Het nieuwe K deze week achter de stopmand Henk Aben werd ook dit jaar weer Schiedams Tafeltennis kampioen H. J. ORMEL P. S P R E I J WOENSDAG 10 APRIL 1963 14e JAARGANG No. 83 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. DE HEER J. TEMPEL DE „NIEUWLAND-OPTICIËN' KLAVERJASSERS VAN SCHIEDAM „Ons hart voor het gehandicapte kind" Geron speelt op donderdag 18 april OPBRENGST REUMA-COLLECTE mwtmmmmtMAmMMM.'M&MtMmmMMmimiim Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De NOAD-speler Henk Aben is ook dit jaar weer de sterkste tafeltennisser van Schiedam gebleken, want tijdens de in de Koopmansbeurs gehouden wedstrijden kwam hij zaterdagavond als overwinnaar tevoorschijn. Van clubgenoot Arnold Braak won Henk Aben in de halve finale met 19-21, 21-8 en 21-7 en de finale ging tegen K. Rost van RAP. Met 21-12 en 22-20 won Henk Aben van Rost en daarmede de kampioenstitel. Vanaf deze plaats felicite ren we de kampioen Henk Aben van harte en als beloning schenken we hem de pluim van de week. Ook de organiserende TSF'- ers verdienen gefeliciteerd te worden met het prachtige verloop van de wedstrijden en terecht kon voorzitter J.D. Degreef bij de prijsuitreiking terugzien op een geslaagd tournooi. De vereniging SERVICE won de verenigingsprijs en ook daarvoor onze complimenten. De voorzitter van SERVI CE, de heer T. v.d. Poort bracht veel dank aan TSF en haar leden voor de perfecte organisatie. Dat alles gebeurde in de „sche ve" Koopmansbeurs, waarvan we hopen, dat de situatie volgend jaar verandert zal wezen en dat dan - waar dap ook - op een rechte vloer gespeeld kan worden. De publieke belangstelling was bij deze wedstrijden groot. VOETBAL SW is er in geslaagd om bij Xerxes gedeeltelijk revanche te nemen voor de destijds geleden nederlaag tegen de Rotterdammers, door nu met 1-1 gelijk te spelen. Het puntje kon wel eens van groot belang worden voor de rood-groenen en is arts Singel 76 Heeft met ingang van heden zijn PRAKTIJK NEERGELEGD DE PRAKTIJK WORDT VOORTGEZET door arts Singel 76, tel. 68250 Spreekuren: Ziekenfonds van 8-9 uur v.m. Particulieren van 1-2 uur n.m. reeds daarom al een felicitatie waard. Bovendien staat Xerxes hoger geklasseerd, zodat SVV met vertrouwen de wedstrijd voor a.s. zaterdag tegemoet kan zien, nl. die tegen Hilversum, dat naar Schiedam komt. Hermes DVS speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen 't Gooi en voor 2e Paas dag vermeldt het programma de wedstrij den: Baronie-SVV en Hermes DVS-NO- AD. Met 6 - 3 werd Excelsior '20 dooi EBOH geslagen en dat betekent, dat de Schiedammers weer heel dicht bij de on derste plaats zijn gekomen met slechts één puntje meer dan Leonidas. DHS haalde door een 3-3 gelijk spel een kostbaar punt je bij HOV weg, hetgeen een goede pres tatie is van de geel-zwarten. Martinit was weer eens ouderwets in vorm, want Delfia werd met 5-1 naar huis gestuurd. Demos viel uit de toon door bij FIOS met 5-1 te verliezen, maar SFC blijft het goed doen. want nu werd concurrent Steeds Volhar den op afstand gehouden door een 1-0 zege van de blauw-zwarten, die hierdoor weet wat steviger op de eerste plaats»zijn geko men. HBSS moest bij De Zwerver met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Het clubblad van de RKSV Excelsior geeft weer leerzame artikelen te zien, terwijl verder de junioren een pluimpje krijgen voor hun eerste prijs tijdens de spelregel- testwedstrijden, die de SSV organiseerde. Op 29 april zal Leo Hom de prijzen in de kantine van Hermes DVS komen uitreiken, aldus het blad, waarin de heer A.H. v.d. Sande ook veel hulde krijgt voor de goede voorbereidingen van de deelnemers aan deze testwedstrijden. Op zaterdag 15 juni gaat „Martinit" in Musis Sacrum het 35- jarig bestaan vieren. Nu op het terrein van „Martinit" de eerste paal geslagen zal wor den van het Bejaardenhuis van de NPB, zal „Martinit" ook op dé Harga-velden haar wedstrijden moeten gaan spelen. Voor de rood-witten is dit de zoveelste verhui zing, zodat zij hieraan wel gewend zijn ge raakt. Ijverige handen zijn al wekenlang bezig aan de tribunebouw bij de v.v. „Schiedam". De ijver en werklust van de leden van „Schiedam" kennende (denk maar eens aan het honkbalstadion) weten we zeker, dat ook dit bouwwerk binnen afzienbare tijd gereed zal zijn. „Schiedam" telt reeds 40 deelnemers aan de doelpun- tenactie. Bij HBSS „rommelt" het een beet je, doordat de meerderheid van de leden vergadering zich vóór de KNVB-toto heeft uitgesproken. Eerst wanneer beslist is, wat er bij HBSS gaat gebeuren (de voorzitter zou reeds zijn afgetreden) komen we hier op nader terug. BILJARTEN Het bestuur van het dis- „En toch hoop ik later met mijn vrouw nog eens een wereldreis te kunnen maken!" Het komt er zo heerlijk ontwapenend uit als wil hij ervan overtuigd blijven, dat dit la ter werkelijk gebeurt! De nieuwe jonge opticien aan de Parkweg zegt het daarom heel na drukkelijk en kijkt zijn vrouw daar bij aan. Ze beaamt dit alleen maar met een glimlach. „Toen hij voor het eerst bij ons thius kwam, was de eerste vraag van mijn moeder, of hij asjeblieft géén emigratieplannen had. Dit, om dat mijn zusje naar Afrika gegaan is. En we hadden juist plannen in die richting. Er was een prachtig aanbod uit Aruba met een bijna vorstelijk salaris. Toch hebben we trict Schiedam van de KNBB doet een be roep op „iedereen-die-maar-mee-wil-doen". om mee te helpen aan een bedrag van 1200.- dat nodig is om het jeugdbiljarten voor de biljartsport van Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis te propageren en daar door over te gaan tot de aankoop van twee biljarts. Bijdragen kunnen gestort worden op giro-rekening 576443 t.n.v. de penn. mr. Distr. Schiedam KNBB te Maassluis. Op strookje vermelden: Steun jeugdbil jarten. HANDBAL A.s. zondag organiseert de handbalafdeling van WF een handbaltour- nooi met „Blau-Weiss" uit Lohne in Duits land. Om 11.00 uur komt eerst de jeugd aan de beurt, om 12.00 uur spelen de da mes tegen elkaar en om 13.00 uur de he ren. Om 14.30 volgt een bustocht naar Hoek van Holland en 2e Paasdag is er een programma samengesteld van koffiedrinken I A#V\AAAAJ Klaverjasverenigingen houden op 20 april, aanvang 3 uur, in de kantine van de Schie- damse Cartonnagefabriek, Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159 'n groot klaver- jasconcours ten bate van Klaverjassers dit is ook Uw taak om voor dit doel in grote getale naar de Cantine van de Schiedamse Cartonnagefa briek te komei,. Er zullen vcn*f'ïlit concours pracht prijzen beschikbaar gesteld worden. Er wordt gespeeld 2 x 2000 punten, dus koppel. Inleggeld voor dit doel ƒ2,p. koppel. Cantine open 2 uur n.m. Opgave tot 13 april 1963 bij de heren: A. Steyaart, Van Hallstr. 73; J. Minderhoud, Rhoonsestr.ób; M. Th. Teeuw, de Meester- straat 27; E. v. d. Gijp, Ant. Muysstraat 43 en aan de Can tine van de Schiedamse Car tonnagefabriek. Deze mededeling is voldoende om de benedenzaal van Musis op die avond helemaal vól te krijgen. Maar ik wil ook het balcon vol zien en daarom zeg ik dit: Ze brengen een stuk, waarmee ze een heel goeie kans maken op de eerste prijs in de Schiedamse Toneelwed strijd en wie weet straks in Haarlem als de beste amateur- groep van Nederland erkend worden! Het stuk heet „Het Verraad". Volgens de regisseur Kees Coolen zou het beter „Nacht van gramschap" kunnen heten (De franse titel is: „Les nuits de la colère"). Verder schrijft Kees Coolen: „In „de nacht van gramschap"die de oorlog was, werden be grippen als geluk, liefde en vriendschap op hun essentiële waarden getoetst. Of B mard Bazire verraad pleegde in de ge wone zin van het woord mag een open vraag blijven, maar zijn verraad aan de gemeenschap en vooral aan zich-zelf is in dit stuk ontwijfelbaar. Hij is „maar een gewoon mannetje, dat gelukkig probeert te zijn.... en 't is oorlog". Hij is ieder van ons; in hem herkennen wij onszelf, wij begrijpen hem. Zouden wij anders gehandeld hebben Zoals de tijd was, zo is het stuk. Het eerste tafereel is chao tisch en onontwarbaar. De algemene wanhoop is nog als een grote verwarde kluwen, waaruit zich dan langzamerhand de draden ontrollen. We gaan „zien". Zien, hoe Bernard Bazire en met hem velen faalden, zien hoe en wat zijn verraad was. En des te groter wordt daarmee onze waardering en bewonde ring voor hen, die het verraad niet pleegden, voor een Jean Cordeau, die aan het slot van het stuk mag zeggen: "En Gij, die ons nog enige jaren overleeft, zegt aan onze kin deren, die ge zult zien opgroeien, dat ze nooit moeten wan hopen aan het leven, daar wij, zelfs in een tijd als deze, eervol hebben kunnen leven". U zult hieruit begrepen hebben dat het een frans „verzets-stuk is uit de tweede wereldoorlog. Het is bijzonder modern van compo sitie, bijzonder knap geschreven. U zult er even aan moeten wen nen want het begint met het einde. Vanuit dat einde, als er op het toneel drie doden liggen, gaan we terug. De doden vertellen hun geschiedenis van de laatste maanden. Ik mocht een receptie van het eerste bedrijf meemaken en ik moet U zeggen dat het me zeer diep heeft getroffen: een prachtig stuk en een bijna volmaakte vertolking. Sebastiaan. IVVVWIWMMAMIWVVWVVWVVVWWVM in de sportkantine aan de Maaskant (om 10.30 uur), een rondgang over de scheeps werf van WF 12.00 uur) en om 14.00 uur een boottocht door de havens. Het pro grammaboekje is in het Duits en in het Nederlands gesteld. De begroeting van de gasten vindt zaterdag om 18.30 uur plaats, waarna om 20.30 uur een feestavond in het Volksgetrouw aan de Tuinlaan zal plaatsvinden. In het clubblad „Sportief" van WF is men zeer verheugd over het bericht van het Hoofdbestuur, dat de vel den aan de Maaskant nog gebruikt mogen worden en dat dus geen verhuizing naar de „knollentuinen" aan de Schietbaanstraat te wachten staat. Dames 1 won zondag met 4-1 van Athene 2 en de heren behaalden een 13-8 overwinning op Meeuwen. Dames 2 versloeg Meeuwen 1 met 3-1 en de juni oren van WF klopten Hollandiaan met 13-1. DWS organiseert maandag een sportdag. Om 10 uur begint het feest met twee voetbalwedstrijden voor dedames. Om 11 uur komt de honkbalsport aan de beurt waarbij DWS en het sterke jeugdteam van SVV eikaars krachten gaan beproeven. Van 12.30 tot 14.00 uur volgt het klapstuk van de dag, nl. rugby voor dames en heren. Om 14.00 uur volgt een voetbalwedstrijd voor de heren. Vanaf 14.00 uur eveneens volleybal. Het devies van DWS zal op 2e Paasdag ook weer luiden: „Wat DWS U biedt, vindt U bij een ander niet." De doelpuntenactie voor „Open het Dorp" heeft bij DWS ƒ2.062,41 opgeleverd. Een prachtig resultaat van initiatiefnemer A.J Sigmond, de voorzitter van DWS. Op vrijdag 12 april organiseert DWS een klaverjasavond in het clubgebouw van DWS aan de Oudedijk. Vanzelfsprekend bestaan de prijzen uiteieren! VOLLEYBAL Het eerste damesteam van <SVC is kampioen geworden door een 3-0 zege op DOS (15-10, 15-9 en 15-5), waarvoor onze felicitaties. SVC zal nu met enkele andere kampioenen moeten kampen voor de zo fel begeerde promotie, waarbij we de dames veel succes toewensen. Heren 1 verloor van Hou Stand met 3-1 na. Over het schooltournooi 1963 schrijven we in een apart stukje, zodat we met U allen een heel plezierig en sportief Paas weekeinde toe te wensen de rubriek voor vandaag willen besluiten. Jan Sportief De opbrengst van de reuma-collecte is zeshonderd gulden hoger dan vo rig jaar! Toen bedroeg die 4550, nu 5151.62, maar dat is nog niet het totale bedrag. Iedereen heeft hiervoor op de bres gestaan, al willen we graag één uit zondering maken en die is dan voor mevrouw Jongbloed, die elke dag present was bij het postkantoor en ook op zaterdagmiddag met haar bus op pad ging. Zij alleen al ver gaarde een bedrag van 735.54 en was de koning te rijk, toen zij hoor de, dat haar vriendin, een reuma- patiënte in aanmerking kwam voor een tocht met een Rode Kruisboot. Namens het plaatselijk comité aan alle medewerkenden hartelijk dank. Men hoopt volgend jaar weer op uw medewerking te kunnen reke nen! dit afgeslagen. We zijn allebei nog jong, we hebben liefde voor het vak en hier in Schiedam in deze prach tige zaak Haar ogen dwalen door de 'aak. Verrukt wijst ze naar de fleurige bloemstukjes, de goedverzorgde plantenbak als gezellig entree. „Het was zo druk vrijdag op de re ceptie. We zullen hier best wennen. We komen uit Ermelo. Juist bij de Veluwe", verduidelijkt mevrouw J. Tempel-Verduyn. „En zaterdag had den we al klanten! Nu draait het weer gelukkig om, dit wordt vast een echte zonnebril-week, want ie dereen gaat met de Paasdagen na tuurlijk naar buiten en we zijn zo goed gesorteerd in goede zonnebrii-, len. Haar man heeft kennelijk plezier in al haar enthousiasme. Het zal aan haar niet liggen, dat 't niet goed zal gaan. Ze verstaat in al haar een voud en charme de kunst klanten te overtuigen van een bril, die volko men bij de vorm van het gezicht past. Samen met haar man zal zij deze zaak weten op te bouwen. Dan zegt de heer J. Tempel eens wat. „Ik kom uit een groot gezin en ben in de oorlog bij een kinder loze oom groot gebracht. Ik zal het wel in mij gehad hebben, want ik interesseerde me buitengewoon voor dit vak, een fascinerend vak, dat zoveel mogelijkheden biedt. Ik heb veel van mijn oom in Ermelo geleerd, een knappe opticien, maar na mijn diensttijd wilde ik graag mijn vakkennis vervolmaken". Hij probeert het erg plechtig te zeggen maar natuurlijk lukt dat niet! „In Duitsland heb ik heel veel geleerd, o.a. een bril zelf te ontwerpen en te vervaardigen. Er zijn er niet zoveel in Nederland, die deze kunst ver staan. Vooral voor mensen met een mismaakt gezicht zo ontzettend be langrijk. Ik heb een bril voor mijn vriend gemaakt en dan ervaar je pas hoe belangrijk het is dit te kun nen doen. Een bril voor een baby van 4 maanden, het lijkt onwaar schijnlijk maar het kan. Er. het is dar zuil: dankbaar werk. Des middags helpt mijn vrouw me in de zaak. Er zijn mensen, die graag door een vrouw geholpen worden, al is het omgekeerd ook dikwijls het geval, zegt hij met een olijke knipoog. Ze kan tegen plagen! „Als jij iemand geholpen hebt, dan geeft ik er tot slot mijn fiat nog aan en dan is de klant pas tevre den!" Tenslotte moet een vrouw toch al tijd het laatste woord hebben en dat is goed! „Wij vullen elkaar aan. We maken elkaar enthousiast en ik zit altijd boordevol ideën. Nu ik deze prach tige nieuwe zaak heb, kunnen we die uitvoeren. Natuurlijk, ik ben erg dankbaar dat ik de gelegenheid ge had heb me in dit vak te bekwa men, maar eens moet je je vleugels uitslaan. Dat hebben we nu gedaan. Dat zweversidee zal er bij mij wel afgaan, vooral nu ik twee zonen be zit, nl. van 1 en 2 jaar. Schiedam lijkt me een gezellige stad. En toch hoop ik in de verre toekomst toch nog op een wereldreis!" Een mens zonder idealen is geen mens! Ik bekijk het fleurige interieur, de degelijke afscheiding van de zaak, waarachter de werkplaats is gele gen. De ge ellige vloerbedekking Nieuwland is weer een prachtige zaak rijker. En als u aan een bril toe bent, loopt u dan eens bij deze fijne jonge mensen langs. Vooral jonge meisjes zullen graag op brillen-modegebied voorgelicht willen worden. Op gevaar af, dat de heer Tempel op me schiet, ik vind brillen óndin- gen! Ben sinds kort aan een leesbril toe, maar die ligt meer op de grond dan dat die degelijk op mijn neus zit. 't Is natuurlijk een kwestie van wennen, al ben ik doodgelukkig, dat dat zo'n beetje onbreekbaar is. Te oordelen tenminste naar de talloze tuimelingen, die hij al overleefd heeft! Er komt natuurlijk een tijd, dat ik helé dagen (wat een ramp!) een bril zal moeten dragen. En dan be hoef ik niet meer zo te foeteren, want een gebrilde vrouw kan ook aantrekkelijk zijn! Als je de heer Tempel tenminste geloven wilt. En in hem heb ik nu juist een onbegrensd vertrouwen! Goede zaken, echtpaar Tempel! En mevrouw, al kunt u dan geen bril len slijpen, het verkopen zal u best lukken! Tot ziens als ik zo'n onding. Nee, ik zwijg al, want er zijn werke lijk juweeltjes bij en die mogen beslist niet op de grond terecht komen

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1