tiet nieuwe v* d. Vlerk ,e\ ietó maken voor Let ^J^erót^eeót overpeinzingen Voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders toont mogelijkheden j ACHT EN VEERTIG HOOGSTRAAT 58 SCHIEDAM Verlovingsringen Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. I zijn!" I SP0RTJACKS Huisvrouwelijke een prachtige kollektie in: MODERNE RINGEN, waaronder vele aparte modellen uit het buitenland. GLADDE RINGEN, plat en kogelmodellen, van 3, 5 t/m. 10 mm. breedte, in alle ringmaten. Mensenleven garantie. Gratis inscriptie, kan op worden gewacht. HORLOGER JUWELIÈ-R EOELSTEENKUNDIGE F.Q.A; «OTTUOAMSiDIJX 2M tCHIEDAM vooral gezocht naar mogelijkheden voor de ouders en de kinderen om aardige dingen in elkaar te knutse- VRIJDAG 14 DECEMBER 1962 14e JAARGANG No. 51 OPLAGE 26.100 EXEMPLAREN Redaktie en advertenties BROERS VEST 125. Schiedam C J v d Klink, telefoon 010-67368 en 63939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag'. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in 'Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maasluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland ✓VYYYYYYYVVVYVVVWWWVYVVVV/VWWVV^/VVVVVVVVWWWW'AVVVV'ZVVVWVAAA/WWWWVWWVVWWWVVVVVVVWWWWWVWVVY I Een paar dagen geleden heb ik mijn acht en veertigste verjaardag I gevierd. „Dank U welen dat U er nog lang getuigen van mag Acht en veertig is niet jong meer, maar ook nog lang niet heel erg oud. Het is een leeftijd, waarop je denkt: „Nou weet ik het alle- maal wel". Je weet bijvoorbeeld dat er een paar mensen zijn die je een aardige vent vinden, maar dat er minstens evenveel zijn die 1 i je met genoegen zouden zien vertrekken naar de binnenlanden van 1 i Drente, liefst op je blote voeten. Je weet ook heel zeker dat je I niet zo'n goeierd bent als je zelf denkt, maar ook niet zo'n stuk verdriet als sommige anderen denken. I Je weet dat het met de beste wil van de wereld niet mogelijk is om het iedereen naar de zin te maken. Dat probeer ik dan ook I niet meer. Je weet dat alle mensen „VREDE" willen, dat ze alle- maal menen „GEJJJK" te hebben, dat ze verschrikkelijk kibbelen I over de kleine dingetjes waarin ze van elkaar verschillen en de I gróte dingen die we geméén hebben meestal achteloos over het I hoofd zien. 5 Je weet dat vrouwen „het zwakke geslacht" genoemd worden, maar dat zij het tenslotte zijn die de wereld draaiende houdert. I Je weet dat bijna alle mannen „corrupt" zijn, maar dat het alleen I maar de kwestie is voor welk bedrag ze hun principes overboord I zetten: het kan lukken met twee flessen cognac, met een briefje van duizend, met een lintje of met een bijzonder dik betaalde baan. Als het helemaal niet lukt krijgen ze het stempel „queru- i lant" opgeplakt. 1 Je weet dat „medelijden" en „vriendschap" binnen betrekkelijk enke grenzen beperkt zijn, grenzen die precies daar liggen waar de portemonnaie gaat kreunen. Je weet dat de mensen nooit „helemaal slecht" maar ook nooit „helemaal goed" zijnbehalve MOEDERS t Want als ik in mijn acht en veertig jaar iets geleerd heb dan is I het een enorme waardering voor MOEDERS. En tenslotte weet ik I dat ik eigenlijk nog helemaal niks weet en dat er iedere dag weer I iets nieuws te ontdekken valt. Sebastiaan. .-/WWWV\WWWWVVWWWWWWVVWWWVVWWVVWW/VVVWVVWWWW' WW,VWVWVWW/Wr,VA»MW,W.7VW,V/VW\ GOSPEL SINGERS IN SCHIEDAM The Gospel Singers uit Eindhoven, die 2 weken geleden door ziekte ver hinderd waren, willen nu a..s zon dag 16 december hun medewerking verlenen aan een bijzondere Evan gelisatiesamenkomst. Deze dienst gaat uit van de Baptisten Gemeen te Schiedam en wordt gehouden in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Ha ven en begint om 19 uur. Verder kunt U luisteren naar ds. R. Reiling spreker, Ruth Boyd, zang en Wiebe Zeilstra, orgel. heeft de beeldhouwer Calder de merkwaardige plastiekjes uitge dacht, bestaande uit een stelsel van aan elkaar opgehangen balansjes, die in evenwicht worden gehouden door het gewicht van verschillende stukken steen of glas. Dergelijke wiegelende plastiekjes kunt u zelf maken met kerststerretjes en even tueel engeltjes er aan. Als u maar zorgt, dat alles even mooi in even wicht komt te hangen als de voor beelden in het Voorlichtingsbureau voor Ouders en Opvoeders. Ook allerlei kerstfiguren kunt U zelf maken naar U verkiest uit hout, boetseerklei, uit lappen op ijzer- draad gemonteerd en zelfs uit pijpe- ragers en staalwol zoals we op de expositie zagen. En wilt u nog een andere leuke mo gelijkheid die niet is geëxposeerd, dan moet u maar eens naar het hierbij afgebeelde Deense plaatje kijken. Met wat verf, papier, denne- appels, knikkers of ping-pong-balle- tjes is het helemaal niet moeilijk aardige en geestige tafelversiering in elkaar te zetten. Probeert u het maar eens, liefst met uw kinderen. Ze zullen een extra plezier aan deze voorbereidingen op kerstmis bele ven. En U niet minder. Werkpatronen voor diverse ideeën zijn in het Voorlichtingscentrum voor Ouders en Opvoeders voor een lutel bedrag verkrijgbaar. Sinterklaas de deur uit en de kerstman er in. Dat is ongeveer het kenmer kende beeld van ons hidshoudelijke bestaan tussen 6 en 25 december. In derhaast worden onmiddellijk na het vertrek van de goed-heilig man de etalages veranderd. Plotseling komt er sneeuw en veel rood in de vitrines, meer nog dan voor het sinterklaasfeest komen nu allerlei artikelen in hun edelste vorm en in hun edelste verpakking op de voorgrond staan. En de welvaart is blijkbaar groot. Opnieuw wordt er druk gekocht en gesjouwd met grote boodschappentassen. Het is natuurlijk heel gelukkig dat dit alles kan. We mogen blij zijn, dat wij in het algemeen de kans hebben om voor gezelligheid en sfeer en desnoods nog voor geschenken te zorgen zo kort na het voor onze portemonnaie toch vrij bezwarende sinterklaasfeest. En uit een oogpunt van algemene welvaart kan men er ook niet licht bezwaar tegen maken. kunt een dergelijk gordijn natuur lijk ook gebruiken als afscheiding tussen uw voor en uw achterkamer. In ieder geval zal het ineens een heel ander cachet aan uw interieur geven, een cachet van feest en ver- sierdheid, die bij bijzondere dagen past. Bijzonder leuk zijn ook de met de hand gemaakte mobiles, die op de tentoonstelling te zien zijn. Destijds Geld moet nu eenmaal rollen, de snelheid van de geldcirculatie is van grote betekenis voor de economie. Maar aan de andere kant, bij alle gekoop dat we doen, blijft het toch ook leuk zelf iets in elkaar te ste ken, dat de vreugde in het gezin kan verhogen en nog kan opvoeren. Er zijn van die aardige dingen te maken, die alleen al om het maken zelf plezier verschaffen en bijzon der tot de gezelligheid kunnen bij dragen. De mogelijkheden zijn er te kust en te keur voor wie met een beetje vindingrijkheid weet om te springen met allerlei doodgewone materialen. Daaruit zijn figuurtjes en versieringen samen te stellen, die onze kersttafel maar ook ons inte rieur gedurende de hele kersttijd extra kunnen opluisteren. Voor wie de mogelijkheden niet terstond ziet, kan een bezoek aan het Rotterdams Voorlichtingscentrum voor Ouders en Opvoeders bijzonder prettig en leerzaam zijn. Dat centrum legt zich al lange tijd toe op allerlei tentoon stelling in de sfeer van het creatie ve doe-het-zelf en dan met betrek king tot het gezinsleven. Er wordt len, waardoor de zelfwerkzaamheid, de creativiteit en vooral het samen werken in het gezinsverband sterk wordt bevorderd. Er is dan ook dit jaar weer een tentoonstelling inge richt, die ons laat zien hoe we aar dige kerstversieringen met een beet je fantasie en handigheid zelf kun nen maken. Wilt u een paar voorbeelden: we kunnen ons voorstellen dat u in de intimiteit van de kerstperiode uw grote leefkamer eens een andere in deling wilt geven. Heel gemakkelijk kunt U zelf een feestelijk gordijn maken van een zo simpel middel als gekleurd fotopapier. U knipt er een flinke dosis repen van, die U te kens rondbuigt, waarna u de uitein den aan elkaar niet. Maar dat doet U telkens zo dat de ene papieren ring in de andere grijpt juist als schakels van een ketting. Als U op die manier een stel van die papieren kettingen van gelijke hoogte hebt gemaakt hoeft U ze maar met de uiterste schakels aan een stok of roede op te hangen om een bijzon der feestelijk gordijn te krijgen. U met wintervoering Helanca pantalons voor dames en meisjes in alle moderne kleuren Een ideale dracht voor kou en regen Diverse modekleuren m. 36-46 Na die verpieterde zomer worden we meteen maar met fikse, koude dagen ver rast. Dit waarschijnlijk om geheel in stijl anno 1962 te blijven! Winter dus Och, weest u maar eerlijk, ongezellig zijn die dagen niet. Je pakt eens meer naar een boek, een handwerkje. Er is een behaaglijke warmte in de kamer. Ja, als de haard brandt, is het toch wel ge zellig in huis. Een ideale dracht buiten, maar ook in huis is voor de meisjes en vrouwen de sport-pantalon, waarop een gezellige, lange trui gedra gen wordt. Een onmisbaar bezit vooral voor diegenen, die buiten wonen. Op brcirafiets. gewone fiets of scooter nu lekker beschut zijn. En toch Tóch heb ik iets tegen die sportieve pantalons, als men er to taal geen rekening mee houdt. Want een pantalon is sportief en daar draag je ook al dikwijls aan geër gerd en je vraagt je alleen maar af, zouden die meis jes en vrouwen dat nu heus niet weten? Medunkt, er zijn toch modeshows genoeg. Lét men dan niet yvwv^vwwvvvvvwwwvwvvwwwvvwwvvwvwvvvvwwwvwvvwvvvvwwwvwvwvvvw beslist geen geklede man- op de details? 't Blijkt van tel bij. Nog veel erger: en niet. En dat is toch jam hóe vaak wordt hier tegen mer gezondigd: de hoge hakken Qp >t ogenblik zijn de He. ennoea. lanca-pan talons enorm fa ll heeft er zich natuurlijk voiiet. En een ideale dracht! U kunt er gezellige jumpers en truien op dra gen. Of een bloesje met 'n pullover. En die hoge hak ken vervangt u door platte schoenen. De geklede man tel door een gezellig kort suède jasje .(Kijkt U maar eens bij E.S.S.I. op de Grote Markt, keus genoeg). Dat hoedje? Charmant en gekleed bij uw winterman tel, maar nu neemt u een kwieke wollen muts of zo maar doodgewoon een hoofddoekje om uw krul len geslagen! Coats zijn ook nog in trek met grappige geruite voe ring in de capuchon. Een uitkomst bij een fikse sneeuwbui en zo heer lijk warm als u op uw bromfiets of scootertje snort. Maar astublief: bij die coat ook geen hoed op! 't Staat afgrijselijk en 't is eigenlijk zot, als je die combinatie ziet! Och, mannen, grijnzen jul lie niet zo vergenoegd. Ge ven jullie me nu niet una niem en breedlachend ge lijk. Want lieve engelen, met jullie heb ik ook nog een appeltje te schillen, want jullie zijn precies een der. Nee, nu niet boos wor den, de krant nijdig in el kaar frommelen, da* doet tenslotte een klein kind ook Weet je, vorige week zag ik nog iemand (een man) met een sport-coat aan mét capuchon. En op z'n hoofd een hoed! Hij zal waarschijnlijk een fanatieke hoedendrager zijn. Hij kan misschien niet buiten een hoed. Vol komen te aanvaarden maar dan had hij nooit een sportcoat met capuchon moeten kopen. Ergens is 't ook nog een fout van de verkoper (ster) ook, om dat die daar geen aan dacht aan geschonken heeft. Het zijn allemaal maar kleine dingen, maar zo enorm belangrijk. Denkt u daaraan, als u voor die Helanca-pantalon (verkrijg baar in verschillende kleu ren) bezwijkt. En gaat u ergens voor 't eerst op bezoek? Doet u dan een leuke jurk aan. Bij echte vrienden is die spor tieve kledij neel gewoon. maar er zijn nu eenmaal mensen, die daar anders over denken. In uw eigen huis kunt u doen en laten, wat u wilt, al zult u ook niet iemand, die u nog helemaal niet kent, in pan talon en trui ontvangen. Bij jonge mensen is dit he lemaal geen probleem. Daar accepteert men u, zo als u bent. Voelt men zich misschien direct thuis. Maar de oudere mensen? Het klinkt ontzettend, ver schrikkelijk, afgrijselijk prekerig: maar tóch móe ten we daarmede rekening houden! En u zult u misschien nog verbazen, hoeveel sportieven daar toch ook nog ondc" zijn!!! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1962 | | pagina 1