Het nieuwe ONS HART VOOR JET DAGVERBLIJF" Flitsen van alle dag. In i week het bedrag bijna verdubbeld SCHATTEN OP ZOLDER VRIJDAG 1 MAART 1963 14e JAARGANG No. 72 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Er komen Klaverjaswedstrijden, Openings-wandelmars, Fotowedstrijd van kinderfoto's, Teenager dansmiddag, KES-zegel actie dagverblijfHet houdt niet op! ZWARE SPOELMACHINE OVER DE WEG VAN BRUSSEL NAAR SCHIEDAM Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), teleloori OK 67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag e: donderdag 6 uur 's avonds Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627 T rieven op aanvraag. *t Zijn wonderlijke dagen ge weest deze week... Iedere keer opnieuw de intense blijdschap, als er een gift of giro binnen kwam. Mocht ik u vorige week zeggen, dat ik zo blij was met die 1000.- van Dr. A.C. van Swol. Deze week opnieuw een gift van DUIZEND GULDEN. Van een oud Schiedams bedrijf.. U mag ,t gerust weten, dat 't me even weer te machtig werd. Maar die malle tranen heb ik gauw weggeboend, stel je voor! Ik weet alleen niet, of dat oude bedrijf een jonge of een oude directie heeft! 't Kan me ook helemaal niet schelen, want ook nü zeg ik weer: „U bent een schat (of schatten!)! Dank, héél hartelijk dank! Ik kom op deze manier veel slaap tekort, want hoe kan je rustig slapen, als er zó gereageerd wordt! Als ieder een achter je staat. Ik voel me niet zo heel erg klein en bijna verloren meer. Ik ZAL niet meer alleen zijn en blijven, want er komt LIJN in welke opzet „het dagverblijf voor gehandi capte kinderen" voorlopig opge zet gaat worden. Ongeveer 12 vooraanstaande personen uit on ze éigen stad, waaronder diverse medici, hebben zich bereid ver klaard om als voorlopige com missie van advies te dienen. Er zal worden uitgegaan om te komen tot een eenvoudig, doch verantwoord niet te hoog ge grepen begin, welke verdere uit breiding van „een dagverblijf" in diverse richtingen op dit ge bied mogelijk maakt. Direct NA de bespreking van deze adviescommissie kan ik dan alle lieve mensen, die zo spon taan reageerden met geld en speelgoed en verschillende acties inlichten in WELKE RICH TING hier ter stede de aller eerste behoefte bestaat. Enorm de medewerking, die ik ondervind, 't Zijn wóndere da gen, ik zei 't u al, maar ik zal dit nooit vergeten. En ik her haal, wat ik al méér gezegd heb. ik ben alleen maar blij, dat ik hiervoor mag werken. Dat ik hierover mag schrijven en dat er nu mensen ACHTER me staan, die me helpen zullen dit ideaal te mogen verwezenlijken. Op hun wijsheid en ondervinding mag ik een beroep doen. Dr. van Swol schreef vorige week: „Een actie voor een dag verblijf voor gehandicapte kin deren. Daar grijpt u nu recht n het hart van een Nederlander Dat begrijpt hij, daar wil hij iets voor doen. Zelf heeft hij een gezond heerlijk kind en zijn buurman heeft het ongeluk ge had van een ziek kind DAT kan hij niet hebben, want dat had net zo goed hem zélf kun nen treffen. Hij gaat helpen en hij heeft de kans om dat te doen dicht bij huis, nl. in Schiedam zelf. Zo'n dagverblijf is een uitkomst voor de móeders van deze kinderen..." Vorige week zaterdag belde de heer P. Manders van de Ver. „Het Singelkwartier" me al op. Ik heb toen met het bestuur een bespreking gehad, d.w.z. het bestuur zegde me spontaan een klaverjastoernooi toe. gehouden straks in de eigen zaal „Marij ke", Broersveld 121. En wel op de dinsdagen 5, 12 en 19 maart, MAANDAG 25 maart en dins dag 2 april. Iedereen kan hier voor inschrijven aan bovenge meld adres a 0.50 per persoon, terwijl er gespeeld wordt om 3 x 1500 punten Een EXTRA prijs wordt er bovendien uitge- oofd voor diegene, die het hoog ste aantal punten bereikt heeft. De totale opbrengst... móet ik dat echt nog zeggen? Heel har telijk dank Singelkwartterders, maar ik zie jullie nog wel! En ik hoop, dat er na 2 april nog animo bestaat voor klaverjassen! De heer J.F. Bakkeren schrijft de openingswandelmars van hei seizoen van de Ned. Wandel sport Bond uit. Er wordt als vanouds gestart vanaf de Broe- dersschool aan de Warande. Inschrijfgeld voor junioren en senioren bedraagt ƒ1.- Totale opbrengst...? U mag wéér raden! De heer Bakkeren hoopt van harte, dat ook andere wandelsportvereni- 'ingen hieraan zullen deelnemen. U hoort daar nog wel méér van.. Zo ook van de foto-wedstrijd van kinderfoto's, uit te schrijven door de firma Wamsteker in de Passage. Het inschrijfgeld be draagt ƒ2.50, maar daarvoor ontvangt elke deelnemer dan ook een herinneringsspeldje, af gestemd op het goede doel en u dingt mee naar prachtige prij zen. Alvast heel hartelijk dank firma Wamsteker, maar dat doe ik ook nog wel persoonlijk! Mevrouw Blok uit de Rem- brandtlaan liet weten, dat ik eerdaags op twee mooie aange klede poppen mag rekenen en ik heb haar toestemming deze te mogen verloten. Waarschijnlijk op die dansmiddag op 10 maart in Musis Sacrum, want deze jon gens hebben nog geen prijzen voor een verloterij. Overdag werken ze en a.s. zaterdagmid dag moeten „The Exciters" een proef - tv. opname maken voor het programma „Rooster" U duimt toch wel voor hen? Van de heer Spijkers, mijn goe de bloemist heb ik de toezegging van een bloemstukje voor die middag, dat na afloop zal wor den verloot. Lieve schatten van collegaas van hem? Dat leuke decor, geheel afgestemd op ons dagverblijf, komt ééns te meer uit als het rijkelijk versierd is met bloemstukjes, Fijn dan voor diegenen, die die geurige prijzen winnen. Ik heb altijd nieten! Dan de start op 9 maart van de K.E.S. winkeliers... 't Duizelt me allemaal een beetje, maar laat u mij duizelen! Ons giro-num mer wéét u toch nog? Voor alle veiligheid: 620-127 t.n.v. Het Nieuwe Stadsblad met vermel ding „dagverblijf" of giro 9399 van de Ned. Middenstandsbank N.V. afd. Schiedam, ook mei dezelfde vermelding. U kunt het ook afgeven aan ons bureau. Maar ik geef u nu tot slot van dit praatje alle goede gaven door: per giro: van- U.L.N.V. ƒ25.-, J B. ƒ2.50, N. H. Mij 10.-, E.P.G. 2.50, Mej. G.F. Ph.H. 2.50, D.S.N.V. ƒ10.-, G.P.V.-S. 5.-, J.G. la B, 2.50, E. M. V. 10.-, mevr. H. E. ƒ2.50, B.C.B. ƒ10.-, M. te W. 5.-, fa. M.L.M. 10. en van een oud Schiedams bedrijf: DUIZEND GULDEN. Giro opbrengst 1107.50. Per kas ontvangen van mevr. J. A 2.50, Mej.W, v.d. G. 10.-, in enveloppe pér pcAt "ontvangen van een lieye dame op leeftijd een spaa-kaatt met K.E.S. ze gels: f/«n twee dames een dame ƒ2.50, N.N. 2.50, mevr. G. 2.50, van een verle gen klein meiske 2.50, N.N 10.-, mevr. van Dr. een spaar kaart met K.E.S. zegels 3.-. mevr. J.B. 2.50, mevr. R.H 2.50 en van M. 5.-. Kasopbrengst 53.-, totale op brengst deze week ƒ1160.50, zodat ik nu over een bedrag voor „Ons dagverblijf" beschik over maar liefst 2547.- TWEE DUIZEND VIJFHONDERD EN ZEVEN EN VEERTIG GULDEN... Vorige week was ik al zo blij met die 1386.50. NU heb ik bijna het dubbele... Ik wist wel dat ik in u kón geloven...! MIEKE De klaverjasafdeling van de perso neelsvereniging „Sunlight" heeft vo rige week in de kantines van de Sunlightfabrieken een klaver jascon- cours georganiseerd voor de actie „Open het Dorp". Er kon ruim 1750.worden overgemaakt De buurtver. „Willem Brouwer straat" heeft een genoeglijke half jaarlijkse feestavond gehad in ge bouw „Irene". Men heeft zich kos telijk geamuseerd met het amateur gezelschap „Intermezzo". Nettv de Groot wist met haar balletbijdrage iedreeen te boeien en oogstte dan ook een welverdiend applaus. Met een gezellig bal o.I.v. de heer Jo Bosman werd deze avond besloten. De heer J. de Ruiter, secretaris van de Ned. Kappersbond, afd. Schie dam is op 60-jarige leeftijd overle den. Hij was 37 jaar lang lid van het Schiedamse Mannenkoor „Or pheus" en ook heeft hij vele jaren deel uitgemaakt van het Harmonie orkest „Oefening baart Kunst" De Ver. „Het Singel kwartier" heeft dinsdagavond in zaal „Marijke" weer een filmavond voor de leden gehad. De heer J. C. Frederiks, voor zitter van de vereniging heeft be kend gemaakt, dat op zaterdag 9 maart een kindermiddag wordt ge geven en op zondag 26 maart een filmavond voor de ouderen. Hier zal dan de prachtige film „Ontwakend Geweten" worden gedraaid A.s. maandagavond kunnen de zie ken van „Het Zonhenuis" profite ren van de nieuwe filmprojector van deze vereniging, die nu ruim achthonderd leden telt Zaterdag 9 maart kunnen de leden van de stichting Christelijke Film actie genieten van de film .Avon tuur in de Pacific", vervaardigd naar het boek „Pattern of Islands". Deze film is opgenomen op een van de Samoa-eilanden. Aanvang 8 uur. Wij blijven nog even in de wereld van de film Pupillen van de voetbalver. „SFC" hadden hun jaar lijkse feest avond in het Wijkcen trum aan het Dr. Wibautplein Zij genoten van enkele aardige films, maar wel specifiek van die over de wedstrijd Nederland-Duitsland! Tot slot voerden vijf jongens, t.w. Bennie Bosman, Klaas Winter, H. Klaassen, Wim Bos en Dicky Nijs een blijspelletje op. Zij kregen met de jongens, die aan de testwedstriid voor de spelregels hadden meege daan een kaartje voor maar liefst Nederland-Belgic Sinds Kerstmis was gebouw Arcade aan de Lange Haven niet te gebrui ken door het uitvallen van de cen trale verwarming. Deze narigheid is nu eindelijk verholpen, zodat u via de administrateur, de heer H. Mon den, Mgr. Nolenslaan 291, tel. 62671 weer de zaal kunt bespreken A.s. dinsdag houdt de heer H. Stein hoofdassistent bij de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Apel doorn een lezing met kleurendia's in het wijkcentrum in Nieuwland, Dr Wibautplein. Het onderwerp luidt: „Bloemenvreugd in huis en tuin" Een actie-comité, bestaande uit de heren J. J. Schipper, voorz en mej. F. A. Bossert en de heren J. Boek hout, J. van Dijk, P. M. C. Geerkens, G. J. de Kooter en A. W. Wittkampf willen op 5 maart komen tot de op richting van een afdeling van de Koninklijke Mij. voor tuinbouw en plantkunde, een nationale organisa tie van bloemenliefhebbers en bloe misten. Ruim 15.500 leden telt deze maatschappij in 83 afdelingen. De heer F. van Roosendaal, Hoog straat 37, tel. 62564 deelt ons mede, dat op woensdagavond de jaarver gadering van de Algemene Foto Kring (A.F.K.) heeft plaats gehad. De opkomst was bijzonder groot, want van de 25 leden waren er 18 aanwezig. Na afloop was er een fo rum en ontspon zich een gezellige discussie. Nieuwe leden kunnen zich aan bovengemeld adres melden De Stichting „Het Amsterdamse Volkstoneel" berichtons, dat zij op donderdag 7 maart met een af- scheidsvoorstelling in het Passage Theater komen met het toneelstuk „Rooie Sien". Op 21 januari 1963 was het precies 5 jaar geleden, dat 17 kent natuurlijk dat nieuwe rubriekje van de T.V. Verschillende mensen hebben hun zolder er voor omgekruid: de een vond een antiek kamerscherm, de andere een oude klok en dan waster nog iemand met een bijzonder waardevol houten beeldje. Méér „zolder- schatten" zijn aangekondigd. ,,Je kan nooit weten!", dacht ik en op een barre winteravond ben ik ook maar eens de trappen opgeklauterd. Nu hebben wij boven eigenlijk alleen maar twee kamertjes en een rommelhok. Die ka mertjes zijn de kamertjes van mijn zoon en van mijn dochter: ze lagen te slapen als rozen. Ik keek naar mijn (Lochter onder haar muur, die van boven tot onder beplakt is met joto's van Farah Diba, Prinses Beatrix en verder een stuk of vijftien mij volkomen onbekende teenagers met domme gezichten en een guitaar. Mijn zoon lag als een lief rood konijn onder de dekens en op het rom- melhokje stond de oude wieg die we hopelijk binnenkort opnieuw nodig zullen hebben. Niks om voor de T.V. te brengen.niks wat voor iemand de moeite waard is om te zien. Toch ben ik naar mijn karteer teruggegaan als een RIJK man! Twee kerngezonde, zij het nu en dan wat ondeugende, kittderen. Die zijn van ONS, van mijn vrouw en van mij! Wat waren ze lief als baby, wat waren ze grappig als kleuter, wat zijn ze „om op te vreten", nu nóg: mijn dochter zonder haperen door de lagere scltool op de eerste klas van de M.U.L.O., mijn zoon met een prachtig tussen-rapport in de derde klas. Ja, ik ben héél trots, heel blij en vooral héél dankbaar! Opeens moet ik denken aan de actie die MIEKE in dit blad ont ketend heeft (als ik goed ben ingelicht heeft ze zelf twee „knapen van meisjes!") en aan de bijzonder hartelijke, bijzonder ménse lijke brief die dokter van Swoll ons zond! Het gaat erom dat wij hier, in Schiedam, een „dag-verblijf" willen bouwen voor gehandicapte kinderen. Weet U wat het zeggen wil de zorg te hebben over een „geestelijk gehandicapt" kind? Hebt U daar een héél klein beetje besef van? De moeders van die kinderen hebben overdag geen minuut vrij. Ze moeten altijd bij hun khtdje blijven. Ze mogen dat kindje geen ogenblik alléén latenze zijn er voor hun hele leven aan vast geklonken! Ik ga l) de, zorg, de angst, de ellende van die moeders niet uit voerig beschrijven. Als U er éven over na wilt denken zult li het volkomen beseffen en U zult het mét Mieke en dokter van Swol ééns' Zijn, dat hier geholpen MOET worden! ,In Schiedam kan er immers nooit wat!", heb ik duizend maal Ivoren zeggen. We hebben geen schouwburg, we hebben geen sport- h»t1 p hebbèJi niet eens fatsoenlijk drinkwater! Goed, allemaal waar, maar DIT is wat anders, want wij, Schie dammers, we mogen dan weinig om cultuur geven en zonder blik ken of blozen een Kunstkring op de fles laten gaan en maar met de allergrootste moeite een klein beetje waardering voor de Schie damse Gemeenschap opbrengen.als onze KINDEREN in het geding komen, dan stropen we onmiddellijk de mouwett op! Heb ben ze Uw zoontje niet eens een draai om zijn oren gegeven en bent U toen niet „op hoge poten" naar de meester gestapt om te vragen wat dat MOEST? En als Uw dochtertje voortdurend over hoofdpijn klaagt, laat U dan niet met een kloppend hart de huis-arts komen? Herinnert U zich die nare kinkhoest van Wim, de blindedarm van Doortje, dat onnozele waterpokjes van Kees? En hebt U niet onge looflijk in de benauwdheid gezeten toen Jan om zes uur nóg met tut school was? OUDERS: honderd angsten hebt u uitgestaan over Uw gezonde kinderen. Zoudt U het over uw hart kunnen verkrijgen om de moeders van de kinderen voor wie ik nu schrijf, rustig aan hun lot over te laten? Dat bestaat eenvoudig niet. Wat ze van ons, Schiedammers, dan allemaal voor lelijks willen zeggen: NOOIT dat we geen HART hebben! De Klaproos-actie om maar eens één echt-menselijk voorbeeld te noemen wordt in geen enkele stad van Nederland zó enorm be dacht, jaar na jaar, dan hier in Schiedam.... Alle andere steden blijven mijlen ver achter ons. Laten WIJ dan de éérsten zijn die een DAGVERBLIJF oprichten voor gehandicapte kinderen! U kunt Uw gaven persoonlijk brengen aan het bureau van dit blad. U kunt het gireren op giro nr. 62.01.27 t.n.v. „Het Nieuwe Stads blad te Schiedam of over laten maken op de N.V. Ned. Midden standsbank te Schiedam, giro 93.99 (Zet er bij: „Dagverblijf" en ze weten genoeg). MOEDERS van Schiedam! Moeders van gezonde kinderen: zorgen jullie dat dit Dagverblijf er komt. U weet hoe ik denk over „MOE DERSVoor mij is dat de hoogste ere-titel die een vrouw kan krijgen, de allerhoogste! Vaders, bewijs eens dat U uw vrouw, de moeder van uw eigen kinderen waard bent en DOE eens iets voor de minder-gelukkige moeders, ter HARER ERE. Schiedam, hier ligt een PRACHTIG initiatief: Laat Nederland zien wat we waard zijn! Sebastiaan. dit gezelschap dit stuk op het reper toire nam en succes oogstte overal. Het bleek niet mogelijk „Rooie Sien" van het repertoire te schrappen. Op 21 fabruari beleefde men zelfs de 750ste opvoering. Ie dere Schiedammer zal „Rooie Sien" toch nog wel eens willen zien. Dat kón! Op 7 maart! Gisteren arriveerde bij Bottelo N.V. te Schiedam een enorme spoelmachine, die aldaar door het bedrijf voor zware trans porten Stoof-Breda N.V. in de fabriek aan de Van Deventerstraat is afgeleverd. Deze spoelmachine heeft een lengte van elf meter, is drie meter breed en ook drie meter hoog. Het gewicht bedraagt 29 ton Deze geweldige apparatuur maakt het mo gelijk 10.000 gezinsflessen per uur een alomvattende reiniging te laten ondergaan, voordat het eigenlijke vullen der flessen plaats heeft. Wanneer deze nieuwe machine, die dooi de fa. Baele uit Brussel wordt geleverd, geplaatst zal zijn, betekent dit een aanzien lijke vergroting van de bottelcapaciteit voor Bottelo N.V. Als Bottelaar van Coca Cola en Fanta bedient dit bedrijf een ray on, dat een groot deel van de provincie Zuid-Holland beslaat, waarin de badplaat sen door het depot te Den Haag worden bevoorraad. MUZIEKAVOND NU IN STEDELIJK MUSEUM!! De Muziekavond, die dinsdag 5 maart a.s. in de Schied. Muziekschool gehouden zou worden heeft een dermate belangstelling getrokken, dat naar een andere ruimte gezocht moest worden. Deze is gevonden in het Stedelijk Museum. De muziekavond wordt dus dinsdag 5 maart a.s. gehouden in het Stedelijk Museum aan de Hoog straat. Aanvang half 3 Het programma is enigzins uitgebreid en bevat werken uit de Middeleeuwen, Barok en de Modernen. Een en ander wordt steeds toegelicht, zodat het geheel een de monstrerend karakter draagt. Uitvoerenden zijn: Mej. C. de Bruijn, vleu gel; Mevr. R. Wijken-Keller, spinet en clavecimbel; Hr. H. Maas, sopr.- en alt blokfluit; Hr. J. v.d. Tak, 6 en 4 snarige vedel, sopr., alt, tenor- en basblokfluit. Verder verlenen enkele dames van de Bethelcantorij vocale assistentie. In enkele vitrine's zullen diverse „oude" instrumenten en reproductie's te bezichti gen zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1