tiet nieuwe 620-127 K deze week Schiedammers nemen deel aan voetballersveldloop DAGVERBLIJF achter de stopmand STORT UW BIJDRAGE OP GIRO S.G.-AGENDA HEREN WERKNEMERS WOENSDAG 30 JANUARI 1963 14e JAARGANG No. 63 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. CONTACT A VOND VETERANEN LEGIOEN nniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM^ Redakfie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Vorige week stonden de Vlaarding- se kranten vol van de voetballers wedloop, die de vereniging „Hollan- diaan" organiseert en waarvoor uiteraard veel belangstelling be staat. Wie heeft er in deze tijd van „voetballoosheid" niet zin in een veldloop. Niet alleen zien we elkaar weer eens, maar bovendien is dit een uitstekende conditie-training. En al is het dan een veldloop, het feit dat deze alleen voor de voet balsport is, bewijst wel, dat de voetbalsport niet in het vergeet boek is geraakt. Trouwens, nog j.l. zaterdag speelde SVV op eigen ter rein tegen niemand minder dan DOS, waarvan zelfs Elek Schwartz getuige wilde zijn. Welnu, Oom Elek heeft gezien, hoe SVV met 5-1 ten onder is gegaan, maar ook, hoe er op een besneeuwd terrein best te voetballen was. In ieder geval heeft SW weer een goede training ge had, want dat was tenslotte voor de rood-groenen het voornaamste. Maar om terug te komen op die veld loop, er is gebleken, dat ook de Schiedamse voetballers veel voor deze veldloop voelen en van bevrien de zijde vernamen we, dat ook Schiedamse voetballers mee mogen doen. Welnu, stadgenoten hier is Uw kans om de naam van de Schie damse voetballers in Vlaardingen hoog te houden en misschien wel om met enkele leuke prijsjes naar onze stad terug te keren. Immers heeft organisator „Hollandiaan" voor al diegenen, die binnen een re delijke tijd binnenkomen, een her inneringsprijsje klaar liggen. Dan rijst natuurlijk de vraag, wan neer die veldloop gehouden zal wor den? Wel, reeds a.s. zondag, dus 3 februari 1963. Het is de vereniging SFC, die het voorstel op tafel bracht om ook Schiedamse vereni gingen deel te laten nemen en „Hol landiaan" is daarmede spontaan ac- coord gegaan. Daarom, Schiedamse voetballers, maakt dat u er bij bent en geeft u zo spoedig mogelijk op. Even een briefkaartje naar de secre taris van „Hollandiaan", de heer C. A. Tettelaar, Schimmelpenninck- straat 23c, Vlaardingen of een tele foontje (01898)-9414. Opgaven kun nen tot vrijdag geschieden, ook in de kantine van „Hollandiaan". Hier volgen nog enkele nadere ge gevens omtrent de voetballersveld loop van „Hollandiaan". De start en finish vinden plaats op het terrein van „Hollandiaan", iedereen welbe kend. De start vindt plaats zondag morgen 11 uur. Het inschrijfgeld be draagt slechts twee kwartjes per persoon. De loop kan individueel, of in verenigingsverband geschieden. Voor de eerstaankomenden zijn en kele prijzen beschikbaar, terwijl de eerste vereniging die binnenkomt er met een beker vandoor zal gaan. De beker is geen wisselbeker, dus mag behouden worden. De deelne mers moeten de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en momenteel actief voetballer zijn. De afstand be draagt 4 kilometer. We dachten zo, dat deze gegevens intussen wel vol doende zijn, om zondag a.s. in Vlaardingen op overweldigende wij ze te laten zien, dat ook de voetbal lers uit Schiedam veel voelen voor een veldloop. Tenslotte nog dit. Wanneer het voetballoze tijdperk nog enkele weken zou voortduren, waarom zouden ook de Schiedamse verenigingen dan niet de koppen bij elkaar steken voor een dergelijke veldloop, want belangstelling is er zeker wel voor? Stellig zal SFC zich met de organisatie willen belasten en we zien in gedachten al honder den Schiedammers bij de start staan op Boshoek! TAFELTENNIS De eerste speel- week van de tweede competitiehelft heeft de TSF-teams winst en verlies gebracht. TSF 1 heeft door een goe de start (een 7-3 zege op Piet Hein 1) kennelijk willen tonen van plan te zijn nog een belangrijke rol mee te spelen m de strijd om de titel in deze klasse. Guus v. d. Wiel was de grote man bij deze zege. TSF 2 speelde opnieuw gelijk tegen Cal- tex 2 na een spannende strijd. Niek Spithoven was weinig gelukkig en bovendien niet in goede vorm, mede waardoor het bij 5-5 bleef en de punten niet mee naar Schiedam gingen. Alleen het dubbelspel kon hij samen met Degreef op zijn naam schrijven. TSF 3 leek bij voorbaat kans loos tegen USV 3, waarvan in gelijk nog een gelijk spel in, maar met 6-4 trokken de Unilevermensen aan het langste eind en verloor TSF 3 eervol. TSF 4 had met Hollan diaan 3 veel moeite, maar won toch met 6-4. Zuidgeest sr. excelleerde weer, deze keer met drie winstpun ten uit evenveel enkelspelen en een belangrijk aandeel in de dubbelspel zege. TSF 6 verloor van 4-6 van Hollandiaan 5. VOLLEYBAL De teams van SVC hebben wederom voor uitstekende resultaten gezorgd. Heren 1 smaak te voor het eerst het zoet der over winning. Na één nederlaag en negen gelijke spelen zegevierden de Schie dammers ditmaal met 3-1 over het Rotterdamse ZVC. Na een span nend duel gaf de grotere routine van de SVC'ers de doorslag. De setstanden waren 15-13, 15-10, 13-15 en 15-10 .Dames 2, nog steeds onge slagen, won verdiend met 3-0 van Sportclub Hillegersberg, via de set standen 15-5, 15-10 en 15-6. Dames 3 behaalde een fraai gelijk spel (2-2) tegen het sterke WICO 1 (15-13, 13-15 15-12 en 11-15). Heren 3 tenslotte zorgde tweemaal voor de volle winst. Van „Juliana" 3 en van Mac- cabi 1 werd met 3-0 gewonnen, zo dat ook Heren 3 nog ongeslagen is. De overige teams waren vrij. Met de vurige wens, dat het komen de weekeinde de veldsporten weer zullen worden hervat, besluiten we deze week de sportrubriek. Jan Sportief. ten name van „Het Nieuwe Stadsblad" onder vermelding voor onze spastische kinderen in Schiedam. Oók kunt U Uw bijdrage af geven aan ons redactiebureau Broersvest 125. De afdeling Rotterdam van het Vete ranen Legioen Nederland ofganiseert in samenwerking met de leden in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Oud-Beijerland op 15 februiari a.s. een contactavond in Café-Restaurant „Caland-West", Nw. Binnenweg 20 te Rotterdam. De voorzitter van deze afdeling, de heer H. Brandsma, Ridder der Mili taire Willemsorde, zal tijdens deze bijeenkomst de plannen voor het ko mende jaar ontvouwen. Voorts zal de filmdienst van het Ve teranen Legioen Nederland enkele films over recente activiteiten van het legioen vertonen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Naast leden zijn alle Nederlandse Militairen en Oud-Militairen harte lijk welkom. 30 januari: Geref. Jeugdhuis 20 uur Ned. Chr. Vrouwen bond: Jaarvergadering. V/V WWWWWWVW "/V/WVWWWWVWWWVVWWYYYYWWWVVWVWVWVWVWVVVWVWVYYYYV; Wij verwachten V DINSDAG 5 februari in MUSIS-SACRUM Wij verwachten daar alle mensen, die vroeger „arbeider" heetten, alle mens, die vroeger „Werkloosheid" gekend hebben, alle mensen die TOEN wat vreugde, wat moed, wat levensblijheid hebben opge daan dank zij de toneelvereniging „Tot Steun In Den Strijd". Die strijd is gewonnen! Er is geen werkeloosheid meer, er zijn voortreffelijke sociale regelingen. Wij zijn daar allemaal heel blij mee Maar zijn we er ook DANKBAAR voor? Of hebben we die „werkers van het eerste uur" vergeten? Zijn we dat kleine man netje Piet Rodenberg met zijn vrouw, zijn zwagers en verdere fa milie-leden vergéten? Veertig jaar geleden zijn ze voor ons in de bres gesprongen TOT STEUN in de strijd De toneelgroep, die zij veertig jaar geleden hebben opgericht be staat nog. De zonen en dochters van de oprichters staan nu op de planken en ze hebben RECHT op Uw waardering, op Uw belang stelling, op Uw HULDE De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap heeft deze toneel groep DAPPERgenoemd en ik onderschrijf dat volkomen. Want er is lef voor nodig om in het krijt te treden tegen clubs als Brederode, U.D. en Geron. Er is héél veel moed voor nodig om zéven keer mee te doen aan een wedstrijd, terwijl je van tevoren weet dat je geen schijn van kans hebt om bij de eerste drie te horen. Ze zullen ook déze keer niet bij de eerste drie horen, maar ze zullen het in, elk geval verder schonpen dan het vorig jaar. Ze hebben een thriller gekozen, die hen ligt en ze zijn zo verstan dig geweest om niemand minder dan Peter Lutz te vragen hun regisseur te zijn. Ze strijden doorDe STEUN moet nu van Uw kant komen. Ze strijden dooromdat ze bezeten zijn van toneel omdat ze het fijn vinden samen in dezelfde wedstrijd uit te komen met Ka tholieken, Protestanten, met mag ik even KAPITALISTEN zeg gen? met onderwijzers en met andere médeburgers Zij doen mee aan deze wedstrijd omdat ze nog altijd boordevol „Gemeen- schaps-zin" zitten. Ik hoop van ganser harte dat Musis op DINSDAG 5 februari stoe len tekort komtDat zou voor mij betekenen dat de arbeiders van vroeger écht HEREN werknemers geworden zijn. Ik heb de laatste twee bedrijven van hun toneelstuk, in repetie- vorm gezien.zonder décors, zonder meubilairer waren mo menten dat het zweet me in de handen stond van spanning! Tot dinsdag in de volle zaal Sebastiaan. l/W/WVWVWWVWWWWWWAWVWVWVWVWWWVWWVWVWWWVWW.W/VWWWVVWWWWWWWWVWWWWWVW? Wijkcentrum 20 uur K.A.V.: Contactavond. Musis Sacrum 20 uur Politie Muziek Gezel schap: Feestavond. 31 januari: Passage Theater 20 uur Pers. ver. Wilton Fij- enoord. Uitvoering. 1 februari: Chr Soc. Belangen 20 uur Werkende Jeugd: Mu- ziek-avond. Chr Soc. Belangen 20 uur Pers. Ver. Hoek: Film avond. Wijkcentrum 20 uur Handbalver. Wilton Fij- enoord: Ledenvergadering. Musis Sacrum 20 uur Soc. De Vrijheid: Jaar feest. De Rank 20 uur R.K. Lyceum Spierings- hoek: Toneelavond. 2 februari: Irene 14 uur Pers. Ver. Gusto: Film middag. Wijkcentrum 20 uur Samenwerk. Gerep. Dans-avond. Irene 20 uur Toneelver. Het Voet licht: Toneelavond. Musis Sacrum 20 uur Bona von tura: Toneel avond. De Rank 20 uur R.K. Lyceum Spierings- hoek: Toneelavond. 3 februari 20 uur Instuif R.K. Schiedam: Dansavond. Jong onderstreepte adjudant Seegers uit Nijmegen hun gelukwensen en overhandigde een geschenk onder couvert. De voorzitter van het Rotter damse Muziekgezelschap „Her mandad" liet zich ook niet on betuigd en liet zijn gelukwen sen vergezeld gaan met een en veloppe met inhoud. De heer n rv: H. F. C. Groenendaal vertegen- Het programma wordt geopend Beja, loopmars, arrangement W. de Koninklijke Nc- met een Feestmars, de Feest- H. van Wijk Discipl.n, mars Muziekfederatie en mars van J. R- van der Glas. van Lindebro-Mol, My Fair La- Er bengelt vandaag een feeste- Daarna La Rosiere du Village, dy.arrangement W. H. van lijke strik aan mijn stopmand! petite ouverture van H. Goitre, Wijk en tot slot een serenade En dat is ter gelegenheid van 't Fantasie in Yellow and Black aan het Schiedamse publiek door zilveren bestaan van het, van van Joh. van Vugt, The Return, ONS Schiedams Politie Muziek sen solo van tuba met orkest Gezelschapvan Hartmann-Mol, voor te dra Als ons blad verschijnt, is ieder- »en door de heer J. P. van Bie- een al druk in de weer om zich ?en, Deleware van Irving Gor- mooi te maken voor de fijne don," arrangement van Pi Schel- rvond in Musis Sacrum, geopend fer, Old Chelsea, een selectie uit toet een programm; uitgevoerd Musical Comedy van Tauber door de zilveren muzikale man nen van Hermandad. U gaat er vanavond niet naar toe en u wilt toch graag weten, wat of zij spelen? De dirigent, de heer M Mellema. Rn m°' tamboers, o.l.v. de heer W. H. van Wijk; i'osl arrangement W. H. van Dijk, dc Brilleman zal de gasten eens Gladiator, een mars, of beter ge even laten horen, wat of zijn zegd de bekende wals van Sou mannen wel degelijk kunnen! sa, arrangement P. J. Molenaar, orkest en tamboers: De Tam boer van J. Barti-Bisselink U ziet, een programma om van te smullen! Zorgt u dus echt. dat u er vroegtijdig bij bent! Op de receptie zaterdagmiddag is wel gebleken, hóe groot de plaats is, die dit Muziekgezel schap bij ons inneemt. Daarvan ■etuigde burgemeester Mr. J. W ^eek in zijn toespraak, nadat ■erst commissaris K. Rijpma zijn muzikale manschappen 'n woord van hulde had toegezwaaid. Na mens de Landelijke Bond van bood behalve zijn gelukwensen ook de traditionele herinnerings medaille enweer een bedrag onder couvert aan. De heer C. Landsbergen van de Schiedamsche Gemeenschap, sec tie muziek alsmede de heer L de Boer namens het Muziekge zeischap van Wilton Fijenoord, inspecteur Brekelman- namens het Delfttc Politie Muziek Korps. Mej. van de Kapel als vertegen woordigster van Alberdink Thijm, de heren Alebregtse en de Winter namens Harpe Da vids, de heren Verlinde en van Dorssen namens O.B.K., de ka den Hoek namens het Leger des Heils, zij allen boden hun wel gemeende gelukwensen aan en de bestuursleden kwamen schier handen tekort. Ook ogen, om alle telegrammen door te lezen... De eerstvolgende vergadering kan met veel élan en een kers verse tik van de voorzittersha mer geopend worden; het be stuur kreeg nl. een nieuwe voor zittershamer aangeboden van de heer K. C. Broek van de Cen trale Politie Organisatie Aantekeningen voor een nieuw arrangement of noten voor een specifieke mars kunnen ook ge maakt worden; commissaris Rijpma schonk de bestuursleden een ball-point met inscriptie. Ik heb zo het idee, dat niemand die durft te gebruiken, uit angst die overigens te laten slingeren ot ben ik alleen maar zo slordig Natuurlijk kwamen er ook oud- korpsleden hun opwachtnig ma ken, zoals de heren H. Soeters en H. Dulfer. Oude liefde roest tenslotte nóóit. Straks luistert iedereen dus naat Schiedamsch Politie Muziek Ge zelschap. Straks zijn alle moei lijkheden in het verleden verge ten en ziet men alleen een zon nige toekomst. Commissaris K. Rijpma, ere voorzitter van het S.P.M.G. zegt het zo goed in zijn voorwoord in het programmaboekje- „Toen ik de brief opende, waarin de secretaris om deze bijdrage ver zocht, gaf Eliza Doolittle uit de musical „My Fair Lady" juist via de radio luidruchtig te ken nen: „Het Spaanse graan heeft de orkaan doorstaan!" Bij deze zinsnede moest ik onwillekeurig denken aan de orkanen welke het Schiedamsch Politie Muziek Gezelschap heeft moeten door staan in de loop van zijn be staan. Niet weinige, waarvoor wij in de eerste plaats de bezet- overwinnen, zoals personeels tekort e.d., maar ook daar is weer te rechter tijd de redding gekomen door een tot dusver wel zeer geslaagde speciale wer vingsactie. Het gevolg hiervan is, dat wij het jubileumfeest kunnen vie ren op een wijze die een stimu lans moge zijn voor het ijverige bestuur om in de komende ja ren in dezelfde geest voort te gaan. Het S.P.M.G. zal dan de zo eer volle plaats in het muziekleven in stad en land zeker behou den". Daar twijfel ik geen minuut aan. Intussen S.P.G.M. van ganser harte gelukgewenst! En veel plezier vanavond! Vóór de pauze met het brengen van uw tingstijd maar in herinnering be- e'gen programma' na de Pauze hoeven te roepen. Voorts de ja- met »Llefde om de >iskast"' Politie Muziek Gezelschappen pelmeeste-s van Gulik en van die pittige klanken van ons renlange strijd voor nieuwe in strumenten, grandioos opgeulost door een comité, onder aanvoe ring van wijlen mijn voorganger de heer van Veen en de heet Alewijn de Groot. Ook nu zijn er wel eens moeilijkheden te bracht door de Schiedamse To neelver. „Alberdingk Thijm" Een plezierig bal besluit deze unieke feestavond. Aanvang half 8, zaal open 7 uur. MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1