tiet nieuwe HUISVR0UWELIJKE OVERPEINZINGEN É1 Ziétwot UNIQUE U biedt tvel. Vlerk REGEN MANTELS Flitsen van ai Ie dag... PONTIAC GESLAAGD JUNKER* RUH GASFORNUIZEN STEDELIJK MUSEUM Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. Het geluk kan zondag voor U in een pleister zitten HYDRAULICA Afwezig: W.J.FRANKE MOOIE COLLECTIE MODIEUZE RECTIFICATIE Huishoudparade van de Fa. Jurgens begint a.s. dinsdag modes BROERSVEST 111 Heeft Uw zoon of dochtertje dit misschien verloren P. v. SANTBRINK AFWEZIG VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 14e JAARGANG OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN tadsbl Redaktie en advertenties: BROIRSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dageli|ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Ze zullen er a.s. zondag weer staan, de mensen van de R.K.E.H.B.O. „St. Chris- tophorus" als u uit de kerk komt. Ze zullen er in het gehele land staan, de mensen van die E.H.B.O., beladen met duizenden pleisters. En dan gaat er meteen een lichtje bij u branden, want dat zijn immers geen gewone pleisters Fijn, dat u zich dat herinnert, want 't zijn inderdaad heel bijzondere. Erg ge makkelijk om ze bij de hand te hebben, als een van uw huisgenoten of u zelf bent u ook altijd zo gelukkig met snijden of branden?) een kleine verwonding heeft opgelopen. Maar 't zijn nog WONDERLIJKE PLEIS TERS ook, want ze kunnen u zondagavond nog zomaar een buitenkansje bezorgen. 100% WATERDICHT 100% CONDENS VRIJ Onder de zwaarste omstandig heden zal geen water in het horloge binnendringen. Zelfs bij plotselinge, sterke tempera tuurwisselingen zal geen con dens optreden. Deze eigenschappen, het fijne nauwkeurige uurwerk, de sier lijke vormgeving van kast en wijzerplaat maken de Pontiac Hydraulica tot het horloge voor hen, die hoge eisr/i stellen. •OrrMOAMUDUK Ui sen staan daar voor hun eigen vereniging op de bres en ik hoop van harte, dat die stortbuien van deze week voor mijn part naar de Noordpool overwaaien. WIJ hebben nu regen genoeg gehad. Al zouden die mensen van St. Christophorus die regen toch trotseren. Zó zijn ze nu eenmaal. Onbaatzuchtig offeren ze hun vrije zondagmorgen hiervoor op. Tenslotte is 't- ook HUN vereniging en hebben ze op die dag de kans om de zor gen van het bestuur wat LICHTER te maken. De penningmeester zou zomaar eens onbekommerd kunnen zingen, de voorzitter zonder denkrimpels door het leven huppelen en de secretaris....? Oei, wat zou die een góede zondag heb ben in het vooruitzicht, dat de nieuwe cursus nu eens „zorgenvrij" ingezet zou kunnen worden. Een nieuwe cursus...? U heeft daar nog niets van gehoord? Kom nou, die begint op dinsdag, 17 september om 8 uur in het vertrouwde „Arcade" en deze cursus staat onder leiding van dokter W. J. FRANKE en de heer F. C. M. v.d. Klink als in structeur. Deze opleiding is gebaseerd op het verkrijgen van het Eenheidsdiploma voor Eerste Hulp bij Ongelukken en zal zich speciaal ophouden met het geven van onderricht in de enige en juiste nieuwe methode van kunstmatige ademhaling, nl. de MOND OP MOND/NEUS-methode, welke iedere E.H.B.O.er vanaf heden be hoort te kennen. Ter bevordering van de hygiëne heeft „St. Christophorus" hiervoor nieuw materiaal aangeschaft, w.o. de levensechte beade- mings-instructiepop, „Resusci-Anne" ge naamd. Een naam, die ongetwijfeld fasci neert.... U was allang van plan deze cursus te volgen. NU wilt u beslist niet meer achterblijven. Ik kan u wel verklappen, dat de sfeer daar buitengewoon goed is Dat de dinsdagavonden, ondanks de lessen, gezellige contactavonden zijn. Geeft u zich arts van 26 tan. 31 augustus Waarneming: Dr. G. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23. Dr. A. Klomp, Jul. v. Stolbergstraat 3. Boodschappen voor 9 uur v.m. Tel. 172790. Luistert u daarvoor om half 10 (dan mist u het slot van de show op de tv. maar) naar de K.R.O.-radio-uitzending. Want er wordt dan weer eventjes met geld ge smeten en nu de vakantie net achter de rug is en de vakantieweek.... U MAG voor die pleisters geven, wat u wilt, maar als ik nu verklap, dat één zo'n pleister de vereniging op 10 cent komt, dan begrijpt u toch wel, dat er geen centje winst gemaakt kan worden, als u met een royaal gebaar een DUBBELTJE geeft Slechts éénmaal in het jaar doet deze ver eniging een beroep op u. Met 't aanbieden van pleisters die echte gelukspleisters kunnen zijn) hoopt men de kas te ver sterken. De toestand van die kas is altijd heel zorgelijk. In vertrouwen gezegd lijdt die kas aan bloedarmoede, waar geen injecties of wat ook maar voor helpen. Alleen leeft die kas op „pleisterzondag" finaal op. Tenminste, een enkele keer, als u bijzonder goed aan hem denkt. Ik waarschuw u dus maar even, want ik zou het zo beroerd vinden, als u later zei: „had ik dat maar geweten, dan had ik wat extra geld bij me gestoken". Doet u dat dus nu a.s. zondag. Loopt u die bussen niet zómaar voorbij. Die men- daarom dan ook vandaag nog op, hier komt het adres van de ijverige secretaris al: de heer A. Strookman, Donker Curtius- straat 13. Laat u hem gerust maar de kramp in zijn vingers laten krijgen van het schrijven, tenslotte is hij allround E.H.B.O.er. Maakt u tich over die kramp dus maar geen zorgen. Heren werkgevers, geeft uw personeel de gelegenheid deze cursus te volgen. U kunt er alleen maar machtig veel plezier van beleven. Maar bovenal, lieve mensen, VERGEET u vooral niet wat pleisters te kopen a.s. zondag. Natuurlijk niet bij tien tallen gelijk. Want er zijn er wel een paar duizend, maar mogen we asjeblieft allemaal een kans hebben op een extraatje? En niet vergeten om half 10 even naar de uitslag te luisteren. DAN weet u trouwens toch al, of u er weer stevig „naast" zat met uw allereerste voetbalpool in dit kers verse seizoen. Een pleister op die wonde kan dan een pleister van „St. Christopho rus" nog zijn. Vorig jaar waren er in onze stad gelukkigen en nu? De waarzegster op de kermis... Ik verklap niet alles, maar u MOET echt wat pleis ters kopen, want het geluk zou in kieef- bare vorm verkregen worden. Ik heb een tube Velpon finaal leeggeknepen, maar NU begrijp ik het ineens. U waagt toch zondag ook een kansje....? MIEKE o.a. in Terlenka, Tegal, Poplin etc. 49.50, 59.50, enz De barre zomer, die deed verlangen naar gezellig brandende kachels, is ons kenne lijk teveel geworden: geen dag langer wil den wij de huishoudshow van de firma Jurgens missen en dit bracht ons ertoe j.l. woensdag te berichten dat „Paradiso" zijn poorten voor het publiek geopend had. Helaas voor ons.... en voor U: we zullen nog tot volgende week dinsdag moeten wachten voor we die expositie van allerlei huishoudelijke apparaten (haarden, kachels, radio's, televisietoestellen, gas fornuizen en zelfs ijskasten, brrrr...) kun nen bewonderen. Intussen bieden wij onze verontschul digingen aan al diegenen die tevergeefs reeds een tocht naar gebouw „Irene" maakten, maar we weten dat zij volgende week zeker niet weer „voor niets" zullen gaan. Voor openingstijden etc. verwijzen wij U naar de advertentie elders in dit blad. Tijdens de SG-dagkampen in Hoek van Holland zijn de volgende voorwerpen achtergelaten. Alles is terug te halen bij de V.V.V. in de Plantage. Blauwe jongens-trui; zwart windjack; Khaki jongensbroek; blauw regenjasje; Khaki windjack; blauw windjack; groen windjack; grijs-blauw vest; hemd; wit bloesje; wit-blauwe sok; twee handdoeken; linker gymn. schoen, maat 7grijze jongens- bloes; zakdoek; schooltas. Voor de in juli 1963 gehouden examens voor het praktijkdiploma Boekhouden slaagden de dames: R. Christen en T. Keyzer, alsmede de heren H. van Almen, J. van Bommel, D. van den Berg, P. Boo- gaarts, A. F. M. van Dorp, B. T. van Dorp, F. C. K. M. van Dorp, M. van Druten, A. de Jager, C. C. Korsten, J. Rost, G. Putter, J. J. van Steenoven, N. Torsy. Voor het certificaat Engelse Handels correspondentie: mej. M. van Kooy en de heren H. v.d. Linde, C. H. J. Lansbergen. Voor het diploma Nederlandse Handels correspondentie de dames: G. Voogt en J. Overhead, alsmede de heer W. v. Diggelen. Allen cursisten van de heren H. Meyers en J. de Pater. Dokier A. L. J. Kunze koperen jubilaris van „De Nolet" Een dezer dagen herdacht dokter A. L. J. KUNZE het feit, dat hij 12Va jaar ge leden tot geneesheer-directeur van de Dr. Noletsdchting werd benoemd. Dit feit is feestelijk herdacht in het huis en Mr. A. F. A. van Velzen, voorzitter van de Dr. Noletstichting sprak de jubilaris toe en overhandigde hem een geschenk. Mevrouw Kunze deelde in de hulde een bloemengroet. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen. Algehele vrije zaterdag voor het openbaar lager onderwijs Kleuters en eersteklassertjes, die jl. maan dag met bonzend hart en daarna dikke tranen soms voor het eerst naar school gingen, hebben nu elke zaterdag vrij. Eerst was dit alleen in de zomermaanden. Voor vele ouders toch wel een verlichting, want zij kunnen nu ook op die vrije zater dag wat langer uitslapen en als zij naar familie buiten de stad gaan er een long weekend van maken. Intussen zijn alle schoolvakanties al vast gesteld en vindt u het beslist wel interes sant die te weten. Noteert u maar: herfst vakantie van 28 oktober t/m 1 november, Kerstvakantie van 23 december t/m 3 ja nuari, Paasvakantie van 26 maart t/m 3 april, Hemelvaartsweekend op 7 en 8 mei, Pinkstervakantie van 18 t/m 20 mei en de zomervakantie van 13 juli t/m 14 aug. Dat is nog wel heel ver weg, eerst moeten we de winter nog door, maar voor het huren van huisjes of andere plannen is het toch wel prettig, die data nu al te weten. Mevr. A. Elderkamp weer in het nieuws Onze stadgenote, mevr. A. Elderkamp, die op 17 september 1960 als eerste vrouw gelukkig gemaakt werd met een tv. toestel van lezers en lezeressen van „Het Alge meen Dagblad" kocht nu aan boord van het hospitaalschip „J. Henry Dinant" de eerste zegels 1963 van het Nederlandse Roode Kruis. Mevr. Elderkamp maakt voor de derde maal een vakantiereisje met het Roode-Kruisschip. De zegels kocht zij voor haar kleinzoon. Kinderen van ,De Lindehof" verrasten patiënten aan boord van dit schip met ver schillende zelf ontworpen en vervaardigde handenarbeidstukjes, die door de patiënten zeer op prijs werden gesteld. Voor de kinderen was het een voldoening, dat al hun werk een dankbare bestemming vond. En wij zeggen hiervoor alleen maar: har telijk dank.... Enthousiaste hengelaars opgelet Er zijn verschillende foto's gemaakt tijdens de in de vakantieweek gehouden hengel- concoursen. Misschien was u een van de deelnemers en had u beslist geen tijd om of op te kijken. Loopt u daarom eens langs het V.V.V. huisje in de Plantage. Daar zijn deze foto's te zien en... u kunt ze daar ook bestellen. Beslist een plezierige herinnering en u heeft nu echt wel tijd om uw album aan te vullen. Natuurvrienden maken bustocht op 8 sept Op zondag 8 september maken leden van het Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvrienden (NIVON) een bustocht door het fraaie Brabantse land. In de Drunense duinen wordt een rustpauze gehouden en maakt men een wandeling door bet prachtige vennengebied bij Oisterwijk. Via Gorkum, de langstraat en Loon op Zand rijdt men hier naar toe, terwijl de terugweg gaat over Baarle Nas sau, Chaam, Breda en de Moerdijkbrug. Op 17 september wordt in het Volks gebouw voor deze leden een Scandinavische Cultuurfilm vertoond. Vrijwilltgersmedaille voor 43 noodwachters van de B.B. Burgemeester Mr. J. W. Peek zal op woensdag 11 september a.s. om 8 uur in gebouw „Irene" aan 43 vrijwillige nood- wachters uit deze gemeente de Vrij- willigersmedaille c.q. Oorkonde uitreiken. Deze medaille is hun vanwege Hare Maje steit de Koningin verleend door de Kring- raad van de A-kring Bescherming Bevol king Zuid-Holland c, wegens hun 10-jarig onafgebroken dienstverband met deze or ganisatie. Aansluitend aan het officiële ge deelte zal daarna een passend cabaret programma worden geboden, dat wordt „er?- gd door bekende radio- en televisie- Clubhuis „Don Bosco" op L. Haven krijgt nieuwe directeur Pater W. Keijzer S. C. J., directeur van het „Don Bosco-patronaat" aan de Lange Haven is benoemd tot directeur van het patronaat in de Schoonderloostraat te Rotterdam. Op zondagavond 25 augustus van acht tot half tien kan men afscheid van deze pater nemen, die wordt opgevolgd door pater H. Knikkink S. C. J. met in gang van 1 september a.s. Wij wensen pater Keijzer gaarne het aller beste toe in zijn nieuwe werkkring. „De Vette Pit", het mededelingsblad van de Vespa-club Schiedam Voor de tweede maal is bovengenoemd blad verschenen. Of het een wekelijks, een tweeweeks of een maandblad wordt, dat weet de redactie echt nog niet. Het verschijnt alleen bij behoefte.... Men heeft copie en advertenties nodig, dus voor de leden werk genoeg voorlopig aan de winkel. Het stérke verhaal, daarin ver- meld, willen wij u toch echt niet onthou den. Leest u maar: „Men heeft ons ver teld, dat iemand ons financiële steun ge geven zou hebben, anders zou er nu geen Vespa-club Schiedam meer zijn. Begrijpelijk hebben we verbaasd opgekeken, want ons is hiervan niets bekend. Aan ons kas-saldo is tenminste nog steeds niets te merken. Maar misschien is deze donatie nog niet afgedragen? De penningmeester houdt zich aanbevolen. Want praatjes vullen immers geen gaatjes?" Wij duimen alleen maar voor die donatie, „VETTE PITTERS...." En succes met jullie blad en jullie toegezegde nieuwe „inwoning" in de Emmastraat. Tenminste in het hartje van de stad, al snorren jullie graag in Kethels dreven.... Het Stedelijk Museum te Schiedam, Hoog straat 112, zal a.s. zaterdag van 10-17 uur en a.s. zondag van 12.30-17 uur voor het publiek gratis toegankelijk zijn. Te bezichtigen zijn de tentoonstellingen „Kunst uit Nieuw Guinea" en „Schiedam, het nieuwe station aan de oude lijn". In de aula van het museum treft U een deel aan van de collectie inzake de historie van onze stad, terwijl in de kelder een groot aantal voorwerpen betreffende de gedistilleerd industrie is opgesteld. Bovendien kunt U in één van de zaJen een keuze uit onze collectie moderne kunst bezichtigen. arts tot maandag 16 september Waarnemer: J. MOKKENSTORM, arts v. Ruysdaellaan 52, Tel. 64098.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1