Het nieuwe REIZEN EN REISBUREAUX Nou.... tabé dan maar üptettig webb/fc/de Schiedamsche Cartonnagefabriek Zietwat UNIQUE U biedt v. d* Vlerk m PARKWtG PAGINA 3 „MONDAIN" Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. Ideeën en suggesties voor Uw vakantie VERLOVINGSRINGEN RADIO v. d. VLIES Geleerden trekken naar Amerika DEMONSTRATIE -X Smyrna knopen VRIJ TOEGANG IWwÊËm f VRIJDAG 2C rz "'JAR! 1364 15e JAARGANG No. 42 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Redaklie en advertences BROERSVEST 125, Schiedam (C. 1. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939 Kantooruren: dagel„ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenhesdmsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale adm.nistratie Randstad-ed.t.es: Koornmarkt 34. Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven oo aanvraao De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Het wordt lénteEn dan denken we aan vakantie, aan zonnige dagen, waar dan ook. Het doet bijna vreemd aan nu aan die mogelijkheid te denken, maar er worden overal in de huiskamers al plannen gemaakt. De één wil hier naar toe, de ander geeft weer ergens anders de voor keur aan. Maar ondanks het nog frisse weer leeft in ons hart het vakantieverlangen. Vaak hoort men over Ité-reizen pra ten. Wat betekent dat? We kunnen kort zijn, Ité is een vliegvakantie per K.L.M. Het woord „Ité" is de klank van de Engese woorden „In clusive Tour". En omdat Ité een vliegvakantie per K.L.M. is, zou u denken, dat de K.L.M. de Ité organi seert. Dat is beslist niet het geval. De K.L.M. levert alleen het lucht vervoer met alles, wat daaraan vast zit. Degene, die de inclusieve tour organiseert, is de „tour operator" (ook al een Engels woord en zo'n tour operator werkt intensief samen met de Ité-manager van de K.L.M. Hij noemt de Ité een verlengde va kantie, want op de laatste dag van de omgevlogen vakantie zwemt u des middags nog in de Middellandse Zee en des avonds vertelt u uw vrienden thuis in Holland, fris als een hoentje, hóe perfect die reis georganiseerd was™. In het voorjaar van 1962 zijn ten behoeve van de K.L.M. N.V. enkele psychologische marktonderzoeken uitgevoerd. Men wilde een goed in zicht krijgen in de structuur van de „markt" voor toeristische reizen: het Bé-programma. Men vroeg zich af, of de Ité-advertenties goed ge lezen werden, of ze in de juiste kranten stonden enwat of de mensen ervan opstaken. Interessante gegevens, maar waar uit onomstotelijk bleek, dat bijna de helft van de vakantiegangers (42%) weieens contact gehad had met een reisbureau, maar 58% nog niet.... En dat is toch jammer. Men heeft verkeerde, beter gezegd, on juiste meningen over de reisbureaux. Zij zijn uw goede gidsen, zij be hoeden u voor dure vergissingen. Zij zijn volledig georiënteerd. Zij staan u altijd ten dienste. Alleen geven wij u met klem de raad: boekt u vroegtijdig. Dan is er nog keus. Er zijn mensen, die angst hebben voor een bespreking over vele maanden. Er kan zoveel ge beuren en dan is dat geld weg. Niets is minder waar... Mocht u een paar weken voor de oorspronkelijke reis m&eilijkheden hebben, dan worden die opgelost. Fóut is het te denken, dat een reis bureau alleen zuiver zakelijk denkt. Per bus, trein, auto of vliegtuig? Maar hoe vangt men de vakantie aan? Per trein, bus, auto of zoals ook vaak, per vliegtuig? Uren achter het stuur zitten is uiter mate vermoeiend, zelfs als men om de zoveel uren van plaats verwisselt. Men geeft nu eenmaal de voorkeur aan het reizen per auto en vergééi, dat men op de plaats van bestem ming ook een auto kan huren! De trein wordt geprefereerd, omdat men die comfortabel, veilig en rus tig vindt, terwijl de tijd bij het reizen per vliegtuig een grote rol speelt. Doch ook het comfort spreekt hierin een duchtig woordje mee. Het schip wordt vooral gezien als een rustig en gezellig vervoer middel en de büs....? Jammer, heel erg jammer, dat men geen contact opneemt met een reis bureau. Al gaat u dat nu natuurlijk wél doen! REISTROEVEN dit jaar zijn vlieg reizen naar Mallorca, de Spaanse Costa Brava, de Italiaanse Rivièra en.... naar de Joegoslavische kust (Dubrovnik) Mallorca en de pitto reske stad Palma op dit eiland. Duizenden passagiers, afkomstig uit Denemarken, Noorwegen, Zweden, Finland, Engeland, Frankrijk, België maar ook van Nederland hadden hier de vakantie van hun leven. Vier vluchten per week naar dit ver rukkelijke oord zijn georganiseerd en het eerste vliegtuig, een DC 7 van Martin's Air Charter vertrekt iedere week op zaterdagmorgen vanaf 28 maart. Vanaf 1 mei vertrekt een Lockheed van de K.L.M. iedere zon dagavond vanaf 17 mei een DC 7 van de K.L.M. en iedere zaterdag avond vanaf 6 juni een DC 7 van Martin's Air Charter. Deze vier mogelijkheden per week, Uitgebreide collectie's in Gladde Ringen, diverse modellen van 3Vz t.m. 10 mm. breedte, in de merken ANJER DES1RÉE CONSTANT W.M. 5 Modern bewerkte modellen met rood of wit gouden versiering. Mensenleven garantie. Op gratis Inscriptie kunt U wachten f HORlOGfcR JliWEÜë* EDELSTEtNKUNOIGE f.G.A ROTTERDAMSEOIJK Ut SCHIEDAM de al jaren befaamde tocht naar het Oostenrijkse toeristeneldorado: Rankweil. Een tiendaagse reis. Kosten: 164,plus 15,reis- belasting. Men kan het echter ook dichter bij huis zoeken.™,! Een vijfdaagse busreis naar Parijs bv.l Kosten slechts 105,plus 15,reisbelasting, vol pension, een Zie de SPECIALE AANBIEDING op pagina 5. één ochtend en drie avonden plus de beschikking over niet minder dan 16 hotels, zal u dit seizoen teleur stellingen besparen. Mits u maar vroegtijdig boekt! Prijzen voor 15 dagen vakantie: ƒ400,plus ƒ15,reisbelasting, 530,plus 15,reisbelasting, maar ook 389,plus 15,reis belasting. Een hotel in de „midden klasse", maar ook comfortabel en.... dicht aan zee. Excursies, een nachttocht door Pal- ma™ Vliegreizen naar Joego Slavië... De prijs voor een 15-daagse reis van 18 april t/m 20 juni 595,plus 15,reisbelasting, van 27 juni t/m 19 september 725,plus 15, reisbelasting. Van 19 september t/m oktober zelfde prijs als in mei. Verder vliegreizen naar de Canari- sche eilanden, een gecombineerde reis met vliegtuig en boot- naar Griekenland en Turkije. Snelle vliegreizen naar de Costa Brava, de Italiaanse Riviéra.... Er zijn op dit gebied zoveel moge lijkheden. Uw adres hiervoor: de reisbureaux Luxueuze bus- en treinreizen Natuurlijk zijn er ook vele büs- reizen.... Luxueuze busreizen naar de Spaanse plaatsen Pineda en Caliela, de 12 en 19-daagse trips naar La- vagne aan de Italiaanse Riviéra en tocht naar Versailles en een rondrit langs vele bezienswaardigheden. Of een speciale elfdaagse Paas-bus- reis op 26 maart a.s. naar Pineda, het idyllische dorpje aan de Costa Brava. Als een herboren mens zult u terugkeren! Misschien wilt u dit jaar eens een bootreis maken....? Kiest u dan de trip met het m.s. Astrea, dat iedere vrijdagavond van af 15 mei om 10 uur uit Rotterdam vertrekt en u een hele zaterdag en een stuk van de zondag niets dan de verrukkelijke zee als uitzicht geeft. Weer anderen geven de voorkeur aan een goed verzorgde treinreis. Er is een speciaal vakantierooster samengesteld, met o.a. reizen naar de toeristenoorden Chiavari, Laig- neglia, Rome, Capri, Cattolica, Lu gano en Florence. We zeiden het u al, er zijn zoveel mogelijkheden. Laat u daarom deskundig voor lichten. Stapt u deze week nog naar een reisbureau, als u eerst thuis de plannen gemaakt heeft. Of.... als u niet weet, wat of u eigenlijk wil? Op de reisbureaux helpen ze u met goede voorlichting en wijze raad. Doe dat daarom zo gauw mogelijk. Het wordt lénte en daarna komt de zomer met de vakantie, waarnaar we nu al snakken! Laat het dit jaar voor u een fijne vakantie worden, dank zij de be middeling van een reisbureau.....! f= Maakt IJ zich niet ongerust, dit wordt geen af scheids-artikel. Wel iswaar zijn de geleerden van Schiedam een hele avond bij elkaar geweest om deze kwestie te bespreken, maar we hebben alle drie besloten hier te blijven. We hebben alle vóór en tegens goed overwogen, want geleerden gaan niet over één nacht ijs, ook niet over twee nachten en zelfs niet over drie. Geleerden gaan hélemaal niet over ijs. Daar hebben ze geen tijd voor en bovendien zijn ze te stijf van het gebogen zitten over studieboeken er detectiveromans. „Wat", hebben we ons afgevraagd, „kan Amerika ons bieden, dat Schiedam niet heeft". „Wolkenkrabbers", zei er een. „Toegegeven"sprak een ander, maar de torenflats hier zijn ook niet mooi." „Ze hebben daar geen bomen", merkte ik voorzichtig op. Ook dat staat vast, maar tenslotte kun je die paar schriele stammetjes hier en daar in onze stad moeilijk „bomen" noemen en iedereen weet dat onze Burgemeester dag en nacht met een grote zaag rond loopt om alles, wat iets meer dan een stengel dreigt te wor den, af te zagen. Cultureel heeft Amerika weinig te betekenen, terwijl wij lekker ons draai-orgel terug hebben op de Broersvest. „Sport", ook een punt om te vergelijken. We zijn er niet helemaal uit gekomen, want krijgen we nou een sporthal of krijgen we hem niet „Rassen-discriminatie"Daarin zijn de Amerikanen ons inderdaad de baas, want ondanks het miniatuur-godsdienst-oorlogje van de laatste weken kunnen we eigenlijk niet echt beweren dat de Ka tholieken in Nederland .Achtergesteld" worden al zullen ze dan nooit een geloofsgenote op de Troon zien. „De mensen", zeiden we tenslotteHA! de ménsen in Schiedam zijn véél sympathieker dan waar ook ter wereld. Vraag dat maar eens aan Pater Koning. Die laten ze beslist niet met lege handen terug gaan naar Manivovo. En hoeveel zoitden best mee willen doen als ze maar wisten hoe. bekend, méé aan de S.G.? Honderden! En hoeveel zouden best mee willen doen al ze maar wisten hoe. Die kan ik nog gauw even een tip gevendoor donateur te worden. Sebastiaan. L.S. De steeds grotere collecties noopten ons onze zaak een drastische verandering te doen ondergaan. Wij zijn er nu mee gereed gekomen en nodigen U gaarne uit, te meer daar wij tevens een mooie voorjaarscollectie kunnen tonen. Dat wij ons principe „wel beter niet duurder" handhaven is vanzelfsprekend. Hoogachtend, H. RUSELER HERENMODE en CONFECTIE Oranjestraat 21 Telefoon 6 87 83 Het zit er weer op, die vakantie van mij. Dus zet ik er doodgewoon een punt achter. Niet getreurd, want in 1972 zien wij elkaar weer terug. Vóór mijn vertrek nog gauw even een dankwoordje uitspreken. De brok van ont roering die in mijn keel behoort te steken, ontbreekt wel, maar mijn dank is toch echt gemeend. Hartelijk dank aan alle Schiedammers die mij zo spontaan steunden. Dank aan alle bekende en onbekende weldoeners. Iedere zaterdag van 2 tot 6 uur WOL EN HANDWERKHUIS ROTTERD.DIJK 439, TELEF 67790 De aktie door het Stadsblad voor mij op touw gezet, leverde op het welkome be drag van 1.731,85 Geweldig!! Mijn Dia-avondje in „De Rank", georgani seerd o.a. door een aktie-eomité van oecu menische jongeren, is mij persoonlijk zeer in de smaak gevallen. Het aktie-comité ver- zeketde mij, dat ik al op een jaarlijkse bijdrage van ƒ400,-— kon rekenen. Fantastisch!! Hartelijk dank!! Natuurlijk wil ik heel graag voor „buiten landse correspondent" gaan spelen. U kunt dus uitzien naar mijn oerwoud- verhaaltjes. Ik ben wel geen volbloed schrijver, maar ik zal toch mijn best doen alles zo duidelijk en interessant mogelijk op papier te zetten. Op die manier kan ik het contact met U allen gaande houden. Tot slot mijn speciale dank aan de re- daktie van dit Stadsblad en aan haar medewerkers. Dank zij hen allen ben ik geen onbekende meer; maar een bekende rasechte Schiedammer die terug naar zijn rimboetje gaat. Tabé!! Tot 1972.... Uw Stadgenoot Th. Koning SM. TEL. 69161. na 6 uur avonds TEL. 66459 - I erf

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1