIOSK STAP TT PUM<5 T3T\T\rF\T POCKETBOOKS WEEKBLADEN MAANDBLADEN MODEBLADEN Oók jeugd-weekbladen, Classics en andere stripverhalen. BROERSVEST 125. E. M. Jaarsma CLOVIS Kolen 3-4-5 - 14400 kcal Een haard van klasse Grijs of beige f 458. Ruil nu uw oude T.V.- toestel in. Wij hebebn ont vangen de nieuwe serie Philips TV allen met UHF en hebt nu de kans om een T.V. gratis te ont vangen. Ga kijken en ko pen bij uw vertrouwde adres. De Jager, Broersveld 108, speciale showroom 134. De betaling wordt soepel gere geld. Nova haardroogkappen 51.Tornado haardro gers 24.50 en 37.50. In- ventum haardrogers 49.50 Het Radiohuis, Hoogstr. 92 tel. 68044. Straalkachels 28.50 en 30.Ventilatorkachels vanaf 69.50. Het Radiohuis, Hoogstr. 92 tel. 68044. Biedt zich aan kostuum naaister voor thuiswerk. Brieven onder No. 5865 aan bureau van dit blad. Aangeboden: in prima staat zijnde snelwasser, Bico, tegen elk aann. bod. Talmalaan 22, tel. 61564. Te koop: een haard, tegen elk aann. bod. Klaaskaterstraat 26, Nieuwland. Scheerapparaten: Phi- li-shave, 39.75 - 44.50 en 65.Braun shavers 44.- en 58.50. Remington 68.50 en 98.Nova 54.50. Het Radiohuis, Hoogstr. 92 tel. 68044. Veilig rijden zonder trappen! Simplex - Sacho- nette 475,Officiële Ba- tavus dealer. De gehele Batavus-collectie in voor raad. Ook enorm gesor teerd in: Batavus ILO Sachs onderdelen en ver dere accessoires. De Rijwiel en bromfiets- beurs, Dam 16, J. Hopp- stein, tel. 66691. 5 lieve kleine poesjes, dol op Felix, zoeken goed tehuis. Beyerlandsestr. 43a Schiedam. Ter overname aangeb.: 1 paar voetbalschoenen, m. 40 (Hermes shirt en kou sen), 10 jaar. Rozenlaan 8, Schiedam. Te koop: Philips T.V., 43 cm., van 1959. Tel. 62563. Juffrouw biedt zich aan vor de huishouding. Brie ven onder No. 5853 aan het bureau van dit blad. Geen ge jaag en gejakker Bij ons een rustig leven als naaister met een goed loon, koffie en thee op z'n tijd en een sociale voorzie ning die af is. 5-daagse werkweek, vacantie en ex tra uitkeringen door CAO gegarandeerd. Kom eens bij ons praten, U zult er geen spijt van hebben. N. v. Escofa, Broersveld nr. 124, tel. 66055 Schiedam Christelijke Emigratie- Centrale, afd. Schiedam. Bij voldoende deelname zal de Engelse cursus op 18 sept. 1962 aanvangen Prijs p. cursus van 3 maan den 12.50. Niet-emigran- ten zijn ook welkom. Schriftelijk aanmelden bij Mevr. Visser, Warande 28b te Schiedam. Spreekuren vor asp. emigranten elke lste en 3de dinsdag van de maand in de Dr. de Visser- school, Westfrankelandse- straat 152 te Schiedam. Sekretariaat Lange Nieuw straat 165a, Schiedam. Te koop wegens aan schaf zwaardere, perfect in orde zijnde BSA, 250 cc, met nieuwe banden, accu en dynamo voor 300. Alleen zaterdagmorgen: B.K. Laan 278, hoek Vlaar- dingerdijk. Te koop aangeboden twee 1-persoons bedden, 1 met en 1 zonder matras; wringer. Goeman Borgesiuslaan 14. Te koop: Berini (eitje) in prima staat. Pj. Troel- stralaan 17, Schiedam. Arts vraagt beschaafde, accurate dame voor admi nistratieve hulp tijdens ochtendspreekuur (plm. 8.1310.15 uur). Med.ken- nis of opl. niet vereist. Brieven met inl. No. 5864 aan bureau v. d. blad. Voor de lange avonden die nu gaan komen, hebben wij een prachtige Philips bandrecorder voor U klaar staan, reeds vanaf 278. Verwen U zelf, kom eens praten. De betaling is te regelen. Natuurlijk bij Uw vertrouwde handelaar: de Jager, Broersveld 108-134. Gevraagd: nette dienst bode voor 2 halve dagen in de week. Schoten Rot- terdamsed.'ik 247. Woningruil aangeboden: moderne 3-kamer woning met douchecel te Rotter dam-Zuid. Gevraagd: een 5-kamerwoning Schiedam, nette stand. C. Penning, Arenastraat 76, Sportdorp, Telefoon 190721. Te koop: 3-pits gasstel met dekplaten, prijs ƒ15. v. d. Kraan, Henri Polak straat 136. Gevraagd: flinke hulp voor 1 dag per week. Mevr. Parint, Jan Steen straat 67. Onderwijzer zoekt. gem. kamer met 2 of 3 warme maaltijden per week. Weekends afwezig. G. J. v. Praag, v. d. Meydestr. 25 b, Rotterdam-4. Vrijgezel zoekt 1 of 2 kamers bjj alleenstaande vrouw (wed. of gesch.) of ouder echtpaar, geen R.K. Schiedam of omgeving. Brieven met opgave van prijs enz. No. 5870 aan het bureau van dit blad. Werkster biedt zich aan vor maandag en dinsdag, geen halve dagen. Brieven onder No. 5868 aan bureau van dit blad. Wie ruilt mijn 3 kamer woning, beneden met grote kelder, tuin, balcon en keu ken voor grotere woning. Br. onder no. 5875, bur van dit blad. Gevraagd: met ingang van 1 oktober: net meisje als oppas voor 3 kinderen, die zich niet door buitenaf Brieven onder No. 5874 aan bureau van dit blad. van dit blad. Widilja Corset industrie vraagt thuiswerksters. Zij, die op de hoogte zijn met het vak genieten de voor keur. Inlichtingen Gez. Willems, Broersvest 75. Te koop: Jonge Duitse Herders, Spaniels. Poedels, m. inentingsbewijs, tevens imitatie Boxers en huis- hondies van f' Heimstraat 25, Vlaardingen, bij de tunnel. Aangeboden t.e.a.b. een drecsoit. een theemeubel, 4 stoelen en rond tafeltje. Am. v. Solmsstraat 18B, Schiedam. Te koop: kinderwagen met losse opvouwbare bak, vaste prijs f 50.wandel wagen, opvouwbaar, t.e.a.b. Rubensplein 2 Schiedam. Moet weg! In prima st. zijnde half engelse kinder wagen, spotprijs f 35. M. Kooij, PJ. Troestralaan 117 (Nieuwland) Autoverhuur zonder chauffeur. Opeis en Sim- ca's 19611962. Bram de Wilt, Rozenlaan 134, bij de Hogendorplaan, Tel. 01898 (7149). Verpleegster zoekt vrije kamers Of zolder-étage m. kookgelegenheid, geschikt voor 3 personen, liefst in de buurt van Gemeente Zie kenhuis. Brieven No. 80 aan Boekhandel Verheijen, St. Liduinastraat 98. REGEN JASSEN HOOGSTRAAT 61 Te koop: een herenfiets, compleet, 25.—. Wasma chine klein defect a 10. Daltonstraat 52c. Te koop: kinderledikan- tje met matrasje en deken, kommode, wandelwagen, stoel, Damesbureautje Berkenlaan 26, Kethel. Te koop: 3 gebruikte meisjesfietsen en 4 gebr. Solexen. Service Station A. Struik, Singel 171. De gehele Batavus rij wielcollectie in voorraad met uitsluitend topmodel len met de goede kwaliteit en soepele garantie. Offi cieel dealer van Simplex rijwielen. De Rijwiel en bromfiets- beurs, Dam 16, J. Hopp- stein, tel. 66691. Mannen gevraagd, ook oudere personen voor licht fabriekswerk. Aanmelden: Breeuwwerkfabriek, Wes terkade 6, Schiedam. Te koop Ford Anglia '54 i.g.st. van particulier. Uit sluitend zaterdagmorgen, v. Hogendorpstraat 3, Ege- Woningruil: aangebo den in Maassluis Nieuw bouw 4 kamerwoning. Gevraagd soortgelijke wo ning in Schiedam. Br. onder no. 5876, bur van dit blad. Te koop: N.S.U. Quickly in zeer goede staat 95. C. J. Stevens, v. d. Duin v. Maasdamstraat 43. Te koop Fiat 500, sta tioncar 1953, i.pr.st. Even tueel ruilen voor grotere wagen. Damëls, Mariastraat 104. Te koop mod. Duitse piano, t.e.a.b. v. Smaleveldstraat 37b, na 6 uur. Een goed tehuis gezocht voor jonge hond (reu) met mand. v. Oldenbarneveldstraat 72, Nieuwland. Te koop: Vespa, 125 cc 1956, goed onderhouden - 400.Imperial voor Opel 25.Rotterdamse- dijk 241 b, Telefoon 65602. Aangeboden een prima merkhaard, goed onder houden, wegens aanschaf oliehaard. Prijs 65. Telef. 61078. Te koop gevraagd: een zwarte Puch brommer, kleine tank. Brieven onder No. 5866 aan het bureau van dit blad. Ter overname gevraagd een wandelwagen, in goede staat. v. Pelt, Ampèrestr. nr. 12a, Schiedam. Al uw rijwielreparaties indien mogelijk in één dag gereed. Rijwielhandel J. v. d. Most, Vlaardingerdijk 169, Telef. 62833. Grote beloningWie helpt jong echtpaar aan on. gemeubileerde inwoning of kamers? Tel. 65849. Te koop aangeboden, grote Inventa haard, goed onderhouden en in goede staat met grond- en ach terplaat, spotkoopje. Van Oldenbarneveldstraat 125. Voor naaimachines v.af 175.- het beste en ruimst gesorteerde adres: Firma Van Breda, Zwart Jan straat 47, Rotterdam, tele foon 8 07 37. Te koop: haard 25. divan met bedje en kleed 25.wascommode voor 10.—; 5-lamps bronzen kroon 10.wringerbok met grote teil ƒ2.50; twee grote fauteuils gratis 1 Frans Halsplein 4a, tele foon 61173. Dames Laat nu Uw rok of jas op de juiste lengte inkorten. Speciale prijs bij 2 stuks Broersveld 23 naast Melba Jonge dame zoekt ka mer met wasgelegenheid, - in Schiedam. Brieven on der No. 5869 aan bureau van dit blad. Werkster biedt zich aan voor woensdag, donder dag en vrijdag. Geen hal ve dagen. Brieven onder No. 5867 aan het bureau van dit blad. Te koop: jongensfiets, 912 jaar; een winkeldeur en 2 meisjesjasjes, 7 j. Tel. 62628. T ekoop: Dump Opel Olympia 1952, in- en uit wendig half nieuw ƒ800, Damlaan 33. Gevraagd: flinke werk ster, 1 a 2 dagen p. week. Aanmelden: maandag na 6 uur: Rotterd.dijk 226 a. Beroemde kunstrijdster verdiende kapita len met haar ijsrevue Het is nauwelijks te geloven dat de kunst rijdster en dollarprinses Sonja Henie on langs T0 jaar is geworden De prachtige verrichtingen van de Noorse en haar tal rijke successet) op het ijs zijn velen nog lang niet vergeten. Toen de kleine Sonja, dochter van een beroemde wielrenner, tevens een handige zakenman in textiel, vier jaar was, stond zij al op de schaat sen Licht als een veertie op het ijs te dansen en piroutten te draaien, bezorg den haar toen al de grootste vreugde Nauwelijks elf jaar werd zij a! voor de eerste maal Noors kampioene en in het zelfde jaar 1924 kwam zij reeds op de Olympische Winterspelen te Chamonix uit, doch toen kon zij niet verder komen dan een laatste plaats Dit was in de eer ste plaats voor haat vader een aansporing de training van zijn dochter zes uut per dag nog serieuzer ter hand te la ten nemen. Met succes, want op veertien jarige leeftijd werd Sonja voor de eerste maal wereldkampioene in haar vaderstad Oslo. Tienmaal achtereen stond zij op de hoogste trede bij de wereldkampioen schappen en daarnaast greep zij nog zes maal de Europese titel en werd driemaal Olympisch kampioene. Na Mariene Dietrich de „duurste" benen ter wereld Met alle waardering voor onze Sjouk|e Dijkstra, mag het toch wel als uitgeslo ten worden beschouwd, dat deze reeks van successen van Sonja ooit zal worden overtroffen, temeer daar de concurrentie steeds groter e n de specialisatie steeds meer is toegespitst. Van haar vader had Sonja het zakelijke instinct geërfd. Zij wist dat zij met haai benen miljoenen zou kunnen verdienen. Toen zij 23 jaar was, werd zij profes sional en koos Amerika als hiar domi- cillie. Tijdens een persconferentie te New York maakte zij bekend een ijsrevue te willen creëren en daarin als ster te willen optreden. Arthur M. Wiertz uit Chicago was be reid de revue „Hier wordt schaatsen ge reden" voor 50 pet. te financieren. Voor de andere helft zorgde Sonja zelf. Enorm succes Het werd een florissante zaak, want in korte tijd werd het geïnvesteerde bedrag 30.000 dollar omgezet in een winst van een miljoen dollar. Ook de volgende shows „Sterren op het ijs", Hoed af voor het kunstrijden" en „Ijs-show 1948" wer den een enorm succes. Jarenlang brach ten deze revues uitverkochte huizen. Men heeft ge-chat dat in tien jaar ongeveer twaalf miljoen mensen de revues vn Sor.ja hebben bezocht en een bedrag van 15 miljoen dollar aan entreegeld hebben betaald. Maar de zakelijke ijskoningin verstond de kunst ook op ander gebied haar bank saldo te verhogen. Met de filmmanagei Darryl Zanuck sloot zii in 1935 haar eerste contract af en dit leverde haar met een de mooie som van 60.000 dollar op. In totaal verleende Sonja aan tien films ,haar medewerking en waarbij zij onge veer tien miljoen dollar moet hebben ven diend. Rijkdommen Voor haar laatste optreden op 22 decern ber 1958, een kleurige televisie-uitzen ding van de NBC ontving zij als hono rarium 2,5 miljoen dollar. Daarnaast stroomden haar kapitalen en tantièmes binnen uit textiel en andere ondernemin gen. Handschoenen, pullovers, poppen, schaatsen, kinderboeken enz., droegen haar naam. Sonja belegde haar vermogen, dat ieder jaar ca. een miljoen groter werd, mede-eigenaresse van her theater „Rocke feller Center" te New York, stichtte ei gen ijspaleizen en naast een kostbare col lectie edelstenen, legde zij een prachtige schilderijenverzameling aan welke onlangs nog door prinses Margaret werd bezocht „Dure" benen Omdat Sonja uiteraard begreep, dat zij dit alles aan haar benen te danken had, liet zij deze voor 375.000 dollar verze keren en in haar glorietijd had zij toen met Mariene Dietrich de „duurste" benen ter wereld. Voor de liefde had Sonja tijdens haar sportloopbaan niet veel tijd gehad. Waar schijnlijk zijn haar verrichtingen op het ijs er de oorzaak van dat drie verlovingen werden verbroken. Ook in het huwelijk had de gevierde ster weinig geluk In 1940, toen zij 28 jaar was, trouwde zij met de multimiljonair Dan Topping en werd Amerikaans staatsburgeres. Dit hu welijk duurde maar kort. Op 37-jarige leeftijd sloot Sonja met de piloot Win- throp Gardiner een nieuw echtverbintenis. Ook dit liep op een teleurstelling uit. Haar derde en laatste echtgenoot is de Noorse reder Niels Onstad, eveneens een miljonair. Uitspraak Tot slot geven wij nog een uitspraak van de ijskoningin over haar sport, die haar nog altijd nauw aan het hart ligt „Geen enkele andere sport eist zulk een grote concentratie als kunstrijden. Reeds in de kinderjaren moet er intensief worden ge traind en dan zijn de kansen om die lan ge leertijd in klinkende munt om te zet ten, slechts voor een enkeling weggelegd. Het leven van een kunstrijdster is veel strenger en harder dan het leven in een nonnenklooster, vooropgezet dat die in tensieve training er op gericht is de ge- compliseerde figuren onder de knie te krijgen en te oefenen voor de kur als een eersteklas acrobaat in het circus" Tot zover de uitspraak van Sonja Heme, een uitspraak die onze Sjoukje Dijkstra wel zal onderstrepen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 3