winter warme wevenit 1 JANSSEN s" ln GEBRUIK GEEN PLASTIC IN DE WOONKAMER Halen .van Haard dArend S.G.-AGENDA 59.75 iiiiiii de BRIL"<&3 epc-ièeh ■thaqwoï&nf SWS en OV BESTAAT TIEN JAAR Oogstdienst Hervormde Gemeente Dansschool SITTON boekte succes hoogstraat 155-157 schiedam tel. 68027 Voorschoenen HOOGSTRAAT 71. Ruimtevaartcapsule Sigma zeven komt naar Nederland OUWENHANDS DIERENPARK HOUDT GEEN WINTERSLAAP VRIJDAG 18 OKTOBER 1963 HFT NIEUWE STADSBLAD 11 21 oktober Irene 20. u. Pers. ver. Gusto: Feestavond. Musis Sacrum 14. en 20. u. Alg. Bond v. Bejaarden: Cabaret. 22 oktober Musis Sacrum 20. u. Pers. ver. Wilton Fijenoord: Filmavond. Chr. Soc. Belangen 20. u. Co-ordinatiecommissie v. Soc. maatsch. werk: Lezing. Chr. Soc. Belangen 20. u. Pers. ver. PTT: Dia-avond. Irene 20. u. Wijkgemeente 3: Kontaktavond Volksgebouw 20. u. NIVON: Reünie. 23 oktober Irene 20. u. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantk.: Alg. Vergadering. Chr. Soc. Belangen 20. u. Prot.-Chr. Bond v. Vervoets- pers.: Feestavond. Chr. Soc. Belangen 20. u. Alg. Fotokring Schiedam: Kontaktavond. Sursum Corda 20. u. Tamboers- en Pijperskorps „Harmonie": Ledenvergadering. 24 oktober Passage 20. u. Mij. tot bev. der Toonkunst: Concert, Janine Dacosta, piano. Irene 20. u. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantk.: Kursusavond. Volksgebouw 20. u. Jehova's Getuigen: Filmavond. 1 OPTIEK HOOGSTRAAT 91 TEL:fcB814 SCHIEDAM Erkend Ziekenfonds leverancier. 23 oktober Irene 20. u. Chr. Bond v. Overheid sper s.t Feestavond. Musis Sacrum 20. u. Schied. Acc. ver. KDO: Feestavond. Wijkcentrum 20. u. NVSH: Filmavond. 26 oktober Irene 20. u. CJV-Sectie „OASE": Dansavond. Arcade 20. u. R.K. Toneelver. „Magna Pete": Toneelavond. Musis Sacrum 20. u. Pers. Ver. Roelants: Feestavond. Vplksgebouw 20. u. Toneelver. „Tot steun in den Strijd": Toneelavond. Maison Tivoli 20. u. Soc. Guillaume-Nieuwland: Dansavond. Ons Gebouw 20. u. FJG „Marimba": Soosavond. 27 oktober Wijkcentrum 20. u. RK Instuif: Wijnavond. Stedelijk Museum dag. 10-17 zond. 12.30-17 u. Keuze uit de collectie Beffie, schil derijen van Le Fauconnier en mo derne kunst, aanwinsten. Op vrijdag 4 oktober 1963 bestond de wandelsportvereniging SWS en OV tien jaar. Om dit heuglijke feit enige luister bij te zetten werd voor leden en donateurs een kosteloze bustocht georganiseerd met koffietafel. Hoofddoel van de reis was Den Haag, waar de leden hebben deel genomen aan de Rode Kruis-Mars aldaar, terwijl ook diverse donateurs jich hierbij niet onbetuigd lieten. Om 3 uur 's- middags werd aan leden en donateurs een koffie tafel aangeboden, welke uitstekend ver zorgd was en bij iedereen bijzonder in de smaak viel. Na afloop hiervan werden door de voorzitter dhr. F. M. Bogerd nog enige woorden gesproken n.a.v. het 10-jarig be staan van de vereniging, waarna hij ver volgens overging tot het huldigen van de vierdaagse lopers. Allereerst de junioren, welke hebben deelgenomen aan de Jeugd- vierdaagse te Rotterdam, die een aardige verrassing kregen aangeboden in de vorm van een briefopener. De senioren, die allen in Nijmegen met succes de Internationale Vierdaagse vol bracht hebben, kregen een prachtige gla zen bokaal aangeboden. Hieronder zijn er, die het gouden kruis al ver achter zich gelaten hebben en twee lange afstand wan delaars, waarbij Brussel - Rotterdam 150 km.), waaraan zij dit jaar resp. voor de 13e en 5e maal met succes hebben deel genomen. Na dit gezellig samenzijn ging men weer naar de bus, waarna men met een omweg via Katwijk en Leiden weer op huis aanging. Terug in Schiedam waren de meningen beslist niet verdeeld, maar was men het er unaniem over eens, dat deze fantastische dag nog heel lang in de herinnering zal blijven. Allen waren de mening toegedaan, dat de vereniging op een zeer geslaagde her denking van dit 10-jarig bestaan kan terug zien. Het bestuur kijkt intussen weer voor uit naar het 3e lustrum, waarbij zij de hoop uitspreekt, dat de vereniging in de komende tijd krachtig zal groeien. Aanstaande zondag, 20 oktober, zal in alle Hervormde kerken de dankstond voor het gewas de OOGSTDIENST 1963 wor den gehouden. Ter gelegenheid van deze oogstdienst zullen aan ongeveer vijftien honderd zieken, bejaarden en eenzamen een groet van de kerk worden bezorgd. Deze groet van de kerk bestaat uit een bakje fruit of een bos bloemen met een begeleidende brief. De gaven in natura- fruit- kunnen zaterdag 19 oktober van 10-12 uur worden bezorgd in de Grote Kerk, de Bethelkerk, de Op- standingskerk en de Vredeskerk, tevens in de vm. Westerkerk en het wijklokaal in de Stephesonstraat. Al het fruit dat hier wordt bezorgd gaat naar de Grote Kerk om ver deeld te worden in de vele bakjes. De medewerk(st)ers worden met stof doek en schaar om ca. 9 uur in de Grote Kerk verwacht 's middags om 13.30 uur). In de Houtrusthallen zijn op zondag, 6 oktober jl. de Zomerdanskampioenschappen verdanst. Onder de vele aanwezigen waren ook de wedstrijdparen van dansschool „Sitton" vertegenwoordigd, waarbij de heer P. v.d. Hoeve met mej. L. den Held als 3e prijswinnaar in de nieuwelingen-klas een goed figuur sloegen. In de D. klas werden de heer J. Brökling met mej. B. Oosterwaal als tweede ge klasseerd, waarmede zij met dit resultaat naar de C. klas promoveerden. Een goede prestatie met het oog op het feit, dat de heer Brökling in militaire dienst is en zodoende weinig heeft kunnen trainen, in dit geval dan oefenen! De overige paren kwamen tot de halve finalen, maar zagen geen kans een prijs te behalen. De jury bestond uit de heer en mevröuw MAAS uit Leiden, die hun spo ren op het gebied van de dans zeker heb ben verdiend en daarom dan ook een vak kundig oordeel konden uitspreken. Het geheel werd georganiseerd en stond Pauwblauw, rood en groen, dat zijn de kleurstellingen van dit snoezige wevenit deux-pièces. Heerlijk warm. Lid f» onder leiding van de heer Kleinhaus. weerd en kan dan ook op een bijzonder Bovengenoemde dansschool heeft zich, on- geslaagde middag terugzien, danks de sterke concurrentie, dus goed ge- Na een natte, verregende zomer is dan eindelijk goed de herfst aangebroken. Berst nog een mooie maand september, waarin de minstbedeelden, zij die de vakantie in eigen land doorbrachten, wat zonneschijn konden vangen maar oktober met zijn kille dagen dwong zelfs de grootste optimist tot binnenblijven. En hieraan kan men pas goed zien dat het najaar is begonnen. Overal worden voorbereidingen getroffen voor de wintermaanden. Hier wordt alvast de kachel doorgestookt, of is zelfs al in volledig gebruik genomen, daar worden de ramen voorzien van tochtstroken en weer ergens anders wordt het dak nagekeken. Legio echter zijn diegenen, die met deze kleine voorbereidingen geen genoegen wil len'nemen en het hele huis „om van de winter eens in iets anders te zitten" moder niseren. Met zo'n beperkte tijd, het is al voor voeten die .uil de maat lopen schillende delen Men verandert zijn wo ning door deze anders te stofferen. Er zijn vele woningen, de Amsterdamse grachtenhuizen bijvoorbeeld, van een hoge ouderdom, die modern en dan werkelijk hypermodern zijn ingericht. Niet doordat ze de dure eikenhouten vloeren hebben weer haast december, voorhanden het hele huis onder handen te nemen is praktisch ondoenlijk, tenzij U een legertje stugge werkers, met kermis van zaken kunt laten aanrukken. Gebruikelijker is echter dat het gehele bouwwerk door een man gebeurt, wat aan het resultaat meestal goed te zien 16. Tevreden? Bent U er tevreden mee? In het begin natuurlijk wel, maar Idter, wanneer U ziel dat er naden in het houtwerk komen, het board op de deuren op gaat werken en de scheur in het plafond weer eerst moot weg gewerkt, terugkomt, waarschijnlijk niet. Het beste om het teleurgestelde gevoel van volgend voorjaar te vermijden is, be kijk uw huis eens rustig. Loop niet direct met plannen rond om het hele innerlijk van uw huis te slopen. Bekijk de makkelijke kasten eens. U kon er alles in kwijt en., kunt het nog als U ze op hun plaats laat staan. U kunt ze ver anderen, bekijk maar eens wat een andere kleur kan doen. Wanneer U toch aan het afbreken gaat doe het dan in gedeelten, haal eerst een kast weg, bekijk het resultaat en als het u bevalt en U hebt de ontstane leegte weggewerkt begin dan pas met de vol gende. Trouwens een huis wordt niet ver anderd door het slopen van de ver- opgebroken of het balkenplafond naar be neden hebben gehaald, maar door de stof fering in overeenstemming met de be staande toestand. Het belangrijkste hierbij is wel de ver siering. Wanneer U een huis opnieuw hebt behangen, met een streepdessin bijvoor beeld, de vloeren hebt belegd met een zachtblauw linoleum, moderne meubels hebt aangeschaft of de oudere opnieuw hebt laten stofferen, kijk dan eens naar de muren, de vensterbank en de hoeken van de kamer. Planten Naast de lange bank, zou een grote plant heel aardig staan. Op de tafel moest ei genlijk een fruitschaal, om de effen kleu ren te breken. De lange gordijnen moeten vrij blijven, maar daarnaast als markering kan ook nog wel een klimplant hangen. Let vooral op, dat U geen dingen koopt, of in huis haalt, zonder van te voren goed te weten of ze wel bij de rest van het interieur passen. Wanneer U een grijze vloerbedekking hebt, linoleum bijvoor beeld, leg daarop dan geen glad kleed met figuurtjes. Een ruige mat, of een rul kleed doen het veel beter. Hang aan de muur, als U er prijs op stelt Uw huis zoveel mo gelijk „passend" te hebben geen kleine schilderijtjes, die U met drie of vier tegelijk aan de wanden „plakt". Neem liever een groot rustig schilderij in een mooie gladde lijst. Zonder lampje liefst. Een zeegezicht moet met het normale licht meekleuren en niet 's avonds worden misvormd doordat er een vaal kunstlicht van een te weinig sterk lampje op schijnt. Nooit plastic Als wij U nog een raad mogen geven Gebruik zo weinig mogelijk plastic Plastic heeft een onnatuurlijke glans. Het tafeltie met een formica (mahoniehouten) blad is veel minder mooi, dan wanneer u er ma- honiefineer opplakt. Bovendien ts dit laat ste stukken goedkoper. Gebruik liever geen plastic bloempotten. Tegen de mooie natuurlijke kleur van de bladeren steekt het plastic 'chril af. Het is niet echt. Glimmen doet het natuurlijk wel en mooi ook, maar plastic is altijd machinaal en geeft dus nooit een persoon lijke weergave. Kortom het piermoordt het interieur, waar U zoveel geld aan heeft besteed. Zo ook is het met het overdadig smeed ijzer, dat tegenwoordig voor praktisch alles wordt gebruikt. Van spiegellijsten tot lam pen. Een paar mooie stukken smeedijzer kunnen natuurlijk bijzonder goed staan in Uw voor de rest zo rustige kamer, maar ook hier geldt, overdaad schaadt. Dit is trouwens het belangrijkste advies wat wij U kunnen geven. Teveel van het goede maakt alles slecht. Het ontneemt aan Uw woning het persoonlijke cachet. Het maakt de kamers onoverzichtelijk en rommelig en doet al Uw moeite, die U heeft besteed aan het behang, de onberis pelijk gelegde vloerbedekking en de mo derne meubelen volkomen teniet De Mercury capsule, Sigma 7, waar mee ruimtevaarder Walter M. Schir- ra vorig jaar op 3 oktober zes om wentelingen om de aarde maakte, zal in november naar Amsterdam komen. De Nasa, het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart, heeft het ruimtevaartuig afgestaan voor de voedsel en andere landbouwproduc ten tentoonstelling - Amerika brengt U het goede der aarde - welke van 7 tot en met 24 november in het R.A.I. gebouw wordt gehouden. Aan de hand van voorbeelden wordt met de capsule getoond wat een ruimtevaarder tijdens zijn vlucht eet en drinkt. De tubes waarin het ruimtevoedsel is verpakt o.a. Schir- ra's ontbijt, zullen eveneens te zien zijn. Wie zou denken dat Ouwehands Dieren park op de Grebbeberg nu de honderd duizenden bezoekers van de afgelopen zomer weer hun eigen haardsteden hebben opgezocht een soort winterslaap tege moet gaat, heeft zich lelijk vergist. Er blijft een koortsachtige drukte hangen op het dierenpark, al is die van een geheel andere soort dan die tijdens het toeristen seizoen. De bezoekers hebben plaats ge maakt voor de ambachtslieden, zoals met selaars, timmerlui, grondwerkers, graniet makers, betonstorters, schilders, loodgieters, kortom teveel om op te noemen. Allemaal een gevolg van het vijfjarenplan dat door de West-Duitse architect en die rentuinspecialist Ir. Kurt Maywald is ont worpen en in grote moten de eerst ko mende winters zal worden uitgevoerd m nauw overleg en in nauwe samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij. Het streven van de directie is erop gericht dat er over enkele jaren een geheel nieuw dierenpark is verrezen op dezelfde plaats waar het nu ligt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1963 | | pagina 11