liet nieuwe FEESTELIJKE DRUMBAND (CONCOURS) KLANKEN K Flitsen van alle dag ZOMER- PRIJZEN I achter de stopmand OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. op zaterdag 14 september 1963 - Eerste lustrum met 40 inschrijvingen PROFITEER NU BONTMANTELS SUèDE MANTELS MODES BROERSVEST 111 VJ Het leven is doodgewoon naar Schiedam, een stadje van plezier WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 14e JAARGANG Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-edifie voor geheel Westland De organisatie Sectie Muziek van De Schiedamse Gemeenschap, bestaande uit de heren H. Jongman, concoursleider, G. J. Friederich, secretaris, B. Landsbergen, startcommissaris en H. Meijer, orde-com missaris, zullen volgende week zaterdag, 14 september ongetwijfeld eer van hun werk hebben, want het eerste lustrum Drumbandconcours „Schiedam" belooft een groots evenement te worden. Groots... want er schreven maar liefst 40 deelnemers in, een record aantal, dat aan* dit jaarlijks festijn een extra muzikale om lijsting zal geven. Burgemeester Mr. J. W. Peek zal om 4 uur een défilé afnemen, waaraan ALLE korpsen zullen deelnemen en de wedstrijd wordt geschorst. Ter gelegenheid van dit lustrum zal deburgemeester de deel nemende korpsen toespreken. Er zijn prachüge prijzen beschikbaar ge steld door het GEMEENTEBESTUUR van SCHIEDAM, de Schiedamse Gemeen schap, firma J. H. H. van Krogten (mu- ziekinstrumentenfabriek Schiedam, Schie damse Stempelfabriek en Graveerinrichting Schiedam en de IJssalon „Favoriet" (van Houten) Schiedam. Er is één prijs voor de tamboer-maitres en één defileerprijs. Voorelke afdeling is bovendien een wisselbeker beschikbaar, die uitgereikt zal worden aan het korps, dat in zijn afdeling het hoogst aantal punten heeft behaald. Tot het volgende concours blijft dit korps in het bezit van de wisselbeker. Deze wordt DEFINITIEF toegekend nadat hij 3 achtereenvolgende malen of 5 maal in totaal is gewonnen. De vereniging, die in het bezit is van de wis selbeker en het volgende jaar niet in staat is aan het concours te Schiedam deel te nemen of is opgeheven, zendt de beker aan het bureau van de Schiedamse Ge meenschap, Plantage te Schiedam. Alle prijzen zijn op de dag van het con cours te bezichtigen in de stand van de firma van KROGTEN op het eerste terras van het openluchttheater. Het maximum te behalen aantal punten bedraagt 160. Voor de eerste prijs komt in aanmerking het korps, dat minstens 128 punten met een 8 voor rubriek 1 (tech nische en ritmische uitvoering, eventueel zuiverheid) verwerft, voor de tweede prijs minstens 112 punten met een 7 voor ru briek 1, voor de derde prijs minstens 96 punten met een 6 voor rubriek 1. De andere 3 rubrieken worden door de jury beoordeeld op klank, tempo (120 passon per minuut, tenzij anders aan gegeven) en de marsdiscipline (ordelijk en gericht marcheren, houding, richting der gelederen bij stilstaan, alsmede stijlvol optreden). j Wie zijn de deelnemende verenigingen? U heeft gelezen, dat er dus 40 inschrijvin gen zijn en nu vraagt u zich af, wie zijn dat allemaal? Er is een handig boekje voor die dag verkrijgbaar bij de S.G. en de prijs daarvan is slechts één kwartje. U zult er alle gegevens in vinden, die u als drum band-muziekliefhebber interesseren. U kunt de punten van de jury daarin zelf noteren. Mogen wij u alleen verklappen, dat er vijf Schiedamse verenigingen hebben ingeschreven, nl. „Harpe Davids", „Gus to", Wilton-Feijenoord", „Jong Harmonie" en „Harmonie". U zal in dit boekje na men vinden, die er vorig jaar ook te vin den waren. U zal een kleine voorspelling maken, u zal.... U zal er bij zijn op zaterdag, 14 september a.s., want of het nu regent of niet (en u duimt natuurlijk voor mooi stralend weer! het drumbandconcours GAAT DOOR en in kort, 'U en lang tegen Gutsende regen en soppende schoenen. Een zon, die eenvoudig niet meer leek te bestaan. Een prachtig wollen truitje, dat door een stomerij tot een exemplaar van voor een schoolkind werd verprutst en die mijnheer maar liefjes zeggen, dat hij dat niet begreep. „U heeft het doodgewoon te warm gewassen", zei ik down. Maar natuurlijk kón dat niet. Ik kreeg een heel verhaal van de sublieme bewerking enz. Maar dat truitje ligt nu nijdig weg geschopt ergens onder in een kast. Als je werkt, maak je tenslotte fouten en hoe rap zijn de mensen altijd niet, je daarop te wijzen. MOCHT ik asjeblieft ook even foeteren? Als ik het nu zélf verprutst had- Hij zou me in elk geval terugbellen. Geen telefoontje, maar wel dat vermaledijde truitje in miniatuurvorm. Ik heb eens ho ren zeggen dat je krimpt, als je oud bent. Het is dan maar te hopen, dat ik minstens 100 wordt, hoewel op die leeftijd zo'n lichtblauw truitje....? - En dan die wanhopige regen. Allemaal niet bevorderlijk om een zonnig humeur te krijgen en dat móet er tenslotte zijn. Kapper Flink zit er toch ook maar hevig naast met zijn zonnige zomer. Wat zonde van die leuke jurk, specifiek geschikt voor zonnige dagen. Ik ben er zo griezelig zui nig op geweest, zegge en schrijve twee keer gedragen. Nu hangt die mistroostig in de kast. Dag leuke gele jurk, tot vól gende zomer....! Ja, het is voor een mens weieens nodig, dat die eens even uitraast. Om dan het hoofd te schudden, want wat bereik je er eigenlijk mee? Nee, ik zeg niets meer van die stomerij, niets meer van die jurk. Het leven lijkt zo naar, maar is het dat in wer kelijkheid wel....? Oelala, wat een dómme vraag! Goed, de zomer mag dan om zijn, het is toch wel prettig om eens een wandeling langs de etalage's te maken. De nieuwe winter collectie is verrukkelijk, waar of u ook maar kijkt. Misschien bent u een beetje geschrokken van die brede schouderlijn. Zo niets voor u, dacht u. Brede schouders moet een mens tegenwoordig wel hebben, want dan heb je ook een brede rug, waar langs je alles maar van je af laat glijden.... En ineens kan ik weer lachen, want het leven is toch ook wel heerlijk. Op je dwaaltocht door de stad hoos je een paar centimeter méér regenwater in je schoenen. Wat geeft het nog allemaal, je voelt het niet eens meer, want die etalage's. Het is een goede en oerdegelijke gewoonte, eerst eens overal een kijkje te nemen. Er zijn zoveel goede zaken in onze stad, waarom zou je dan naar Rotterdam trek ken. Om een uitje te hebben? Dat kan hier ook. Na gedane boodschap pen doen is het altijd goed en gezellig rusten. In het hartje van de stad en toch heel rustig of aan de Broersvest. Overal is de koffie geurig en waarom zou je die daar nu niet gebruiken? Vlaamse vrienden zijn over geweest. Ik heb ze de stad laten zien. Ze zijn naar huis terruggekeerd met het idee dat Schiedam ,fien plesant platske" is. ,JSn gelache damme 'ebbe, gelaache, zünne!" Ja, dat hebben ze. Het heeft me wél een dozijn kruiken en héél veel moeite gekost, maar ze hébben het geloofd! Eerst heb ik ze ,4e schutting" laten zien. „Das schoon" vonden ze, want ze dachten ,4a Sebastiaanke bedoelt natuurlijk diejen smok- tent dernéven". Ik heb ze uitgelegd dat ik die NIET bedoelde en toen hebben ze enorm gelachen. Ze hadden direct veel eerder dan ik-zelf dóór dat het hier om een dolle grap van „Schout en schepenen" ging. Die lieten een lelijke schutting met ópzet staan om ons ,jnoep en zoopie" béter uit te laten komen, zoals ijdele vorsten zich in vroeger eeuwen lieten uitschilderen met naast zich een monsterachtige dwerg. „En da water.ties om te gille!" Ze hadden gelijk, maar dan van ellende: het is nauwelijks te drinken en wat dacht U van al het roest in de was? Zij oordeelden heel anders: .ppten ierste plek, gullie drinkt toch niks aanders as klare sjenéver en wie waster nou nog? Ge trekt seffens een nieuw overhemmeke an, istniewaar en gullie wéfkes koepen een nei kleedsje." (we wonen immers op het „goedkoopte eiland"? Niet dat U of ik dat zo onmiddellijk in de gaten hebben, maar buitenlanders weten het al jaren.) Dat de kermis zo klein was, vonden ze ,fien pracht gedaachl. 't Maakt diejen foor veel intiemer éh? Ge kunt de meskes nog es vatten, zo sjuust per abuis, zünne? Wij kenne da nie zo. Bij ons is dat allemaal veuls te groot. Dan loop je je eigen de zeinuwe." „Bijna geen hotel-accomodatie" klaagde ik, want je wil tegenover gasten éérlijk blijven. „Moor jungske" lachten ze vol, „Mee al die stamineekes waarvan er een poor den iele naacht ópe zijn, dan goati we toch nie sloape, zekers, da kunne we ommers thuis nog laank genoeg?" Ze namen nog een pintje, ze klopten me vrolijk de schouders uit het colbertjasje en waren éénstemmig van oordeel dal Schiedam „een stadje van pleizier" is. Ik zit op mijn kamer en staar naar de regen, die met hartstochte lijke weemoed mijn vrije zaterdag blijft beplenzen. „Das goe voor de spercieboentjes" zouden mijn vlaamse vrienden waarschijnlijk gezegd hebben. Want alles is tenslotte maar: ,JJoe wil je het zien?". SEBASTIAAN Oerdegelijke huisvrouwen zeggen altijd, dat je voor dat geld zelf een half pond thuis hebt. Dat is natuurlijk onzin en vreselijk ongezellig voor de mensen in het Horeca-bedrijf. Die zetten toch niet voor niets koffie? Natuurlijk, er zijn klanten genoeg, maar winkelende huisvrouwen moeten hier toch ook van profiteren? Gezanik om te beweren, dat een vróuw- Kom nou, doodgewoon middeleeuws. Onze oma's deden dat misschien niet, hoe wel ik nog wel de herinnering heb van een oma in Heck's Café-taria in Rotterdam. Ik mocht dan wel geen koffie krijgen, maar die limonade met een rietje was toch ook wel feestelijk. De nieuwe mode 1963 is dus door Chanel, het Huis van Dior, Carven Heim en Car- din prijs gegeven. De modetinten zijn in vele tinten bruin, petrol, indigo, konings blauw, goud, cantharelle-geel, verschillende tinten paars, rood, vele nuances groen, beige, zwart en grijs. Beeldige ruit-combi- naties. U hoeft dus echt niet te zeggen, dat er niets voor u bij is. U weet natuurlijk ook, dat de avondjurken lang zijn en rijk geborduurd. Goed, we zullen het overal niet eens mee kunnen zijn, er zijn wat buitenissigheden. Ideaal voor onze twennies. En de hoeden? Tenslotte hebben we tweemaal per jaar de befaamde show van mevrouw MARIE REESE. Tot zolang kunnen we echt nog wel wachten, maar een nieuwe japon of een ensemble of een mantel, stoer of zo typisch vrouwelijk? Lieve mensen, er is zo enorm veel keus in onze eigen stad. Gaat u eerst maar eens rustig op verkenning uit. Dan vergeet u al uw ergernissen.... MIEKE W ijkgemeente 1 van de Ned. Herv. Ge meente nam afscheid van ds. D. Smids Bij zijn vertrek naar Amersfoort is ds. J. D. Smids in de Bethelkerk door de ge meenteleden van de Wijkgemeenschap 1 van de Ned. Herv. Gemeente een afscheid aangeboden. Op die avond werd het ds. Smids duidelijk, hoeveel hij voor „zijn mensen" in de Gorzenwijk heeft betekend en kostte het hem zichtbaar moeite voor al die blijken van medeleven en attenties dank te zeggen. Hetgeen ook zondagmiddag het geval was, toen hij na de dienst van 5 uur in de Grote Kerk voor hetzelfde feit stond. Ds. Smids wordt opgevolgd door ds. H. W. Hemmes van Wijk III. Wij wensen ds. Smids en zijn vrouw gaar ne het allerbeste toe in de nieuwe staan plaats in Amersfoort. Damclub „Schiedam" verandert van club avond Het bestuur van de damclub „Schiedam" maakt bekend, dat in verband met de vrije zaterdag de clubavond in het vervolg op VRIJDAGAVOND wordt gehouden en wel in het wijkgebouw van de Ned. Herv. Kerk, ingang Oude Maasstraat. Iedere damliefhebber is op die avond welkom. Naar de Taptoe Delft per autobus U wilt graag naar de Taptoe Delft, maar u vindt die treinreis zo'n rompslomp- De Schiedamse V.V.V. reikt u nu, in sa menwerking met Reisbureau „Broere" de helpende hand, want op de Taptoe-avon den tot 7 september kunt u per bus in onze stad naar het Taptoe-terrein rijden. De kosten hiervoor bedragen 6,50 of 5- waarbij dan zijn inbegrepen de plaats- kaarten van 3,75 en 2,25. „De Vette Pit" met slaapkamergeheimpjes Voor de derde maal een keurig verzorgd clubblad van „De Vette Pit", het klank bord van de Vespaclub Schiedam. Vanavond heeft de clubavond (nog) in „de Hof van Cyrene" plaats en a.s. zondag 8 september staat er een rit naar 's Her togenbosch op het programma. „De Vette Pitters" zijn tot het besluit gekomen elk een vrijwillige bijdrage te geven voor de extra onkosten voor het clublokaal. Onkosten, die men als Vespa- lid graag zal willen offeren, want wat is nu tenslotte het bedrag van 1,30 per kwartaal? Tóch zijn er, die nog niet be taald hebben De inhoud van het vólgende nummer? Op- en aanmerkingen van een sport-com- missaris, Persberichten, Vorderingen in de verbouwing van het nieuwe clublokaal en.. „Slaapkamergeheimpjes"...! Zou Doris Day....? Begraafrechten op de Alg. Begraafplaats moeten verhoogd worden B. en W. van Schiedam willen de begraaf rechten op de Algemene Begraafplaats ver hogen.... Het tekort in 1961 bedraagt 140.000. Wil men nu de exploitatie slui tend maken, dan zouden de Schiedamse tarieven met maar liefst 300% moeten worden verhoogd. Zover zal het niet ko men, maar wel komen er nieuwe tarieven voor niet-ingezetenen. De laatste drie jaar werden er nl. 60 Rotterdammers hier be graven. De prijs voor het uitsluitend recht tot begraven in een EIGEN graf voor drie personen wordt 800.-, voor het uitslui tend recht tot begraven in een eerste klas graf voor drie personen wordt 150.- voor eenzelfde graf maar dan tweede klas wordt 80.- Het eigen graf geldt voor ONBE PAALDE TIJD, maar voor de eerste en tweede klas graven elk 15 jaar. Het begraven in een eigen graf kost 150. in een eerste klas 100.-, in een tweede klas 50.- en in een algemeen graf 20.- Er zijn bepaalde tarieven voor het be graven van personen onder de twaalf jaar. Op aanvraag van de rechthebbende zal voor het ontruimen van een graf 60.- worden gevraagd; voor het bewaren van een lijk in het lijkenhuisje, ongeacht de tijdsduur: 15.- Gaat de Raad ermee ak koord, dan zullen de volgende tarieven gaan gelden: voor een eigen graf 50.- extra, wanneer er een gedenkteken op ge plaatst wordt; voor een eerste klas graf 40.-, tweede klas graf 25.- en op een algemeen graf (waarbij is inbegrepen het onderhoud) 15.- De prijzen voor het onderhoud zullen voor een eigen graf en een algemeen graf tus- en de 7.50 en 30.- bedragen. Er komen lichtwegwijzers in onze stad Er zullen 19 wegwijzers in onze stad wor den geplaatst en wel zeven lichtwegwijzers op de route Vlaardingen - Burg. Van Haa- renlaan, 's Gravenweg - Stad en zeven richtingsborden van het reeds elders in de stad in gebruik zijnde type en vijf voor- Vervolg op pagina 2

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1