Het nieuwe AkSuele Kanttekeningen r1 1 SENSATIE IN [SCHIEDAM ZIE DE VISSERTJES MET I GEBLOKTE I I OMLIJNING I LJ Schiedamsche Cartonnagefabriek eHet £0piettig w&iken, ty'ete HOOG GEËERD PUBLIEK OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. WAPENT U TEGEN HET SPOOK VAN DE PRIJSVERHOGING GEBR DE JONG Jaarvergadering CSFS. WOENSDAG 15 JANUARI 1964 15e JAARGANG—No. 20 Redaklie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en «3939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Feestavond voor de klaverjasver. „Het Singelkwartier" A.s. zaterdagavond, 18 januari a.s. heeft in zaal „Marijke" een feestavond plaats voor de deelnemers aan het klaverjas-Kerst- concours van de ver. „Het Singelkwartier". Twintig prijzen werden op 23 december jl. uitgereikt, waarbij mevrouw Velthuizen de eerste werd met 4877 punten en de heer van Vliet de twintigste met 4441 punten. Op deze feestavond heeft de prijsuitreiking plaats van de gespeelde competitie. Het succes van deze contactavonden is wel, lezen we in het maandblad van deze ver eniging, dat er tegenwoordig 3 x 500 pun ten gespeeld wordt. Hetgeen tot gevolg heeft, dat de avonden nu op tijd zijn af gelopen. Het laatste maandblad van 1963 is geheel gewijd aan een terugblik in het afgelopen jaar. Het telefoonnummer van de beheerder van de zaal is gewijzigd, dus als u in het nieuwe jaar voor uw feestje deze zaal wilt bespreken, dan belt u maar 15 24 63. Noteert u het even in uw agenda en ook het adres: dhr. J. H. F. Fredriks, Newtonstraat 13a, alhier. In deze maand hebben er geen evenemen ten voor de kinderen plaats, maar volgende maand hoort u daar wel meer van. Wij houden u wel op de hoogte! Tot slot geven wij nog even de samen stelling van het wakkere bestuur van deze vereniging door: J. H. F. Fredriks, voor zitter, J. Wolthuis, secretaris, E. v. Rossen, penningmeester, J. B. Jeup, tweede secre taris, M. L. v.d. Sloot, Algemeen Secundus. De voorzitter van de klaverjasvereniging, een ónder-afdeling van de vereniging „Het Singelkwartier" en dezelfde naam dragend, is de heer C. Huis, C. Zonneveld, secretaris en P. Manders, penningmeester. Schiedamse Aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" Te laat ontvingen we helaas dit maand blad, om nog mede te kunnen delen, dat op woensdag, 8 januari een vergadering zou plaats hebben. Mogen wij daarom de heer W. G. de Gooijer, secretaris van dat blad, vriende lijk verzoeken, dat kopie voor de woens dag-editie graag maandag in ons bezit te hebben erj voor de vrijdag-editie graag woensdag. We zijn maar een nederig blad en zullen dat ook wel blijven! Voorlopig kunnen we u al mededelen, dat de Jaarvergaderi van „Natuurgenot in Huis" in maart plaats heeft en dat op die vergadering één van de belangrijkste pun ten is de contributie-verhoging. Het blad is als altijd weer goed verzorgd en we kunnen ons voorstellen, dat de voorzitter van deze aktieve vereniging met een voorhoofd vol rimpels rondloopt, want waarom laat men hem zo in de steek, wat inzending aan kopie betreft? Natuurlijk zijn er heus wel leden, die ook iets kunnen schrijven, maar het alleen maar bij 'n voornemen laten! Zet u daarom 1964 nu eens extra góed in. Het voorhoofd van de heer Jochems wordt dan weer glad. Hij ziet er op slag jónger uit enEr bestaat weer een kans, dat er als voorheen, artikeltjes in het Bonds blad worden overgenomen Probeert u het daarom vanavond nog. Maakt u eerst een gezellig kladje en schrijf het dan keurig over. 't Is immers zo leuk, als er iets van je zélf in je eigen maand blad staat. U zou 't toch voor geen goud van de wereld willen missen? Succes allemaal! Nógeens: de prijsverhogingen! De prijzen zijn omhoog. U merkt het nu elke dag en u kunt weer vergelijken: Zwitsal baby-poeder 1.10) nu 1.25; blik nassi goreng 1.64) nu 1.75; stroopwafels (ƒ0.45) nu ƒ0.49; soda water (ƒ0.18) nu ƒ0.20; bier, oud-bruin (ƒ0.42) nu 0.45, pils (ƒ0.47) nu ƒ0.50 frisdranken: Sinas (ƒ0.57) nu 0.63 Trés Chic parfum 5.nu 5.75; Vi- nolia-zeep in cassette (ƒ2.50) nu 2.75; Vinolia lotion (ƒ1.95) nu 2.25; Vinolia zeep (ƒ0.60) nu ƒ0.65; asperine Bayer (ƒ0.95) tra ƒ1.groot pak Persil (ƒ0.80) nu ƒ0.88; klein pak Persil (ƒ0.43) nu ƒ0.48; afwasborstel Lola (ƒ0.39) nu ƒ0.45; pak soda (ƒ0.14) nu ƒ0.16; toi letpapier Pola 0-25) nu ƒ0.30; Kek droogschuim 1.75) nu 1.85; Peli wrijfwas 0.65) nu 0.70; Het Zieken fonds slaat 20% op, de kolen 0.37 per mud. Ds. W. VONS wordt de nieuwe predikant in Kethel Kethel krijgt weer een predikant. Het is ds. W. Vons, geboren in Den Haag. Sedert profiteren nü meer dan ooit van onze VOORDEEL AAN BIEDINGEN. U vindt ze op pagina 2 en 20, in de avond bladen van hedenavond en in het Alg. Dagblad van morgen ochtend. Directe korting onze kracht. SUPERMARKT Parkweg 365 Schiedam 1959 predikant in Oudenbosch en sedert 1960 leraar godsdienst aan de Nassau HBS te Breda. De Hervormde Gemeente zal hem ongetwijfeld van harte welkom heten. Oud-Strijders kwamen in Chr. Soe. Belangen bijeen In gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven kwamen de leden van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis, afd. Schiedam, bij een voor de jaarvergadering, tevens contactavond. De heer P. van RIJN, voor zitter van deze Bond kon tot zijn grote vreugde over een grote opkomst gewagen en heette iedereen van harte welkom. De heren Greve en ds. J. B. SCHOU- WINK, die vorig jaar overleden, werden herdacht, waarna men in snel tempo de agenda afwerkte. De aftredende leden, de heren G. Rosman en K. J. van Hartings- veldt werden herkozen. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat het HONDERSTE nummer van het Bondsblad „Penflits" verscheen. Een blad, dat door ieder lid op hoge prijs wordt gesteld en waaraan men dan ook graag medewerking verleent. Leden van 'Natuurgenot in Huis', leest u dit eens éxtra over? Wat bij anderen kan, kan bij u toch ook..? Tweede 40-jarige jubilaris bij Anno 1820 De heer J. van RAVENS herdacht het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst was bij de Spaarbank Anno 1820. Hij was slechts de tweede jubilaris in al die jaren van het bestaan van deze bank, die dit jubileum kon vieren, want van 1820 tot 1864 was een employé 44 jaar in dienst. De heer van Ravens is op het ogenblik nog slechts 57 jaar en als hij dus alles mee heeft in het leven, dan is hij op 65-jarige leeftijd 48 jaar in dienst bij Anno 1820. Natuurlijk wensen we hem dit gaarne toe. Notaris Schaberg bood namens het bestuur van de Stichting deze vitale jubilaris een geschenk onder couvert aan, terwijl de H. IJsselstein zich namens het personeel niet onbetuigd liet en hem een fototpestel met biitsapparaat overhandigde. Mevrouw van Ravens kreeg een bloemenhulde. „Zilveren" papiersnijder bij de N.V.S.C.F. De heer A. BLEEKER (geboren op 16 februari 1900) herdacht in een gezellige bijeenkomst in de kantine van de N V. Schiedamse Cartonnagefabriek het feit, dat hij 25 jaar in dienst kwam. Met zijn echtgenote werd hij per auto van huis gehaald en hield de directeur, de heer T. N. M. Jansen een gloedvolle speech, waarna hij hem namens de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel een vererend getuig schrift en een zilveren draagpenning aan bood. Een geschenk onder couvert was het cadeau van het bedrijf. De heer J. van Dijk volgde dit goede voor beeld namens het gezamenlijke personeel, dat na afloop van de officiële huldiging tijdens een receptie de gelegenheid kreeg het echtpaar te complimenteren. Onze gelukwensen. Werken van een Schiedammer In Galerie Wiegman NELIUS FALING, geboren in 1928 in onze stad en overleden aan een slepende leverziekte op 14 oktober 1963, heeft heel wat schilderijen achtergelaten, echter niet van de zonnigste kant. Het is de jonge Diet Wiegman, leerling van de Rott. Academie voor Beeldende Kunsten gelukt hiervan een expositie te houden in Galerie Wiegman in de Passage alhier. Deze bescheiden collecte is ongeveer een maand te bezichtigen. U dénkt toch aan die open schaal- collecte a.s. zondag op de Dam? A.s. zondag, 19 janqari wordt in de Oud- Katholieke Kerk aan oe Dam 30, alhier de tweede maandelijkse collecte gehouden, bestemd voor de Algemene Behoeften van de kerk. En u wéét toch ook, dat die handige kalendertjes voor de prijs van slechts een dubbeltje verkrijgbaar zijn bij mevrouw M. C. Lagrouw-Verboort of aan de pastorie. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Schiedam Morgenavond, 16 januari, houdt een mede lid van bovengenoemde vereniging de eer ste lezing van het jaar in gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155, alhier. De heer Davidse zal u iets vertellen en laten zien over de aanleg van tuinen. Op 6 februari a.s. wordt de cursus van het bloemschikken vervolgd. Leden van het clubhuls „St. Joris Doele" opgelet! Zaterdagavond, 18 januari a.s. is er weer een dansavond voor jullie in het clubhuis. Voor de muzikale omlijsting zorgen „The Dynamite Strings". Aanvang: 8 uur. En natuurlijk is iedereen op tijd! De zomerkampen! Al iggen er op het ogenblik buiten de smeltende resten van een fiks pak sneeuw, daarachter komt tóch de zomer! Zij het ckn over een paar maanden. En natuurlijk organiseert het clubhuis weer zómerkampen dit jaar, nu in de bos sen van Oisterwijk, waar men van een boer de beschikking krijgt over een geheel VRIJ stuk terrein. Er zullen weer twee gezins kampen gehouden worden, waarvoor men zich zo spoedig mogelijk diene op te geven. Dan komt er een kamp voor kinderen van '8, 9 en 10 jaar (prijs 19,een kamp voor kinderen van 11, 12 en 13 jaar (prijs 20,en een kamp voor leden van 14 jaar en ouder (prijs 25,Deze prijzen gelden allemaal per WEEK. Praat u et in uw gezin eens over, als u weer van plan bent eraan deel te nemen. Maar vooral: zorgt u ervoor, dat voor het kampgeld nu regelmatig gespaard wordt. Volgende maand vertellen wij er u méér van.... Het gaat voor V, dit geschrijf. Wat zou een „kunstenaar" zijn zon der zijn publiek? Daarom schrok ik zo toen Hermien het aantal „lieve lezers" van dit rubriekje is zo teruggelopen dat ik de paar getrouwen bij de vóórnaam ken toen Hermien zei dat ik aan het afzakken ben. Ik ga eens zien hoe anderen het aanleggen om „in de publieke belangstelling" te komen. Ze legen flesjes grenadine in de zee, ze lijmen asbakken, lege fles sen en vuile borden op het tafellaken vast, ze laten de vloer van een expositie-ruimte bedekken met een laag zout. Ik zal deze „artiesten" scherp in de gaten houden, want als ze het werkelijk verder brengen dan een korte vermelding in de rubriek „malle gevallen" dan ligt er voor mijn zoon een prachtige toe komst in het verschiet: Wat die van de zomer allemaal in zee ge plast heeft. Lijm heeft hij ook door heel het huis geplakt en met zout strooien is een van zijn vaste tafelgewoonten. Anneke, Anneke met de gouden platenIk voor mij persoonlijk hoor liever een meiske met een gouden stem, maar ia, een goed figuur en een huis van honderd-dertig duizend gulden is ook niet gek. Dan hebben we ene Rijk. „Kijk die Rijk", zegt de omroepster. Rijk weet wel beter: de mensen kijken toch niet naar hem, waarom zouden ze? Daarom laat hij zich meestal omringen door een hele boel vrouwelijk schoon. En Willem Duijs: Zeg me eens, hoe lang repeteren jullie nou eigenlijk op zo'n onvoorbereid programtna"? Rinus Ferdinandusse kan het ook zo fijntjeszeggen, nou ja.... „fijntjes". Ik denk wel eens: „Wat zou het rot voor Rinus zijn als cLe wereld niet zo rot was." Luns heb ik horen zeggen is alleen maar in het kabinet ge bleven voor Wim Kan. Hij had er eigenlijk helemaal geen zin in. Hij stond juist op het lunt om eruit te stappen, zich ergens te vestigen in het buitenland, toen Wim Kan hem opbelde: „Luns", zei Wim, ,dat ken je niet doen. Nou ik de Quaai en Staf kwijt ben, wordt het tóch al zo moeilijk en Marijne is nog veel te jong om genoeg bokken bij elkaar te schieten voor mijn volgende pro gramma." Tenslotte bleek Luns „de Quaai-ste" niet. Die grote jongens helpen mekaar immers altijd? En wat heb ik? Nou, zég 't es! Muijs en de Winter soms of een sporthal? Schei nou uit. Een ouwe schutting aan de B.K.-laan, naast de „koek-en- zopie".... en die hebben ze, verdikke, tenslotte nog door een mooie nieuwe van steen, vervangen. Sebastiaan. Frieda Hunziker en Arend Roosen- schoon In het Stedelijk Museum Van 18 januari tot 10 februari 1964 ex poseren Frieda Hunziker en Arend Roosen- schoon in het Sted. Museum te Schiedam. Frieda Hunziker met schilderijen, gouaches, tekeningen en grafisch werk en Arend Roosenschoon met pastels. Op vrijdag, 17 januari zal de heer J. PAALMAN, directeur van het Stedelijk Museum te Schiedam de tentoonstelling van de heer Roosenschoon om kwart voor 8 openen, terwijl de opening van de ten toonstelling van Frieda Hunziker zal worden verricht door de heer P. W. J. STEINZ. Oud van dagen, jóng van daden geeft auditie! Een bijna eeuwenoud mannenkoor en dat is „Orpheus" op 20 augustus 1966) gaat van de stelling uit, dat zingen blij en vrij maakt! Speciaal als in de badkamer de kleren vallen en op datzelfde moment ook zoveel rémmen vallen en men uit volle borst zingt. Een beetje meer training en de buren hebben er ook wat aan! Want: hóren zingen, dóet zingen! Zélf zingen geeft gevoel voor zingen. Noot van de redaktie: hebben de Örpheus- leden vroeger soms in Indonesië gewoond? Dit aktieve „Orpheus" houdt vanavond om half 8 een auditie voor tieners in ge bouw .Arcade", om uit de opkomst van jongens en meisjes van 14 tot 20 jaar een TEENAGERKOOR te vormen. We zijn erg laat met dit bericht, maar dat is niet onze schuld. Elders verwijzen we u op de inzending van kopie voor ons bescheiden blad. Mogen wij op uw mede werking rekenen En mogen wij „Orpheus" in elk geval tóch alle succes toewensen....? Valentijndag: 14 februari Nederlanders, die zich in 1963 op een of TEL. 69161. na 6 uw avonds TEL. 664 59 andere manier zeer verdienstelijk hebben gemaakt, worden op 14 februari, VALEN TIJNDAG, verrast met een bloemenhulde enz. Wie of daarvoor dit jaar in aan merking komen, is nog niet bekend. De viering van Valentijndag neemt met het jaar toe, zodat het vaak ook plaatselijk een dag van verrassing is voor bepaalde personen. Tenslotte zegt het spreekwoord toch niet voor niets: „Zégt het met bloemen!" Voor Klokkenfonds 450, bij elkaar gedanst! „The Melody Stars" o.l.v. PIET van MIL uit Kethel hebben er zaterdagavond voor gezorgd, dat de jongeren van de parochie van O.L.Vr. Visitatie zich kostelijk ge amuseerd hebben in de gezellige kantine van de N.V. Schied. Cartonnagefabriek. Hun opzet iets bij te dragen voor het Klokkenfonds is geslaagd, zozeer zelfs, dat men een dergelijke avond binnenkort her haalt! De opbrengst was ƒ450, Onze hulde aan deze jongeren! St. Liduina-lyceum met 5 nieuwe lokalen uitgebreid Het St. Liduina-Lyceum is met 5 nieuwe lokalen uitgebreid. De bouw hiervan werd verzorgd door de firma Verlaat, Houtbouw, te Hardinxveld, Giessendam. De Christelijke Sportfederatie Schiedam houdt op donderdag 16 januari a.s. haar Jaarvergadering in gebouw „Jeugdhaven". Het Jaarverslag van deze CSFS geeft te kennen, dat men over 1963 niet ontevreden is, maar dat er toch nog veel financiën nodig zijn om de wensen van deze sport federatie in vervulling te doen gaan. Onder meer wil men een Christelijke atletiek-vereniging oprichten. In maart volgt een kadervergadering, waar de heer J. v.d. Meyde de CNS-aktie zal inleiden en ds. J. Couvée zai spreken. Deze heren zullen dan met de heren S. Kuiper, H. Roozenbeek en W. F. de Wolff een forum vormen. Bij de in 1962 opgerichte CSFS zijn de volgende plaatselijke Christelijke sport verenigingen aangesloten: „Animo", DOK, „Juliana", ODO, HBSS, ODI, De Baan brekers", „De Golfbrekers" en de Oranje Garde.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1