Het nieuwe FLITSEN VAN ALLE DAG Ziet... wat HJHtEl) U biedt ENORME OPRUIMING MET UW HULP EEN DAGVERBLIJF ONYX Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. ONZE SCHIEDAMSE SPASTISCHE KINDEREN REKENEN OP ONS i VRIJDAG 18 JANUARI 1963 14e JAARGANG No. 60 OPLAGE 26.100 EXEMPLAREN Redaktie en advertenties BROERSVEST 125. Schiedam J v d Klink telefoon 010-67368 en 63939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627*. Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in 'Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maasluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland VVWWWWWWWVWWWYWWVWWVWWWVV •/WWW\ .-.%vwwvwvwwvwwvwvwvvwvwvvvwvvwvvwwwv Per dag zijn ongeveer 150 broden nodig voor de vogels. Van de Neder landse Padvinders, district Rotter dam, kregen wij het bericht, dat de vier organisaties aldaar, t.w. in Rot terdam-Zuid, hebben besloten tot onverwijld inzamelen van voedsel voor de vogels. Daaronder verstaat men niet alleen brood, maar ook za den, groenvoer (boerekool e.d.), vet, appels enz. pinda's Normale bijeenkomsten wil men liefst zoveel mogelijk gebruiken voor een MASSALE INZAMELING. Om dat te bereiken, heeft elke groep een bepaalde woonwijk toe bedeeld gekregen. Voor dit plan heeft men instemming gevonden bij de zusterorganisatie, het Neder lands Padvindstersgilde, zowel als bij die van de Katholieke Verken ners en de Nederlandse Gidsenbe- weging. Men heeft een plan van ac tie opgezet, waarbij aan iedere groep van elk der organisaties een wijk toegewezen is, zodat niemand meer dan noodzakelijk wordt las tig gevallen. De actie strekt zich ook uit tot Schiedam en de omliggende ge meenten als Barendrecht, Ridder kerk, Heerjansdam, Hoogvliet enz. Zes aannemingsbedrijven hebben in geschreven voor de bouw van het nieuwe Gemeente-ziekenhuis, t.w. N.V. Boelen van Eesteren te Den Haag 2.265.000), N.V. Ingenieurs bureau voor de bouwnijverheid te Oegstgeest 2.257.000), N.V. Boers- ma te Den Haag 2.240.000), N.V. Aannemerscomb. S.S.N. te Schie dam 2.231.000) en de N.V. Kui pers, eveneens te Schiedam met de LAAGSTE inschrijving: 2.190.700. De leiding bij de bouw heeft archi tect G. Westerhout te Den Haag. Nieuwe leden voor de Schiedamse Jazz Sociëteit „Nieuwland" moeten voorlopig op een wachtlijst, die zaterdagavond in de zaal aanwezig is of op het secretariaat: Lourens Costerstraat 21b Donderdag, 10 januari was een bij zonder feestelijke dag voor de heer R. v. d. Most, eigenaar van Musis Sacrum op de Lange Haven. Het pand er naast heeft hij door de Gebr. Reedijk laten inrichten als een heel moderne en zeer comforta bele sociëteit, waaraan zo dringend behoefte bestond, nu hotel Beijers- bergen gaan verdwijnen. Deze nieuwe sociëteit, waarin het ongetwijfeld gezellig vertoeven zal zijn, kreeg de naam „De Bron", die de trouwe leden van „De Vrijheid" een nieuw trefpunt zal geven. Van harte proficiat, heer v. d. Most en dat uw toekom stidealen maar spoedig verwezenlijkt mogen wor den Acht spannende amateurs-toneeluit voeringen komen er weer in het ka der van de JAARLIJKSE toneelwed strijd van de S.G. Op 23 januari start „Onyx" als eerste met „Nacht zonder dageraad", op 5 februari „Tot Steun in de strijd" met „De waarheid en niets dan de waarheid" op 20 februari „Utile Dulci" met „Sonbrette", op 12 maart „Othello" met „In de Pieterspenning", op 20 maart „Brederode" met „De tuin- schuur", op 3 april „Schiedams To neel" met „Moordromance", op 17 april „Geron" met „Het Verraad" en op 8 mei „Het Zuiden" met „Per luchtpost". Het is nog wel vér weg, maar 't is in elk geval een zónnig verschiet, dat de prijsuitreiking op 24 mei plaats heeft Een heel bekende, maar naar riekende fabriek aan de Nieuwe Ha ven, nl. Windhorst's fabriek en veembedrijf „De Adelaar" behoort over een paar maanden tot het ver leden, na een ruim 35-jarig bestaan. De ITHO krijgt dan volop de kans om uit te breiden. „Information 4" zo heet de revue van de Ned. Padvinders groep 4 „Burgemeester van Haaren", die op zaterdag 9 maart zal worden opge voerd in Musis Sacrum en besloten met een bal na, waarin de Schie damse Politieband „De Optiimsten" vrolijke klanken zullen laten horen. Pater W. Marcelis O.P. heeft offi cieel afscheid als aalmoezenier van de Katholieke Instuif genomen, waarvoor hij bijna 8 jaar trouw op de bres heeft gestaan. Zijn opvol ger is pater E. Robben O.P. Zondagmorgen tijdens een feeste lijk ontbijt in „De Bron" bleek wel, hoe GROOT de plaats was, die pa ter Marcelis bij alle Instuivers in al die jaren heeft ingenomen. Dit afscheid werd besloten met een ge zellige bijeenkomst des avonds in het Wijkcentrum Twee leden van de Schiedamse Brandweerlieden Vereniging .Vriend schap zij ons doel" worden van avond in Musis Sacrum gehuldigd. Het zijn de hoofdbrandwachters de heren D. v. d. Spek en J. W. Sjoerds- ma, die allebei 25 jaar aan deze brandweer verbonden zijn. Hoeveel brandjes zullen zij geblust hebben. Aan het pand Rotterdamsedijk 74 zijn twee snoepgoedautomaten opengebroken en leeggehaald. De automaten zijn behoorlijk toegeta keld en de waarde van het gesto- lene? Slechts 19.80. Werk van iemand, die iets te véél aan Bacchus geofferd had Het bestuurslid C. Faasse van de Hengelsportver. „Scihedam en Om streken heeft een beroep op zijn le den gedaan ,om de wakken in het Prinses Beatrixpark open te houden. Een bijna onmogelijke taak met deze strenge vorst, echter niet, als men EENDRACHTIG de handen uit de hengelaarsmouwen steekt en dit werk niet aan een handje vol leden overlaat In juni wil iedereen weer graag vis sen! Denkt u daar even aan en dan krijgt u hier de adressen voor alle inlichtingen voor hulpverlening: A. van Breda, Slachthuislaan 27, tel. 68879, C. Faasse, van der Duyn van Maaslandstraat 15, tel. 60851, J. HEEFT U AL GEPROFITEERD van onze MANTELS REGENMANTELS JAPONNEN MEISJESKLEDING Freeling, Poortugaalsestraat 9 en H. Stip, Seringenhof 6 in Kethel Er komen een serie zondagmorgen samenkomsten, georganiseerd door de commissie voor het Open Deur- werk (evangelisatiewerk van de Hervormde gemeente). De eerste vindt plaats op 27 januari om half 11 in de grote zaal van gebouw Irene. Op die dag sp eekt ds. M. J. C. Visser, Hervormd predikant te Rotterdam. Deze ochtenden zijn speicaal georganiseerd voor hen, die zelden of nooit een kerk bezoeken. Op 24 februari spreekt de bekende dominee G. P. Kleijn en op 31 maart prof. Rasker uit Leiden De Kajoters hebben zondagmorgen hun zakjes met een uurloon voor de actie „Wereld Wijd", bestemd voor de hulpverlening aan Afrika, afge dragen. Na een gezellig ontbijt wa ren de jongelui des avonds weer in het gebouw K.A.J. Centrum aanwe zig, waar, ingeleid door de presiden te van de V.K.A.J. Singel, Corrie Daalmeijer, Jeanne Steenhamer over haar belevenissen in Afrika sprak. Districtvoorzitter JAN PETERS woonde deze avond vol afwisseilng bij. Binnenkort zal onder leiding van de dames A. Crama, N. van Geloven en W. v. d. Berg een afdeling van de V.K.A.J. in de Frankelandparochie worden opgericht. Menige trouwe bezoeker van het Passage Theater zal het betreuren dat GERARD BRESSERS vanaf 1 april niet meer achter het orgel zal zitten. Niet omdat hij niet voldeed, verre van dat. De andere directies van het Tuschinsky-concern doen het ook zonder orgelmuziek-omlijs- ting. Maar de namen van Joop Wal vis en Gerard Bressers zal men niet gauw vergeten Nee, zoek het maar niet op in van Dale of in Uw encyclopedie, ik zal het U wel meteen vertellen: Onyx is een onechte edelsteen, meestal voorzien van veel strepen. Onyx is echter óók de naam van een nog prille toneelver eniging. Onyx is nog zó pril, dat ze het eigenlijk griezelig vinden om van zichzelf al van een „vereniging" te spreken.. Ze hebben tot nu toe drie toneelstukken gespeeld: Voor de ouders van de Prinses Marijke school. Een groot deel van de spelers is als leerkracht verbonden aan die school. Dit jaar doen ze mee aan de toneel-wedstrijd. Als éérste op 23 januari a.s. Het stuk dat ze gekozen hebben is een moeilijk stuk JJacht zonder Dageraad". In gedachte zie ik de leden van U.D., van Geron en van Brederode al triomfantelijk glimlachen: ,J?aar hoeven we niet bang voor te zijn" hoor ik ze denken. Misschien hebben ze gelijk.... misschien! Ik wéét het niet. De leden van Onyx weten het zélf ook niet. Ze hebben natuurlijk wel een verzameling buitengewoon vleiende recenties over hun vroegere prestaties, maar daar hechten ze een zéér betrekkelijke waarde aan. Ze zijn zich er terdege van bewust dat er nu een jury over hen zal oordelen, die bijzonder onbarm hartig is, uiterst bekwaam en niet om de tuin te leiden. En dat vinden ze nou zo prettig: ze willeri n.l. eindelijk eens wéten wat ze waard zijn. Ik kan U wel zeggen dat ze zich terdege hebben voorbereid, want een stuk of dertig repetities IS wel wat. En van onderwijzers en onderwijzeressen mogen we minstens ver wachten, dat ze hun les (lees: hun rol) op een duimpje kennen. Ik heb Onyx nooit zien spelen, maar ik ben razend benieuwd naar hun prestatie, straks op de planken van Musis. Uit een plezierig gesprek dat ik met twee van hun leden mocht hebben, weet ik in elk geval dit: ze durven en zijn vast besloten ervan te maken wat ze er van maken kunnen. Ze vragen beslist geen medelijden, ze hopen wel op een beetje belangstelling. De T.V. is tegenwoordig óch de moeite van het kijken niet meer waard, waarom zouden we met zijn allen niet eens naar Onyx gaan? Ik heb het gevoel dat het SPANNEND zal zijn. Sebastiaan. AWWWV VVVVVWWVVVWV'WWWVVVWVVVV'-/WWVWVWWVV - WVWWWWWW "/WWWVWW/V De afdeling Kethel van de Kon. EHBO heeft van zich doen spreken door maar liefst de eersteprijs te winnen in een kringwedstrijd, ge houden in „De Rank", waaraan deel namen de afdelingen Capelle a.d. IJssel, Kethel, Maassluis en Rozen burg voor box 1 en de afd. Hoek van Holland, Maasland, Maasdijk, Naaldwijk en Vlaardingen voor box 11. Vlaardingen behaalde hierin de eerste prijs. De eerste- 'en tweede prijswinnaars ontvingen een zilveren beker en de andere winnaars een zalige taart! Leidersprijzen werden verworven door Maassluis met 85 punten en Vlaardingen met 80 punten. Op 16 maart zullen Kethel, Capelle a. d. IJssel, Vlaardingen en Maas land deelnemen aan de Erewed- strijd in Maaslsuis. Een bijzondere prettige middag hebben de kinderen van de leden van de Chr. Bedrijfsgroepen Cen trale afd. Schiedam zaterdagmiddag gehad in de zaal van Chr. Soc. Be langen. Zij werden getrakteerd en kregen ook nog wat om thuis uit te delen In gebouw Irene vermaakten de leden van de Shell Juniorenclub uit Vlaardingen en Schiedam zich kostelijk met verschillende films, die daar voor hen gedraaid werden. Zaterdag en zondag stonden in het teken van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen", waar in het Wijkcentrum afgevaardigden uit Zuid-Holland en Zeeland bijeen waren. Een nuttig kaderweekende, waarbij men op deze regionale bij eenkomst ook bijzondere aandacht besteedde aan de reddingsmethode bij ongevallen op het ijs. Pater J. Beckers O.P. organiseert op woensdag 23 januari 1963 een bridgedrive ten bate van het jeugd werk van de Singelparochie. Deze brigdedrive wordt gehouden in de kantine van de Schiedamse Carton- nagefabriek aan de Burg. Honner- lage Gretelaan 159 en vangt om 8 uur aan. Het inschrijfgeld bedraagt 2.per persoon. Voor de winnaars zijn als gewoonlijk mooie prijzen ter be schikking gesteld. Men kan zich hiervoor opgeven al leen tot morgen bij de heren J. van Gelderen, Dr. Schaepmansingel 84 (tel. 65811 en J. M. Crama, Lange Kerkstraat 3, (tel. 63271) Zie vervolg pag. 2. CSM1 PARKWEG 201-205 TELEFOON 64500 Jk wist, dat 't in de lucht zat, want een paar maan den geleden haa ik een uit voerig gesprek met Mevr. VerniersKuypers in de Amalia van Solmstraat 27b. Ik deed toen een beroep op u voor de Bond Ouders Spastische Kinderen, beter bekend als de B.O.S.K. Ik vroeg of alle ouders van spastische kinderen lid van die bond wilde wordefi en ik gaf u 17 namen op van fehandicapte kinderen. ',r gebeurde niet veel, lie ver gezegd nietsMen wachtte blijkbaar op meer nieuws. Dat héb ik nu voor u, want een dezer dagen hebben vertegenwoordigers uit verschillende kerkge nootschappen met bestuurs leden van de vereniging „Philadelphia" uit Rotter dam en de moeders van geestelijk gehandicapte met elkaar van gedachten ge wisseld. En daar zat ik nu op te wachten, want nu gaat er iets gebeuren. Nu kunnen we allemaal wat voor onze eigen kinderen in Schiedam doen. En zou U daarbij achter willen blij ven In februari start men om tot slot het speelgoed Dit werk staat op protes tants christelijke basis, maar dat betekent in geen geval, dat niet-protestantse kinderen niet mogen ka men. Verre van dat zelfs. Al deze kinderen moeten in de leerkamer van de Bethelkerk in de Nieuwe Maasstraat van half 2 tot half 5. Hiervoor hebben de 14 dagen met speelmid dagen voor deze kinderen zich reeds 9 leiders en leid sters aangemeld. Nu nog het vervoer van die kinde ren van en naar de kerk en eens iets anders hebben en daar kunnen wij allemaal voor zorgen. U en ik, die zo rijk zijn met onze gave, ge zonde kinderen. En dan denk ik weer even terug aan dat gesprek, dat ik met mevrouw Verniers toen had. De moeite,, die zij zich voor haar eigen jongetje getroost heeft en de intense voldoening, dat na al dat oefenen met hem Dicky zich op de grond kon voorbewegen, zelfs ging la pen Het gehele huishouden is op dat kereltje ingesteld, iedereen is even geduldig en lief voor hem. Ik heb 't die middag allemaal gezien en ik had zo'n grote bewon dering voor deze moeder, die het zo eenvoudig zei „Ik weet, dat ons jongetje nooit helemaal góed kan worden, maar toch ben ik dankbaar, dat hij lopen kan dat hij zich beter uit kan drukken. Ik heb dus gewacht op die vergadering en ik ben blij dat men nu in onze eigen stad iets voor deze kinde ren gaat doen. En ik hoop van harte, dat de grote wenseen protestants christelijk dagverblijf voor geestelijk ernrtige gehandi capte kinderen er zal ka men. Maar die moet er ka men. Men zal diverse pra testantse diakonieën bena deren, men wil tot het vor men van een interkerkelij ke commissie komen. De actie „Open het dorp", heeft een lawine van goede gaven ontketend. Men was er eigenlijk verbijsterd over, dat Nederland zó roy aal kon zijn. Ik had eerlijk gezegd met anders ver wacht, dit werk te steunen, kan men zijn geld ooit bé ter besteed hebben? Nu krijgen w ehier dus ook de gelegenheid iets voor onze eigen gehandicapte kinderen te doen. Dat dag verblijf moet er in de eer ste plaats komen en dan gaan we weer verder. U weet nu, dat uw gaven goed besteed zullen worden. Darom dur. ik u nu te vra gen: doet u hieraan mee? Wilt t. onze gehandicapte kinderen van Schiedam een beetje meer zón in hun la ventje brengen? Mag ik echt op u rekenen? Toen Mies Bouwman met haar actie begon, had zij nog 100.over van haar laatste quiz.Ik heb nooit aan een quiz meege daan, maar in een zijvakje van mijn portemonnee heb ik nog een briefje van vijf- en-twintig zitten, bestemd voor een gezellig jumpertje of een hoedje of weet ik veel. Die vijf-en-twintig gul den zet ik als eerste gave voor deze actie in. Ik weet, dat het niet veel is, maar alle beetjes hélpen en alle beetjes bij elkaar. Kinderen van 4 tot 6 jaar. gehandicapte kinderen, krij gen straks hun speelmid dagen, 'aarvoor velen zich zullen iri7 rtten. Dat speel goed, ik maak me er g^en zorg over, ook dat zal er komen. Wij ^;in met onze giften altijd erg bedacht zaam, we moeten weten, dat het echt goed besteed is. Lieve mensen, ik heb hieraan niets toe te voeger). Dat is ook niet nodig, u weet nu genoeg. Laten wij met ons Nieuwe Stadsblad voor een fijne verrassing zorgen. Laten wij met z'n allen straks kunnen zeggen, voor ons miniatuur dorp in onze eigen stad hebben we alles over U kunt uw goede gaven af geven aan onze r edactie, waarna ik u elke vrijdig in mijn rubriekje de stand van zaken doorgeef. Van daag is die dus 25, U kunt uw gaven ook stor ten op giro 620.127 van Het Nieuwe Stadsblad, Schie dam met vermelding „Dag verblijf". B- yoorbaat dank voor uw medewerking. Mieke.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1