Het nieuwe K deze week achter de stopmand REGEN MANTELS 39.50 FISIk<»ri waii alle da^ TENNISSPORT BEREIDT ZICH VOOR OP PARKTOERNOOI VAN VLIET Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethe MOOIE COLLECTIE MODIEUZE modes BROERSVEST 111 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 14e JAARGANG OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Ijf Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: (dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities'' geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De kalender wijst nog steeds augustus aan en we mogen dus best nog iets over de tennissport zeggen. In dit geval gaat het over lawntennis, waarvan de beoefenaars zich al terdege voorbereiden op het Park- toernooi v. Vliet 1963, dat van zaterdag 31 augustus tot en met zaterdag 14 sep tember a.s. zal worden gehouden, weder om op de tennisbanen van J. van Vliet aan de Stadhouderslaan. Er zal in twee klassen worden gespeeld en wel B. en C. Er zal een afvalsysteem volgen en op 14 september volgt direct na de finale's de prijsuitreiking. De inschrijving sluit maan dag 26 augustus. Alle finalisten ontvangen een prijs. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar in de kantine van het tennis park aan de Stadhouderslaan. De afdeling tafeltennis van TSF houdt op maandag 2 september een afdelingsver gadering in de „Korenbeurs", alhier. De halfjaarlijkse feestavond van TSF (afd. lawntennis) zal op zaterdag 21 september in zaal „Beatrix" gehouden worden. CRICKET De jeugd van Excelsior heeft deelgenomen aan een cricket-kamp- week in Nijmegen en gezien het uitvoerige verslag dat daarover is geschreven, mag wel geconcludeerd worden, dat dit kamp bijzonder goed geslaagd is. Het meest ver heugt ons het feit, dat Excelsior daar in Nijmegen uitgeroepen is tot de sportiefste vereniging', die de beste mentaliteit wist op te brengen voor een dergelijke kamp- week. Teveel namen worden er genoemd van hen, die hieraan hebben medegewerkt, maar wanneer we de pluim van de week aan deze groep van Excelsior toekennen, dan willen we daarmede alle medewerkers aan dit kamp huldigen. Excelsior-leden, een welgemeend applaus en een heel diepe buiging voor uw mensen, die de naam van Excelsior in Nijmegen heel hoog hebben gehouden. Proficiat! De resultaten van afgelopen zondag waren zowel voor Excelsior tegen Spartaals voor Hermes DVS (tegen P.W.) een draw HANDBAL Het jeugdkamp van DWS in Roden is een groot succes geworden. Ruim 50 jongelui hebben naar hartelust genoten van deze twee weken vakantie en na deze welverdiende rust gaat DWS zich voorbereiden op het komende seizoen. Succes, DWS'ers! „W.F." neemt op zondag 25 augustus deel aan het jubileum-toernooi, dat „W.S.V." uit Deventer organiseert en waaraan ook „Blau Weiss" uit het Duitse Lohne deelneemt. „W.F." heeft aan laatst genoemde vereniging nog heel prettige herinneringen i.v.m. het Pinksteruitstapje, zodat de Schiedamse handballers deze uitnodiging gretig hebben aanvaard. Op 8 september begint voor WF de nieuwe competitie. HONKBAL SVV heeft met 4-2 van Neptunus gewonnen, „Schiedam" 2 ver sloeg Baseball Pais met 17-6, „Schiedam" 1 kreeg met 3-0 klop van HMS, terwijl DHS liefst twee wedstrijden speelde tegen HBC, waarvan de eerste met 15-11 werd gewonnen en de tweede met 12-11 ver. loren. In de eerste wedstrijd heeft DHS lange tijd tegen een achterstand aan gekeken, die zelfs opliep tot 9-2. Door goed volhouden werd het in de 8e inning 9-8 en na de 9e inning had DHS met 15-11 gewonnen. Werperresultaten, IIBC: H. ten Harkel 12-9-15, DHS: J. Verbeet, 7-2-13. De tweede wedstrijd kenmerkte zich door vele veldfouten van DHS, dat in een zwak kere opstelling uitkwam. HBC nam een 7-1 voorsprong en vergrootte die later tot 10-3. In de 7e inning werd het nog wel 10-8, maar door een fraaie vangbal in de 9e inning won HBC uiteindelijk,met 12-11 Werper-resultaten, HBC: W. F. Kranen veld 6-11-8, DHS; P. Tettelaar en J. Ver beet 8-7-10. VOETBAL De oefenwedstrijden van onze voetbalteams laten we deze week maar eens rusten, want straks krijgen de voetballers wekelijks voldoende aandacht GOODBYE RONNIE, DIANA EN CAROLINE Hij stond er ineens weer op het balkon van het buurhuis. Een dwaas gebarende Ton als jaren geleden NU echter vader van drie kinderen, Ron nie, de zoon van 4 jaar en de dochters Diane van 2 en Caroline van 10 maanden. Een charmant plukje grijzend haar aan zijn 32-jarige slapen, maar voor de rest nog niets veranderd. Even dwaas en vol zotte invallen, al heeft hij 't daar goed „ge boerd" in Canada. „Zeker, 't is er hard werken, maar je hebt er de ruimte, je kunt er vooruit komen. We wonen in een kast van een huis met een gerieflijke tuin. Ik zorg voor de röntgen-afdeling van drie ziekenhuizen. Dat zit wel best. Schiedam is natuurlijk wel veranderd in die jaren, ik ben er nu een jaar of 14 uit. Op z'n Amerikaans hebben we Rotterdam ook even „gedaan" Je kijkt overal je ogen we! uit". Diane huppelt om hem heen, wijst ver rukt naar bird(ties) op de waslijn, een stel nieuwgierige mussen. „Zo gemakkelijk als kinderen toch Engels leren", grijnst haar vader breed. „Wat heb ik daar vroe ge voor moeten blokken. Weet u 't nog die tijd hier bij Groot?" Of ik 't nog weet. Ton, dre van alles „versierde". Er een huisorkest op nahield, waarbij alle huishoudelijke apparaten als instrumenten dienden Ton met 't hoedje van Groot op als bandleider. De aparte taal, die ze voerden en waarbij de wel komstgroet „koel" vele jaren gehandhaafd bleef. Een jaar of 7 geleden waagde hij met zijn jonge vrouw de sprong naar Canada. En 't geluk zat hem mee.... Na enkele jaren verblijf in Winnipeg, waai ze tenminste nog geregeld contact met omwoners hadden, volgde de verhuizing naar Swanriver. 't Was er gerieflijker, maar die eenzaamheid. Ton merkte daar niet zoveel van. Altijd op pad en als hij thuis was, rinkelde de telefoon van 't ziekenhuis wel weer. Veel tijd om heimwee te krijgen, had zijn vrouw Meta ook niet, want de zorg voor de drie kinderen, het huis. Het vroeg alle maal tijd, al geeft ze grif toe, dat het tóen wel erg moeilijk was „Hier in Holland zijn de huizen allemaal veel te klein om de mensen te ontvangen en bij ons in Swanriver wonen de mensen kilometers ver. Dat is nu eenmaal het ver schil. De Hollandse gezelligheid kennen we daar praktisch niet, al hebben we na tuurlijk ook onze kennissen. Maar we heb ben ons gezin, onze kinderen". Als we des avonds afscheid nemen, krijgen we weer een pracht verhaal over de kleine voortvarende Diane te horen. Als drukste Goed, dat Hermes DVS met 1-0 van Excelsior won en SW van KFC, is geen slecht resultaat, maar t.z.t. gaan we weer eens wat dieper in op de röogelijkheden, die het nieuwe voetbalseizoen voor onze voetballers laat zien. WANDELEN In de Rotterdamse jeugd- vierdaagse, georganiseerd onder auspiciën van de wandelkring Rotterdam en Omstre ken, hebben ruim 70 wandelaars (sters) van „De Schiedamse Tippelaars" de naam van hun vereniging (DST) weer hoog ge houden. Verdeeld over vier groepen, welke onder leiding stonden van de dames mevr. Esbach, mevr. Kostense, mej. Thea van Bueren en de heer Krommenhoek, werd elke morgen gestart vanaf het Feijenoord- Stadion. Zonder uitvallers werd steeds de finish weer bereikt. Nu de vakanties weer zo goed als achter de rug zijn, gaat DST op zaterdag 24 aug. weer compleet op pad. Dan wordt nl. deelgenomen aan de wandeltocht van de Mawa's te Maassluis, waaraan de vier jongste groepen van DTS deelnemen, ter wijl de drie oudste groepen zondag 25 augustus van de partij zijn bij de Gooise Dreventocht in Hilversum. Allemaal maar weer veel sportgenoegens toegewenst, waarna we onze rubriek slui ten en u volgende week weer veel sport nieuws hopen te kunnen vertellen. Jan Sportief o.a. in Terlenka, Tegal, Poplin etc. 49.50, 59.50, enz. hadden ze haar maar mee naar Schiedam zij wonnen, werd dan ook prompt aan genomen, de andere twee, Ronnie en Caroline waren bij de grootouders in Drie bergen. In de Lijnbaan draafde ze winkel in, winkel uit en vertederde iedereen met haar allerliefste lachje. Op onze kermis had een Engelsman schik in het kleine ding, dat haar Hollands, doorspekt met Engelse uitdrukkingen, op een verrukke lijke manier uitspreekt. De grote aap, die Diane cadeau gedaan, die hiervoor keurig zei: „thank you very mutch"... In „Europoort", waar zij met haar ouders en oom en tante, mijn naaste buren di neerden, vermaakten zij de gasten door hardop aan tafel te zingen: „happy birth day for Mamma". Die helemaal niet jarig was, maar ze vond 't blijkbaar een feeste lijke dag en dan al die gezellige mensen om haar heen. De schepen... De obers, waarmede ze vertrouwelijke gesprekken voerde. Toen ik twee plastic figuren, een ezeltje (for the baby) maakte ze meteen maar uit en „a herse for me" aan haar gaf. Och, vindt u 't dan verwonderlijk, dat ze hoog in de lucht ging en ze schaterlachend zich gauw weer los wurmde, de plastic auto voor haar broer in de gang smeet en dan weer weg draafde. Want al die stenen trappen, er was nog zoveel te beleven Vrijdagavond om kwart over 9 gaat dit gezinnetje per vliegtuig vanaf Schiphol weer terug naar Canada. Ze zullen uitge leide gedaan worden door de beide groot ouders, de verdere familie. 't Zal even moeilijk zijn, om hen weet weg te zien gaan. Eén troost, elk jaar ko men om de beurt de grootouders over. Over drie jaar komt Ton weer met zijn gezin voor drie maanden naar Nederland 't Allerbeste Ton en Meta en... goodbye Ronnie, goodbye Diane, goodbye baby Caroline. Maar óók; tot ziens.... MIEKE - rl/iA 6S Een plezierig Vakantiefeest Uw Sebastiaan. iiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Kaarten voor filmvoorstelling Passage Theater De secretaris van de R.K. Bond van Bejaarden en gepensioneerden ver zoekt ons mede te delen, dat de le den op vertoon van hun contributie- kaarten gratis toegangskaarten kun nen bekomen voor de jaarlijkse filmochtend in het Passage Theater. Deze kaarten kunnen vrijdagmiddag 16 augustus tussen 2 en 5 uur afge haald worden aan het Don Bosco- gebouw, Lange Haven 92. Tentweek 1963 Dit jaar organiseert het Comité Schiedam vcor Christus haar tent- week van zaterdag 7 september tot en met zondag 15 september a.s. Er zullen een 3500 raambiljetten ver spreid worden, waarvan een deel via de Zondagsbode van de Hervormde Gemeente gaat en een deel via het Kerkblad van de Gereformeerde kerk. Jl. zondag hebben enkele an dere kerken, het Legerdes Heils en andere Groepen het in hun diensten rsp. samenkomsten ontvangen. Bijdragen hiervoor kunnen afgege ven worden aan het secretariaat, Vondellaan 13a, of gestort of over geschreven worden op giro 12 80 47 ten name van het Comité. Hoofdingenieur C. W. P. C. de Koning met pensioen De heer C.W.P.C. de Koning, hoofd ingenieur van de afd. Reparatie van de Dok- en Werf Mij. Wilton Fije- noord heeft zijn functie wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd, neergelegd. Toch zal hij nog enige tijd optreden als adviseur voor de bouw van het kolossale Dok 8. De heer de Koning is 44 jaar in dienst bij Wilton. Filiaal van de R.K. Leeszaal verhuisd. Het filiaal van de R.K. Openbare Bibliotheek en Leeszaal in Schie- dam-Zuid is vanaf 13 augustus ge vestigd in een lokaal van de St. Hen- ricusschool in de IJsselmondense- straat. Voorheen was het gevestigd onder de H. Hartkerk. Leden van de Alg. Bond van bejaarden, opgelet Morgenochtend van 10 tot 12 uur kunt u op vertoon van uw contribu- tiekaart ook gratis toegangsbewij zen afhalen voor de jaarlijkse film ochtend in het Passage Theater. De ze kaarten zijn natuurlijk verkrijg baar in het Blauwe huis. Lange Nieuwstraat 181/1. Zorgt u ook, dat u erbij komt. Het muzikale piratenschip „Veronica" onder Schiedamse handen Het station, waar altijd muziek in zit midden op zee, maar waar iede re Nederlander graag op afstemt, wordt door een Schiedamse firma onder handen genomen en wel de firma „Magnetochemie". Het schip krijgt een finale schoonmaakbeurt, vanzelfsprekend op zee. Maar de Schiedammers zullen dit ongewone karweitje wat graag uitvoeren en mogen wij hen dan verzoeken onze groeten aan de bemanning over te brengen? Feestend Schiedam Men zegt, dat het nog niet zo gezél lig is. Dat er minder te beleven valt op de kermis. Dat er nog geen echte sféér is Bent u echter maandag- en dinsdag avond op de kermis geweest? O, u gaat vanavond natuurlijk weer, want de week is immers zo razend snel om en u heeft genoten van de dansavond in het Passage Theater, van de verschillende attracties op zaterdagmiddag- en avond. Goed, het was een beetje fris, maar dat kon de feestvreugde toch echt niet deren. Dat gezellige gedoe op de kermis, de flarden muziek overal bovenuit. Kermis, zouden er echt mensen zijn, die voorstanders voor afschaffing hiervan zijn? Nog is de feestweek niet om. Profiteert u er daarom met volle teugen van. Enorme belangstelling op receptie Het heeft het echtpaar A. van Don- gen-Heggelman waarlijk niet aan be langstelling ontbroken ter gelegen heid van hun gouden huwelijksfeest waarvoor zij des middags een druk bezochte receptie hielden in zaal „Beatrix" aan de Lange Kerkstraat. Bloemen en geschenken, de vele persoonlijke gelukwensen. Een dag om niet gauw te vergeten. Daar zul len de verschillende foto's en het receptieboek wel voor zorgen. Nog vele jaren samen engoede reis naar uw missiepost in Blindjoe, pa ter van Dongen. NEDERLANDSE ATHLETIEKKAMPIOEN- SCHAPPEN 1963 TE R DAM Met dit jaarlijkse sportfestijn nog vers in 't geheugen én zo dichtbij Schiedam ge houden, willen wij nog even „nakaarten". Via radio, t.v. en pers zijn de prestaties voldoende bekend. Wat ons nog bezig houdt is of- en in hoeverre de, vooral ook Schiedamse, jeugd belangstelling heeft voor deze gezondste aller sporten die voor „elck wat wils" biedt! Immers, niet iedere jongen en zeker niet ieder meisje kan of wil voetballen, wiel rennen, boksen etc. Atletiek heeft zóveel facetten dat iedereen wel een onderdeel ontdekt dat hem of haar „ligt". Bij hardlopen is er keus uit korte- midden- en langere afstanden; bij springen uit hoog-ver-pols, horden voor lopen en springenbij werpen uit speer-discus kogel. Voor „geboren" atleten de tien kamp! Bij al deze onderdelen de intense voldoening als je weer iets sneller, verder of hoger gaat! Ga eens kijken op de trainingsavonden of vraag inlichtingen bij één der vele Atle tiekverenigingen, aangesloten bij de af deling Rotterdam der K.N.A.U.! H. Francken, Abtsweg 103b; Rotterdam-8, telefoon 85761; M. Remkes, Buys Ballot singel 87b, Schiedam, tel. 65670-153260.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1