net nieuwe K deze weQk Flilwn van alle «lag... achter de stopmand WOENSDAG 1 MEI 1963 14e JAARGANG No. 89. OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland S.F.C. eindelijk gepromoveerd na verdiend kampioenschap Donderdag 9 mei speelt „Het Zuiden" in Musis Sacrum Het rampzalige feesttoetertje VOOR MOEDERDAG GEVEN WIJ ALS VAN OUDS 10 GULDEN voor uw oude horloge bij aankoop van een nieuw horloge van f 36.50, GEDURENDE DRIE WEKEN Schiedam HORLOGERIE VESTER Hoogstraat 9 Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren-, dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627" Tarieven op aanvraag Het heeft dan enkele weken langer mogen duren dan verwacht werd, SFC is zondag eindelijk kampioen geworden van de 4e klas F. van Dis trict West II van de KNVB. De Bos- hoekbewoners boffen, dat dit jaar automatische promotie naar de 3e klas volgt, zodat zij op dit moment al 3e klasser zijn. Natuurlijk willen we onze complimenten aan SFC niet onthouden en de SFC'ers welge meend feliciteren met dit prachtige kampioenschap. Met nog twee wed strijden te spelen is SFC door het 1-1 gelijk spel tegen mede-kansheb ber Tediro onbereikbaar geworden voor de andere clubs en met slechts drie verliespunten heeft SFC het dit seizoen uitstekend gedaan. Natuur lijk is deze prestatie de pluim van de week waard, die aanvoerder Jan van Buy tenen maar met zijn mede spelers moet verdelen en waarbij hij ook trainer Frans Steenbergen be slist niet moet vergeten. Proficiat SFC-ers en we wensen U alvast veel succes in de derde klas. Op de zon dagavond gehouden receptie is wel gebleken, dat heel sportlievend Schiedam meeleeft met deze promo tie, want er werden heel wat hand jes gedrukt én - r; -ndelijke y'dWr.*"-i gesproken. Dat net Schiedamse ,nat' er ook aan te pas is gekomen laat zich begrijpen. Er was reden genoeg voor. Nóg meer vreugde heerste er zondagavond, toen bleek, dat ook DHS gewonnen had (met 1-0 van RCD) en concurrent HOV met de zelfde cijfers een lesje van HION had gekregen. Hierdoor staat DHS met één punt voorsprong bovenaan de ranglijst en heeft DHS het kam pioenschap dus in eigen handen ge kregen. Excelsior '20 verloot in Schiedam met 2-1 van Fluks en ver der zien we, dat Hermes DVS bij Helmondia tot een 3-3 gelijk spel kwam, al protesteerde Helmondia tegen liefst drie vermeende penal ty's waarvan er na afloop twee werden benut. SW kwam 0-0 over een met RCH en de rood-groenen zijn met dit ene puntje best tevre den. Martinit verloor bij Hollandi- aan met 1-0, Demos versloeg DRL met 2-1 en HBSS kwam bij Jodan Boys niet verder dan 2-2. Onder de titel „De jeugd heeft de toekomst" maakte een zekere M. in het maandorgaan van „Ursus" enke le kritische opmerkingen over de opstelling van het eerste elftal. M. (J. M. Mulder?) vindt dat de elftal commissie meer jeugdige spelers moet proberen en dat de „ouwetjes" hun tijd hebben gehad. We kunnen zijn mening wel delen, alhoewel voorzitter P. C. Mouthaan in zijn ar tikel „Kritiek" ook het gelijk aan zijn kant heeft wanneer hij stelt, dat deze elftal-commissie naar eer en geweten handelt en het beste met de vereniging voor heeft. In ieder geval hebben we waardering voor de opbouwde kritiek, die beide schrijvers leveren in genoemd or gaan. HANDBAL De Jeugdcommissie van DWS heeft goed werk geleverd, door de schoolhandbalteams, die door afkeuring van de terreinen niet hun schoolhandbalwedstrijden kon den spelen, mee te nemen naar het DWS-veld, waar zij die dag toch nog hebben gespeeld. Bravo, DWS'ers! Ook in de lichtstoet van jl. zater dag maakte DWS een goede beurt. Niet dat de DWS-inzending voor een ereprijs in aanmerking kwam, maar de zelfwerkzaamheid van de leden is hier weer tot uiting gekomen. VOLLEYBAL In het door de Schiedamse Volleybal-Club (SCV) georganiseerde nederlaag-toernooi waren de hoogste teams van het Rotterdamse „Hou Stand" als eerste op bezoek in de zaal aan het Oude Kerkhof. SVC behaalde drie over winningen en kreeg één nederlaag te slikken. Dames 2 beet de spits af en zegevierde met 2-1 via de set standen 13-15, 16-14 en 16-14. Dames 1 werd onverwacht geklopt. De kam pioenen speelden een bijzonder spannende wedstrijd, doch waren zeer slordig bij de afwerking. Bij de komende promotiewedstrijden zal dit team beslist beter uit de bus moeten komen en minder kansen moeten weggeven. Een 1-2 neder laag na 15-6, 10-15 en 14-16 was hier het resultaat. Het verjongde team van de reserves van de heren klopte op fraaie wijze Hou Stand met 2-1 na 9-15, 15-13 en 15-5. Heren 1 vocht hartverwarmend voor ieder puntje en won eveneens met 2-1 na de stan den 14-16, 15-12 en 15-13. Het waren sportieve en spannende wedstrijden, waarvan iedereen heeft genoten. Met Nederland-Brazilië als „voor wedstrijd" en Benfica-Feijenoord als de grote match over enkele da gen, beleven de voetballers weer spannende momenten, waarvan we hopen, dat de resultaten niet teleur stellend zullen wezen. Vooral dat van Feyenoord Jan Sportief Kerf muzièkafd. Schiedamse Muziekschool. Op de Schiedamse Muziekschool is de mogelijkheid geschapen tot het vormen van een afdeling „Kerk muziek". In eerste instantie een in strumentaal en als er vraag is, daarbij een vokaal ensemble. De genen, die ouder zijn dan 18 jaar en nadere inlichtingen wensen te ontvangen, doen er goed aan, uit sluitend schriftelijk naam, adres en instrument op te geven aan de Schiedamse Muziekschool, Lange Haven 103 met vermelding „kerk muziek". Het is niet vereist leer ling van de school te zijn of te wor den. Hoge muzikale eisen worden niet gesteld. Elke week wordt een uur gestudeerd o.l.v. de heer J. v. d. Tak. Tijdens „kerkmuziekavonden" in diverse kerken te houden, wordt het gestudeerde in praktijk gebracht Nadat schriftelijke informatie is ontvangen, worden nadere gegevens zo spoedig mogelijk verstrekt. Nieuws van de Schiedamse Filmkring (S.F.K.) Op vrijdag 3 mei a.s. komt de heer Dirk M. Huizinga, conservator van het Ned. filmmuseum in gebouw „Irene" spreken over het experi ment in de film. Verschillende film- experimenten ,ZA)'(" eer Huizinta met een KorTwoorri' toelichten. Het zijn een experimentele documenta tie van Francis Thompson, een van de laatste tekenfilms van de Ameri kaanse schilder en filmer John Hubly, een fantasie van de in Dene marken werkende Amerikaan Sam Kaner over een 16-jarig meisje, fiet send en dromend door Kopenhagen, het rythme van een wereldstad in een absolute voorlichtingsfilm van Len Lye, een tekenfilm van Joan en Peter Foldes, een spel van lijnen en kleuren op muziek van het Oscar Petersen trio, een film van Norman Mc Laren, een korte documentaire van Hilary Harris. Aanvang precies om 8 uur. Er worden weer kaarten gereserveerd a 75 cent voor leerlin gen van het voortgezet onderwijs. Bij mevr. de Bruin, Julianalaan 16, tel. 68928 kunt u het gewenste aan tal extra kaarten a 75 cent aanvra gen. Niet-leden betalen 1.25, ten zij door u geïntroduceerd. Kranslegging bij het monument op zaterdag 4 mei De herdenking der gevallenen zal plaats vinden op zaterdag 4 mei. De tocht vanaf het stadhuis naar het monument in de Gerrit Ver- boonstraat zal ook dit jaar weder- Schiedam is een stad vol toneelspelers. In alle hoeken en gaten, in alle kringen kun je ze vinden. Ik heb repetities geen „recepties", meneer de drukkerI) mee mo gen maken in een benedenhuis aan de Ruijsdaellaan, in de achter kamer van een café op de V laar dinger dijk, in een vergaderzaaltje op de Lange Haven, onder de Kerk aan de Wilhelmina-haven en de vorige week in een afgedankte waterstokerij in de Strijense- straat. Die laatste ontmoeting was met het gezelschap „Het Zuiden". Toen ik daar even zat met het gezicht van een kenner ik bedoel zo van: „Het zijn wel reuze leuke en vriendelijke mensenhun koffie is best, maar ze hoeven mij écht niks wijs te maken...." merkte ik plotseling: Hè, die regiseuse is geen amatrice". Helder en duidelijk legde zi] de spelers uit wat elke zin betekende, wat er zat onder schijnbaar onschuldige gesprekjes, waar de klem toon gelegd moest wbrden en hoe precies de toon moest zijn: fél, een beetje verdrietig-. Ze volgde het stuk letter voor letter en de spelers probeerden vlij tig haar bedoelingen gestalte te geven. Ik voelde na drie minutm: „Potverdrie: dat is regie. Die vrouw heeft het vak te pakken tot in de toppen van haar vingers". Mijn vermoeden bleek waar te zijn, want na een smiespeltje met de voorzitter wist ik dat niemand minder dan mevrouw Froukje de Waard hier de leiding had. Nu is het zo, dat mevrouw de Waard het niet plezierig vindt als al of niet pedante journalisten vóór de uitvoering in hun blad gaan vertellen wat ze'ervan ver wachten. Dat doe ik daarom deze keer niet. Ik mag echter wel zeggen dat „Per luchtpost" een comédie is. Geen probleemstuk, geen thriller, gewoon: leuk! Eerlijkheidshalve moet ik ook meedelen dat de regie „in grote lij nen" gevoerd is door de heer Cor Paardekoper, die daarvoor de z.g. „basis-cursus" heeft gevolgd in Den Haag. Mevrouw de Waard hebben ze gevraagd voor dr laatste vijf repetities, om zoveel moge lijk iaig het een bij te schavot, went natuurlijk. „II t Zuiden" wil zo goed als maar enigszins kan op de planken staan. Dat bewijst voor mij dat ook déze vereniging toneel speelt uit lief de voor de KUNST en niet omdat het zo gezellig is. Ik wens ze daarom van ganser harte héél veel succes. Sebastiaan. om worden gemaakt in groepsver band. Alle leden van de Ned. Ver. van Ex. Pol. Gevangenen, Voormalig Verzet Nederland, afd. Schiedam worden verzocht aanwezig te zijn om 19.15 uur voor het stadhuis, waarna bij het monument namens deze groep een krans zal worden gelegd. Het bestuur wekt met de meeste ernst al de leden en jeugdige huisgenoten op aan deze herdenking te willen deelnemen. De toegang in de Grote of St. Janskerk is voor een ieder vrij. Sprekers op die avond: Deken F. P. J. Boelrijk en Muzikale en vocale medewerking ds. W. A. Krijger, Schiedam. Harpe Davids, dirigent A. L. Glotz- bach en de Kon. Mannenzangver. „Orpheus". Dirigent Leo Smit. Voor de herdenking op het ere-graf te Bloemendaal op vrijdag 10 mei vertrekt men per bus om 9 uur van de Broersvest 46. Des morgens wordt een prachtige tocht door de bollenvelden gemaakt. Aankomst in Haarlem 2 uur. Opgave voor deel name was tot 27 april, maar mis schien dat er nog plaatsen vrij zijn. Kosten 4.50. Openbare vergadering van de WD. Op woensdag 8 mei a.s. organiseert de VVD, afdeling Schiedam, een openbare vergadering in het Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97 te Schie dam. Aanvang half 8. Op deze avond zal een inleiding worden gehouden door mevrouw Mr. J. M. Stoffels- Van Haaften, vice voorzitster van de Tweede Kamer, onder de titel „Een blik vooruit" Er bestaat na deze inleiding gelegenheid tot debat. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Vervolg op pagina 2 Ik verloor er op slag mijn hart aan En binnen vijf minuten zat het ingepakt in mijn tas en draafde ik naar Ireen! Dit was me nogeens een cadeautje voor dat logeetje van haar. Robbie zou verrukt zijn en tenslotte was het toch Koninginne dag! We hadden geen kind aan dat joch! Op het balkon bij ons in het zonne tje blies hij zijn vreugde over deze nieuwe aanwinst over de daken uit! En wij, wij knipoogden eens naar elkaar. Heerlijk die zon, heerlijk die enthousiaste kreten. Alle zorgen en zorgjes legden we op eenmaal rus: tig naast ons neer. Een kind blij maken, kan er grótere vreugde be staan? We wisselden in sneltreintempo onze laatste nieuwtjes uit, tenslotte zien we elkaar ook niet elke dag en dan is zo'n gesprek veel fijner! Het toetert je hóórden we niel meer! Wat een dwaasheid om ons ongerust over het geluid te maken. Tenslotte bliezen onze kinderen vroeger toch ook de hele dag op zo'n feesttoeter. Ergens in me kriebelde de herinnering, dat 't toch wel even een zegen was, als dat fluitje het ineens niet meer deed Loeien de sirenes van de dochters waren dan wel het logische gevolg, maar een schat van een oom of tante toog dan met hen naar de overkant. En het getoeter begon opnieuw Och, kinderachtig om nu te denken dat dat getoeter me toen gehin derd had. Ik vroeg naar de mening van Ireen Even was er in haar ogen een schichtige blik. Maar ik kon me natuurlijk ook vergist beb ben! Och, onzin die gedachten atle maal Ik keek met een vertederde glim lach naar dit grappige kereltje. Op een grote plastic pijp was een ge zicht met een hoed op bevestigd en als hij nu stevig blies, dan bolde die hoed olijk op. Wat ze tegen- woardig toch al niet verzinnen. Wat dat betreft, zijn de kinderen van nu toch wel bevoorrecht. Het hoedje bolde weer op. Robbie kwam even bij me staan, dronk gretig zijn glas limonade leeg. Kennelijk kostte het hem nogal inspanning. Ik soesde een beetje weg met mijn gedachten. Heerlijk straks zo lui ergens zitten in de zon. Maar waar? Het was nogal een puzzle, aan rei zen heb ik de pé Och, we zou den wel érgens terecht komen, ten slotte is juli nog zo ver weg Telefoon binnen. Vaag hoorde ik de stem van Ireen. Heerlijk zo stil te blijven zitten. Misschien dat ik nog weieens een stuk tuin bij de buren zou kapen. Het moest dan wel nachtwerk worden, want voor zoiets krijg je overdag natuurlijk geen gelegenheid. Jammer, dat hun hond mij helemaal niet „mint". Die zou met zijn ellen dige geblaf de hele buurt natuur lijk wakker maken. Wat een zotte gedachten allemaal. „De indringer" had blijkbaar een nadelige invloed op me gehad „Zeg, zit je te slapen Ik sper de mijn ogen wagenwijd open! Sla pen, wat een nobele gedachten! Sla pen met dit heerlijke zonnetje op het balcon. Ik zag meteen, dat Ireen ,iets" had. Tenslotte ken ik haar al jaren en als zó kijkt. „Zeg het maar" moedigde ik aan. Ireen lachte, plukte wat aan het kleedje op tafel en zei toen vlug: „vind je het heel erg om Robbie een dagje bij je te nemen. Morgen komt Marjan een hele dag in Amsterdam. Haar schoonmoeder is niet zo best en nu vraagt ze of ik dan op haar kinderen wil passen, maar die heb ben allebei de bof, zodat ik eigen lijk een beetje met Robbie zit. Zou hij Fijn, mag ik met jou mee? En mag ik dan ook die toeter mee nemen?" Hij stond er gistermorgen al om half 9. De toeter onder zijn arm en een stralend gezicht, toen ieder een hem om zijn blaasprestaties prees! Later waren we maar samen. Het huis leek ineens uitgestorven. Na de afwas, waarbij hij afdroog de, gingen we samen ziten kleuren. Zegge en schrijve één minuut Toen greep hij weer naar die toe ter en blies De kunst verstond hij nu buitengewoon goed, want de malle hoed leek hoe langer hoe bol ler te worden. Ik kon onmogelijk weg, want ik zou een telefoontje uit Groningen krijgen. Plots zalige rust Ik herademde! Zou die toeter? Tenslotte gebeurde dat vroeger bij de dochters altijd. Alleen vreemd, er volgde geen loeisirene! Toch wel een fijn kereltje! Het fijne kereltje, 'n beetje baldadig kwam binnengerend. Maar die schat van een feesttoeter deed het nog en hóe? Ik zag op het laatst sterretjes. Ja vroeger was dit toch ook wel een ellende geweest, Ik wist het opeens weer. Struisvogel politiek om daar nog aan te twij felen Na ruim vier uur in dit gekrijs ge zeten te hebben, rinkelde de tele foon. Ja Robbie natuurlijk met die toeter. Maar buiten klonk het niet zo irriterend! Die schattige toeter I kan 'm niet meer zien, nog veel minder hóren MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1