Het nieuwe HUISVROUWELIJKE OVERPEINZINGEN r Ziet..... wat UNIQUE U biedt I lilM-ii van ttllf dag... KLEINE IDYLLE IN HET ZAND ZOMER- PRIJZEN tCd.Vlerk DE JAGER parkv/eg m OE LA LA MANIFESTATIE MARKELO 1963 medische zondagdienst '-ftöllti VRIJDAG 26 JULI 1963 14e JAARGANG No. 114 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland PROFITEER NU BONTMANTELS SUèDE MANTELS MODES BROERSVEST 111 VJ KOELKAST KOPEN EN GELD TOE KRIJGEN ZONDER AANBETALING ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939-, Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag! van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag Amateur-archeoloog Cees Vermeer uit Schiedam had in Maassluis geluk De 17-jarige amateur-archeoloog Cees Ver meer uit de Potgieterstraat alhier had in Maassluis geluk, toen hij in de omgeving van café-restaurant „De Ridderhof" over blijfselen van een pot uit de Middeleeuwen vond. Cees werkte daar in opdracht van de Rijksdienst voor Oudheidkundig bo demonderzoek te Amersfoort. Elly Rousse dit jaar „Miss Tour" Door de kampeervereniging „Door Samen werking Sterk" is Elly Rousse, 14 jaar en leerlinge van de Willem de Zwijger-ulo uitgeroepen tot „Miss Tour" van dit jaar. Onze gelukwensen. De patatkraam van de heer G. F. Korte- naar De standplaats van de patatkraam van de heer G. F. Kortenaar is door het college van B. en W. deze week wel uitvoerig be sproken. Zoals u weet, werd de stand plaatsvergunning in een schrijven van 23 maart op het voormalige koolas bij het nieuwe parkeerterrein ontzegd in verband met de plannen voor dit terrein. De heer Kortenaar kreeg een nieuwe standplaats in het nieuwe industrie-terrein en een in het Beatrixpark aangeboden, maar hij nam hier geen genoegen mee. Vroeg drie maan den uitstel en kreeg toen een aanbieding om 25 meter verder te verhuizen. Dit wei gerde de heer Kortenaar. Hij wilde wel op deze voorstellen ingaan, als B. en W. hem de gatantie wilden geven, dat hij minstens zes maanden behoud van die nieuwe standplaats kreeg en een krediet voor het opnieuw inrichten van zijn kraam en gratis aansluiting op gas-, water en elektriciteit. B. en W. konden dit verzoek niet inwilli- waarop de heer Kortenaar weer een brief schreef. Men heeft uitvoerig over deze standplaats met elkaar van gedachten ge wisseld, zodat die brief voor kennis geving aangenomen is Binnenkort zullen aan de commissie voor stadsontwikkeling de plannen voor de sanering van de driehoek Vellevest-Ke- thelstrgat-Vlaardingerstraat worden voor gelegd. De realisering van de sanering zal echter nog wel enkele maanden vergen. Instructiebad voor medisch- en school zwemmen Binnenkort verwacht men in onze stad de vergunning voor de bouw van een instructiebad voor schoolzwemmen en medisch zwemonderricht voor reuma- en polio-patiënten bij het Sportfondsenbad. De plannen hiervoor heeft difecteur mr. J. A. C. Bierenbroodspot van de N.V. Ver. Sportfondsenbaden in Amsterdam gereed liggen. Onze stad zal dan eenzelfde instruc tiebad krijgen als in Haarlem en Amster dam. De bouwtijd hiervan wordt op 2 jaar geschat. Laatste vergadering van „Jehovah's ge tuigen" in september in California De heer J. J. C. Grootenboer, de plaatse- Hij was verwoed aan het scheppen en waande zich klaarblijkelijk ergens in een onmetelijke oase van zand en nogeens zand. Hij keek niet op of om. Ook niet toen zijn vriendinnetje zeker wel drie minuten roerloos en eveneens zwijgend bij hem stond en maar keek.... Nu zijn drie minuten voor een hummel van een jaar of 5 natuurlijk niet om vól te houden. Tenminste, om te zwijgen. Daarom kuchte ze maar eens, veegde een denkbeeldig stofje van haar spiksplinter nieuwe lakschoentjes af. Echter geen en in kort, en lang tegen resultaat. Het joch had kennelijk geen oog voor dit vrouwelijk schoon in een notedop en bleef zwoegen. Al maakte hij er nu méér misbaar bij. Dat is tenslotte ook een manier om de aandacht te trekken Maar ze zwegen nog steeds. En op dit ogenblik dacht ik: kon ik nu maar be hoorlijk een camera hanteren, want dit was toch wel het plaatje van de week. Het meisje rinkelde even met haar arm band, waaraan een sliert „bedeltjes" hin gen. Kuchte nogeens nadrukkelijk. Maar óf het joch was een beetje doof, of was nu al een vrouwenhater. Nieuwsgierig (ben ik nu een vrouw of niet?) bleef ik op een afstandje kijken. Zou ze het win nen, dit kleine ding of zou hij haar blijven negeren? Ergens vond ik het maar vreemd. „Ik heb mijn nieuwe jurk aan. En een nieuwe petticoat, want mijn oma is toch jarig en daar gaan we fijn de hele dag naar toe. Lékker.... Dat laatste woord moest er beslist nog bij. „Phoe, ik vond het een rót jurk en een rót petticoat. Echt gek...." Hij zei het met een donkere stem en zwoegde inmiddels verder. Het meisje zoog verontwaardigd haar wangen in. „Omdat jij niet zo'n mooie jurk hebt. Kijk eens naar mijn petticoat, kijk eens" zei ze uitdagend en tilde haar smetteloos wit jurkje op, om die mooie stijve petticoat met drie lagen en geheel van broderie te laten zien. Hij keek echter niet op of om, bleef stoer volharden. En het arme ding stond daar maar „Zal ik vragen of...." Ze schudde bedacht zaam het hoofd. „Jongens krijgen niet zulke mooie kleertjes, jongens zijn gék. Maar jij niet hoor, want ik speel toch altijd met je. KIJK nu toch eens". Stampvoetend schreeuwde ze het uit. En toen Toen ze achteloos een lastige traan weg veegde, keek hij tóch. Hij mocht dan nóg zo'n vrouwenhater zijn, tegen TRANEN was hij beslist niet opgewassen, al bleef hij natuurlijk in zijn stoere houding vol harden. Stel je eens anders voor, wat zou hij dan later in het leven moeten be ginnen? „Gisteren had je toch ook niet zo'n rot jurk aan", protesteerde hij met een duister gezicht. „Ik vind al die strikjes en kantjes gek en ik wil er ook niet meer naar kijken. Als je je spijkerbroek weer lijke vertegenwoordiger van de „Jehovah's getuigen" alhier, deelde ons mede, dat deze zomer de „Jehovah's getuigen" al ge deeltelijk hun „Rond-de-wereld" congres hebben gehouden. In werkelijkheid was dit een serie congressen, welke reeds op 20 juni begonnen zijn in Milwaukee, V.S. en in twee maanden in diverse plaatsen rond de wereld worden gehouden, zoals Londen, München, Athene, Delhi, Bang kok, Hongkong, Djakarta, Seoul, Hono- loloe enz. In totaal 27 steden van de wereld werden (en worden) dergelijke congressen gehouden, waarvan er sommige acht dagen duren. De laatste vergadering wordt van 1-8 september in Pasadena, California, V.S. gehouden. U duimt toch morgenmiddag voor Tineke Schrijver? Morgenmiddag kunt u Tineke Schrijver weer horen en zien als soliste in de K.R.O. tv.-uitzending om 5 uur. U duimt toch ook voor haar? Van Tineke horen we nog wel het een en ander. Intussen: veel succes. Een OMEC horloge is een precisie-instrument dat is ge construeerd en ontworpen om een leven lang dienst te doen. Een OMEGA horloge wordt een jaar lang internationaal en onvoorwaardelijk gegaran deerd. Wij hebben steeds de nieuwste modellen in voor raad. Prijzen vanaf 125. HORLÖGÉR JUWELIER - E D L ST E E NKt/NDIGÉ f'F.tj!Av, •OTTUOANUOUK UI «CHMDAM aan hebt." Bom, hij had zijn eisen gesteld en daarmee basta. Voor hem betekende nu alleen die berg met zand nog wat. Meisjes met al die tierlantijntjes konden wat hem betreft, gerust ophoepelen. Raadde zij zijn duistere, opstandige ge dachten? Ze liep tenminste met een ver ongelijkt gezichtje weg. Toch eens kijken, wat er nu gebeuren zou. Zou ze dat jurkje....? Nee, nee, ze behield haar waardigheid en haar charme. Maar met een uitgestrekt handje liep ze nu op die gebogen gestalte in het zand toe en zei liefjes: „een choco- laadje. Voor jóu. En als ik terugkom van mijn oma, krijg je er nog een en misschien wel een ijsje en een toffee". „Ik hoef geen chocolaadje, want jij gaat toch weg en dat vind ik gemeen. Je had gezegd, dat je in mijn huis zou komen en nu ga je weg. Ga maar gauw met je rot jurk en je rot petticoat". Hij snauwde het haar allemaal toe. En ineens begreep ik zijn houding, zijn afgunst op dit vrien dinnetje, dat hem smadelijk in de steek liet voor een oma Kennelijk zat ze er wel over in, dacht na, bukte zich en zei zacht, maar toch hoor baar genoeg: „zal ik vragen, of jij óok mee mag. Maar dan moet je wel..." „Phoe, ga het eerst maar vragen en als het MAG...." Zij liet hem niet eens uit spreken en draafde alweer weg. Om maar heel even weg te blijven, want al vanuit de deur schreeuwde ze: „Het mag en we gaan met de bus". Een kwartier later liepen ze voorbij mijn raam. Een opgepoetst jongentje met een hagelwit bloesje en een kort geruit broekje aan. Hand in hand en honderduit babbe lend. Zelfs mannen in de dop kunnen raadselachtig zijn MIEKE »«....................^M.rrvilnTvyvlnf|nf|n[wnnfwnnnm|lm|Vi(win)1nnn(ln). Dat betekent helemaal niks. Met OE LA LA! boven een stukje kun je nog alle kanten uit. Als je met S.Gbegint, ben je wég. Dan zegt U „daar heb je hem weer!". Dat doe ik dus niet. Ik schrijf gewoon OE LA LA Dat maakt U nieuwsgierig. Ergensvoelt U natuurlijk dat li genept" wordt, ik heb al zovéél stukjes geschreven, U krijgt me dóór. En heel lieve kennis heeft me eens verraden: „MIJ neem je niet meer knulletjeIk lees altijd eerst je laatste alinea en als die over de S.G. gaat, dan sla ik jouw verder over". Ze is al jaren donatrice, dus ze hóeft mijn verhalen niet te lezen. Maar misschien zijn er onder U méér die dat laatste-alinea-truc- je" toepassen en daarom moet ik voorzichtig zijn. De opschriften, die hier boven staan, betekenen meestal niet meer dan het ,JIocus Pocus Pas" of het „Sim Sala Bim" van een gooche laar. Gewoon, een smoesje om de aandacht te trekken en U om de tuin te lelden, terwijl ik achter mijn rug het konijn! in dit ge val dan het maandblad van de S.G.) in de hoge hoed frommel. NEE, wacht nou. Ik ga het vanavond helemaal niet over dat maandblad hebben, ik wil heel iets anders beweren. Wat weet ik op het ogenblik zelf nog niet, maar dat komt ,al tik kende". Men heeft mij wel eens gevraagd: „Hoe dóe je dat nou, twee artikeltjes in de week?" Nou, dat zit zo: op maandagochtend stap ik mijn kantoor binnen en vrijdagavond kom ik er weer uit. Tussendoor ga ik natuurlijk wel es eventjes naar huis om te eten, te slapen of voor een schoon overhemd, maar de meeste tijd zit ik achter mijn bureau te zitten. Daar beleef je van alles: door de telefoon, verhalen van bedrijfs leiders, verhalen van vertegenwoordigers, verhalen van boze en soms ook tevreden klanten. Brieven, meestal bijzonder slecht ge steld, folders, altijd véél te omvangrijk, „documentatie-materiaal" héérlijkwant de achterkant is prima klad-papier!) Zo leer ik de mensen kennen: de dure mensen-met-grote-bekken, de eenvoudigen, die mij nodig hebben en dus beleefd zijn, de plei- zierige, de lastige, mensen die altijd goeie zin hebben, zélfs als hel regent en anderen die zuur kijken cd gaan ze op vakantie met stralend weer. Ik heb nog nooit twee mensen ontmoet die precies gelijk waren. Zaterdags rijd ik door de stad. Dan zie je een gore schutting, een mooi oud geveltje, een zonovergoten gracht, een zwetende appelen verkoper, een vriendelijke politie-agent. 's Zaterdags-avonds, als iedereen in bad zit, schrijf ik mijn stukjesOE LA LA Sebastiaan. ^■iviwftvwv«vvwvwiflnnnnAftiu'AivwmnnA^ Van 29 juli t/m 10 augustus a.s. zullen in het rustieke Markelo een aantal feestelijke manifestaties plaatsvinden, waarbij het ge hele dorp en de naaste omgeving be trokken zijn. Doel van deze „Manifestatie Markelo '63" is om binnen- en buiten landse belangstellenden gelegenheid te geven kennis te maken met de in Markelo nog onverflauwd levende rijke folklore van het oude Twente. Gedurende deze periode zal onder de naam Het Oude Handwerk een tentoonstelling plaatsvinden, waar producten van de al oude handambachten te bezichtigen zijn. Behalve een rijke collectie kant uit par ticulier bezit zullen er ca. 70 zeldzame letterdoeken of merklappen worden geëx poseerd, vnl. vervaardigd tussen 1750 en 1900. Deze letterdoeken, gemaakt voor bruidsparen, waarvan de namen op de doeken geborduurd werden, zijn versierd met o.a. symbolische, bijbelse en dier- motieven. Demonstraties van kantklossen, mutsenmaken, mandenvlechten, gaostok- ken maken, spinnen, weven en „dook- rollen" zullen de tentoonstelling dagelijks opluisteren. 's Avonds kan men per bus of eigen ver voermiddel deelnemen aan een 30 km. lange puzzelrit langs de ca. 50 fraai ver lichte Saksische boerderijen met de karak teristieke hoonderschoeren, waar spreek woorden in beeld zijn gebracht die men raden kan. Tijdens de duur van de manifestatie vindt in het Openluchttheater drie maal een auhtentieke Markelose Boerenbruiloft plaats, een twee uur durend kijkspel waar bij men getuige kan zijn van de levende folklore die zich uit in tal van zinrijke en symbolische oude gebruiken. Het klinkt wat vreemd maat als U bedenkt, dat in de zomermaanden een gemiddeld gezin 3,— aan voedsel weg gooit, is onze Marijnen koelkast 225 Itr voor t 2.60 per week Beslist geen luxe Ga maai kijken (en kopen) bij Uw vertrouwde adres Thans gevestigd: BROERSVELD 105. uitsluitend voor spoedgevallen J. MOOR Burg. Knappertlaan 154, telefoon 69880 L. H. GEERDES Veenlantstraat 2, telefoon 68357 W. A. DE RIDDER Stadhouderslaan 46, telefoon 67590 APOTHEEK WESTENDORP Parkweg 207, telefoon 67674

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1