Het nieuwe sempra VEVEO SCHIEDAM 97.50 4fet tgptettlg w&tkm fcf de, Schiedamsche Cartonnagefabriek ARIËNS HEBT U ZICH REEDS OPGEGEVEN VOOR DRAADTELEVISIE SUèDE JASJES RIJSCHOOL A. KIELA PRESENTEERT CURSUS „PECH ONDERWEG" donderdag 19 maart na 2 uur BEKENTENIS schoenenhuis 1934 1964 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. JAAR verf van f in lang en kort. Prijzep vanaf modes BROERSVEST 111 Dierenbescherming Ter gelegenheid van ons jubileum voor de verkoop gesloten. BROERSVEST 54 WOENSDAG 18 MAART 1964 15e JAARGANG No. 47 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Redaktie en advertenties; BROERSVEST 1Z5, Schiedam {C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur» Inzendtermijn advertenties* dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities* Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland *5 Zoals U uit de krant en door middel van de T.V. hebt kunnen vernemen, zal onze stad, als B. en W. van Schiedam dit goed keuren, overgaan tot de massale installatie van. centrale T.V .-antenne-masten over de gehele stad. Gemeente-woningen zullen het eerste aan de beurt komen, daarnaast zul len de woningbouwverenigingen worden benaderd om ook deze huizen van centrale T.V.masten te voorzien. Het streven is het antenne mastbos in ge heel Schiedam te laten verdwijnen. Dit is een loffelijk streven van ons gemente-be- stuur, maar dit mastbos zou ook op een andere manier kunnen verdwijnen, zonder dat onze huren, zoals de bedoeling is, met 25 tot 50 oent per week behoeven te wor den verhoogd. Deze huurverhoging is be doeld om de kosten van aanleg en onder houd van de oentrale antennemasten op te vangen. De nadelen van deze oentrale masten zijn: 1. Huurverhoging. 2. Ontvangst van alleen de 2 Nederlandse programma's. 3. Geen mogelijkheid om meer program ma's te ontvangen dan deze 2. 4. De kosten die gemaakt zijn voor een voudige of meer ingewikkelde T.V. masten, zowel als de kosten die door diverse mensen gemaakt zijn door aan schaf van een zoveel duurder Universeel toestel om de Belgische zenders te kun nen ontvangen. Worden deze kosten vergoed? 5. Wij zullen verplicht zijn om alleen naar de 2 Nederlandse zenders te kijken, want plaatsing van andere antennes zal niet worden toegestaan. Er bestaat een mogelijkheid om meer T.V.- programma's te ontvangen dan alleen de 2 Nederlandse en deze mogelijkheid biedt draadtelevisie. In een Haagse wijk is hier mede door de P.T.T. reeds een proef ge nomen en deze proef kan, naar verluid reeds als geslaagd worden beschouwd. Draadtelevisie is eigenlijk een centraal antenne systeem in het groot. Door middel van 1 hoge mast kan een gehele wijk wor den bediend, maar dan niet alleen met slechts 2 programma's, maar met 4 met de mogelijkheid van uitbreiding tot min stens 7 programma's en 12 F.M. (radio) stations. Uw toestel zal geen technische veranderingen behoeven te ondergaan. Storingvrije ontvangst van de 2 Neder lands, 1 Belgische en 1 Duitse zender. Hier kunnen dan nog minstens 3 andere zenders worden toegevoegd. Voor dit sy steem moet natuurlijk ook betaald worden, maar daar krijgen wij dan ook iets voor terug. De kosten zijn ongeveer 48,per jaar of nog geen gulden in de week. Voor het systeem door de gemeente voor gesteld betalen wij voor alleen de 2 Neder landse programma's een huurverhoging van 26,per jaar. Er is reeds een brief met een lijst met handtekeningen aan B. en W. van Schiedam verzonden, waarin wij onze wensen kenbaar maken. Schiedam zou toch ook van deze voort gang der techniek kunnen profiteren, maar indien wij dit willen verwezenlijken heb ben wij Uw hulp nodig. Schiedammers, dit gaat ons allen aan en indien U iets voelt voor draadtelevisie, schrijft U dan even een briefkaartje aan Het Aktie Co mité Draadtelevisie, Dr. Wibautplein 80, Schiedam. Er komen momenteel nog steeds briefkaarten binnen van mensen, die Draadtelevisie de voorkeur geven boven oentrale antenne masten. Spreekt er met anderen over als U dit artikel hebt ge lezen en ga de voor- en nadelen na. U komt dan tot de ontdekking dat er niets anders overblijft dan een briefkaartje te pakken en hierop te vermelden: 'Voor Draadtelevisie' en dit op te sturen naar het reeds eerder genoemde adres. Nu kan er nog iets aan gedaan worden, als eenmaal de beslissing is gevallen is het ce laat. Hoe meer briefkaarten er ingestuurd worden des te meer kans er bestaat dat onze wens in vervulling gaat. Wij rekenen op U, wacht niet te lang. Laat deze aktie slagen. W. J. J. v. Zwieten Exclusieve modellen. Moderne kleuren. De grootste schrik voor een nieuwbakken automobilist is de pech onderweg en het machteloos daar tegenover staan! Op de rijksweg ben je immers aan je lot overgelaten, al zijn er natuurlijk altijd wel mensen, die je van dienst willen zijn. Veel beter is het natuurlijk hierop voor bereid te zijn en daarom heeft de heer A. KIELA besloten, elke autobestuurder, die hiervoor interesse heeft, wat meer de inhoud van de auto zelf te weten te laten komen, waarvan men nu niets, maar dan ook helemaal niets afweet. Een tweedehands auto kan gebreken heb ben, die gemakkelijk te verhelpen zijn. Tenzij men er niets van afweet.... Met het oog daarop stelt de heer Kiela u nu in de gelegenheid hierin gedegen onder richt te krijgen. MORGENMIDDAG tus sen 2 en 3 uur houdt de eigenaar van de bekende rijschool in Schiedam een receptie in de Passage 13 ter gelegenheid van de opening van een technisch instructie-lokaal, kaal, waar een auto geplaatst is, waarvan de carosserie is afgenomen en nu duidelijk aan de cursist getoond kan worden, wat of er allemaal onder de motorkap en het in wendige van een auto schuil gaat. Er is ook een motor opgesteld, alsmede een versnellingsbak, een differentieel met ach terwielen, een compleet remsysteem enz. ALLE onderdelen zijn opengezaagd, zodat Omdat het zo zachtjes aan een algemeen bekend geheim is, zal ik er niet langer omheen draaien. Mijn naam is niet Sebastiaan, mijn naam is(precies, U Weet het dus ook at.) Ik zit ook niet in de schrijversbranche, ik zit meer in het verwar mingswezen en in het apparatenbouwwezen en wat er verder nog mag wezen. Mijn familie is een oud geslacht van kapitalisten. Wij gaan over lijken, van kindsbeen af. Het is een tweede natuur ge worden. „Waar ga je over?", vraag ik aan mijn broer. „Lijken", zegt ie dan. „Wat sta je uit te zuigen?" vraagt hij dan weer. .Ar beiders", antwoord ik. Als de Russen komen worden we natuurlijk de eerste de beste dag opgehangen. Het is geen vrolijk vooruitzicht, maar we weten dat het er nou een keer bij hoort. Al hoop ik wel dat ze een stevige tak voor me uit zullen zoeken, ik vind het een rot-idee om straks met een plof op de grond te vallen: je wordt er zo vuil van. Kapitalist kun je niet worden tegenwoordig niet meer, sinds ze en fiscus hebben uitgevonden kapitalist kun je alleen nog maar zijn. Het lijkt aardiger dan het is, want élke dag schoon onder goed, kaviaar, champagne en reerug gaat verschrikkelijk vervelen. Ik zou bijvoorbeeld best eens bruine bonen met spek willen of een boterham met bastardsuiker of lekker ruime uitgelopen schoe nen. Een Cadillac met een eigen chauffeur, minder kan het niet, maar een fietsje met drie versnellingen ik bedoel een doodge woon karretje van een honderdje of vier moet toch ook zijn bekoring hebben. Ieder jaar die vervelende wintersportdie twee-maandse vakantie in Nice of Menton en nou praat ik nag niet eens over steeds weer die cruises over de Middellandse zee.... bah! Met je schoenen samengeveterd over je schouders, je sokken in je jaszak en je broek opgerold tot boven de knie dabberen langs de Hollandse zeedaar droom ik van. En dan gewoon aan een tentje op straat frietjes freten uit een vettig zakje. Van die ijzersterke brandweer- en politie-bretellen dragen. Ik krijg tranen in mijn ogen als ik denk aan al de zalig heden die voor ons, kapitalisten, taboe zijn. Sebastiaan. I zij leren berijden juist door DEZE wijze Van instructie eerder het rijbewijs in ont vangst nemen dan anders het geval is. Men wéét nu bij elke handeling, hoe of de wagen hierop reageert. Oud-leerlingen zullen voor deze cursus ook ongetwijfeld interesse hebben en zij krijgen met de leerlingen van nu voorrang en korting op het lesgeld. Wordt u echter niet ongeduldig als u nog even op de wachtlijst komt. De rijschool van de heer Kiela is de EERSTE in ons land, die deze cursus lanceert. De heer Kiela staat er met zijn gedegen vakkennis borg voor, dat de cursus „Pech onderweg" voor u tal loze voordelen en bovenal gemak op zal leveren. Speciaal, als u straks met uw ge zin weer honderden liters benzine ver bruikt met een stralende zon aan een wolkeloze hemel. En een stralend humeur, óók, als de wagen het opeens vertikt, maar u die weer op gang kan krijgen. Dank zij het initiatief van de heer A. Kiela in de Passage 13. Laat u zich daarom voor deze unieke cursus zo spoedig mogelijk in schrijven. Doe dat vandaag nog! TEL. 69161. na 6 uur avonds TEL.66459 men duidelijk het inwendige van de motor en andere mechanieken kan zien. Alles kan draaiend worden getoond, zelfs de auto, waarvan de uitlaat met een gas- dichte lluchtafvoer is voorzien.... Cursus „Pech onderweg" bijzonder leerzaam Bij plotseling optredende storingen of mankementen wordt de cursist geleerd, deze zélf op te sporen en wat het aller belangrijkste uiteraard is: zélf te her stellen! Zelf leren de gereedschappen te hanteren, hetgeen niet alleen financieel voordeel geeft, maar ook tijd bespaart. En men is niet afhankelijk, als men met pech onderweg te kampen krijgt. In „zelf sleutelen" zit een enorme voldoening! Op deze manier kunnen toekomstige auto mobilisten, vertrouwd met de wagen, die Een deel van het technisch instructie-lokaal van de cursus „Pech onderweg" van de autorijschool A. Kiela in de Passage 13... De Afd. Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren verzocht ons plaatsing van onderstaande waarschuwing: Nu gebleken is, dat opkopers van kleine huisdieren geregeld kans hebben gezien niet alleen door koop een groot aantal dieren te bemachtigen, voor de export en ook voor de binnenlandse verkoop aan laboratoria e.d., klemt het meer dan ooit, uiterst waakzaam te zijn en zijn dieren zowel overdag als 's nachts onder appèl te houden. Wenst men inderdaad afstand te doen van zijn dier, dan stelle men zich in verbinding met het Dierentehuis, St. Anna Zusterstraat 47, telefoon 66266, of met een onzer inspecteurs (tel. 61589). Tevens herhalen wij om het 'katten-teveel' te verminderen. Ons advies van verleden jaar: 1. Laat Uw kater tijdig door een dieren arts castreren. 2. Een ongewenst nestje brenge men zo mogelijk naar een dierenarts of een dierentehuis, om de dieren pijnloos te laten inslapen. Zo mogelijk als men zeker is er een tehuis voor te vinden er één katertje (geen poesje)bij te houden. 3. Steeds controleren waar de dieren ge bleven zijn, bij afgifte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1