Het nieuwe ONS HART Ziet. wat UNIQUE U biedt OVERPEINZINGEN O GEHANDICAPTE KIND voor het pARKV/tG r~ wat Parijs nü brengt S.G -AGENDA i VRIJDAG 8 MAART 1963 14e JAARGANG No. 74 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag en Ket he I NU REEDS BIJNA DRIEDUIZEND GULDEN nu tegen voorseizoen prijzen PROPAGANDA DANS AVOND CJV NIEUWLAND ZEER WAARSCHIJNLIJK ZONDAG COMPETITIE VOETBAL SVV-BARONIE MUSEUM-NIEUWS - Huisvrouwelijke met „Niertjes' Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en'n streek-editie voor geheel Westland Stort uw bijdrage op giro 620-127 van het Nieuwe Stadsblad of op giro 9399 van de Ned. Middenstandsbank, afd. Schiedam. Een verrukkelijk bloemstukje met een simpel kaartje eraan: „U bent een schat! Met dank van het gehandicapte kind". In mij is even de verwondering om dit gebaar, maar meteen laait de vreug de weer in me op, dat ik voor deze actie mag werken. Een klein stukje voorjaar op de t.v. zal me er een paar dagen nog aan helpen herinneren, dan belanden dieMoemen in de vuilnisbak, maar ons wérk gaat door! U bent allemaal schatten! En ik geloof niet, dat 't sentimen teel is, als je elke dag OPNIEUW weer blij bent met een gift, een toegezegde actie. Ik doe ijselijk mijn best om nuchter, om zakelijk te blijven, maar ik straal aan alle kanten, als ik een prettig telefoon tje krijg of een brief. En dan al die giro-strookjes Persoonlijk zou ik u zo graag wil len bedanken, 't Is me onmogelijk. Er is altijd zoveel te doen, deze actie vraagt je hele persoonlijkheid en dat is goed. Want met ons al len kunnen we veel doen voor 't ge handicapte kind, in welke vorm dan ook. En dan noem ik in één adem die moeders HUN taak verlichten HUN kin deren wat meer vreugde geven. U heeft 't al bewezen, dat u hier ach ter staat. U reageerde onmiddellijk en waarschijnlijk heeft u toen aan die tijd van „blij verwachten" ge dacht. U had het geluk een gezon de baby groot te mogen brengen. Een heerlijke baby, waarop u zo on gelooflijk trots was en waarvan u zoveel in het leven verwachtte. U bent daarin niet teleurgesteld Maar nu die andere moeders Ook zij hebben toen boven dat priegelgoedje zitten dromen. Illu sies gehad, die later de bodem wer den ingeslagen, al kreeg juist dat kind hun gehele hart. U kent er misschien een in uw ken nissenkring. U weet, hoe moeilijk die eerste maanden voor zo'n moe der geweest zijn. Hoe ze nu gebon den is dag en nacht, maar zichzelf wegcijfert, want het is haar kind, waarvoor ze op de bres staat. Er zijn zoveel andere gevallen. En met deze actie kunnen wij dit leed ver zachten en dat doet u dan ook dat weet ik zeker. Vol enthousiasme startte deze week de klaverjasvereniging van de Ver. „Het Singelkwartier" met de eerste klaverpasavond. Er komen er nóg vier Deelnemers aller landen verenigt u en meldt u dinsdagavond in zaal „Marijke", waar weer prach tige prijzen te winnen zijn en u steunt een goed doel. Aanvang 8 uur. Een telefoontje van zuster v. d. Knaap van de Schiedamse Carton- nagefabriek en nog diezelfde mid dag werden twee enorme dozen met speelgoed gebracht. Even was ik nergens Goed, zegt u maar, dat ik sentimen teel ben. Ik heb er een béter woord voor: heel erg blij! Hartelijk dank zuster v. d. Knaap, al deed ik dat al telefonisch. En ook nog hartelijk dank voor de ser vice, om dat alles bij me thuis te laten brengen. Dat gpldt ook voor Hans en Joke de Ron, die hun speelgoed bij me thuis brachten. Een poppenledikant, een winkeltje, een trein, wat kleine dingen. Hartelijk dank. Ook voor dat prachtige hobbelpaard, eigen handwerk. Die twee poppen van me vrouw Blok, die liever niet als tom bola-prijzen afgestaan worden. We zullen ze bewaren, mevrouw Blok. In elk geval alvast heel hartelijk dank! Dan komt er volgende maand nog een enorm klaverjasconcours, waarvoor vele (liefst alle perso neelsverenigingen!) in onze stad worden uitgenodigd hiervoor in te schrijven. U kunt tot 13 april op geven bij de heer Minderhout, Roon- sestraat 6b. Voor dit enorme klaverjasconcours stond alweer de Schiedamse Carton- nage fabriek haar volledige prachtig uitgevoerde kantine af, waarbij zelfs bij eventueel gebrek aan plaatsruimte ed grote ontvangsthal beschikbaar is. Misschien zijn er zelfs wel zoveel deelnemers op die avond, dat de directiekamers bezet worden. U ziet wel, ik leg overal be slag op. Vraagt u dat maar aan onze winke liers, die zich telefonisch deze week door mij lieten „strikken" voor prij zen voor de „tombola" van zondag middag. Want natuurlijk gaat u met uw kennissen en grote kinderen en •hun vriendenschaar naar de dans- middag van the Rock and Show band „The Exciters" m.m.v. „The Flying Arrows". Kaarten voor deze middag zijn aan de zaal verkrijg baar op 10 maart. Kosten 1,25. Het enthousiasme is niet meer tégen te houden Een auto-rally is in voorbereiding (m.m.v. de verkeers politie). Natuurlijk komt die er, ik twijfel er geen moment aan. Ik twijfel nergens meer aan. Want wat de grootste pessimist niet had dur ven dromen, is toch maar gebeurd. Op 18 januari begonnen met 25. Nu, na 6 weken hebben we bijna 3000.—. Mag ik dus nogeens zeg gen en ik zal dat blijven doen: u bent allemaal schatti n. Op de intekenlijst hebben we deze week niet zoveel ontvangen, nl. van de heer W. 2.50, mevr. T. v. d. S. (was dat uw kaartpotje, mevrouw? Legt u nog fijn een paar kaartjes voor dit doel en hartelijk dank voor die 5.72) in totaal 8.22. Maar de giro-strookjes dwarrelen maar neer: van de fam. v. d. K.-B. 5.—, J. H. A. R. f 2.50, S. S. A. 1820 100,—, E. N. f 10.—, N. V. A. K. te S. 10.—, Mr. W. A. H. ƒ30, W. G. 5.—, Dr. K. P. 10.—, M. L. 10.—, M. N. S.-D. 25.—, N. V. H.- I 25.—, S. v. D.-K. 5.—, B. 1.— Zojuist ontvangen: JAPONNEN DEUX PIECES TROIS PIECES VOORJAARSMANTELS EN REGEN '\NTELS r He/utmï0 mW;-vv"- Zaterdag 9 maart a.s. organiseert genoemde C.J.V. afdeling een grootse propaganda- dansavond in de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155 Deze afdeling, die in november 1962 is opgericht, telt inmiddels 25 leden en komt elke zondagavond van 8-10 uur bijeen on der de Opstandingskerk. De klub is toe gankelijk voor meisjes en jongens van 16 jaar en ouder. Teneinde nog meer bekend heid te geven aan onze afdeling wordt a.s. zaterdag deze avond gehouden in goede sfeer. Het spreekt vanzelf dat iedereen van harte welkom is. Medewerking wordt ver leend door: „The Riverside Jazzband". J. v. d. K. 2.50, L. W. 2.50, Mej. M. de K. 6.—, P. J. W. B. 25.—, C. B.-M. 10.—, M. 5.—, Mej. A. A. B. ƒ2.50, A. C. A. A. f 5.—, N.N. 2.50, W. de B.-D. 10.—, N. J. N. 2.50, B. P. J. 5.—, H. R. L. Zn. 10.—, S. J. R. 2.50. Op giro-nummer 9399 van de Ned. Middenstandsbandk afd. Schiedam: M. T. E. ƒ5.—, J. A. S. 15.—, A. J. M. 10.—, L. T. H.-I. 2.50 en A. G. C. K. 10.in totaal 372.Vo rige week hadden we 2547.Nu komt er nog ƒ380.22 bij. Eindsaldo 2927.22. Nog even en we hebben dus 3000.1 U bent allemaal fan tastisch! „MIEKE" over het tijdvak van 11 tjm 17 maart 11 maart Volksgebouw 20 u. N.B. v. V. Vergadering. Irene 20 u. Aquariumver. „Aqua Fauna": Lezing. 12 maart Maison Westhuis 14.15 u. Ned. Ver. v. Huisvrouwen: Lezing. Chr. Soc. Belangen 20 u. Ned. Bond v. Oud-Strijders: Kontaktavond. Musis Sacrum 20 u. Schied. Gemeenschap: Toneel wedstrijd, optreden van Toneelgroep „Othello". Volksgebouw 20 u. Vara afd. Schiedam Jaarvergadering. 13 maart Aula Sted. Museum 20 u. Ver. Vrienden v.h. Sted. Mu seum: Causërie en rondleiding door de Heer Joh. Paalman. Musis Sacrum 20 u. Pers. Ver. Wilton Fijenoord: Filmavond. Wijkcentrum 10 u. Herv. Vrouwenbond: Vergadering. 14 maart Wijkcentrum 20 u. Dom. Savioschool: Ouderavond. 15 maart Chr. Soc. - Belangen 20 u. Werkende Jeugd: Vergadering. Musis Sacrum 20 u. H.B.S. 'Ver. „Onder Ons; Jubileum-Feestavond. De Rank 20 u. Gymn. Ver. „Animo": Jaarlijk se Uitvoering. 16 maart Jeugdhaven 20 u. C.J.V. Fred. Schiedam: Jaarvergadering. Musis Sacrum 20 u. H.B.S. 'Ver. „Onder Ons": Jubileum-Feestavond. De Rank 20 u. Gymn. Ver. „Animo": Jaarlijk se Uitvoering. 17 maart Wijkcentrum. 20 u. Instuif R.K. Jong Schiedam: Dansavond. Musis Sacrum 14.30 u. H.B.S. 'Ver. „Onder Ons": Thé-dansant. Stedelijk Museum dagelijks 10-17 a.: j Tentoonstelling van de werken van de Groningse schilder Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. Als de weergoden ons gunstig blijven staat het wel vast dat a.s. zondag aan de bos rand de voetbalcompetitie weer een aan vang kan gaan nemen en staat er voor S.V.V. nog steeds de thuiswedstrijd tegen de BARONIE op het programma. De grote vraag na deze winterpauze van 9 voetballoze zondagen is welk elftal het best overwinterd heeft en welke spelers over de beste conditie beschikken om het komende non. stop wedstrijdprogramma te verwerken. De rood groenen hebben be slist niet stil gezeten in deze ijstijd en zul len er ongetwijfeld alles op zetten om de achterstand zo snel mogelijk in te lopen. De S.V.V. 'ers beschikken over een elftal dat beslist goede resultaten moet kunnen boeken, mits men maar doorlopend volle dig kan uitkomen en men ook vrouwe For- tuna eens een beetje op de hand krijgt. In ieder geval zullen velen met verlangeil uitzien naar de tweede start van deze' com petitie en naar wij hopen ook vele Schie damse successen. De vermoedelijke opstelling van S.V.V. zal er als volgt uit gaan zien: Kouwen; achter: Hekman en v. Schie; midden: Osterholt, Daniels en v Leeuwen; voor: Koens, v. Pelt, Allard, Slavenburg en Kaak. Scheidsrechter is de heer P. de Lugt uit Ede. In het Stedelijk Museum wordt tot 25 maart 1963 de grote overzichtten toonstelling gehouden van de in 1960 overleden Groningse schilder Job Hansen. Over zijn werk en zijn plaats in de Groningse kunstenaarsvereniging „de Ploeg" spreekt op woensdag 13 maart a.s. 's avonds om 8.15 uur de heer J. Paalman directeur van het Stedelijk Museum. Na de lezing zal er een rondleiding over de tentoon stelling plaatsvinden. Ze was er zomaar ineens tante Sofietje... Al die donkere nare koude wintermaanden had ze geen stap meer dan nodig was buiten haar deur gezet, maar nu moest ze toch even naar buiten. En daar stond ze dan! Enthou siast liet ik haar binnen, was haar behulpzaam bij de kapstok maar dacht met kloppend hart aan de bende op tafel. Een ge zellige papierrommel, die ik net aan het uitzoeken was. Maar de koffie geurde door het huis en dat gaf me moed! Ik graaide alles bij elkaar, poog de me liefjes te verontschuldi gen, want tante Sofietje is zo akelig duurzaam proper en net jes. Haar bureautje hoort in een modelhuis... Maar tante Sofietje mopperde helemaal niet. Ze knikte me alleen maar eens extra hartelijk toe en alle angst voor een standje verdween als sneeuw voor de zon! Wat maak te ik me toch weer overbodige zorgen, best mogelijk dat de zon haar gekust had, de prille lente zon! Toch was er iets met tante Sofietje... Zoiets voel je eigenlijk altijd meteen aan! En ja hoor, daar had je het al! Een beetje onzéker keek ze me aan, wrie melde wat aan haar zakdoek en zei toen: „zou je het erg vinden als ik ging trouwen? Ik bedoel, ik ben al 55 en nou ja...!" Ik zat even perplex, duwde al mijn gedachten moeizaam op de ach tergrond en knikte alleen van nee. Heel beslist nee! Want als er iemand een man gelukkig kan maken, dan is het toch zeker tante Sofietje. Ze heeft éngelen- geduld, laat nóóit de melk over- Maar zoiets zég je natuurlijk koken, doet alles even bedacht- niet! Tenslotte ben ik een katte- zaam en wel overwogen, is nóóit kop, ik zou hem nooit van mijn uit haar humeur, kan voortref leven leuk kunnen vinden, maar felijk kóken, is niet óchtendziek ieder nu eenmaal zijn smaak. In elk geval uit duizenden die vrouw! Maar wie of de gelukki ge zou zijn? Ik hcefde niet lang in het ónzekere te blijven, al verbaasde de keus me wel! Dat iemand een „maantje." op zijn hoofd heeft, vind ik per soonlijk helemaal niet erg. Maar dat afgrijselijk, weëe luchtje We dronken gezellig koffie. Och, die schat van een tante Sofietje zat daar maar zo'n beet je te dromen. Wat de liefde een mens toch veranderen kan. Maar als die Piet haar een grote mond durfde te geven of een van zijn arrogante opmerkingen had, dan zou ik... Ik hoefde niets te zeggen! Ook Piet was een ander mens gewor den, waarmede ik alleen maar zeggen wil: liefde is niet blind, maar maakt alleen maar heel erg gelukkig! En dat wens ik juist die twee mensen toe, die dit zo laat in hun leven vonden O ja, da's waar ook, dat moet ik U beslist even vertellen, ik sprak toevallig van de week de bedrijfsleider van een lingerie atelier hier in het hartje van de stad, hij stond bij de slager en eerlijk gezegd ik kende die man niet. Maar hoe dat dan gaat, hij kocht niertjes want daar is hij gek op en van het één korn je dan in het ander, ze zeggen wel eens dat vrouwen zoveel praten, maar geef die man ook de ruimte. Enfin, hij vertelde dan dat ie zo'n moeite had om naaisters te krijgen voor z'n ate lier, en dat er toevallig een stel letje was weggegaan. Daar wa ren bijv.: 3 spaanse meisjes btj die helaas buiten de stad gingen wonen, ja en die moet je dan laten gaan. Er waren er ook een paar die weer eens iets anders wilden, U weet hoe het is, het voorjaar is in aantocht met de nodige kriebels in het bloed en dan krijg je dat. Maar ondertus sen zit die man er maar mee en het is zo jammer want ze maken daar van die mooie pyama's, (U kent ze misschien wel: „Dream land" staat er in,) en ze hebben het vreselijk druk en daarom dacht ik. Kom, laat ik eens stie- kum een goed woordje voor die man doen en er eens een stukje over schrijven, misschien helpt het wel, ik heb zo gedacht: er zijn altijd wel meisjes die niet eens weten dat ze in hun eigen stad kunnen vinden wat ze nu daarbuiten zoeken en ik zei hei al het is in het hartje van de stad, bij Escofa Broersveld 124 boven Bossers en U kunt er ook 's zaterdags terecht, al wordt er dan natuurlijk niet gewerkt. 'k Hoop toch maar dat die nier tjes hem lekker gesmaakt heb ben.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1