Het nieuwe Eerste lustrum Drumbundconcours kreeg extra zonnige omlijsting 4fet to ptettig w&dce*t Schiedamsche Cartonnagefabriek K BRILLANT RINGEN achter de stopmand OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. „Dokters"zei de man DRUMBANDCONCOURS IN CIJFERS OP DE JAARBEURS DE NIEUWSTE C. Kok en Zoon Beladen met een hoeden-collectie van mevrouw M. Reese WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 14e JAARGANG Redaktie eri advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dageli|ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-editiesKoornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627 Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Het is heerlijk zitten aan de Maas-boulevard. „Toeven" heet dat in de V.V.V-folder en dat is verstandig, want vreemdelingen vinden het niet leuk om te zitten, die willen toeven. Naast mij op een bankje zat zo'n vreemdeling te toeven. Het was eigenlijk geen echte „vreemdeling"tenminste niet in de betekenis van „een persoon van elders, waar wat aan te verdienen valt". Hij was een beetje gewóón, een beetje alleen. Hij had behoefte om te praten. Toen wij vijf minuten samen peinzend over he' water gekeken hadden, zei hij,flou U het toch over dokters heb, voor mijn moet een dokter op de eerste plaas een pisoloog zijn". Ik meende dat hij me het adres van een „waterkijker" wilde aansmeren, maar later bleek dat de man een beetje slordig de Nederlandse taal hanteerde. „Kijkes, een dokter die zegt: Jk wéét het niet" is fout. Begrijp me goed, hij is niet fout omdat ie het niet weet, ze weten het meestal niet, maar dat mag zo'n dokter niet zeggen, dat is pisolo- gies verkeerd. Dat maakt de mensen nervéus. Een dokter mot de patiënten gerust stellen, al legge ze bij manier van spreke met één been in het graf, dan mot een goeie dokter, een medicus zo gezegd, gewoon doen ofter niks an het handje is. Neem nou mijn geval om maar es een greep te doen, u kén mijn niet, maar as U mijn kon zou U zeker zeggen: een doodkalm perceel. Maar zo ben ik niet altijd geweest, as ik U dat allemaal moest vertelle: hard- stikke nervéus van de zenuwe. Het was zo erg dat het door me bloed gestage is en tenslotte kreeg ik ter last van an me maag. Poeiertjes, weet je wel, een drankie, pilletjes en toen weer tablet jes. Tenslotte zee ik „dokter," zee ik, zo gaat het niet langer, ik wil een briefie voor de spesjalist." „Vertrouw je mijn niet" zee die dokter. „Daar gaat het niet om, ik wil van me maag af" zee ik. „Man, je hébt niks an je maag, het benne ommers niks as zenuwe, dat wéét je toch!" hield die dokter maar vol. Kijk, dat was nou NIET pisologies. Want ik nam dat niet. Het duurde al achttien maande, mot je rekene. Afijn, ik eindelijk een briefie voor een internaat. „Gaat Uwes maar es zitte" zee die internaat, steek je tong es uit en wat benne de klachte?" Ik het hele verhaal gedaan. „Dan make we een foto" zee die internaat toen weer. Zo gezegd zo gedaan. Toen hebtie mijn hoogstpersoonlijk die foto late zien, hij heb me der alles op an-gewezezie je nou dat er niks te zien is?" zee die toen. Nou meneer, sinds dien voel ik me as een goud haantje. Ik wil maar zegge: gewoon een kwestie van pisologiaJ.' SEBASTIAAN Flarden van muziek... Fleurige uni formen... Een stralende zon aan een helderblauwe hemel. Schiedam was feestelijk, onherkenbaar door de ge zellige drukte. En overal hoorde je de vraag stellen: „waarom wordt er aan dit jaarlijkse concours toch al tijd zo weinig aandacht geschonken, behalve op de dag zelf? Waarom wordt het publiek niet uitvoerige^ daags tevoren hierover ingelicht?" „Typisch Schiedams", merkte een ander weer schamper op. „Men is hier te nuchter. Men loopt niet zo gauw warm voor iets, dat op muzi kaal gebied georganiseerd wordt..." Misschien schuilt hierin een hele boel waarheid. En toch zijn we het hier beslist niet over eens, zeker niet na zaterdag j.l. Want toen werd het toch wel duidelijk, dat wat hier in ónze stad gepresteerd werd, wer kelijk groots en imponerend was. Dat dit concours uitgroeide tot een manifestatie en als een hulde be schouwd kan worden aan de organi satoren hiervan. Deze mensen in het zonnetje te zetten... Mogen wij het namens u allen doen, die hiervan zo kennelijk genoten? Die van hun be langstelling en bewondering blijk gaven? Dit muziekfestival was waar lijk groots... Het prachtige weer en de vrolijke klanken, de kleurige uniformen, de ranke meisjes met hun grappige laarsjes aan. Een bontmuts op. De andere veelzijdigheid in uniformen, zelfs in khaki. Ze waren een lust voor het oog en iedereen dromde er achteraan. Tot kleine meisjes met poppenwagens toe. Schiedam was in drumbandstem ming. In lustrum drumbandstem ming en 't prachtige weer gaf daar aan een extra feestelijke omlijsting. Handen vol werk had de jury om tot 'n juist oordeel te komen, maar de heren H. van Breuseker c.s. was dit wel toevertrouwd. Indrukwekkend défilé. Er was bijna geen doorkomen meer aan, toen burgemeester Mr. J. W. Peek in bijzijn van het S.G. bestuur, de heren F. A. de Wolff, voorzitter, A. de Groot en C. Landsbergen en commissaris K. Rijpma het défilé afnam vanaf het podium in de Lan ge Nieuwstraat. Hier richtte de bur gemeester het woord tot hen en keek men met genoegen naar de aan zich voorbij trekkende groepen. De jonge tamboer-maitre van Prins Wil lem I uit Delft had ook dit jaar weer aller belangstelling. „Het lied" van Nederland, vertolkt door de leden van de Roterdamse drumband Ahoy: „Hand in hand ka meraden" betekende het einde van een concours, dat niet zo gauw ver geten zal worden. Burgemeester Peek gewaagde daarvan in zijn toe spraak, toen hij sprak over de vele muzikanten, die ook in de komende jaren met plezier naar Schiedam te rug zullen keren... De uitslag. Natuurlijk heeft u het al gehoord of zelf in uw boekje bijgehouden, maar de officiële uitslag is als volgt: Eerste prijzen in de superieure afde ling: 1. Euroband, Rotterdam (146 punten) met lof van de jury en toe wijzing van de tamboer-maitreprijs, 2. St. Josef, Vaals (141,5 punten) 3. Concordia, Boskoop 131,5 punten), Ahoy-Band, Rotterdam (143 punten) Eerste afdeling: Wilton-Fijenoord, Schiedam (131,5 punten), Tamboer en Pijperkorps „Harmonie", Schie dam (132,5 punten), Districtsband N.P.V., Rotterdam (136 punten en tevens wisselprijs) Federatieband C.J.V., Den Haag (132 punten). Tweede afdeling: Liberte, Vlaardin gen (132 punten, tevens wisselprijs). Voor de jeugd ging de eerste prijs naar de Drumband „Dominicus", Rotterdam (132,5 punten). Harpe Davids, Schiedam, Jeugd drumband „Bredania" te Breda en de band „Duin Dorp" in Schevenin- gen verwierven de overige wissel- prijzen. Voor de mannen van „Wilton-Fije noord" en het Tamboer en Pijper korps „Harmonie" in onze eigen stad onze hartelijke gelukwensen... De le Lustrumviering van 't „Drum bandconcours" is achter de rug en de heren organisatoren kunnen op een bijzonder geslaagd evenement terugzien. Dat was bij de start in 1959 eigen lijk reeds te voorzien, want elk jaar opnieuw bleek hiervoor grote be langstelling. Op 11 juni 1960 organi seerde het 60-jarige O.B.K. het 2e concours, in samenwerking met het Vendel Schiedam van de Oranje Garde met 17 deelnemende korpsen. In 1961 stond het 3e drumbandcon cours onder auspiciën van de Sectie Muziek van de S.G. en wel op 30 september. Om drie uur 's middags gingen toen 35 korpsen van start na het openingswoord van SG-voorzit- ter F. A. de Wolff en met als con coursleider Ph. van Oordt van de Oranje Garde. Vorig jaar vond dit traditionele gebeuren op zaterdag 22 september plaats, waarbij onge veer 25 korpsen deelnamen met meer dan 500 deelnemers. Om 13.00 uur opende de heer F.A. de Wolff dit concours. J.l. zaterdag werd dan het 5-jarig bestaan gevierd met een record deelname van 42 korpsen uit het gehele land met meer dan 1300 muzikanten. In de junior-afdeling namen 6 korpsen deel, in de 3e afd. 4, in de 2e afd. 11 en in de le afd. eveneens 11, terwijl 10 korpsen in schreven in de afd. Superieuren. Waarschijnlijk heeft mevrouw M. Reese geen moment aan Prinsjesdag gedacht en nóg minder aan de zonnige toegift in september. In de weken, waarin zij met haar hulp en toeverlaat An Schimmer haar najaars-hoedenshow voorbereidde, heeft mogelijk in de avonduren het elektrische kacheltje nog wel gebrand! Het prachtige weer dus én Prinsjesdag voerden de dames elders naar buiten of naar Den Haag, maar diegenen, die gister morgen in Musis Sacrum waren, genoten volop van hetgeen Patrick en Liz, de be kende mannequins (ter uwer gerust stelling: zij blijven voor mevrouw Reese werken, ondanks het feit, dat zij ster mannequins geworden zijn) toonden. Over het geheel genomen blijkt, dat er goed gemusiceerd en geshowd is. Het maximum te behalen punten was 160, terwijl voor een le prijs 128 punten nodig waren, voor een 2e prijs 112 en voor een 3e prijs 96 pun ten. Het gemiddelde bij de junioren- af d. bedroeg 124 1/8 met een totaal van 745'/» punt. In de 3e afd. werden 4721/,2 punt toegekend, hetgeen een gemiddelde van 118 1/8 laat zien. De 2e afd. kwam aan 1331 punten met een gemiddelde prestatie van 121 punten, terwijl de le afd. met 1391 punten een gemiddelde van 126 5/11 bereikte. De Superieuren-afdeling was ook in de puntentelling superi eur, want met 1338 punten werd een gemiddelde van 133 4/5 behaald. To taal laten deze cijfers zien, dat 623'/s punt werden toegekend met een ge middelde van 124 3/5 punt. Prettig was het daarom, dat van deze lus trumviering 'n radio-reportage werd gemaakt en waarin de organisato ren zeker een heel goede beurt heb ben gemaakt. Al deze „stille wer kers" verdienen daarom een woord van hulde voor hun vele werk en voor het welslagen van dit lustrum- drumbandconcours. hebben wij voor U ingekocht vanaf ƒ85.— BROERSVEST 93. Modellen uit een serie hoeden, die mevr. Reese bij haar inkoopreizen in ver schillende mode-centra, zoals Parijs, Lon den, Wenen, maar ook Italië kocht. Of.... ze daarnaar vervaardigde met eigen speelse ideeën Er is enorm veel keus, zowel in modellen als het materiaal, waarvan het vervaardigde geshowd werd, zoals imitatie-bont, astra kan, velours, tinneroy, fluweel etc. Favoriete kleuren...? Whisky met zwart, groen met zwart, jade (een prachtige kleur blauw) cognac. Versieringen..? Vooral van breed of smal lint in dezelfde kleur of afstekend, een fazant-veer schuin opzij van de bol of achterop. Stiksels, gedrapeerde verwerkingen van de bol. Speaker H. Zaat kwam schier woorden tekort en bleef angstvallig steken, toen Liz zich even ver stapte op het plankier, hetgeen haar een naaldhoge hak kostte... 't Was voor deze mannequins even een overgang van de sfeervolle en intieme om geving van café-restaurant „De Kroon" naar deze zaal. Doch ook „Musis Sacrum", warm aandoend met de herfstversieringen op de tafeltjes en de vleugel, werk van het bloemenhuis „Corona", die ook voor de bruidsbouquetten zorgde, leent zich uit stekend voor een hoedenshow. U ALLE MODELLEN beschrijven gaat onmogelijk. Onthoudt u alleen maar, dat de mode vooral vlot en jeugdig is. Dat de hoeden recht op het hoofd gedragen wor den en.... dat er beslist iets voor u bij mevrouw Reese te koop is. Ook, als u een hoed een „onding" vindt. Dat zégt u echter niet meer, als u de shows (ja, van morgen was er weer één) bezocht heeft. Veel aandacht heeft deze talentvolle vrouw ook besteed aan het hoofddeksel van het jonge meisje. Gezellig en vlot met een pompoen of een iel pluimpje. Makkelijk weg te stoppen in een wijde mantel of grote tas, als ze eens gezellig uitwaaien wil na die gelegenheid, waarbij ze beslist gehoed" moest komen Maar ook de oudere vrouw heeft bij een bepaalde gelegenheid een aparte hoed nodig. Denkt u maar eens aan de „bruids moeder". Voor haar ook keus genoeg in nauwsluitende gedrapeerde modellen, strak om het hoofd of de klassieke cloche, vervaardigd van Franse velours, heel smalle biesgarnering langs de rand. Of het Engelse model, klein bolletje, groene veren. Garnering van smal vilt op het achterhoofd. Een model uit de society- wereld. Zeker, er waren beeldige, chique hoeden van o.a. zwart fluweel met heel veel charme door vooral Patrick gebracht, maar er waren ook van die gezellige hoedjes met heel smalle randjes, hoge bol, af gestemd op de „fiaker", de Weense koet sier van weleer! Geen bloemversieringen praktisch of van hetzelfde materiaal. Breed of smal lint dus of veren. De mode is dus somber, maar door de aandacht, die er aan besteed is, verrukkelijk vrouwelijk en juist daardoor zo begerenswaardig. De prijzen....? Zeker, er waren, die hoog genoemd kun nen worden, maar vergeet u vooral niet, dat het materiaal daarvan volgend jaar voor een ander model door het atelier van mevrouw Reese gebruikt kan worden. En hóe? Bijzonder geestig was het hoedje uit Wenen, anno 1900.... Een hoge bol, korte opgeslagen rand, breed zwart lint gedrapeerd om de bol en.... gestrikt onder de kinEr waren ook speciale aan biedingen, waarvoor men gul applaudi- seerde. Wat bijv. te zeggen van het hoedje van jade, spits toelopende bol, smal randje, brede lint versiering? Prijs: 29,50. Voor extra koude dagen het geestige „Eskimo-model", een wit bontkapje, zodat u hiermede gerust een bezoek aan oma kunt brengen. Bóze wolven...? Dat zouden de mannen dan moeten zijn, echter niet voor die prijs: 27,50. Een hard-rode „hoera-hoed!", gedrapeerd om 't hoofd: 22,50. Een heel aparte vermelding voor de klas siek zwart fluwelen creatie, forse bol, chique rand. Prijs slechts 19,95. Ongelooflijk, maar 't is waar. Er BE STAAN echt nog sprookjes, zelfs op een hoedenatelier! Een veren hoed met gedrapeerde lint verwerking: 42,50. Een imitatie-Persianer bol, imitatie bever-rand: 34,50. Een klassieke cloche, whisky met zwart, slanke hoge bol, een Parijse creatie en een juweeltje van hoedenhandwerkkunst. Prijs: 62,50. Cognac (iets geler dan vorig jaar) hoge bol met een even pikant randje, stiksels in de bol, lintgarnering. Een EXCLUSIEF idee van mevr. Reese en de prijs...? Leest u dit nog maar drie keer over, ook u MANNEN: 22,50. Tot besluit van dit hoedenfestijn Patrick en Liz als bruiden in japonnen, welwillend als ieder jaar door de firma Bervoets af gestaan. Liz, hartveroverend in haar korte kanten trouwjapon, strakke mouw, maar waarbij men NU vooral het oog gericht hield op dat vederlichte kleine bolletje, vlak op het voorhoofd, waaruit smetteloos witte lagen tulle om het donkere hoofd gevleid lagen. Patrick in een gedurfde creatie van bont ên tulle, een wel heel bijzondere hoofd bruidstooi en zo charmant door de tulle, als achteloos gestrikt op de rug.... De heer Zaat bracht namens mevr. Reese dank aan de mannequins en AN SCHIM MER achter de schermen, nu even op het toneel geroepen om met Patrick en Liz geschenken in ontvangst te nemen. MIEKE TEL. 69161na 6uw 'savonds TEL.66459

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 1