tiet nieuwe Zijn er ondanks de kou nog opruimingskoopjes EEN STUKJE ZON OP ONS BUREAU De winkeliers geven U zelf het antwoord BALANS Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel WOENSDAG 9 JANUARI 1963 14e JAARGANG No. 57 OPLAGE 26.100 EXEMPLAREN iedaktie en advertenties BROERSVEST 125. Schiedam J v d Klink telefoon 010-67368 en 63939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur Central, administratie Kandstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in "Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maasluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Bij 't voorbereiden van dit artikeltje heb ik telefonisch contact opgenomen met 25 winkeliers van onze stad, zomaar een willekeurige, geblinddoekte prik op de lijst van adverteerders, die wij bezitten! 't Liefst had ik ze ALLEMAAL gebeld, maar tja, die plaatsruimte.... Niet dus boos in de pen klauteren, als UW naam er niet bij is. Er komen tenslotte nog zoveel opruimingen en dan bent u aan de beurt! Voordat ik nu verder ga, moet ik echt eerst eens iets goedmaken! Vo rig jaar noemde ik u allemaal NUCHTERE, ZAKELIJKE winke liers Ik trek die woorden volle- ding in, want u bent allemaal fan tastisch! Die korte gesprekken heb ben mij u van een heel andere kant laten zien. Een typische door en door-menselijke en u reageerde zo spontaan op mijn vragen. Wat zal dit nieuwe jaar overigens een heel tenminste al uw goede wensen voor mij in vervulling zullen gaan! We derkerig heb ik ze u teruggegeven. Aan dit telefonisch contact zal ik nog vaak terugdenken en daarom nu maar gauw aan de slag! Op 15 januari gaat (officieel) de op ruimingsdatum in, die twee weken duurt. Maar als je naar al die eta lages kijkt, de aankondigingen in de advertenties, dan vyeet iedereen, dat die opruiming eigenlijk al zo'n beetje j.l. zaterdag begonnen is. In deze tijd van hoogconjuctuur vraagt men zich af, heeft een opruiming nog wel ZIN? 't Is nu heel anders dan vroeger. Vroeger zaten de men sen al in de nacht voor de deuren op stoeltjes, want op 2 januari kon men de grote slag in waarlijk koop jes slaan! Daar is hevig aan gedok terd. De winkeliers vonden die da tum veel te vroeg, 't Is nu dus half i'anuari geworden. HOE of de win- :eliers over de opruiming denken? Of die in deze tijd nog zin heeft? Ik geeft u hier hun antwoorden door! De heer GEMKE van de firma Ber- voets deelde mee, dat er weer 10% korting gegeven zal worden. Hij was ervan overtuigd, dat de klanten hier elk jaar naar uitzien en er zelfs op rekenen! „Wij hebben voor-ver koopkaarten verzonden, verwachten de eerste drukte op zaterdag vóór de uitverkoop officieel begint. Lan ger dan twee weken duurt die ge lukkig niet". De heer BESTERS van de firma Smoorenburg liet een enigszins pes simistisch geluid horen. De felle koude had een flinke bres in de voorraad wintergoed geslagen. Veel zal men daarvan dus niet in de op ruiming aantreffen, al zijn er zeer voordelige aanbiedingen voor de JONGELUI. U moet toch echt eens gaan kijken De heer BLOCH van 't Kledinghuis „Rembrandt" was er ook van over tuigd, dat de mensen op deze oprui ming wachten! De vaste klanten zullen in die dagen langs komen om van de afgeprijsde artikelen te pro fiteren. De heer H. WILLEMS van de fa. Willems Ernsting was helemaal niet verontrust, toen die kou zich bij ons aandiende. Waarschijnlijk heeft hij een vooruitziende geest, want juist vóór die tijd kocht hij een pracht partij wollen dekens in, waarvan iedereen nu kan profiteren. Vanzelfsprekend ook van andere aanbiedingen, zoals coupons, bin nenveer- en schuimrubbermatras- Wie het interieur wil vernieuwen, heeft hiervoor een prachtige kans bij de firma Govaart Co. Die zal van zich laten spreken met fantas tische prijzen, waarvoor de heer GOVAART gerust een paar duizend gulden wil riskeren. De bedoeling is voldoende ruimte te maken aan de Strickledeweg. 't Is maar, dat u dit weet, ziet u Een beetje somber gestemd, waar schijnlijk door het koude weer op die dag was de heer GOOVAAP1 van de Schied. Meubelbeurs. Toch heeft hij ook straks bijzondere aan biedingen. Een 't heeft even gedooid, heer Govaart! Voor u hoop ik, dat de bouwvakkers gauw weer aan de slag gaan en er meer opschuifwoningen vrij komen! De heer van BREE van het mode magazijn „Alja" zag ik als het ware wenkbrauwfronsend kijken! De oj> ruiming vond hij op 15 januari (wéttelijk!) echt nog te vroeg! In Italië is dat op 20 februari. Natuur lijk doet hij straks mee, is er de ge bruikelijke 10% korting op niet af geprijsde artikelen. En betekent de nieuwe parkeerplaats een aan winst voor hem van kopers uit de buurt van de Mattheneserlaan tot 's Gravendijkwal in Rotterdam Bij de firma Timco zijn er ook sterk verlaagde prijzen. Een bijzondere aanbieding in nylon overhemden, wollen handschoenen. En na tuurlijk ook de gebruikelijke 10% korting De heer RAADS van de firma W. v. d. Burg wachtte maar liever het weer af. Let u tóch maar eens op de etalage daar Bij de stoffenzaak van de firma van der LEEDEN de gebruikelijke 10% korting, zo ook in de nevenzaak. Maar ook andere aanbiedingen, zo als de bekende prachtige jumpers, de Terlenka-rokken, jersey pakjes, breiwol, lakens en slopen, onder goed. U heeft hiermede natuurlijk rekening gehouden, want die 10% is toch maar fijn meegenomen De heer de JONG van de woningin richting „Vema" aan de Mgr. No- ïenslaan zei monter: „Met Kerstmis en in januari, dan regent het tan tièmes. Natuurlijk geef ik ook 10% korting In de drie zaken van de heer FLUX, waar het elke week koopjes halen is, zal men ook hier per 15 januari van bijzondere aanbiedingen kun nen profiteren! „Die pekel is verschrikkelijk op straat. Men zal er juist NU een paar extra shoenen bij nemen in deze dagen en daar hebben we een voor delige aanbieding in. Die zullen weg vliegen die schoenen, net als de laarsjes", voorspelde de heer VLOE MANS van de fa. van Haren opge wekt. De cheffin mejuffrouw HELMA van schoenmagazijn „De Gast" was ook van oordeel, dat de datum van de opruiming, hoewel officieel op 15 januari, toch steeds nog geknab beld wordt! Maar gelukkig komt die van 2 januari niet meer voor, zo ook geen lange rijen voor de win kels. In deze kou echt niet om op te brengen. Ook bij haar restanten van verschillende paren, scharen restan ten van laarzen enz Prof. ARIENS was klaarblijkelijk in heel hoge sferen op een van zijn verkenningsballontochten! Ook daar aanbiedingen van monsterparen. Maar laarzen: uitverkocht De heer W. JANSE (herenmodes) gaf de wijze raad: „Wie met gezond verstand te werk gaat, kan goede koopjes halen. Let u daar vooral dus eens op de overhemden enz. De heer LOEF van de firma Bossers merkte enigszins verbijsterd op: „Je valt me met je vraag wel rauw op mijn maag. Het is nog zo vroeg". En 't was toch al 11 uur in de mor gen! Maar natuurlijk zijn er ook straks daar bijzondere aanbiedin gen! De heer VERWAYEN Sr. was een en al enthousiasme! Meubelen, een massa coupons, vloerbedekking, co cos, zeil, gordijnen Aanbiedin ger voor de HELFT van de prijs Daar heb ik dus echt niets aan toe te voegen De heer v. d. HEYTEN moest uit zijp eta'age haa'd worden! Goede verwachtingen heeft hij van de op ruiming, ondanks het feit, dat de vakken door de kou nogal geplun derd zijn. Maar in tricotages en de confectie-sector zal uw bezoek echt niet vergeefs zijn Bijzonder prettig was het gesprekje met mevrouw van STRATEN van het nieuwe modehuis „Marlén", dat zo gunstig lijkt te liggen in het Broersveld. Opgetogen was zij over het Schiedamse publiek, waarvoor ik beslist even recht moest gaan zit ten! Meer dan 30 jaar heeft zij in Rotterdam achter de toonbank ge staan, maar de zaak hier loopt pri ma. Ook daar speciale aanbiedingen. De artikelen zijn drastisch afge prijsd. Dus ook daar moet U be slist eens een kijkje gaan nemen, want mevrouw van Straten moet net als de andere winkeliers plaats maken voor de voorjaarscollectie, 't Is wel naar en guur buiten, maar toch komt daarachter heus de len te „Of ik wat in de opruiming heb Prachtige mohair sjaals. Daar moet je eens naar komen kijken. Verder leuke hoedjes, ja, ik heb echt wat voor de opruiming bewaard, aparte modelletjes." Wr<*~>KU"ESE zon* het bijna! Voor nog geen drie gul den een mohair sjaal. Daar zullen we haar eens gauw van afhelpen, voordat zij zich bedenkt „Natuurlijk heb ik een heleboel spe ciale aanbiedingen. Eigenlijk zou de OPRUIMINGSKRANT 14 januari moeten verschijnen, één dag voor de opruiming. Dan weet iedereen, wat er de andere dag te koop is", adviseerde de heer RECTER van „De Goedkope Winkels" bedacht zaam! Wij zullen de opruimings krant een extra plaatsje geven heer Recter! Rekent u maar, dat we pre cies weten, waar of we zijn moeten. De firma Schrijver heeft ook ver schillende artikelen o.a. fauteuils, gordijnstoffen, karpetten, meubelen enz. drastisch afgeprijsd. De heer ONDERWATER was zeer optimis tisch gestemd en de heer Th. SCHRIJVER (van ons enigste post orderbedrijf in onze stad) verklap te, dat er zelfs zomerjurken in de opruiming zijn. En keukenuitzetten. Alle mogelijke restanten. Dat kan ook daar plezierig zoeken worden De heer WETELING van de fa. Martens zei fijntjes: „het kan vrie zen, het kan dooien, gezien het win terse weer. Maar natuurlijk hebben we speciale aanbiedingen voor de opruiming. Onze klanten bieden we beslist geen rommel aan. En dat we ten ze ook wel van andere jaren. We hebben een tweeledige zaak en klanten, die pas in de opruiming tot aankoop van een nieuwe mo- dische) mantel besluiten, kunnen echt boffen. Maar dan moeten ze er ook vlug bij zijn Tal van koopjes zijn er ook bij de fa. Kofa-Bertels op de Dam, o.a. lin gerie, dekeps, dames-bonneterie, kinderpullovers, Verschillende sei zoenartikelen. Ook bij de heer BER- TELS gaan we dus heerlijk romme len De heer A. SLA bekeek alles van de zonnige kant en informeerde olijk, of ik het nieuwe jaar goed wilde beginnen! Natuurlijk! Maar hij vond dit gesprekje toch wel leuk en verklapte, dat ook hij natuurlijk wat voer de opruiming had. En 10% korting Maar die 10% korting geeft ook de heer JUE in „Windsor House". Ook daar kunt u 't treffen met restanten van wintergoed, zoals jassen, vesten enz. Tot waardig slot heb ik de firm Vredebregt gebeld. We schelen te dofte maar één (heel lastig) cijfer tie van telefoonnummer! En er i' lezer dagen nogal eens bij mij ge beid voor hen! „Ja, de te'efoon heeft hier rood gloeiend gestaan", beaamde heer J. VREDENBREGT lijdzaam. „Maar .VW,.V/WVWWVWVWYYWVWWW\A/VWWY¥YWWVVV>AAA*WVYYVVVW Daar komen ze aangemarcheerd, de getallen, in gesloten kolom men. Ze worden opgeteld, getransporteerd. Er sluiten zich nieuwe getallen aan, die ook weer opgeteld en verder getransporteerd worden. Ze komen van alle kanten opgeruktuit het kasboek, uit het giroboek, uit het bankboek, het inkoopboek, het verkoopboek en ze stellen zich in slagorde op: twee grote partijen: de ene links, de andere rechts van het slagveld, dat we ,/ie balans' noe men. En dan begint de strijd: De „Verkoop" is de grootste partij maar met man en macht wordt die partij aangevallen door ,Jn- koop, arbeidsloon en onkosten, door belastingen, representatiekos ten, afschrijvingen en reserveringen" Ze sneuvelen aan weerskanten met bosjes, de grote .cijfersIn een gevecht van getal tegen getal, van cijfer tegen cijfertot er, helemaal op het laatst, één getalletje overblijft. Dat getalletje heet tegenwoordig meestal „WINST"vroeger noemde men het ook wel „VERLIES", maar dat was in de slechte jaren. „Zie zo", denkt dan een uitgeputte directie„We hebben in 1962 tóch wat overgelu uden.En ze dragen het getalletje WINST op een schoon velletje papier ruia de Commissarissen, die het met grijpgrage vingers naar zich to< sen. Als de commissarissen er hun portie va.:"f genomen hebben, er een kluifje van naar de bedrijfsleiders he ben geworpen en ook nog wat in de vermoeide schoot van de werknemers hebben ge mikt, is dat getalletje bijna gehalveerd. Dan pakt de FISCUS, radicaal met een stoere greep zijn lang niet geringe deel, beginnent de aandeelhouders aan het restantje te plukken en het zielige cij fertje dat daarna nog over is wordt door de directie met een zucht onder het hoofd „Reserve" geboekt. Als het zo ver is zitten we zowat op de helft van 1963 en wachten met spanning op het gevecht dat na het eind van dit jaar weer zal geleverd wordende cijfers rukken al op. Misschien dat er een petieterig klein getalletje (f5,—) bij zal zijn „als donatie aan de S.GUp uw eind-resultaat zal het weinig gewicht in de schaal leggen, maar voor het bestuur van de Schie damse Gemeenschap zal het een morele steun betekenen. Sebastiaan. .VWWVWV.' ,YVVVVWWWWWvvwvvvwwa«w/wvww«wvwwvwvwwww/vvwwww«wv.-/wwwwvvvvw$ aan alle verzoeken hebben wij dank zij laat werken kunnen voldoen. In de nieuwe wijken is opslaan van de benodigde voorraad kolen vaak een belemmering door plaatsgebrek, maar in de oude stadswijken be schikt men over voldoende opslag ruimte. Koopjes kan men elke zo mer bij de kolenhandelaren doen, maar 't komt er bijna nooit van. „Ik ben blij, dat ik vorig jaar zo verstandig geweest ben", zei ik triomfantelijk. En de heer Vrede bregt was op slag zijn mopperbui tje kwijt! Maar in alle ernst, doet u dit in juni ook. Ik heb zojuist ge lezen, dat we maar liefst vijfmaal achter elkaar zo'n barre winter krij gen. En dan is 't toch maar fijn, als u niet zo hoeft te soebatten, of nóg erger: in de kou zit Huisvrouwelijk peinzend achter m'n trouwe stopmand, die ik straks met opruimingskoopjes ga vullen, lees ik al die notities van de winkeliers (het waren er zelfs 27!) nogeens door. Jammer, dat mijn geduld nog zo lang op de proef gesteld moet worden, voor ik, incognito, al die winkels afdraven kan! Maar huisvrouwen, SLA uw slag straks! En denk aan de wijze woor den van de heer Janse: „Wie met gezond verstand te werk gaat, kan goede koopjes halen MIEKE Op een koude, gure, zonloze dag het „Blij moedig Rijnbende Tijdschrift" ontvangen doet je ineens opkikkeren! Je voelt geen kou meer, je merkt niet eens, dat er geen zon is. De zon is immers op je bureau geploft en dat betekent alleen maar nieu we energie Met heel veel plezier hebben we er dan ook in gebladerd, bijzondere noittie geno- men van de mededelingen van de directie tafel. Per 1 januari 1963 zijn dus van Meerten Zonen te Delft en Boll Dun- lop's Distilleerderij N.V. te Schiedam vol ledig opgenomen in de N.V. Distilleerderij v.h. Simon Rijnbende Zonen alhier. Een integratie, waarmede de klanten en het nieuwe bedrijf alleen maar gebaat kun nen zijn. Met z'n drieën kan men tenslotte méér bereiken en dat is toch wel de be doeling. In elk geval wensen wij u met deze stap veel succes! Van 7 t.m. 10 januari a.s. kan men de stand van de fa. Rijnbende (no. 173a) op de 7e Horecava in het nieuwe RAI-gebouw bezoeken. Van een standoppervlakte in 1957 van 3.400 m2 netto is de Horecava uitgegroeid tot een vakbeurs van 12.000 m2 netto (in 1962 10.000 m2) die de ge hele Europahal, alsmede de Zuid- en loordhal in beslag nemen. Het aantal :x >osanten nam in zes jaar van 122 tot 27( oe. En één daarvan is de firma Rijnbende rlleen al zo bekend door zijn Nieuw Rood. dat het gehele jaar door nieuw en verfris send rood blijft! Tóch heeft men ora de verkoop van Nieuw Rood" te bevorderen, het vc-ige jaar een grote actie gevoerd onder de slij ters en de Horeca-bedrijven. De vertegenwoordigers bezochten alle be schikbare adressen en noteerden de orders. Vlak voor de aflevering van de nieuwe oogst van het befaamde „Rood" kreeg iedere afnemer een fijne, bijzonder fleurig verpakte doos Rijnbende likeurbonbons toegezonden. Voor die gelegenheid was ook speciaal een plakadres ontworpen en bevatte de mededeling: „Rijnbende's ver rassingspakket". Heel zakelijk overigens waren om die doos bonbons twee raambil jetten gewikkeld met het vriendelijke ver zoek deze op te hangen in etalage of win kel en.... de klanten eens zo'n likeur bonbon te laten proeven Vanzelfsprekend, dat de omzet van Nieuw Rood een recordhoogte bereikte. De grossiers werkten ook hieraan mee. Zou er nu echt nog iemand in ons land zijn, die niet weet, hoe of „Nieuw Rood" van Rijnbende smaakt. Fijn, dat er ook een speciaal artikeltje ge wijd is aan het afscheid van de bedrijfs leider, de heer J. C. Kramer Freher. Als je 40 jaar de zaak gediend hebt in ups and iowns, dan mag je waarachtig toch wel ;ven in 't zonnetje gezet worden. En met iat zonnetje nemen we blijmoedig afscheid van dit blad. Om 't naast ons te laten lig gen. Tóch nog een beetje zon in deze trie ste dagen. En er staan zulke heerlijke long drinks in....!

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1