UNSQUE's SERVICE STATION SOLEX Poe uw VOORDEEL bij onze ADVERTEERDERS IN NET AUTOBEDRIJF „UNIQUE" IS HET DE R8, DIE OP U WACHT AAN DE PARKWEG NIEUWLAND oto bl *5 AFDELING MOTOREN INGEZ. MEDEDELING Tekenen en schilderen als hobbys 1 Het autobedrijf „Unique" schenkt in haar nieuwe showrooms aan de Parkweg volop aandacht aan het nieuwe produkt in de 6000 gulden klassen van de Renault-Fabrieken. Dit nieuwe produk' is de R8, de vierpersoonswagen, die wat de me chanische compenenten, zoals mo tor, voor- en achterwielophanging en remmen gelijk is aan de enige maanden geleden uitgebrachte nieuwe Renault-seri van de spor tieve Floride S. en Caravelle. Het programma van de Renault- fabrieken, dat op 't ogenblik bestaat uit de R4, de Dauphine, Floride en Rambler, wordt, IS nu eigenlijk uit gebreid met deze R8 en men stelt zich voor hiermede in de prijsklasse te komen, waarin WEINIG te vin den is. Economen hebben nl. bestudeerd, dat er in de klasse van 5000 tot 6000 gulden heel wat te koop is, maar dat geldt ook in de klasse van 7000 tot 8000 gulden. In de prijslijst rond de 6000 zit echter een merkwaardig hiaat In de autowereld blijft de prijs van de auto, die werkelijk uitkomt, al tijd geheim. Van lie goede, oude ge woonte wijkt men beslist niet af. Toen het dus bekend werd, dat de R8 ongeveer 6000 zou gaan kosten kon men dit als vaststaand feit aan nemen. Maar met net kopen van een auto gaat men echt niet over EEN nacht ijs! Men wikt en weegt, men schenkt bijzondere aandacht aan het feit, dat er nu een RENAULT-produkt van 6000 gulden in de handel is Men wil er graag iets meer van we ten, als het met 6000 gulden kan, waarom dan een wagen van 7000 tot 8000 genomen? En deze R8, heel populair gezegd een Floride of Caravelle in een een voudige bekleding, heeft immers een 956 cc. vier cylinder motor met een compressie-verhouding van 8.5 :1 en een maximum vermogen van 48 pk bij 5200 omwentelingen per minuut Naar mededelingen van de fabriek kan een maximum snelheid van 125 km per uur bereikt worden. Evenals vroegere Renault-typen heeft deze R8 een gesloten koelsys teem, dat permanent gevuld is met een anticorrosief antivriesmengsel, zodat men NIMMER koelwater be hoeft bij te vullen! Deze nieuwste aanwinst van de Re- nault-fabrieken, kenmerkt zich door een bijzonder vlotte lijn. En al zijn de afmetingen van buiten beschei den (3.995 lang, 1.49 m breed en 1.41 hoog) dit betekent alleen maar een onvolprezen voordeel bij het PARKEREN. De wagen bezit een gemakkelijke in stap, een prettige ruimte en een goede zrt op een gemakkelijke bank, waarbij een keurig uitgevoerd dash board. Alleen spijtig, dat de achter bank iets tegenvalt. Autofabrikan ten hebben nog steeds geen bijzon dere zorg voor de mensen, die daar plaats moeten nemen De R8 schakelt snel en gemakkelijk. De invloed van zijwind was er nau welijks en de WEGLIGGING in de vele bochten bleek uitstekend. De R8 valt bijzonder op door zijn schijfremmen op alle VIER de wie len met zgn. anti-blokkeerventiel in dat remsysteem. Zij worden hydrau lisch bediend door de voetrem en achter door de handrem. De schijf remmen zijn geconstrueerd door LOCKHEED. Deze remmen bezitten een enkele remzuiger per rem en zgn. zwevende remvoeringen. Het niet-draaiende gedeelte, de Anker plaat is zodanig gevormd, dat hij aan weerkanten dienst doet als lei der van de remblokjes. In de showrooms van het autobe drijf „UNIQUE" kan men deze nieuwe aanwinst van de Renault- fabrieken dus bewonderen. Men zou kunnen denken, dat de R8 een ver vanger is van de Dauphine, die stormenderhand de wereld veroverd heeft Niets is echter minder waar. De Dauphine blijft de Dauphine en de R8? Overtuigt u zich van al de kwa liteiten, die deze wagen bezit van 21 tot 24 september (ook zaterdag en zondag dus!) van 10 tot 22 uur aan de Parkweg 201 - 205. De direc tie van „Unique" zal u graag voor lichten, u deze moderne auto, waar van het embleem niet meer in het midden zit, want de ontwerpers hebben de „ster" wat naar één kant gezet, tonen. Deze vierpersoonswa gen valt immers op door de mo derne, strakke lijnen en maakt daar door een buitengewoon vlotte in druk. De economen hebben voorspeld, dat er in deze prijsklasse voor deze Re- nault-aanwinst een goede omzet zit. De tijd zal het leren Te koop: pracht Be- ckershaard (groot) t.e.a.b. Beierlandsestraat 35a. De suède specialist heeft ze weer uit de kunst! Su ède dames en herenjassen. Alle maten, zeer lage prij zen. Fa. Balotex, Lange Nieuw- straat 21a, tel. 64209, Schie dam. Te koopkinderwagen in prima staat. Burg. v. Haarenlaan 1474. Te koop: Opel Rekord '58-'59. 2 kleurig in uitzon derlijk goede staat. Tel. 63467. v. Musschenbroekstr. 13b. Te koop: Lange witte trouwjapon met toebeho ren, zeer exclusief, m. 38- 40. Boylestraat 48, na 6 uur. Te koop: Half Engelse kinderwagen 50.Korte lederen jas i.g.st. 65. Nieuwstraat 29, (2x bellen) Aangeboden: Machinaal smyrna vloerkleed i.pr.st. t.e.a.b. Rozenburgsestraat 6b. Flinke werkster gevr. 1 dag of 2 halve dagen p. week. Nassau Dillenburgstraat 16 Te koop 3 auto-banden 640-13, 5,— per stuk en Auto Radio voor v.w. 75. Pernissestraat 13a. Mevr. Hesslink, Burg v. Haarenlaan 672, zoekt een werkster voor 1 ochtend p. week. Aanm. donderdagavond van 7 tot 8 uur. Wegens verhuizing te koop koperen kroon 6 arms 20 1 machinaal smvrnakarpet 270 x 180 25; 2 pers. di- vanbed spiraal in staat van nieuw 20.schilderstuk 5.15 platte koperen roeden 5.T.V.-antenne 17.50. Pieter de Hoogh- straat 29. Te koop: 12-staafs gas haard, brandend te zien. Idenburgstr. 82, Tel. 61276. Te koop: een halflange trouwjapon, maat 36. Lange Haven 75c. Gevr.: een nette werk ster, 1 x per week. Graaf Florisstraat 69. Te koop: z.g.a.n. Beta- snelbrommer, kleppenmo- tor, gekost 1000,- nu voor ƒ475,-; Typhoon snelbrom- mer, 6 mnd. oud, model '62 ƒ450,— Symplex snelbrom mer ƒ100,N.S.U. brom fietsmotortje, compl. 25,— Tevens diverse onderdelen en banden. Dijkman en Co., Prinsen- steeg 22, bij Dam en Oude Sluis. Tel. 64195. Jongeman zoekt net kosthuis in klein gezin te Schiedam of omg. Br. nr. 5924, bur. v.d. blad. Overheerlijk die Boter hamworst 150 gram slechts 44 cent in v. d. Meer's Slagerijen, Dr Wibautplein 33, Tel. 63048 Mgr. Nolenslaan 606, Telef. 62373. Prima runderlappen per 500 gram v.a. 1,79 in v. d. Meer's Slagerijen, Dr. Wibautplein 33, Tel. 63048 Mgr. Nolenslaan 606, Telef. 62373. Bijverdienste tips, vouw plak en typwerk enz. Stort 1.25 op giro 202309 t.n.v. P. Hagendijk, Schiedam en U ontvangt diverse adres- Te koop: i.g.st.z. 6 volts accu 15, Van der Elststraat 12b. (beneden). Wie ruilt mijn 3 kamer flat met drooghok, douche cel en kelder. Blijvend uit zicht voor en achter (Nieuwland). Voor een 4- kamerflat. Hoge huur geen bezwaar. Brieven onder nr. 5920, bui- van dit blad. Te koop: kinderwagen, box en Teddyzak, alles in prima staat. Heissiusstraat 77. Ook in Nieuwland is de mogelijk heid geopend om gebruik te maken van de zo vertrouwde Unique Ser vice op 26 september a.s. Een werkplaats uitgerust met een team van vakkundig geschoold per soneel staat ter beschikking van de gebruikers van SOLEX, PUCH-RAP, BELLA en VESPA. Wat zegt U behoort U daar niet bij? Een reden te meer om nu eens de nieuwe-modellen te gaan zien welke in de nieuwe Showroom staan opgesteld zoals: SOLEX-oto, de sympathieke brom fiets, zuinig en wegrijden zonder trappen. PUCH met een felle motorkracht, vaste wegligging, telescoopvering, leverbaar met zweefzadel of budysit RAP. Een klasse apart, twee of drie versnellingen, vele accessoires o.a. km.-teller, stuurslot, gereedschaps trommel. Kortom een bromfiets voor vele jaren. VESPA scooter, voor een iets rui mere beurs. Een scooter van top klasse. Snelheid acceleratie en vormgeving kenmerken de Vespa. Maak eens een proefrit! ST. LIDUINASTRAAT 52 Telefoon 64313 SWAMMERDAMSINGEL 25 Telefoon 66548 PARKWEG NIEUWLAND 201-205 Telefoon 64500 Aangeboden Jongens en meisjesfiets 22.50. Kin derrijwiel 6 jaar 22,50; trapleer ƒ6,50. Tel. 61593 na 7 uur. Soort Lelijk Eendje we gens omstandigh. te koop, alum, carr., fantastisch in onderhoud en gebruik. Panhard. Vijfsluizenflat 322. Aangeboden: slaapka mer met volledig pension voor nette R.K. jongen. Brieven onder no. 5917, bur. van dit bl. De mens bezit een natuurlijke drang om iets te maken, om scheppend werkzaam te zijn. Bij de een uit zich dit in het verbouwen en het ver fraaien van zijn huis, een ander voelt zich aangetrokken tot het con strueren van radio's of het fotogra feren en een derde gaat tekenen en schilderen. Sedert de laatste jaren is de belang stelling voor de beeldende kunst zeer toegenomen. De amateur komt tot de ontdekking door het bezoek aan tentoonstellin gen en het beschouwen van illustra ties dat er verschillende technieken bestaan en wil deze graag zelf toe passen. Hij ziet echter alleen het re sultaat en niet de methode. Zo komt hij bij zijn eigen werk voor allerlei moeilijkheden te staan en hem ont breekt meestal de tijd om deze moeilijkheden op korte termijn te overwinnen. De moeilijkheden worden maar.al te vaak ontweken door een plaatje over te tekenen en met water- of olieverf min of meer nauwkeurig de kleuren na te bootsen. Het resultaat kan dan wel aardig zijn, maar eer lijk gezegd zal het geen echte vol doening geven, omdat het geen ei gen schepping is. In de grond van de zaak blijft het een tekening van een ander, de idee en min of meer de uitvoering blijven in feite het eigendom van de oorspronkelijke artiest. De amateur die op deze wijze werkt zal bij nauwkeurige zelfkritiek tot de erkenning komen, dat hij met al zijn ijver toch altijd op hetzelfde peil blijft. Het is niet genoeg in de vrije tijd iets geheel anders te doen dat vol komen buiten de dagelijke sleur ligt; het is waard dat het ook zo goed mogelijk wordt gedaan. Tekenen en schilderen zijn goed kope hobbies. De materialen zijn niet moeilijk te verkrijgen en ver gen evenmin een keur van ingewik kelde gereedschappen. Het belangrijkste is om in deze vrijetijdsbesteding de eigen per soonlijkheid te ontwikkelen, zodat deze in het werk tot uitdrukking komt. Hiervoor is wel leiding van een ervaren leraar nodig. De waarborg tot deze ontwikkeling wordt aan de amateurs zeker gebo den in de nu bijna veertien jaren bestaande Teken- en Schildervereni ging „De studievrienden", waar de Aangeboden nw ruime 4 kamerflat, eventueel met garage in Lombard i ie. Ge vraagd iets dergelijks in Schiedam of Oud-Mathe- nesse, Tel. 195222 Te koop: goed onderh. merkhaard. Burg. van Haarenlaan 921, tel. 61078. Gevraagd voor het seizoen (tot eind van het jaar) fl. meisjes voor de fabriek. Bij gebleken geschiktheid mogelijkheid tot vaste aan stelling. 5-daagse werkweek goed loon. Aanm. dagelijks van 8-17.30 uur. Van Velzen Fabriek voor Bakkerijgrondstoffen N.V., Waranda 44, Schie dam. Tel. 64060-64172. leden zelfstandig werken, onder lei ding van een ervaren leraar, de kunstschilder Jaap de Raat. De le den dezer vereniging werken zowel op het atelier als in de vrije natuur. Breng eens een bezoek aan ons ate lier, gevestigd op de tweede verdie ping in het „Gebouw Arcade" aan de Lange Haven nr. 67, alhier, 's woensdagsavonds half acht of (vanaf October a.s.) ook 's zater dagsmiddags half drie. U zult daar zowel jongeren als ou deren aan het werk zien: de kunst immers stelt geen leeftijdsgrenzen. Wij twijfelen er niet aan of U zult gaarne lid worden van deze vereni ging- 55^ - <^ocwwcwot99W?W9<8S!9?9W999995>S^^

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 15