Het nieuwe ONS HART Zietwat UNIQUE U bied t HUISVROUWELIJKE OVERPEINZINGEN GEHANDICAPTE KIND voor het De „ZESDUIZEND" gepasseerd WONDERLIJK AVONTUUR *'fvi4 Schilder zelf met VRIJDAG 26 APRIL 1963 14e JAARGANG No. 88 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schieda De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland I Programma Feestviering Koninginnedag Bij het Engelse bruidspaar van het jaar verf met voldoening Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties; dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag Gironummer 620127 t.n.v.: Het Nieuwe Stadsblad. Gironummer 9399 t.n.v.: De Ned. Middenstandsbank, afd. Schiedam Op het strookje wel vermelden: t.b.v. actie gehandicapte kinderen. MEVROUW ZONNEVELD: „MET VERJAARDAGEN ROND GAAN!" MEDELEVEN VAN BEJAARDEN VOOR ONZE ACTIE. LAAT K.E.S. ACTIE EEN SUCCES ZIJN WELKE SCHOOL SPAART MEE SPORTVERENIGINGEN, IS ER IN UW KANTINE AL EEN BUS Zaterdagmiddag 2 uurHet is heerlijk weer en tóch lopen er veel mensen in de richting van de Schiedamse Cartonnage- fabriek aan de Burg. Honnerlage Gretalaan. De voorzitters van de beide organiserende klaverjasverenigingen S.C.F. en G.R.S. wis sen zich het (zwoeg) zweet van het voor hoofd, maar ze blijven doorgaan en ieder een begroeten. Onvermoeibaar deze men sen, de heren C. van Eijck en G J. Koppe- nol. Ik zie nog andere bekenden, ook al so aktief, nl. de heren E. v.d. Gijp, Teeuw en Minderhoud. Een groetend gebaar, wég zijn ze weer. Om 3 uur is de kantine vol. Men wacht nog even! Schiedam en het be ruchte kwartiertje. Maar dan heet de voorzitter van de klaver- jasver. G.R.S., de heer G. J. Koppenol alle aanwezigen van harte welkom en wenst hen een sportieve strijd toe. Dan leest hij een brief voor van burgemeester Mr. J. W. Peek, die helaas verhinderd was hierbij aanwezig te zijn in verband met de ont vangst van de deelnemers aan de nationale jeugdschaakkampioenschappen. Burgemeester Peek sprak in die brief er zijn voldoening over uit, dat beide klaver jasverenigingen zich in wilden zetten voor een finantiële actie ten bate van het gehan dicapte kind. Hiervoor applaus van alle deelnemers (sters) waarna de strijd een aanvang nam. Intussen had ook de kantinebaas, de heer L. Monster geurige koffie klaar, die in een ommezien rondgedeeld was. Zoals u mis schien nog wel weet voor rekening van de directie, die ook deze prachtige kantine geheel belangeloos afstond. Heel hartelijk dank, heer Jansen. Natuurlijk was er ook een tombola met een keur van prijzen. Het toneel leek wel een miniatuur warenhuis, enorm, wat of er allemaal voor dit doel geschonken is. Dank u wel fijne mensen uit het Neder landse zakenleven, u was allemaal fantas tisch met uw geschenken, waardoor de klaverjassers prachtige prijzen mee naar huis konden nemen en ook iedereen een prijs van de tombola had. de pauze waren al die prijzen al in het be zit van de rechthebbenden. In de pauze mocht ik u dan allemaal dan ken voor uw massale opkomst, die het mogelijk maakteNee, nog éven de span ning erin houden! Dank u wel mannen van beide klaverjasverenigingen, wat u voor ons deed, was groots. Heel, heel hartelijk dank. Ik had dit in de prachtige volzinnen willen doen, maar ergens heeft een mens nog altijd een hart en het mijne ging op dat moment te keer als een hei-machine van pure vreugde! Nee, ik durfde de weddenschap met de heer Monster niet aan, want ik begreep zo al, dat dit een bedrag van tegen de 400.- zou worden, 't Werd zelfs ƒ470.05 Vindt u het DAAROM niet zo heel erg, dat die prachtige speech „in de mist" bleef? Ik kan u alleen maar zeggen, dat ik zo ontzettend blij ben, dat u zich alle maal hiervoor ingezet heeft. Eens komt de dag, dat u allemaal hiervoor een gedegen dankwoord krijgt. Nü zeg ik alleen maar: „U bent allemaal schatten!" Hartelijk dank heer Monster voor uw on baatzuchtige hulp, voor uw medeleven, voor de assistentie van uw oudste dochter en de andere dames. Met dit prachtige weer offerde u uw vrije zaterdagmiddag geheel op. Heel, heel hartelijk dank. Een kort gesprekje had ik met de voorzit ter van de klaver jas vereniging „Sunlight" in Vlaardingen, die ook aan dit concours deel nam en zelfs een prachtige tafelaan steker won! De heer J. C. Vos heeft in Vlaardingen voor „Open het Dorp" een klaverjasconcours georganiseerd met een record opbrengst. Maar hij sprak er zijn voldoening over uit, dat dit concours zo prachtig georganiseerd was. Heren van de S.C.F. en G.R.S.ere wie ere toekomt En misschien organiseert „Sunlight" ook nog weieens iets voor onze actie? De heer Koppenol overhandigde me nog een doos met 50 (Buisman) spaarbusjes. En in een flits dacht ik toen aan onze scho len. Welke school doet aan deze actie mee? adres: Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125. Heren bridgers....? Heeft u ook al een plannetje? Of is dat nog een verrassing? Och, er zijn zoveel mogelijkheden, als je je hart er maar wa genwijd voor openzet. En BLIJ bent, dat je iets kunt doen voor onze gehandicapte kinderen van eigen stad, omdat je zelf zo rijk bent met gezónde kinderen U heeft woensdag al gelezen, dat de vrou wenclub „Onder Ons" van de Alg. Bond van bejaarden mij volkomen verraste. Heerlijk al dit medeleven. En telkens op nieuw ben ik weer even blij. Of het nu een bedrag van één gulden of honderd gulden is! U heeft nu nog de gelegenheid uw K.E.S zegels in de nu zo vertrouwd geworden dozen te deponeren. Ik weet ook, dat u erg gesteld bent op die zegels. Daarom is uw gift in geld natuurlijk ook goed. Laat de K.E.S.-organisatie straks gerust kunnen zeggen: „dat is pas medeleven!" MORGEN heeft u hiervoor een extra ge legenheid. Stap bij uw K.E.S.-winkelier ge rust binnen Mevrouw N. Zonneveld, Buys Ballotsingel 13 overhandigde ons een bedrag v. 12.50 (door haar aangezuiverd) met de lakonieke opmerking: „ik was jarig en toen was er een kennis, die even met zijn (Fijenoord) hoed rond ging. Als iedereen dat nu doet, vooral bij veel visite of een bruiloft...." of bij Benfica - Fijenoord Bedankt voor de tip, mevrouw Zonneveld en wij geven die haastig door. Je kan immers niet weten! U wilt ook graag weten, hoe groot de op brengst was van oud papier van Nico Smit en zijn vriendjes Henk en Robert Hilgerson? Om je hoed alleen maar voor af te nemen: 10.16 Ik heb jullie hiervoor vorige week al be dankt jongens, jullie waren fantastisch. Of er in iedere kantine (en dan denk ik alleen nog maar aan de sportverenigingen! al een grote bus voor deze actie staat? Ik kan 't alleen maar hopen. Tot slot (we wilden dit voortaan om de 14 dagen gaan doen) de rekening en ver antwoording. Op 12 april was de stand ƒ5427.63. In kas ontvingen wij van die fijne jongens 10.16, collecte op verjaardag van mevr. U zult denken dat ik fantaseer, maar toch is het heus gebeurd! De mensen, die er bij stonden konden het niet geloven en de agent, op het hoekje bij de Hema, kreeg er tranen van in zijn ogen. „Het bestaat niet!" gilde een juffrouw die zich principieel had voorgenomen dé wereld slecht te vinden. „Dus tóch?", mijmerde een dame-op-leeftijd. „Hoera!", jubelde een knap meisje met lelijke zwarte nylons. „Wonderlijk", sprak de jongeling die thuis stiekem gedichtjes schrijft. „Rij toch dóór!", riep een twijfelachtig rijkgeworden persoon in een glimmende slee. ,Jien héér!"constateerde ik. doelend op de chauffeur, die zomaar stopte voor een moeder met een kinderwagen, die wilde over stekenstopte, op een tijd en een plaats waar hij niet echt hóefde te stoppen. De chauffeur wachtte rustig, maakte met een vriendelijk handge baar een teken van: „ga Uw gang, mevrouwtje!" In 1963! Iedere journalist zal het met mij eens ziin dat dit NIEUWS is en de persfotografen van Schiedam zullen vloeken van spijt dat ze dat ongelooflijke moment gemist hebben, het zou ,/le foto van het jaar" geworden zijn.... van de EEUW misschien wel. Het was in drie minuten gebeurd. Toen zette de vrachtwagen zich weer in beweging en daarachter die hele rij van het alle-dag-ver- keer. Ik slikte een prop door mijn keel: een onvergetelijk moment was voorbij. Ik denk niet dat het nog eens ooit gebeuren zal dat er een echte „heer in het verkeer" mijn pad kruist. Als ik straks heel oud geworden zal zijn, met op iedere knie een kleinkind, zal ik ze het „grootste avontuur" vertellen dat opa ooit in zijn leven heeft meegemaakt. Ze zullen me waarschijnlijk niet geloven. Sebastiaan. 1.25, van de damesclub „Onder Ons" 50.-, van een onbekende heer 3.-, van de H.A.V. sters (welke verzekeringsmij. zou dat zijn!) 10.-, Hr. H. P. B. 1.50, Hr. S. H. ƒ10. In totaal ƒ98.41. Gestort op de rekening van de Nederland se Middenstandsbank, afdeling Schiedam ƒ470.05 (opbrengst klaverjasconcours S. C.F. en G.R.S.) en 5.- van de heer J. v. S. In totaal dus 573.46. Gevoegd bij het bedrag van 5427.63 wordt nu het bedrag, het eindbedrag ƒ6001.09. We hebben dus ZES DUIZEND GULDEN voor onze Schiedamse gehandicapte kinderen van Schiedam. Mag ik weer zeggen, dat ik in u geloof? Dat ik in u BLIJFT geloven? Hiervoor je in te zettenIk réken op u! MIEKE Emmaflat aan de In het programma van de feestviering voor Koninginnedag, dinsdag 30 april a.s. zijn enkele wijzigingen gekomen, welke wij op verzoek vermelden. Het steltlopen, dat om 10.30 uur gehouden zou worden op het Frans Halsplein, zal nu 's middags om 15.00 uur zijn in de van Ostadelaan, even voor het rolschaatsen al daar. De vliegdemonstaties, welke om 10.00 uur zouden zijn op het Martinitterrein, dat niet meer beschikbaar is, zullen nu zijn op het terrein voor de Kon. Vlaardingsedijk, hoek Nieuwe Damlaan Er wordt op gewezen, dat de aubade 's- morgens om 10.00 zal worden gehouden op de Grote Markt, vóór het Stadhuis. De aandacht wordt nog gevestigd op de kindervoorstelling in het Passage-Theater, 's morgens om 10.30 uur. Naast enkele leuke bijfilms wordt de Nederlands gespro ken jeugdfilm: het ezeltje Bim vertoond. Voor verkoop vindt plaats aan het V.V.V.- gebouwtje in de Plantage en aan het Pas sage-Theater. v ,-y Zomaar géén visite om te kijken naar het Engelse bruidspaar van het jaar: de char mante prinses Alexandra en haar Angus Ogilvie.... Zalig opgevouwen in mijn mak kelijke stoel volg ik die tv. uitzending, want ergens in ons hart is toch altijd nog plaats voor romantiek, al is 't dan ook al jaren geleden, dat we zelf die „dag der dagen" beleefden! Een dag, die aan glans nimmer verliest. Je weet er nog alles van en terwijl je die twee daar in Engeland op hun hoogtijdag volgt, denk je onwillekeurig terug aan je éigen dag, aan alle verwachtingen, die je toen van het leven had. Er was even de verwondering in je, toen je moeder zei: „Vandaag gelukkig zijn is niet zo moeilijk, maar om 't te blijven, je leven lang Nóg is er het spijtige gevoel in je, dat juist die dag zo gauw om was. Wekenlang had je gedraafd en gerend. Die meters witte Indische zijde gepast en nogeens ge past. En dan eindelijk was het zover. Je las de eerlijke bewondering van je broers in hun ogen voor dit smetteloos, witte lange geval. Je sluier, die meters achter je aan golfde. Of je nu van Kónin- klijke bloede bent of zomaar heel gewoon, ik geloof, dat dat geluksgevoel voor ieder een hetzelfde is. Je was gelukkig, volmaakt gelukkig en je wenste het te blijven En toch.... als je zo aan al die jaren terug denkt, dan is 't toch allemaal heel anders gelopen. En dat geldt ook voor iedereen. Blakend van ijver, poetsend de gehele dag! Angst in je hart, als er een kennis op visite kwam met een klein hummeltje, dat vin gers op je dressoir-deurtjes maakte en zo maar een beker melk omkeilde op je gloed nieuwe, zélf geborduurde tafellaken hoe héb ik die twee eigenlijk afgekregen, zelfs daar ben ik nog verbaasd over, maar och, het paste toen volledig in 'v thema! Je bleef natuurlek een gezellige gastvrouw en je deed ijselijk je best om er niets van te laten merken, dat 't eigenlijk allemaal zo aan je hart ging, want alles was nog zo mooi en zo nieuw. En je begreep toen niet, dat iets pas leeft, als je er gebruik van maakt.... Ik ga nóg een beetje gemakkelijker zitten en kijk weer aandachtiger. Zie hoe de brui degom even de hand van Alexandra vast houdt. En je weet ook nog van tóen, hoe veel bemoediging dat schonk, want wat was je eigenlijk zenuwachtig! Danoch hoeveel handen heb je op de receptie geschud, hoeveel bloemstukken be wonderd, hoeveel cadeaux uitgepakt. Goed er waren dubbele en meer van, o.a. twee broodplanken, drie thee- en suiker scheppen, twee stel onderzetters. En toch ruilde je ze niet. 21e bleven jaren lang in gepakt staan en waren vorstelijke cadeaux bij huwelijken zo vlak na de oorlog, toen er niets van dit mooie spul te koop was...! De allermooiste dag na die uit duizenden..? Je hoeft er niet lang over na te denken. Je ziet weer dat kleine hoopje mens, dat je in je armen kreeg en waarmee je zo intens gelukkig was na vier jaar wachten. Goed, 't was oorlog, je had je vroeger je baby-uitzet heel anders voorgesteld, maac och, Alles loopt toch anders in her leven? Twee jaar daarna nog een dochter. 't Geluk kón niet op, al was er ook zoveel angst. Samen deze kinderen groot brengen, als eerst die nare oorlog maar voorbij was. En die ging voorbij.... De kleuterschool, de grote school, daarna de mulo. Pracht rapporten in het begin. Je droomde van alles en je werd brood nuchter, toen 't ook weer anders liep. Heel even dacht je, dat de jongste later ook zou proberen te gaan schrijven. Je had een vooruitziende geest op dat mo ment en je zag al boeken van haar in je rekje staan. Ook dat liep anders.... De stem van Netty Kleiweg brengt je weer naar het heden terug. Je volgt dit bruid spaar en u mag 't gerust overdreven vin den, maar ik heb ze in stilte al het moge lijke geluk in hun leven toegewenst. Al weet je, dat 't niet altijd pure zon kan zijn. Verdriet en teleurstellingen zullen ook hun niet bespaard worden. En ik weet zeker, dat ook Alexandra net als ik nu over zoveel jaren zal denken: ,,'t is toch anders gelopen, dan ik gedacht heb!" En daar zit alleen maar iets verruk kelijks in, want een uitgestippeld leven...? 't Bruidspaar maakt intussen de zegetocht door de stad. Wij moesten toen nog naar de fotograaf, naar Niestadt op de Rotter- damsedijk, waarmede uren gemoeid waren! Ook dat liep anders Ik heb er nu alleen maar een glimlach voor en draai dan tevreden die knop om. Ergens is 't toch wel goed, om zo in alle eenzaamheid een terugblik te werpen op de dag, toen je zélf de bruid was. En die foto aan de muur krijgt een extra knipoogjeI Schiedam: Drog. A. Grootveld, Edisonstr. 66. Prisma n.v.. Korte Dam 7. Prisma n.v., Broersvest 5. Papaver Drogisterij: Groenelaan 65. Mgr. Nolenslaan 520. St. Liduinastraat 56. Swammerdamsingel 7. Dr. Wibautplein 81. Doe het zelf-Centrum, Parkweg 369. 20. n. Jeugdorkest „St. Ambrosius": Concert.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1