Het nieuwe K J^onnieje '\JciLcinlie-j^eeót (gedachten ZOMER- PRIJZEN achter de stopmand deze week t Sterk Honkbalteam van D.H.S. verpletterde Schiedam WOENSDAG 24 JULI T963 14e JAARGANG No. 113. OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. OP HET TERRAS VAN BAD „GROENOORD" 158 kinderen op kamp van de vereniging „Het Singelkwartier' PROFITEER NU BONTMANTELS SUèDE MANTELS MODES BROERSVEST 111 HET KABINET Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Waarom zo vér weggetrokken bij stralend mooi weer (eindelijk weer eens) als we een éigen recreatie-oord hebben...? De wind was zondagmorgen nog net even aan de frisse kant, toen we ons toegangs kaartje voor „Bad Groenoord" kochten. Een terraskaartje, met de wens op onze wenken bediend te worden en zomaar wat te soezen in de zon. Die met het ver strijken van de uren steeds warmer werd, maar 't was góed zo. Lui onderuit gezakt, keken we naar het bedrijvige gedoe in en om het water. Het geflaneer in modieuze badpakken of bikini's. En we dachten toen ineens aan het vakantie-programma van de S.G. Op vrijdag, 2 augustus wordt dit geopend met de NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN SCHOONSPRINGEN 1 m. plank voor dames en heren in bad „Groen oord". Aanvang om half 7. Natuurlijk wordt dat haasten en reppen, maar zorgt u astublieft, dat u daar vroeg tijdig bij bent, want ten eerste is dit iets, dat uitermate boeit en ten tweede: de toe gang is GRATIS. Mijn liefje, wat wil je nog meer? De dag daarna, dus op zater dag, 3 augustus, hebben om 10 en 2 uur de NATIONALE JEUGDKAMPIOEN SCHAPPEN zwemmen en hoogspringen plaats. Deze toegang niet gratis. We lazen in de toelichting, dat dit laatste evenement een PREMIERE voor Neder land is. De K.N.V.B. kende tot vorig jaar geen aparte jeugdkampioenschappen, want de adspiranten waren opgenomen in het grote geheel van de Nationale kampioen schappen. Dit jaar geldt echter als PROEFJAAR, om kinderen vanaf 10 jaar op officiële wedstrijden te laten starten. Dit naar het voorbeeld van Amerika, Australië, Japan en ook dichter in onze omgeving: Duitsland en Engeland. Toont u bij deze kampioenschappen uw belangstelling. Er zullen er straks onder die deelnemers zijn, die mogelijk uitge zonden worden naar Tokio volgend jaar. En dan zult u zich weer die wedstrijden herinneren, gehouden in Ons bad „Groen oord". Zij zullen dan de naam van ons kleine landje hóóg houden daar in het vere land en wij zullen met onze ge dachten bij hen zijn, als zij aan de start blokken verschijnen. Mogelijk zullen wij dat ook wel kunnen zien. Tenslotte staat de tv. op actueel gebied voor niets.... Al eens eerder hebben we de gedachte geopperd: wat zou het niet leuk zijn, als er bij zulk stralend weer eens een bad pakken-show gehouden werd in ons bad „Groenoord". Op de rand van het diepe bassin zouden de mannequins de aller nieuwste creaties kunnen tonen. En vooral voor grote maten. Er is zo on eindig veel keus en juist in de vakantie week lijkt het ons echt geen gek -idee. Natuurlijk, we zijn rijkelijk laat met dit voorstel. De programma's zijn al gedrukt voor de feestweek. Maar voor of na die wedstrijden zou dit toch een heel fleurige en gezellige omlijsting zijn? Badpakken-shows...? Je hoort of ziet er praktisch nooit wat van, maar mi, met die stralende zon en al dat groen op de achter grond? Winkeliers, steekt u de nijvere hoofden eens heel zakelijk bij elkaar. „Versiert" u dit nog even, het zal heus alle belangstelling van het publiek heb ben. Waar vind je een bétere omlijsting dan juist in bad „Groenoord"? Zondagmiddag hadden we even een kort gesprekje met de heer W. M. v.d. Most. 't Bezoek op die dag was hem ook tegen gevallen, maar hij gaf hieraan de bouw- vakkenvakantie én.... de frisse wind nog des morgens de schuld. Met twee kelners, die af en aan liepen (op drukke dagen, zoals toen in juni met bezoekers van 9000 zijn er 4 kelners) kon men het publiek op het terras makkelijk bedienen, al was het gebruik in de vroege Als je 's nachts bijna niet hebt kunnen slapen van pure blijdschap, dat je de andere morgen met 157 jongens en meisjes van „Het Singelkwartier" op kamp zou gaan naar de kampeerboerderij „Welge legen" aan de Kieftlaan 5 in Voorthuizen.. Als je 's morgens wel bijna 100 bood schappen voor je moeder gedaan hebt en de tijd nog maar scheen om te kruipen.... Als je dan EINDELIJK je vader en moe der om half 1 zover krijgt, dat ze nu al met je meegaan naar 't Van 't Hoffplein, want stel je voor, dat je de bussen nét voor je neus weg ziet rijden.... Als je dan maar liefst 1 'A uur moet wach ten, maar och, je bent immers niet alleen.. Dandan zijn al die 158 deelnemers (sters) van het 14de weekkamp van de Ver. „Het Singelkwartier" pas helemaal gerust, als de bussen voorrijden, want „Oom Joop (Wolthuis) had tóch gelijk, ze gingen echt wel weg, al kon hij mak kelijk zeggen: „nog even geduld hebben". Alsof je geduldig kan zijn, als die ochtend toch al zo verschrikkelijk lang geduurd heeft. Als ook die wijzers van de klok op 't Van 't Hoffplein ook al van geen op schieten weten.... DIT zullen wel de ge dachten van al die 158 kinderen geweest zijn zaterdagmiddag, die ik nu weergeef. Omdat ik erbij was. Omdat ik die onge duldige vragen zelf gehoord heb.... Maar tenslotte reden ze dan toch weg, een zonnig kamp tegemoet, want daar ziet 't beslist naar uit. De weergoden zijn hun bijzonder gunstig. En daar kan ik alleen maar blij om zijn. Ik lees de brief van „Oom Joop", de duizendpoot van „Het Singelkwartier" nogeens over. Dat die bussen zo laat wa ren, was beslist NIET de schuld van de vereniging. Maar men is 't immers allang weer vergeten.... Belangrijker is, dat de twee bussen om 4 uur in het gereed gemaakte kamp arri veerden. Dat alle kinderen meteen in de eetzaal aan 13 tafels „aan konden vallen" en dat de oudere kinderen de kleintjes hielpen. Ik denk aan mijn kleine buur jongen Josétje Magielsen van 5 jaar.... Ik zie nog dat kleine handje van hem, veilig geborgen in die van moeder, maar zijn oudere broertje Dicky zal hem geen tijd voor heimwee geven, want hij zal hem wel beschermen en altijd bij hem zijn. Ze hebben zaterdagavond hiet veel ge slapen, al die kinderen. Maar dat is altijd op de allereerste avond. „Lekker keet schoppen" is de geijkte inleiding van een góed kamp. Zondagmorgen waren ze al om 6 uur op (i.p.v. 7 uur), maar ook dat verandert. Want de buitenlucht maakt slaperig en.... hongerig. Zondag zijn er daarom nog „maar" een 1000 boterhammen gesmeerd per maaltijd, maar rekent u maar, dat de dames vandaag heel wat meer te doen gehad hebben. U wilt ook graag weten, wat of de kinderen verder nog verorberd hebben, want een klein mens leeft toch ook niet bij brood alleen? Ze kregen zondagavond heerlijke groente soep, aardappelen met prinsessebonen, een heerlijk stukje varkensvlees en., een sinaas appel toe geserveerd. Daarna, om half zeven kwam het mooiste morgenuren bijna uitsluitend koffie. Later op de dag werd men dórstiger. Maar toch.... een 4000 bezoekers op zo'n stralende dag als zondag? We hopen van ganser harte, dat dit prachtige weer aan houdt. Dat bad „Groenoord" een fleurige mierenhoop zal zijn. Dat men gehoorzaam alle ongerechtigheden nu eens niet via het verzoek per microfoon) in de papier bakken deponeert. En.... dat die badpakken-show tóch door gaat. Tenslotte is de maand augustus nog lang genoeg en zaterdag, op St. Margriet, was het weer toch ook zonnig? Hetgeen alleen maar kan betekenen, dat we 6 weken goed weer houden en In kort, 4 en lang tegen ogenblik, want toen werd door voorzitter „Oom Jan Frederiks" het kamp officieel geopend, waarbij een meisje en een jongen, nl. DINI HOMMEL en FRITS CLAU SEN ervoor zorgden, dat de verenigings- vlag fier in top ging. Natuurlijk zongen de kinderen daarbij: „Het Singelkwartier gaat nooit verloren". Wat wil je, als je deelnemer bent van zo'n mieters kamp? Ze hebben allemaal al be richt naar huis gestuurd. Ze hebben vast wel geschreven, hoe fijn of die wandeling was, waarbij ze op snoep en ijs getrakteerd werden. Later zullen we vermoedelijk nog wel horen, hoe of het met de postduiven gegaan is, die zondagavond om kwart voor 7 vanuit Voorthuizen werden losgelaten met de eerste berichten. „Alle kinderen maken het prima en er is er niet één, die heimwee naar huis heeft". Met dat bericht uit Voorthuizen willen we er alleen maar de wens aan toevoegen: „Hóuen zo en nog veel plezier en zon toe gewenst, want we weten, dat dicht in de buurt een prachtig natuurbad is. Bruingebrand zullen wij u zaterdag weer terugzien. Groeten aan alle bekenden ook aan de kinderen en tot ziens. P.S. Zojuist de tweede brief van „Oom Joop" uit Voorthuizen ontvangen. Door hooibroei geraakte de hooiberg van de boerderij in de brand, juist op het moment, dat de kinderen in de eetzaal van hun glaasje" limonade genoten. Consternatie.... Voor een ogenblik, want de leiding vomde gauw „een ketting" en met behulp van de brandweer uit Voort huizen, direct telefonisch gewaarschuwd, bestreed men de vuurhaard. Geen gemak kelijke taak door de grote hitte en rook ontwikkeling. Na de blussing werd de hooiberg uit elkaar getrokken en de slaap zalen werden daarna weer in orde ge maakt (men had die uit voorzorg ont ruimd, want op een 20 meter afstand was de vuurhaard). De magen rammelden een beetje harder, want het kamp zat zonder water, maar om half 8 liet men het zich extra goed sma ken. Uit voorzorg heeft men echter een Mijn buurman is een „zelf-doener". Hij heejt stapels tekeningen en schriftuurtjes over: „Hoe bouw ik mijn eigen radio?", „Hoe betimmer ik zelf mijn keuken?", „Wat U weten moet over verf." „Maak zelf Uw kano". Op zijn achtererfje liggen een stuk of vier kano's, veertien eigen handig getimmerde „opbergkasten" en dan nog een heuveltje on definieerbare „gevallen", waar hij halverwege niet verder mee kon. Een week of acht geleden begon ie aan een „kabinet". De firma „Romme" had hem een vrij uitgebreide handleiding ge stuurd, waar alles op stond wat ie nodig had. Ik kén de firma „Romme" verder niet, maar mijn buurman schijnt er na een maand bepaaldelijkniet uit te komen. Hij heeft eerst nog geprobeerd wat nadere inlichtingen te krijgen van mensen die al eerder een kabinet in elkaar timmerden, maar tenslotte heeft ie het toch maar helemaal op zijn eigen houtje ge daan. Gisteravond ben ik het ding gaan bezichtigen. ,fHet is af", zei buurman. „Gefeliciteerd", zei ik hartelijk, maar op zijn gezicht las ik duidelijk een teleurstelling. „Het is niet helemaal geworden, wat ik mij ervan had voorgesteld", bekende hij. „Kijk, ik heb het goeie hout niet kunnen krijgen en me met Ulven-hout moeten be helpen". „Nou", vond ik„Zo van een afstandje is het een leuk kabinetje, der zit alles an, wat er an MOET zitten". „Dat wél", gaf hij toe, „maar kijk er eens ónder!" Ik kéék en inderdaad, de „basis" zag er bijzonder gammel uit. „Toch kan je er lekker wat in wégstoppen", troostte ik. „Dat wel", gaf hij toe, „maar ik ben bang dat er nooit iets fatsoen lijks UIT zal komen. De loodjes zijn nogal stroef, zie je en vind je ook niet dat het een beetje overhelt naar rechts?" ,Ach", zei ik, „dat is het ergste niet, maar de kleur!" „De kléur?", vroeg hij. Daar had ie blijkbaar helemaal niet op ge let. ,Ja", aarzelde ik. Tenslotte had de man er verschrikkelijk zijn best op gedaan en het is altijd naar om iemands illusies in één keer weg te katten! Was ik nou maar een journalist-van-professie geweest „Wat vind je dan van die kleur?", hield hij aan. „Te bleek", zei ik toen maar eerlijk, véél te kleurloos. Je had er meer rood doorheen moeten mengen!" Enfin, het kabinetje is klaar. Ik ben beneiuwd hoelang het over eind blijft staan. Sebastiaan. ^VVVWAMVMMMMWWVWVVtMWVVVVWVWtaMWWMAAMAawWWVWMWMMMMMMWW/VVWSAAMMMA/WWWWWWWWIMMAMMMMWMWM De in honkbalkringen met spanning tegemoet geziene wedstrijd D.H.S. „Schiedam" is voor „Schiedam" een verpletterende nederlaag geworden. Met dubbele cijfers zag D.H.S. kans, om deze derby met 10—1 in haar voordeel te beslissen, waardoor is komen vast te staan, dat D.H.S. op dit moment klassen beter speelt dan „Schiedam". De gasten kregen vrij wel geen voet aan de grond, aange zien D.H.S. over alle linies beter speelde. De slagploeg wist zestien honkslagen te plaatsen, waartegen „Schiedam" er slechts drie kon no teren. In de eerste inning werd het 30 door H. Korpel, H. de Jong en B. Sondijn. De derde inning bracht wederom een punt voor de gasthe ren, zodat de stand 40 werd. Op rustige wijze liep D.H.S. in de vijfde inning tot 70 uit en reeds toen stond vast, dat de punten in Kethel zouden blijven. Een foutje van ach tervanger H. Korpel stelde P. de Bruin in staat voor zijn ploeg de eer te redden, 7—1. In de zevende en achste inning werd het evenwel 81 en 101, door welke nederlaag „Schiedam" werd uitgeschakeld voor de kampioenstitel. De werpers-resultaten waren, D.H.S. J. Verbeet 10—4—3, „Schiedam": C. Abresch en J. v. Naamen 7416. Voor D.H.S. dit keer de pluim van de week, want om een zo grote overwinning te behalen in een plaat selijke ontmoeting, daarvoor moet je toch van goede huize komen. En D.H.S. kwam van goede huize en krijgt daarom van ons de welver diende pluim van de week. Dat er nog vele successen op mogen vol gen en dat „Schiedam" deze bittere pil maar sportief zal weten te dra gen. SVV werd door HCAW op eer volle wijze met 4—2 geklopt, Schie dam 2 toonde zich met 75 de meerdere over Hazekamp 2 en daar mede hebben we de honkbalsport van het afgelopen weekeinde gehad. CRICKET: De Schiedamse cricket teams hebben het er niet zo best af gebracht dit weekeinde. Excelsior verloor met 3 wickets van SCHC en Hermes DVS zag HCC 3 63 runs meer scoren dan de Schiedammers bij elkaar hadden geslagen. Deze keer dus geen punten voor onze cricketbeoefenaren, die zich in de komende wedstrijden hiervan zul len moeten herstellen. HANDBAL: DWS treft deze week de nodige voorbereidingen voor de kampweken, die a.s. zaterdag in gaan en die in het Drentse plaatsje Roden gehouden worden. A.s. zater dag vertrekken de handballers met ruim veertig jeugdige leden, die een interessant programma hopen af te werken gedurende hun 14 dagen va kantie op een kampeerboerderij in Drente. Veel plezier DWS'ers en veel succes met de op woensdag 31 juli te spelen jeugdwedstrijden te gen het Groningse „Vlugheid en Kracht". Het terras op het DWS- terrein is gereed gekomen en het ziet er gezellig en zelfs aanlokkelijk uit. Wie daarom eens zin heeft een kijkje te gaan nemen, is bij DWS welkom. Vervolg op pagina- 2 versterkte wacht ingesteld des nachts, die de gehele week dienst blijft doen. Ouders, maakt u zich dus GEEN ZOR GEN. Het gaat prima daar in Voort huizen, uw kinderen genieten volop van de buitenlucht, fietsen en zwemmen naar hartelust en... eten als wolven. Gisteravond stond de nachtwandeling od het programma. Daarvan vertellen we u een volgende keer. Bravo leiding van „Het Singelkwarder" voor jullie kordaat optreden. Mijn duim zit stevig tegen het plafond. Groeten al lemaal en tot ziens. En met het mooie weer: „Hóuen zo". Dan hebben wij hier in Schiedam er ook wat aan....! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1