MANUFACTUREN axum went bij 250 gr. Koffie v d KIEBOOM BAZUIN Jeugd-muziekkorps van het Leger des Heils bestaat 40 jaar ppurgerlijke fc=3tand ZWANENBERG ROOKWORST „Welfare thuis" EXTRA REDUCTIE NU MET EXTRA 2.50 KORTING GA OOK NAAR 4 LET OP LET OP ENORME AFSLAG RUNDVLEES Specialiteit in gemest kalfsvlees en varkenshaasjes SMAKELIJK ETEN Grote ZWANENBERG ROOKWORST 98 ct 300 gram HACHéVLEES of 150 gram GEBR. ROSBIEF of 150 gram GEBR. V.FRIC98 ct HEEL KILO BRAADKIP2.98 beige 458.— van het bekende merk EEN REUZE ONTBIJTKOEK voor 33 en30 Bazuintjes Tuttie Fruttie 200 gram 65 Margarine 2 pakken 49 Tuinbonen Siterpot 98 Sperciebonen literblik 79 Kapucijners 500 gr. pak 39 Havermout 500 gr. pak 28 Knakworst 8 stuks 79 Rode Vruchtenwijn p. fles 93 VOOR DE ZONDAG Ananas per blik en10 Bazuintjes 49 Bismarck Haring per pot 69 Zeeuwse Mosselen per pot 79 Schijven Zoetzuur literpot 59 Kleutertaai 500 gram pak 69 Droprollen 3 voor. 25 Theeschuimkransjes f 00 gr. 39 Wafeidoeken 2 voor 45 ALS EXTRA RECLAME Biesjes met roomboter 200 gram 49 Chocolade beestjes de Heer melk en puur 150 gram 65 Chocolade Hagelslag Blooker 200 gram 55 Vanille Toffee's 150 gram 39 Spinazie literblik 52 Castella Vaatwas 2 pak 58 Op elk van deze 6 artikelen 10 Bazuintjes HOOCSTRAAf II HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 14 NOVEMBER 1962 Op zaterdag 17 november a.s. hoopt het jeugdmuziekkorps van het Le ger des Heils, korps Schiedam, t.g.v. een bijzondere muziekuitvoering het feit te gedenken dat het voor 40 jaar werd opgericht. Aan deze uitvoering werkt ook het jeugdmuziekkorps van Rotterdam Congreszaal o.l.v de heer Tichelaar mede en kapitein Palstrc, kapelmeester van het Hoofdkwartier Stafmuziekkorps, is de algemeen leider van de uitvoe ring. Het veertigjarig bestaan van dit jeugdmuziekkorps is op zichzelf een zeer bijzondere gebeurtenis die in ieder geval voor Schiedam een uni cum is. Veertig jaar geleden kreeg, de heer Arthur Mercier het vriende lijk verzoek van zijn bevelvoerend officier, adjudant Kamp, om uit de groep jongsoldaten 'n jeugdmuziek korps te vormen. Dndanks de vele moeilijkheden die er voor hem wa ren, vooral taalmoeilijkheden want hij was nog maar korf in Nederland en sprak de Nederlandse taal slechts erg gebrekkig (Belg uit de buurt van Charleroi) pakte hij deze kans met veel enthousiasme aan. Met een groep van ongeveer 15 jongens, leeftijd tussen 8 en 14 jaar, die nooit aan enige muziekstudie hadden ge daan begon hij en na ongeveer ne gen maanden mocht hij het genoe gen smaken dat het jeugdmuziek korps officieel werd geïnstalleerd. Het jeugdmuziekkorps was een bij zondere aanwinst voor het jeugd werk van het Leger in Schiedam, in openbare jeugdbijeenkomsten die iedere zondag en ook in de week werden (en nog worden gehouden) verleent het medewerking door de samenzang te begeleiden en een mars of selectie ten gehore te bren gen. Het enthousiasme van de eer ste groep jeugdmuzikanten en hun leider werkte door op andere jonge lui die het verlangen te kennen ga ven om ook jeugdmuzikant te wil len zijn. Tot op heden is het voort durend zo geweest dat er telkens weer jongelui zich melden als jeugd muzikant en daardoor het voortbe staan van het muziekkorps verzeke ren. Vele jongelui werden door de heer Mercier, die dertien jaar leider en dirigent was, en z'n opvolger de heer D. Krommenhoek opgeleid tot goede muzikanten die, als zij de leeftijd van 16 jaar tot ongeveer 18 jaar hadden bereikt, overgenomen werden door het muziekkorps van volwassenen. De periode van de tweede wereld oorlog was de moeilijkste in de veer tig jaar die het muziekkorps be staat. In 1944 moest tijdelijk de ac tiviteit van het muziekkorps wor den stopgezet maar na de bevrijding werd al spoedig getracht om het jeugdmuziekkorps weer nieuw leven in te blazen. Onder leiding van de gebroeders Willem en Hendrik van der Horden ging het jeugdmuziek korps goed vooruit en kon het weer dienst verrichten in bijeenkomsten en uitvoeringen geven. In 1954 emi greerden de gebroeders van der Horden; nadien waren de heren H. v. d. Bout, Lute Oost leider van het muziekkorps en nu sinds ongeveer 4 jaar is Magnus Souverein de ent housiaste leider van dit korps die trouw geassisteerd door Steef Klepke het spelpeil van het jeugd muziekkorps trachten op te voeren. Vele uren zijn zij daarmee per week bezig; les geven aan nieuwe leerlin gen, minder begaafde jongelui bij werken zodat zij mee kunnen ko men in het vertolken van hun par tijtje (en als de jongelui zo onge veer 16 jaar zijn dan mogen zij het genoegen smaken om goede muzi kanten te leveren aan het muziek korps van volwassenen). Uit het jeugdmuziekkorps zijn goede en zeer goede muzikanten voortgeko men die nu in het muziekkorps van volwassenen in Schiedam en elders als Legermuzikant hun partij tjc spelen. Negentig procent van de mu zikanten van het Leger in Schiedam en hun dirigent, Alèwijn van Gulik, zijn jeugdmuzikant geweest. Op 17 november zal er een reünie zijn van oud jeugdmuzikanten en 's avonds vindt dan in de Leger-zaal, Lange Haven 27, de "eerder gemelde uitvoering plaats. Nu nog dit: Het jeugdmuziekkorps heeft dringend behoefte aan nieuwe instrumenten die erg veel geld kos ten. Wie van de Schiedamse ingeze tenen kan dit muziekkorps uit haar moeilijkheden helpen? Het giro no. is 221519, instrumentenfonds jeugd muziekkorps. GEBOREN Anna A. d.v P. C. Tijsen en A. J Jonker; Ingrid L. B. d.v. M. A. J. Hille en H. L M. van de Water; An ton z.v. H. J. van Dam en G. M. C. BiesheuvelAgatha G. d.v. E. Islara- toeboen en J. C. den Herder; Johan nes A. z.v. J. Verveen en N. G. M. ValentRudolf P. z.v. I. Hoogendam en A. Keldermans; Johannes A. z.v. C. J. Hertog en C. G. Groenewegen; Adrianus z.v. P. Boon en L. A. van Heest; Nicolaas W. z.v. A. de Jong en H. L. C. GevekeMaarten J. z.v. A. Barends en A. E. M. Daalmeijer; Cornelis z.v. C. Vrijenhoek en J. F. KoppenhagenWilma d.v. M. M. E. Dingier en J. Verwiel; John z.v. F. Bijl en J. E. Klop; Leendert z.v. G. van Vliet en M. M. de Koningh; Ru nald z.v. J. J. van der Bie en A. C. Koevermans; Petra F. d.v. F. W. H. Hofman en E. Blanker; Ronald z.v. G. van Noordennen en J. Vis; Jaco bus C. H. z.v. C. H. Schwagermann en W. van Geijl; Ronald P. z.v. A. van Dalen en M. Rietveld; Diana d.v, M. J. Kuiters en P. A. Voshol Frederikus G. H. z.v. B. W. M. Bek ker en W. Janssen; Caroline J. d.v W. van der Star en J. J. v. d. Reep Jacqueline A. d.v. A. de Wilt en A HopmanAstrid d.v. M. M. Boeren en S. P. Krommenhoek; Annemarie L. d.v. H". G. van Loosbroek en L. H Delmee; Mario d.v. M. Plugge en A M. van der KnaapMarcus J. z.v H. G. Dijkerman en E. C. J. Kusters. Jolanda d.v. A. van der Zouwen en J. H. Sinke; Johannes T. J. z.v. T. S. de Vette en W. G. J. Roeling; Je an P. z.v. N. van den Bos en N. J van de Meeberg; Annette d.v. C Groenewegen en M. T. Lens. ONDERTROUWD: T. M. Bokhorst, 22 jr. en G. S. Sou mers, 19 jr.; J. M. van Dorst, 22 jr. en C. G. van Leeuwen, 17 jr.; F. W A. van der Ende, 28 jr. en C. J. I. Sens, 21 jr.; J. C. A. Hendrikx, 34 jr. en A. Baron, 26 jr.J. L. Hoevenaar, 70 jr. en'C. J. Ruigrok, 53 jr.; J. P M. de Jonge, 27 jr. en M. J. van Lin- gen, 25 jr.; H. B. Koenen, 24 jr. en C. W. Huijzer, 19 jr.; J. A. P. Laau wen, 25 jr. en C. E. Bijtel, 23 jr.; J. M. Lansbergen, 21 jr. en C. M. Zag wijn, 22 jr.; K. van der Meulen, i9 jr. en I. H. C. Burgerhout, 16 jr.; J. Ouwens, 25 jr. en L. J. Rissema, 21 jr.; G. Post, 23 jr. en J. M. T. van Kuijeren, 24 jr.; D. L. de Prez, 27 jr. en W. C. M. van den Berg, 19 jr.; W. Pullen, 24 jr. en J. M. Nederlof, 21 jr.; H. Toeter, 26 jr. en G. R. Riet dijk, 25 jr.; W. C. Verhagen, 28 jr en M. B. van Doorn, 22 jr.; C. P. A Willemse, 22 jr. en W. van, Diejen, 21 jr.; A. H. W M. Wouters, 26 jr en C. Kerklaan, 23 jr. GEHUWD K. Dolman, 53 jr. en T. den Uijl, 41 jr.; D. J. van Noort, 28 jr. en W. J. van den Berg, 22 jr.; P. E. Lange- veld, 27 jr. en M. P. Keldermans, 28 jr.; H. D. Wacker, 22 jr. en P. J. A. E. Boers, 18 jr.; E. A. R. Volkman, 22 jr. en J. Winter, 22 jr.; P. C. Aben 24 jr. en E. A. A. Kramer, 21 jr.; D. C. Kuipers, 26 jr. en J. M. Tettelaar, 22 jr.; C. van Nieuwenburg, 24 jr. en W. Stoop, 20 jr.; A. van den Tol, 23 jr. en C. de Man, 19 jr.; J. M. Kop- penjan, 19 jr. en M. M. B. Bart, 17 jr.; J. Nieswaag, 24 jr. en B. Gerrit sen, 24 jr.; J. Pelgrim, 26 jr. eji J. de Haan, 22 jr.; C. M. van Raaij, 20 jr. en T. van de Vorle, 19 jr.; C. W. Ka per, 22 jr. >en G. Plooij, 19 jr.; M. Onink, 37 jr. en J. M. van der Ent, 30 jr. OVERLEDEN: P. Kohl, 57 jr.; G. L. G. van Son, 66 jr. echtg. van C. A. Ouboter; A. J. Vooges, 59 jr. U hebt vermoedelijk allen wel eens gehoord over de „Welfare" en U weet best, dat dit een verantwoord bezighouden is van chronische zie ken en gehandicapten, maar U weet hoogst waarschijnlijk niet dat er in Uw stad een vijftiental dames, de z.g. „vrijwillige welfarehelpsters" iedere week een bezoek thuis brengt bij zwaar getroffenen in ons midden van alle gezindten en hen handenar beid leert. Van de mooie artikelen, die vaak met moeilijke handen en met in spanning van al hun krachten door deze „thuisliggers" worden gemaak-t is er op 15 november a.s. een ten toonstelling en tevens verkoop in 't Roode-Kruisgebouw, Warande 95, le verdieping, 's middags van 2-5 uur en 's avonds van half 8 tot half 10. U zult hier zeker een kleinigheid vinden voor de a.s. Sinterklaas- of kerstviering en door bij ons iets te kopen, zult u dit zegenrijke werk een belangrijke stimulans geven. Denkt u zich eens in, weken, maan den, jaren, soms zelfs tientallen ja ren, aan bed of rolstoel te zijn ge kluisterd en toch nog iets moois te kunnen maken, waaraan een gezon de vreugde kan beleven! Gelooft u niet, dat deze handenarbeid belang rijk is, voor uw zieke- en minder- valide medemens? Helpt u mee deze verkoop te doen slagen? Rotterdamsedljk 254-256, Tel. 66731 Nieuwland: Mgr. Nolenslaan 842-844, Tel. 62672 Parkweg 3, EEN PARTIJ HEREN WEEKENDERS in diverse dessins, ruiten en kleuren, alle maten, vanaf 6.95 Te koop: stofzuiger Hol land Elektro. Telefoon 61797. Een werkster gevraagd maandags van 84 uur, dins dag, woensdag en vrijdags van 8-12 uur. de Visser-Winters, Buys Ballotsingel 78, Tel. 67110. KWALITEITS SLAGERIJEN GROENELAAN 54 BURG v. HAARENLAAN 780 Te koop: een herenfiets 22,jongens of meisjes- fiets 22,50; zinken teil 6,autorek voor Opel 22,50. Telef. 61593, na 6 uur. Te koop1 miniatuur motortje 2 Vi cc. Webra v. 25,1 Electro motor 220 volt ƒ17,50; 1 heren sport- fiets m. handremmen 35,— postzegel verzameling, 3 al bums/SS,luchtdrukpis tool met pluimpjes ƒ12,50; 1 po'loshirt (zuiver wol) 13 jaar 10, Lange Nieuwstraat 227, tel. 69604. Te koop: kolenhaard In- venta i.p.st.stofzuiger Ha- melton; 6 armig kroontje; colbertjasje, 13 jaar. Nolenslaan 123. Te koopdonker Engels huiskamer ameublement, bestaande uittafel, 4 stoe len, 2 fauteuils, dressoir en theemeubel, bekleding zo goed als nieuw. TJogcban- weg 63a, Schiedam, na 7 uur. Onzichtbaar stoppen van alle beschadigde kleding stukken enz. Spoedige afle vering. Hoogstraat 113, Tel. 67709 (fil. Roeloff). Te koop: grote gezonde ficus, pracht plant geschikt voor hall of showroom. Te vens houten trein: locomo tief en 5 blokkenwagens, lengt 1.50 meter, z.g.a.n. Parkweg 170. Autoverhuur zonder chauffeur Opel's en Simca's 1961—1962. Bram de Wilt, Rozenlaan 134, bij v. Hogen 'orplaan, Tel. 01898-7149, V .dingen. Te koop: een accordeon, merk Hohner, z.g.a.n., 80 bassen, 5 diskantregisters 3 basregisters, pracht kast, incl. koffer en riemen. Telefoon 66817. Tenor Sax te koop, in. goede staat. Grote Markt 7b. *- Tè kooppracht kinder fiets, leeftijd 4-8 jaar. Vermaas; 'B.K.-laan 248b. Iemand gezocht voor het schoonmaken van trap, om de twee weken en kelder, een maal in de 8 weken. Be- sjreken 's avonds na 7 uur. v. Heuven Goedhartstraat 1 Te koopbox met vlon der, z.g.a.n. v. Eijk, Beier- landsestraat 20b. Te koop aangeboden; wasmachine met wringer, z.g.a.n., t.e.a.b. Burg. van Haarenlaan 844. Te koop2 gotische arm fauteuils, i.pr.st.; weckketel met flessen, compleet. Dr. Wibautplein 133. Te koop; bromfiets Mo- bylette; groen lederen da- mesjas, maat 42. Telefoon 62066. Te koop: Ford Anglia,in pr. st. '54-'55, prijs 900, J. Confurius, Boeierstraat 13b, Rotterdam.' Weggelopenklein bruin hondje, roepnaam Robbie, 15 weken oud, t.b.t.b. Erkens, Alb. Thijmstr. 16b. Scooter te koop gevraagd merk Vespa, tegen schappe lijke prijs. Br. onder 6033, bur. v.d. blad. Nette heer vraagt gestof feerde kamer, omgeving centrum. Br. onder nr. 6032 bur. v.d. blad. Nette werkster gevraagd voor enkele ochtenden per week. Mevrouw Stienstra, Aleidastraat 7. Te koop: mooi eiken dressoir, 2 grote stoelen, schemerlamp, t.e.a.b. P. v. d. Meer, Ouddorpse- straat 3a. Werkster gevraagd voor de salon. Maandags, donder dags en vrijdags-van-6.30 7.30 uur en dinsdags van 15 uur. Dameskapsalon de Visser- Winters, Buys Ballotsingel 78, Tel. 67110. Te koop; t.e.a.b. Opel Olympia bwj. '53, gaaf en in zeer goede staat. Galileistraat 70b, Schiedam Tel. 63236. Te koop: Taunus M. 15 bestel, eind '55, met zijrui ten en achterbank, t.e.a.b., eventueel T.V. inruilen. Daniels, Huismanstr. 84b. Voor de feestdagen be stelwerk gevraagd, gesloten Volkswagen. Telef. 58732, na 18.30 uur. Meisje gevraagd voor halve dagen, als hulp in de huishouding. Aanmelden woensdagavond van 7-8 uur Petro van de Waart van Gulik, Parkweg 247, Schie dam, Tel. Nette werkster gevraagd voor de donderdag of vrij dag van 9 tot 16.30 uur a 10,per dag. Korte Singelstraat 1. Gevraagd: een werkster 2 hele dagen per week, (event, halve dagen) en een huisnaaister, 1 dag per week. Mevr. Labordus, Francois Haverschmidtlaan 37. Te koop gevraagd: z.g.a. nw. driehoek box en kin derstoel. Tel. 61135. Enige en algemene kennisgeving. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan de H.H. Doktoren, ver plegend personeel van het Gemeente Zieken huis en de zusters van Geref. Ziekenzorg, aa'n familie, buren en ken nissen voor de vele blij ken van belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en overlijden van onze lieve moeder LIJNTJE PULLEN Weduwe van Jacob Hoekstra. Uit aller naam; A. M. Vellekoop- Freriks. Wateringen, Gaelstraat 26. DANKBETUIGING. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan familie, buren en kennissen, die blijk ga ven van hun medeleven, betoond in de moeilijke dagen door het overlij den van mijn Vrouw. Schiedam, 13 nov. 1962. A. Kerssemeyer, Nieuwsticht M20. E. M. Jaarsmo CLOVIS Kolen 3-4-5 - 14400 kcal Een haard van klasse Grijs of Direct uit "'-^rraad Te koop: stalen kinder stoel, Koelstra; driewielig kinderfietsjeantieke ma honiehouten kastuittrek- tafel. Boerhavelaan 66a. Wie heeft dinsdagavond 6 november een autostep gevonden, omg. kruispunt Nieuwe Damlaan, v. Haren laan. Terug te bezorgen bij Marianne Verkade, Schie- damseweg 265, Kethel. .1

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 4