tiet nieuwe ONS HART Yk Dcüx ■Él Bia Zietwat U biedt GEHANDICAPTE KIND voor bet V* WILLEMS EN ERNSTING HUISVRQUWELIJKE OVERPEINZINGEN VRIJDAG 29 MAART 1963 14e JAARGANG No. 80 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland We zijn over de 4000 gulden heen POLYESTER VITRAGE profiteerin de schoonmaak tijd van deze fantastische aanbieding, uitsluitend 1e 90 cm breed p.m.jj 120 cm breed p. m. 2.10 150 cm breed p.m. 2.59 Meet nu meteen op wat u nodig heeft en haal het morgen even. HOOGSTRAAT 58 SCHIEDAM DE GROTE MODE We gaan naar Zandvoort DE JUBILEUM HANDDOEK VAN DE FA. G. v. d. HEYDEN IRiSlH Maar morgen schijnt de zon toch weer Redaktie en advertenties; BROERSVEST 1Z5, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren; dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities.- Koornmarkt 34, Delft, tel.efoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. Wandelaars en klaverjassers de pluim van de week! Vergeet u de kelder foto-wedstrijd niet? K.E.S. zegels van „Waar dat wiel draait" ingeleverd. Telefoontjes zijn niet altijd prettig. Maar dait neem je er dan maar bij. Je krijgt op den duur wel een brede rug. Toch was het telefoontje van de heer J.F. Bakkeren meer dan welkom! Alle 500 medailles voor de wandeltocht morgenmiddag kwijt! Dat betekent dus voorlopig al 500 deelnemers. Dank je we! scholen, die hiervoor inschreven o.a. de St. Berr.ardusschool, de Chr. Technische, de Albertus Magnusschool, de St. Aloysius- •chool. En dan de vele individuelen... 'n BEKENDE Rotterdamsedijk 433, Telefoon 69676 Een medaille is voor mij apart gehouden, want natuurlijk wil ik de herinnering aan deze grandioze openings-wandeltocht ten bate van onze actie graag bewaren. Tot morgen bij de start om 2 uur op het school plein van de St. Thomasschool! Maandagavond waren er weer 80 klaver jassers t sters) bijeen in zaal „Marijke" in het Broersveld. Ik weet eigenlijk niet goed, hóe of ik deze mensen moet bedanken. Ze zijn enorm in al hun enthousiasme. Ik weet zo'n beetje het eindbedrag, maar dat zeg ik u volgende week, want de laatste avond is op 2 april. Als ik ervoor in de gelegenheid ben, dan neem ik uw uitno diging graag aan. Anders komt in elk ge val mijn man. Ik weet, hoe hard u hier allemaal voor gewerkt heeft en nóg werkt. Daarom hoop ik u hiervoor op de slui-» tingsavond persoonlijk te kunnen bedan ken. U bent enorm en ik denk vaak aan de woorden van de voorzitter op de eerste avond: „deze actie zal en moet slagen!" De uitslag van 25 maart is: 1. mevr. v.d. Most 4868 punten, 2. A. v. Asten 4812, 3. mevr. Heijster 4774, 4. mevr. Soudijn 4754, 5. W. v.d. Wolf 4725, 6. H. van Oyen 4688, 7. mevr. Taktor 4688, 8. C. Huis 4656, 9. J. Naumart 4652 en 10. P. Oomen 4622 punten. Er waren nog 16 prijswinnaars, maar dan werd het een waslijst! Hartelijk dank alle maal, Hartelijk dank dames Manders en Zonneveld! Zorgt u dinsdagavond, 2 april, de laatste klaverjasavond van de ver. „Het Singelkwartier" vooral op tijd te zijn? Als de zaal vol is (en daar rekent het be stuur beslist op, want er zijn juweeltjes van prijzen) dan gaan de deuren onher roepelijk dicht. Noteert u dus gauw even: dinsdagavond 8 uur in zaal „Marijke", Broersveld. Prettige avond en vooral.... een sportieve strijd! U denkt toch ook aan de kinderfoto-wed strijd, uitgeschreven door de firma Wam- steker voor dit doel? Het inschrijfgeld be draagt, zoals u weet, 2.50 en u heeft een kans op vier geldprijzen, t.w. 100.- (be schikbaar gesteld door de firma Wamste- ker), 50.- door Agfa Photo, 25.- dooi Agfa Photo en 25.- door Gevaert Photo Elke foto-amateur kan meedoen. Minimum formaat van de te in te zenden foto: 13 X 18 cm. De inzending sluit op 15 juni. De heer Verlinde van „Waar dat wiel draait" op de Hoogstraat, een van de al lereerste enthousiaste medewerkers voor Vlot en jeugdig is dit tweedelig Foamback Pepita-ruitpakje met charmante sjaal en leuke knoopgarnering In de maten 36-44 deze actie, plaatste een grote kartonnen doos voor deze actie op zijn toonbank. Vorige week werden de K.E.S. zegels van zijn klanten opgestuurd: 40.- verhoogd met 10.- van de K.E.S. organisatie, dus dat is een tegoed van ƒ50.- Zeer binnenkort krijgen de K.E.S. winke liers de hun toegezegde dozen en kan de K.E.S. actie, die eigenlijk 9 maart een aan vang had moeten nemen, starten, 't Voor deel is nu wel, dat 't gauw Pasen is en we eigenlijk midden in de schoonmaak zitten! Bij mijn Sperwer-winkelier loopt 't jam potje vol dubbeltjes van elke volle Sper wer-kaart ook al aardig op. Alle mensen zijn fantastisch. Nu zijn we al over de vierduizend gulden heen! Ik ben tróts op u! Aan kas deze week ontvangen van mevr. J.H. 2.50, mevr. A. v. K. ƒ2.50, N.N. 5.-, J. de L. 5.-, firma M.C. 10.- fam. S. 7.50 en J. de B. 2.50. In totaal 35.- Ingeleverd bij K.E.S., Rotterdam van de firma „Waar dat wiel draait" 40.- plus 10.- toegezegd van de K.E.S. organisatie: ƒ50.-.Op onze giro 620-127 van P.H.S. 10.-, van Dr. P.J.M. 25.-, op giro 9399 Dat was vroeger wat: een dagje naar Zandvoort! Daar verheugden ze zich een héél jaar op. Louis Davids zong er een liedje over en ze namen broodjes en koffie mee! Moet'je het vandaag eens over vakantie-plannenhebben! Dan komen er atlassen aan te pas en reisgidsen. V gaat toch zeker ook van de zomer tiaar het buitenland? Nou, dan is er een prachtige gelegenheid voor IJ om U daar van te voren héél uitgebreid over te laten in'ichten! Op zaterdag 6 april is er een fantastische tentoonstelling in Ar cade. De toegang is vrij en de zaal is open van 's morgens tien tot 's middags vijf. U kunt er ALLES vinden wat U zien en weten wilt: buitenlandse V.V.V,-folders,^landkaarten, reisverhalen, boeken over land- en vol kenkunde, plaatwerken: Griekenland, Italië, Joego-Slavië, Spanje, Noorwegen, Frankrijkheel Europa is er vertegenwoordigd. Niet zo maar, lekker rommelig door elkaar, maar deskundig land voor land. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de Schiedamse Boekhandelaren en opgebouwd door een beroeps-eta leur die er een féést voor het oog van gaat maken. En als U dacht dat U over bijvoorbeeld Spanje alles weet, dan zult U verbaasd staan hoeveel schone, verrukkelijke plekjes V daar nog nooit hebt ontdekt, plekjes waar U het bestaan niet eens van weet. En als U helemaal „wild" bent van reizen dan kunt U voor één gulden op vrijdagavond 5 april eerst nog even luisteren naar de bekende schrijver Willem Enzinck, die op zijn smakelijke, plezie rige manier komt praten over eigen ervaringen in het buitenland en dan speciaal over Griekenland, waarbij hij een serie bijzonder mooie dia's zal vertonen. Een gelegenheid om van te smullen, ledereen die van reizen houdt is van harte welkom. Alleen bedoel ik niet dat soort lui die met een papieren hoedje en een toeter in een autobus gaan zitten en van je héla-holavan het ene cafeetje naar de andere staminee galmt tot ze in Parijs zijn en daar alles willen bekijken wat thuis verboden is. Nee, serieuze reis-liejhebbers, die een fijne vakantie willen, die een lief stukje Europa gaan verkennen en die zo'n vakantie dan ook met enige ernst willen vóórbereiden. Namens deze laatste categorie dank ik de Schiedamse Boekhande laren voor hun fris en gezond initiatief. Ik hoop dat er veel belang stelling voor de tentoonstelling zal zijn en dat heel veel mensen eens persoonlijk kennis komen maken met de boeiende verteller Willem Enzinck. Sebastiaan. van de Nederlandse Middenstandsbank. afd. Schiedam gestort door mevr. C.B.-M. 10.- en van de heer H.Z. 50.-. In totaal 145.-. Vorige week was de eindstand 3844,22. Nu komt daar dus bij 35.- plus 145.- Eindstand deze week: VIERDUIZEND EN VIERENTWINTIG GULDEN EN TWEEENTWINTIG CENT.... Mag ik het gevleugelde woord van deze actie weer gebruiken? U bent allemaal schatten en dank, heel hartelijk dank! Ik blijf in u geloven.... MIEKE De firma G. v. d. Heyden, welke Schiedammer kent die niet?, bestaat 90 jaar. Iedereen herinnert zich nog het enorme pand aan de Boter- straat. Nu is de firma gevestigd in het mo derne pand aan de Broersvest 99. Een degelijke zaak, vooral gespecia liseerd in ondergoed, linnengoed, dameskleding. Dat negentigjarig bestaan wil deze oer-oude firma natuurlijk niet zó maar voorbij laten gaan. Behalve speciale feestaanbiedingen kan iede re klant als zij haar volle spaar kaart inlevert, hierop een prachtige witte Baddoek krijgen als herinne ring aan dit bijzondere jaar. Een Baddoek, die u graag zult wil len bezitten en gelooft u me maar, u zult het zonde vinden om 'm te gebruiken. Met man en macht zal ik dit bezit moeten verdedigen, er zijn kaapsters op de kust! Loopt u dus deze week nog eens even bij deze firma langs en waagt u eens een oogje aan die baddoek. 't Is een plaatje, het pand van deze 90-jarige staat op uw (want dat wordt die spoedig) baddoek afge beeld. Een kostelijk bezit. Proficiat firma v. d. Heyden met dit kostelijk idee bij uw jubileum en van harte: nog vele, góede jaren! Ze is pas 42 jaar.... Ze heeft een fijn gezinnetje, een sterke, ge zonde man, een flinke zoon van 16 en dan de kleine Marianne van 7. Een dappere vrouw, die alle tegenslagen in het leven moedig heeft geincasseerd en waarmede het bijzonder prettig is een gesprek te voeren. Ze schreef ons een briefje, of wij haar konden helpen, want ze is na de geboorte van juist dat meisje, waarmede ze zo bij zonder gelukkig was, door een hel van pijnen en teleurstellingen gegaan. Het ziekenhuis kent ze ais geen ander, want ze verbleef er al 16 maal, onderging 6 rug operaties. Het rechterbeen is nu verlamd, op straat kan ze zich behelpen met een beugel en elie- boogkrukken. In huis redt ze zich wel, is er één keer in de week de hulp van een werkster en dan, slaat ze er zich verder wel doorheen. Zoals zij zich al tijd óveral doorheen geslagen beeftZe vraagt van ons geen medelijden, ze praat over dit al les met een berusting, die alleen maar bewondering afdwingt. Natuurlijk heeft ze dagen, dat dit alles niet zó gemakkelijk te aanvaarden is. Daarvoor is ze immers voor honderd procent mens en bovenal vróuw.... Een jónge vrouw, want je zou haar waarachtig geen 42 jaar geven. In de oorlog trouwde ze. Werk te ze ook mee in het verzet. Hield joodse onderduikers ver borgen. En hielp ze samen met haar man weer verder, als de grond te heet onder hun voeten werd. Nee dat Margrietspeldje is haar niet officieel uitgereikt. Ze kreeg het van iemand als dank, dat zij hem er weer bo venop geholpen had en die on derscheiding was het kostbaar ste, wat hij bezat .Nu draagt zij het als een kostbare erfenis. En over die oorlogsdagen pra ten? Er is toen zo ontstellend veel gebeurd. Ze heeft onderweg naar Overijssel, een afstand van 200 KM, een vuurpeleton gezien. Dat vergeet je nooi: meer. Op die terugweg nam ze een joodse vluchteling mee naar huis. Ze werd gearresteerd, maar 't liep allemaal gelukkig met een sisser af. Laatst meende ze op het tv. scherm één van haar on derduikers te herkennen, hij noemde zich toen Johan Kerk- meester en zijn vader had vroe ger een kraam op de markt. Of hij nog leeft....? Na die oorlog zette ze» overal haar schouders onder. Al heel jong, ze komt uit een groot ge zin, heeft ze leren werken. In een groentezaak, in een café-ta- rfa, in een bloemisterij. Ze is colportrice van een stomerij ge weest, maar de allergrootste vol doening vond ze na de oorlog in het sociale vlak. Iets ZIJN voor een ander.... Kinderen gelukkig maken, juist die kinderen, die dit geluk zo broodnodig hadden. O, zeker, ze werden goed verzorgd in dat te huis. Iedere maand was ei prompt op tijd de giro-over schrijving voor die verzorging Maar vraagt eet kind niet on eindig veel meer? DAT werk lós te moeten laten.... Nee, ze klaagt niet, maar u en ik, u voelt dit aan en u vraagt alleen mcar, waar wil je nu naar toe? Een gift....? Nee, géén gift. Ik zei u al, ze heeft een fijn gezinnetje. Ze heeft zich verzoend met haat lot. Specialisten hebben haar verzekerd, dat er nog mensen zijn, die er veel érger aan toe zijn. Dat weet ze ook wel. Zij kan zich immers in huis redden. Overal houdt ze zich aan vast, maar 't lukt haar. Een dag is alleen zo eindeloos lang. Daarom zou ze zo graag wat om handen willen hebben. Een kleine extra bijverdienste ais compensatie tegenover dat, wat ze onvrijwillig los heeft moeten laten. „U mag 't gerust weten", zegt ze met een vage glimlach, „ik was vroeger een ijdeltuit. Ik genoot zo van alle mooie dingen. Ik was zo dol op hoge hakken... Als er nu eens iemand was...." Ze zegt het bijna aarzelend, als is ze bang te onbescheiden te zijn. Er is even een stilzwijgen. Dan maakt ze die vraag abrupt af. „Als er nu eens iemand was, die mij telefoonaansluiting gaf. Die ervoor zorgde, dat ik een soort boodschappendienst werd. Begrijpt u, wat of dit voor me zou betekenen? Ik heb altijd in het zakenleven gezeten, ik ken zoveel mensen. Als er nu eens iemand was, die vertrouwen in me had. Die me zou willen hel pen- Ik heb haar naam en adres niet genoemd, 't Zou zo'n bittere te leurstelling voor haar zijn, als dit mislukte. Al weet ik, dat ze flink is. Dat ze een vrouw is uit duizenden. Dat ze 't verdient, dat u haar een kans geeft. Dan zal die hulpeloosheid béter te dragen zijn, kan zij zich wat extra's veroorloven. Tenslotte is ze toch voor horderd procent vróuw. Vroeger onttrok men zich vaak aan de plicht om voor werknemers te plakken. Zij is daar een slachtoffer van, want inplaats van 140.- in de maand, ontvangt zij er nu elf Zo af en toe schrijft ze haar ge dachten op. Met een klein ge dichtje van haar hand, geschre ven op een regenachtige dag deze week zou ik willen beslui ten: "Een dag vandaag als alle dagen, De lucht zit dicht met troostloos grijs. Mij hart klopt nog en duizend vragen Maken mij steeds maar van de wij*. Hoe zal eens dit en dan eens dat Toch gaan in het vliegend leven? Ik pak de stofzuiger maar gauw 't Lijkt alles om het even- Een dag vandaag als alle dagen, Wat loop ik toch te dromen weer, Een mens krijgt wel véél tegenslagen Maar mórgen schijnt de zon toch weer! Laat u die zon voor haar schij nen...— M.W.-S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1