GRANDIOZE PROEFVAART VAN DE „TEUMARCO RECTIFICATIE WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1962 14e JAARGANG No. 77 OPLAGE 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel Redaktie en advertenties BROERSVEST 125, Schiedam J v d Klink telefoon 010-67368 en 63939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag'. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in 'Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maasluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Ik De voorzitters van Amate danken U OPENING SHOWROOMS AUTOMOBIELBEDRIJF GAR. „UNIQUE" N V. FILMAVOND C.B.W.O.T. RIJWIEL-RALLY VOOR VERKENNERS net nieuwe '«pr: ..v.... V..V.V.-.-X- V Het Hotel-café-restaurant „Beijers- bergen" heeft misschien nog nim mer in de vele goede jaren van zijn bestaan zulk een illuster gezelschap fehuisvest al op maandagmiddag, 4 september j.l. Om kwart voor twee reden prach tige, zwart glanzende Cadillacs voor en daarin stapten een Schout bij nacht, een vice-admiraal en verschil lende admiraals en officieren van de Koninklijke Marine. Publiek, dat er altijd en overal in no-time is, als heeft het een bij zondere neus voor iets buitenissigs, sloeg dit allemaal ietwat verwon derd gad. Niet, dat de Koninklijke Marine nimmer enige aandacht heeft, maar dat er bij hen in de auto een sjeik en een haremschone uit Koeweit plaats namen De haremvrouwe was kennelijk van 1962, zij onttrok haar gezicht ten minste niet aan de massa. In haar donkere haar glinsterde een dia deem van zuiver echte diamanten en robijnen. En achter op haar hoofd was een sluier gedrapeerd van dezelfde stof als haar zuiver Oosters haremcostuum. Later zou zij hiervan alleen maar gemak on dervinden. Want die wijde broek (of rok-pantalon schonk haar op 't water alle vrijheid bij het zitten, zelfs met opgetrokken knieën-boven op de kajuit Pure rijkdom dus aan uniformen materiaal en Oosters bezit, dat zich liet rijden naar het meubeltransport en expeditiebedrijf van de heer A. Ouwerling aan de Overschieseweg 155, waar het ook al niet aan belang stelling ontbrak. Wat hier een mare aan voorafge gaan? Wist men van dit bezoek in cognito van twee afgevaardigden uit Koeweit? Tenslotte gaf de sjah van Perzië destijds immers ook op dracht tot het vervaardigen van een jacht in Nederland? In snel tempo stelde men zich keu rig op, vormde een ere-rij voor de meest indrukwekkendste Schout bij nacht ter wereld! Stoer in de hou ding, stram saluerend voor de admi raal, de officieren. Zeer onder de in druk van de speciale begroeting van de Oosterse afgevaardigden, die nederig het hoofd bogen en de han den op de borst vouwden Waar dit allemaal voor gold? De heer Ouwerling, bijna voorover lo pend van alle onderscheidingen hem opgespeld, nam met 12 van zijn al lerbeste vrienden officieel bezit van zijn boot. Een nog naamloze boot Totdat totdat zijn vrouw na eerst een mislukte tik, DE CHAM PAGNEFLES-DREUN van haar le ven gaf en deze bruisend tegen het schip uiteen spatte De sjeik keek ietwat verbijsterd naar de inhoud van die fles, die langs de boot afdroop. Kent men in Koeweit óók Lodaline?! Even later was hij echter over de inhoud van al die andere flessen in de kajuit gerustgesteld, die wa ren beslist nog niet open geweest en bleken later het Schiedamse vocht in alle variaties te bezitten! Er was ineens gesjor aan touwen, maar men was nog wat vergeten! Uit naam van de Schiedamse Zakenstu- diekring werd nog een vaantje voor de boot, waarvan de naam nu zicht baar geworden was: „TEUMARCO", aangeboden. Nog wel in plastic ver pakt, maar dat straks, als de boot helemaal afgebouwd is, fier aan de boeg zal hangen, telkenmale als de heer Ouwerling met zijn gezin (er zijn 8 vaste slaapplaatsen aan boord) verpozing op het water zoekt. De boot is 14 meter lang, dus ruimte genoeg. Maar bij het vaantje staan we nog even stil! Het werd in ijltempo vervaardigd door het Singer-atelier in de Oranje-galerij. Een lieftallige zeemeermin, geborduurd in zwart, zwevend op een geel zijden onder grond. En daarop vermeld de histo rische datum: 24.9.1962. Mogen wij u ook nog verklappen, dat dit meer minnetje ontworpen werd door een zestienjarig, Schiedams meisje? De loopplank werd met veel bra voure ingehaald men voer! Uit gezwaaid door al die belangstel lenden aan de kant, langzaam koers zettend naar de dreven van Over- schie. De brugewachter tikte verbouwe reerd aan zijn pet. Zulk hoog gezel schap aan boord van dit schip Had hij dit geweten Zijn ge dachten zullen ons altijd wel ge heim blijven! 't Weer was in elk geval voortref felijk, een zacht briesje. Zéker een beetje fris, vandaar dat de sjeik dat groene, degelijk gebreide vestje maar aan zijn haremvrouwe gaf. 't Oosterse klimaat of dat van hier! Daar zit nog wel een graadje ver schil in De Schout bij nacht verzocht op dit heuglijk varende feit het glas te heffen. Dertien glazen gingen er om hoog. Op de toekomst van de „Teu- marco", op de zonnige toekomst van de eigenaar en zijn gezin. Op de vriendschap van 13 man in de za kenwereld! Langs de waterkant bleef de belang stelling! Over en weer schalden de uitroepen, werd weer het glas gehe ven! Dat de mensen van de scheeps werf „De Hoop" de verfkwaot enz. Er zijn maar weinig roomse mannen in Schiedam die geen voor zitter geweest zijn van één van de vele onderdelen, waaruit de organisatie „Amate" heeft bestaan. Er was de voorzitter van de ontvangst-commissie, de voorzitter van de loterij, de voorzitter van het attractie-cenrum, de voorzitter van dit, van dat en van nog weer wat anders. En ze hebben allemaal gewerkt als paarden. AMATE mag dan ook „geslaagd" heten. Van achter de schermen ik zie alles graag Vanachter de schermen, dan zie je het véél beter dan „in de zaal" heb ik genóten van de vlijt, van het enthousisame. Ik kan U verzekeren dat er een heleboel snipperdagen" vrijwillig geofferd zijn, dat er een massa tijd belangeloos is afgestaan en dat de dis tillateurs onze missionarissen niet op „een droogje" hebben laten zitten. DANK allemaal, HARTELIJK DANK! Ook aan U, die de tentoonstelling bezocht hebt, aan U die loten gekocht hebt, aan U die prijzen beschikbaar hebt gesteld, aan alle Stille" medewerkers, aan allen die onderdak aan missionarissen hebt verleend. Wat heerlijk dat dit in SCHIEDAM kón! En verwijt me nu niet dat ik weer mijn eigen „roomse straatje" sta te boenen, want ook van „anders-denkenden" heeft de Amate veel belangstelling mogen ondervinden. Ik geloof dat bijna alle dominés de tentoonstelling hebben bezocht! TrouwensAnders denkenden"Zouden we eigenlijk wel zo ANDERS denken? Zouden we niet op een hele boel uiterst be langrijke levens-punten precies éénder denken? Wat de AMATE" een paar weken geweest is voor de katholieke Missie.... dat is ,JDE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP" al jaren lang voor het culturele leven van onze stad: een heleboel voorzit ters, een heleboel stille werkers", en ongelooflijk aantal opge offerde vrije uren! r Heus, écht en wérkelijk: Schiedam Is geen dooie stad. Er kdn hier wat en er gebéurt hier wat. Er kan echter nog véél veel meer: Als U ook meedoetU, Uw buurman, Uw knappe of minder knappe over-buurvrouw en alle burgers van Schiedam. U weet hoe: door donateur te worden! Sebastiaan. Spectaculaire doopplechtigheidvan de „Teumarco". Op dit moment in bezitgenomen door een staf van marine-manschappen, alle leden van de zakenstudiekring-Schiedam. even lieten rusten, wie zal het hun kwalijk genomen hebben? Zoiets zie je toch nooit, zeker niet in de nabije omgeving van Schiedam! En de „Teumarco" moest immers zijn „vaar-waardigheid" bewijzen. Het slaagde daarin met alle mogelijke lof! Het Bondscafé „Zwethheul" aan de oude weg van Overschie naar Delft werd de aanlegplaats! Iedereen weer in actie en de houding, om met vreugde begroet te worden door mevrouw Ouwerling en haar kennissen !Het werd weer een gezel lig samenzijn. De marine-mannen, zich onbespied wanend, wisselden met elkaar van petten, 't Hoge boordje werd bevrijdend even opengezet. De steek van de Schout bij nacht bleek voor vele doelein den geschikt Dan ineens voer de „Teumarco" weg! De drie dames wuifden min zaam aan boord en zetten koers naar een paar honderd meter verder. Waarschijnlijk had men ge dacht, dat de marine-mannen hals over kop het water in waren ge sprongen, om het gekaapte schip te veroveren? Zij bleven echter hun waardigheid behouden, grijnsden alleen, toen de „Teumarco" van koers veranderde en terug kwam! 't Dienstertje kwam schier handen tekort om al die dorstige kelen te laven. Pannekoeken, zó waren ze er met stapels, maar zo waren ze ook weer verdwenen. De zeelucht maakt immers hongerig. Om goed 5 uur begaf men zich aan boord voor de terugreis. De sjeik uitte een vreugdekreet, rukte een stuk zeil weg, zorgvuldig over ge kaapte waar uit het Bondscafé ge spreid: een bloementon met gera niums en een mandfles jonge jene ver! Bij al die vreugde begaf zijn gitzwart sikje het, wat deerde dit allemaal? Het jonge vocht van Schiedam werd gekeurd en nogeens herkeurd! Wat jammer, dat nu die schaal met heerlijke toastjes finaal leeg was! Maar in Beijersbergen Daar wachtte een voortreffelijk diner tot besluit van deze grandioze dag. De „Teumarco" had zijn zeewaardig heid bewezen, het had een proef vaart van allure achter de rug. Men zal er nog dikwijls met vreugde aan terug denken en wij .Wij wensen de heer A. Ouwerling en zijn gezin steeds goede vaart en behouden thuiskomst, als deze boot het zilte nat kiest ^V\AA/\A/VVV\/\A/V\A/VVV/VVWV\A/\/VVS/VWVVVWVVVVVVVVVVVS/WVVVVVWVVVVV\A/WNA/VVVVVV^/VVVVV\/VVWVVVWV\/WVV\A/\A/W\A/VV\«rtrt«/WS i In ons artikeltje „Bij het 60-jarig bestaan van de DES", vermeldden wij abusievelijk, dat de heren N. C. Groeneveld en A. Leenmans de te genwoordige bedrijfsleiders waren. Dit is een pijnlijke vergissin|, want beide heren zijn overleden. De heer Groeneveld volgde destijds de heer Leenmans op, die toen pensioenge rechtigd was. De heer Groeneveld overleed in diensttijd. Thans is alleen de heer A. Molen dijk bedrijfsleider. Voor de gemaakte fout bieden wij de DES onze verontschuldigingen aan. De Redactie. Vrijdagmorgen, 21 september des morgens om 10 uur zijn de nieuwe showrooms van het Automobielbe drijf Garage „Unique N.V." aan de Parkweg 201-205 officieel door de heren F. Blok Sr. en Jr. in gebruik genomen. Vanzelfsprekend, dat uit de zaken wereld hiervoor veel belangstelling bestond en men vooral het oog ge richt had op de nieuwste Renault- aanwinst: de R-8. De showrooms hebben een opper vlakte van 800 m2, terwijl beneden de kelderruimten een zelfde opper vlakte is, waar de auto's aangevoerd kunnen worden. Alle Renault-mer- ken zijn daar verkrijgbaar, al heeft men nu speciale aandacht voor de vier-persoonswagens van 5995. de R-8, waarover wij al zoveel ge schreven hebben. Schiedam is er een tweede auto-showroom rijker door geworden, hetgeen de inwoners van onze stad, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland en Het Westland alleen maar toe kunnen juichen. Vanavond om 8 uur heeft in de zaal voor Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven, een filmavond plaats, uitgaande van de Centrale Bond voor Werk meesters, Opzichthouders en Tech nici, afd. Schiedam en Omstreken. Een spreker zal ook het onderwerp „Waarom politiek onafhankelijk" behandelen. Het doel van deze en komende avonden is de band van de leden van de bond te verstevigen. IEDEREEN is van harte welkom, vanzelfsprekend ook de echtgenoten van de al- of nog niet georganiseer- den. Op zaterdagmiddag 22 september organi seerden de voortrekkers van de „Kan Tan Kye" stam der „Burgemeester van Haaren" groep 4-Schiedam van de Nederlandse Padvindersvereniging, een rijwiel-rally voor verkenners. Uit het gehele district Rotterdam startten om 2 uur 83 koppels vanaf het districts hoofdkwartier aan de Heemraadssingel te Rotterdam. De 20 km. lange route liep door de pol ders, via Overschie, Kethel en Vlaardin gen naar Schiedam. Door de 8 controle posten werden ondei> weg diverse opdrachten verstrekt die moes ten worden uitgevoerd. De finish was gevestigd in de kantin» der Schiedamse Kartonnage Fabriek waar de groepscommissie, versterkt met vrij willigers, druk in de weer was met de punten telling. Om half acht kon oubaas van Vooren de uitslag bekend maken. De wisselnaaf werd gewonnen door kop pel 71 van groep 17 uit Rotterdam ge vormd door M. Arts en P. van Dockum. Zij ontvingen tevens een fototoesteL Tweede wefden P. Rommelse en R. Peters van groep 39 uit Rotterdam als koppel 33. Zij ontvingen elk een complete rijwiel-ver lichting. Dank werd gebracht aan allen die aan het slagen van de Rally, in welke vorm dan ook, hebben meegewerkt. Alle deelnemers werden uitgenodigd ook in 1963 weer van de partij te zijn. Groep 4 - Schiedam kampt nog steeds met de ernstige handicap van het gebrek aan een eigen groepshuis, maar zij hoopt van harte met medewerking van de bevoegde instan ties het volgend jaar de rally vanuit haar eigen groepshuis te kunnen organiseren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 1