Het nieuwe Zwarte dag voor Schiedam mm Zietwat UNIQUE U biedt ONS HART GEHANDICAPTE KIND 't is heerlijk om iets moois te geven GOUDEN RINGEN d. Vlerk PARKWEG voor het bij het sluiten van hotel-restaurant „De Kroon" O 79- O medische zondagdienst HERDENKING GEVALLENEN OP ZATERDAG 4 MEI Schilder zelf met VRIJDAG 12 APRIL 1963 14e JAARGANG No. 84 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. NIEUW IN 1963 - SHELTER REGENJASSEN herenkLEDINGNIEUWS HERENKLEDING ZONDAGSDIENST APOTHEKEN verf met voldoening Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren-, dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6'uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie RandsJad-edifies: Koorrvmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Geruchten zijn maar zelden tegen te hou den Het gerucht, dat hotel-café-restaurant „De Kroon" zou verdwijnen was vorige week al wijd en zijd bekend. Al kon iedere rechtgeaarde Schiedammer het maar niet gelovenBesprekingen waren er nog gaande, daardoor kon de eigenaar, de heet F. van Heezik nog niets positiefs zeggen, maar er zou een persconferentie komen. Dagbladen konden niet wachten. Dit was pas nieuws om met vette koppen te ver melden, al wist men het nog niet zeker op die dag van publicatie. Nu weet men het dan wel. En nóg wil men het niet geloven. Totdat de heer van Heezik de deuren zondagavond definitief achter zich dicht trekt. Een bloeiend bedrijf houdt dan op te bestaan. Een bedrijf, waarvoor hij van de vroege morgen tot diep in de nacht met zijn vrouw op de bres stond. Gasten een goede ontvangst kon aanbie den. Vele zakenlieden zullen dit trefpunt missen, maar 't heeft allemaal geen zin meer. Het verkeer op de Koemarkt is zo intensief geworden, dat het voor de gasten bijna een onmogelijkheid werd om bij het hotel te komen. Zo graag had de heer van Heezik een ver wijsbord met de naam van zijn hotel erop in de berm van de weg gehad bij de Lidui nakerk. Een voorstel, dat afgewezen werd. Een garage met boxen in de plaats van dat oude politie-bureau aan de Buitenhaven weg. Afgewezen Toen de heer van Heezik 23 jaar geleden dit hotel overnam, is hij direct begonnen met ingrijpende veranderingen aan te bren gen. Nog vorig jaar werd alles gemoder niseerd. Wie weieens aan een diner in dit restaurant aangezeten heeft, weet, hoe goed en voortreffelijk alles georganiseerd was. Denkt u maar eens aan de vele bruidjes, die daar hun hoogtijdag vierden.... Reeepties... Hotel „De Kroon" had zich wijd en zijd een goede naam verworven. Het was er altijd prettig toeven. Altijd kon men het echtpaar van Heezik in de zaak aantreffen, klaar staand voor de bezoekers, de gasten. In huis kon hij ze goed ontvangen, ontbrak het hun aan niets, maar daarbuitenAuto's, die bij de glasfabriek geparkeerd stonden. Je kunt lang met je rug tegen de muur staan, maar dan komt er ineens een einde aan. Iemand, die al 36 jaar in het horeca bedrijf zit, een gedegen opleiding gehad heeft, van de grond af aan begonnen is, gevaren heeft als kok op „de Statendam" en daarna in Parijs vakkennis opdeed, kwam 23 jaar geleden naar onze stad. Onder zijn leiding kwam dit hotel-restau rant tot bloei, werd hij al na enige jaren bedrijfsleider en verwierf daarna de ex ploitatie. Begrip was hier niet voor en dat is spijtig. Een betere oplossing had ons geleken, als het oude pand aan de overkant, waarin een café gevestigd is, met de grond gelijk gemaakt was. In dat nieuwe pand had de D.E.S. dan ook een kans gekregen. Dat zij nu echter deze kans aangrijpt, kan nie mand haar kwalijk nemen. Al betreurt heel Schiedam het, dat deze unieke plei sterplaats voor het publiek verloren gaat. We waren allemaal trots op dit hotel restaurant, zo uniek en in de praktijk toch blijkbaar zo ongunstig gelegen Vrienden en zakenrelaties konden we er altijd een goed onthaal aanbieden. Dat is nu voorbij Vandaar onze aanhef: een zwarte dag voor Schiedam. Mogelijk wel de allerzwartste, want we zijn toch maar weer iets goeds, iets representatiefs kwijt. Wat of de plannen van de heer van Heezik zijn? Eerst eens voor 't eerst na jaren de eigen vakantiedagen opnemen. Helemaal tot rust komen, want 't zijn me de dagen wel geweest. En daarna. Daarna als hobby die mensen van advies dienen, die met hun bedrijf een beetje om hoog zitten. Hotel-restaurant „De Kroon" behoort vol gende week tot het verleden, maar met de kroon op zijn hoofd voor al die jaren klaar staan om het Schiedamse publiek goed te ontvangen, sluit de heer F. van Heezik fier zijn deur. Wij wensen dit sympatieke echtpaar graag het allerbeste toe en we menen er wel aan mogen toe te voegen namens al die gasten In de nieuwe lichte voorjaars tinten, modern raglan model met hooggesloten kraag ONTDEK HET ZELF IN TWEE ETALAGES VOL BIJ: Schiedam Hoogstraat 174 en bezoekers in de loop der jaren: heel hartelijk dank voor de genoten gastvrijheid en de geboden service. Het gaat u beiden góed. uitsluitend voor spoedgevallen wordt van zaterdagmiddag 12 uur -f 14 en 15 april verzorgd door de volgende doktoren: L.H. GEERDES Veenlantstraat 2, tel. 68357 G.W. ORMEL Schoolstraat 5, tel. 64244 R. van SANTBRINK, van Heuven Goedhartstraat 97-111, tel. 62562 STEVENS R. de Beerenbroucklaan 14, tel. 64268 op 13 - 14 - 15 april Apotheek „HET GOUDEN HERT" Liduinastraat 58, tel. 68364 vanaf 16 april, Apotheek EVERS Lange Haven 81, tel. 68242 in een grote verscheidenheid. fraaie uitvoering en afwerking ■k grote sortering in edel en half edelsteen met certificaat van echtheid reeds vanaf 26.75 fR luvmifc» ;l.^iNKUND!GF Ff. A «OTTEROAMSSDMX UI «CMLCDAM De herdenking der Gevallenen zal in Schie dam weer op de tradionele wijze worden gehouden. Vrijdagochtend, op 3 mei, is in de Aula van het Stedelijk Museum de bijeenkomst van de deputaties van de leerlingen van de 6e klas van alle lagere scholen. In deze bijeenkomst zal de wethouder van Onderwijs, de heer H. Sabel, namens het gemeentebestuur de symbolische uitreiking verrichten van het herinneringsboekje: „Volk in verdrukking en verzet 1940-1945" Zaterdagavond, 4 mei zal de tocht vanaf het Stadhuis naar het monument aan de Gerrit Verboonstraat plaats vinden. De scholieren stellen zich op op het ver lengde van de Broersvest. In afwijking tot vorige jaren zal het ver trek ditmaal om 19.20 uur plaats vinden, om daardoor bij het monument wat meer tijd ter beschikking te hebben om bloemen en kransen te leggen. Om 20.00 uur precies zullen de twee mi nuten stilte gehouden worden. Circulaires hiervoor zijn verzonden. Zij, die er geen ontvingen en wensen deel te nemen kunnen zich opgeven bij de heer JH.F. v.d. Brugge, Vondellaan 52, telefoon 67406. ir Modeshow een groot succes K.E.S. winkeliers verlenen hun medewerking ie Op zaterdag 20 april groot klaverjasconcours in kantine S.C.F. Woensdagavond 3 april 1963„De modeshow met hindernissen" zo zal die al tijd in onze herinnering voort blijven le ven, neemt om 8 uur in Pedro's Snackbar een aanvang. De belangstelling is overweldigend, de ruimte te klein, zodat er van het „para deren" van onze mannequins Leny, Henny, Willy, Yvonne, Suze, Nanny en „onze gro te maat Miep!" maar weinig terecht komt. Maar we slaan er ons doorheen en de men sen blijven maar dringen Ik heb altijd gedacht, dat het beroep van een lady-speaker er een uit duizenden was. Een gezellig praatje en zo.De werke lijkheid is wel een beetje anders! Ik voel mijn hart in versneld tempo de Benfica-mars slaan en zou ik echt wel hard genoeg praten? Thuis beweert men altijd, dat ik zo'n zachte stem heb. Even ben ik van pure zenuwen „nergens" meer, maat dan is 't ineens over. Ben ik alleen maar trots op die meisjes, die daar met een air lopen, of ze nooit énders gedaan hebben! In een flits voorzie ik een „massa-ontslag' bij modehuis „Clausan" en dameskapsalon „Martina"! Ze doen dit met zoveel flair en als ze hun éigen vak als verkoopster of kapster nu ineens niet leuk meer vinden? Ik haast mijn geweten gerust te stellen, je bent immers niet zomaar maoneqtjijj, maar toch ben ik dankbaar voor elk applaus, ge vraagd of ongevraagd. Deze meisjes zijn Fotowedstrijd „Het Kind" opgave bij foto Wamsteker, Passage Na de Paasvakantie mede werking van de scholen? W.S.S.V. „De Wandelvrienden" organiseert wandeltochten fantastisch! Terwijl ik iets vertel over het model of het merk, kijk ik naar onze „gro te maat". Met Leny en Yvonne doet ze het buitengewoon goed, al noem ik daarbij in één adem de anderen. Heerlijk, om zó samen te werken. Als ik een kwartier bezig ben, is alle angst ineens verdwenen. Het publiek heeft be langstelling voor deze show, kijkt geamu seerd naar de fleurige modellen, de bijpas sende byoux en handschoenen. En dan die speciale kapsels! Yvonne, Henny en Marry zijn om te stelen, maar of ze er mee slapen kunnen? Natuurlijk! Het zijn immers kap sters! Wat een geniale gedachte om de aan dacht te vestigen op sportieve kleding (wat waren die Helanca pantalons geestig), ja ponnen, pakjes, regenkledij en mantels, maar daarnaast ook op de HAARVER- ZORGING. Uitermate belangrijk tn het leven van een vrouw Volgend jaar organiseren het modehuis „Clausan" en kapsalon „Martina" weer gezamelijk een show, maar dan in een ge rieflijke zaal, waar men dan alle belang stellenden des middags en des avonds be hoorlijk ontvangen kan. Desnoods in sa menwerking met opticien Tempel en het nieuwe schoenenmagazijn! Al met al hebben we toch wel succes voor beide zaken geboekt. Ik hoop van harte, dat u allemaal dezer dagen langs beide za ken geweest bent. Met Pasen willen we allemaal graag iets nieuws hebben, het is zo naar, als je ineens tot de ontdekking komt, dat je werkelijk niets behoorlijks hebt om aan te trekken! Er is keus ge noeg bij het modehuis „Clausan" en de be diening is pretüg. En.... als u dan zo gezel lig geslaagd bent, loopt u dan meteen bij de buurman naar binnen. U hoeft daar echt niet lang te wachten en bij die nieuwe aanwirist behoort toch ook een goed ver zorgd kapsel! Drie avonden is er voor onze actie gecol lecteerd. De opbrengst was 86.- De heren v.d. Waal en Elbersen zuiverden dit bedrag aan tot 100.- Dank, heel hartelijk dank allemaal. Dank voor uw belangstelling als bezoekster van de show, dank voor de spontane medewerking van al „mijn man nequins" en zij, die zo hard achter de schermen zwoegden. Volgend jaar doen we dit over, maar dan met een échte lady speaker! Ruim honderd K.E.S winkeliers hebben deze week op bun toonbank dozen voor de zegels van onze actie staan. Voorlopig duurt dit 14 dagen. U doet toch ook mee? Laten wij als K.E.S punten be steders straks kunnen zingen: „Geen woor den, maar daden!" We zijn allemaal trots op Fijenoord, laten we het straks ook op deze K.E.S. actie zijn, want de directie verdubbelt het bedrag! En u weet toch, dat d.f bedrag aan onze actie afgestaan wordt? Ik REKEN op u! Dan het klaverjasconcours op 20 april in de kantine van de Schiedamse Cartonnage- fabriek! Dat wordt een evenement en dan denk ik weer aan die 5 pracht avonden van de klaverjasver. „Het Singelkwartier". De heer Manders bracht me deze week nog een tientje, dus de totale opbrengst daar van is nu 780.- In de Cartonnagefabriek wordt gespeeld 2 X 2000 punten, dus koppel. Het inleggeld bedraagt ƒ2.- per koppel. U kunt zich hiervoor opgeven tot 13 april, uiterlijk 15 april bij de heren A. Steijart, van Hallstraat 73, M.Th. Teeuw, de Mees- terstraat 27, J. Minderhoud, Rhoonsestraat 6b, E. v.d. Grijp, Anth. Muysstraat 43 en aan de kantine van bovengenoemde fabriek. Klaverjassers van Schiedam, verenigt u! Er zijn ook hier prachtige prijzen enu wilt toch ook graag uw steentje bijdragen tot dit doel: de gehandicapte kinderen van Schiedam wat meer zón in hun leven te brengen? Wacht u daarom niet te lang met u in te schrijven. Men wil graag het aantal deelnemers weten met het oog op het huren van stoelen en tafels. Geeft u zich daarom VANAVOND nog op! De S.W.S.V. „De Wandelvrienden" orga niseert op 1 en 3 jmii een wandeltocht door Schiedam. U kunt zich hiervoor nu al opgeven bij de voorzitter, de beer H. Huyker, Lekstraat 100 en J. Bras, Oud- dorpsestraat 13, secretaris. Van elke deel nemer wordt EEN DUBBELTJE afgestaan aan de actie voor het gehandicapte kind. NU hebben alle schoolkinderen Paasvakan tie, maar daarna denk ik wel, dat de schoolhoofden ook aan onze actie hun me dewerking zullen willen verlenen. Ik heb al verschillende brieven van moeders ge had, waarom of ik daar de aandacht niet op vestig. Misschien dat er in elke klas een bus geplaatst kan worden? Och, mijmert u daar in uw vakantie eens over. Het ge zonde kind voor het gehandicapte kind.... Dan w3t u graag de stand van deze week weten! Twee weken zijn we achter elkaar verwend, nu met de Paas-inkopen is dat minder Maar na Pasen, och, u weet het zelf wel, dan denkt u weer aan ons giro nummer 620-127 t.n.v. Het Nieuwe Stads blad en giro 9399 van de Nederlandse Middenstandsbank. U zet dan wél op het strookje: actie gehandicapte kinderen. In kas ontvingen we 100.- opbrengst collecte modeshow), van modehuis „Mar- lén" 15.-, N.N. 2.50 en nog een gift van de klaverjasver. „Het Singelkwartier" 10.- In totaal 127.50. Per giro ontvingen we van C.W.S. 5.-, G.A.S. 5.-, Tonny H. v.d. L. 5.-, N.V.- S.C.F. 25.-, Mej. G.H.A. v.d. K. ƒ25.- Op de giro van de Nederlandse Midden standsbank van A.P.M.S. 5.- In totaal ƒ70.- Vorige week was het eindbedrag 5230.13. Daar komt nu dus bij 127.50 plus 70.- is 197.50. Het EINDBEDRAG deze week 5427.63. Dus weer bijna VIJF EN HALF DUIZEND GULDEN U bent allemaal fantastisch! Ik wens u allemaal goede Paasdagen. MIEKE Schiedam: Drog. A. Grootveld, Edisonstr. 66. Prisma n.v., Korte Dam 7. Prisma n.v., Broersvest 5. Papaver Drogisterij: Groenelaan 65. Mgr. Nolenslaan 520. St. Liduinastraat 56. Swammerdamsingel 7. Dr. Wibautplein 81. Fa. A. Vilierius, Parkweg 369.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1