PASSENDE SCHOEN VOOR AFWIJKENDE KINDERVOET HEEL APARTE HOEDENSHOW UITZONDERLIJK BEGAAFDE VROUW IN DIT FASCINERENDE VAK EEN SUMMUN VAN VORMEN- EN KLEURENRIJKDOM r Iff? SLA UW VLEUGELS UIT; SPAAR VESTER Schaakkampioenschap van Schiedam Groot klaverjasconcours van S.B.C.K. GROTE MATEN JAPONNEN Hoe houden wij de voeten van onze kinderen gezond „DE GIDS VAN SCHIEDAM' stadsblad pocketkiosk ScU INKOOP OUD-GOUD Gevonden voorwerpen Exclusieve collectie modes BROERSVEST 111 HET NIEUWF STADSBLAD Zo op het eerste gezicht lijkt een artikel over afwijkende voeten en het schoeisel daarvan, overbodig. Meestal denkt men dat jonge kinderen geen afwijkende voeten zouden kunnen hebben, maar helaas, niets is minder waar. Jammer genoeg moeten wij constateren dat bij kinderen juist heel veel voetafwijkingen voorkomen. Voetklachten waar ouderen zo mee kun nen tobben, zijn vaak in de jeugdjaren ontstaan. Als voorbeeld de voetjes met hoge wreven, een probleem voor héél veel ouders! Over hoge wreven moet men zich niet al te ongerust maken. Ze ontstaan door een tamelijk hoge spierspanning in de voet. En wanneer de voetspieren goed stevig trekken, dan is er van een zwakke voet heus geen sprake. Belangrijk voor de dames is, dat die voet zich het best thuis voelt in een schoen met weinig sluiting en een wat hogere hak. Een pump met een driekwart hakje is voor die voetsoort bijvoorbeeld uitstekend geschikt. Voor volwassenen met voeten met hoge wreven is er dus niets aan de hand. Geldt dit ook voor onze kinderen? Ja en nee. Kindervoeten met een hoge wreef zijn beslist niet slecht, maar ze zijn beslist niet minder kwetsbaar. Veel hangt af van de juiste schoenkeuze en die is voor voeten met hoge wreven extra moei lijk. Bekijken we zo'n voetje eens wat nader, dan valt ons de gedrongen vorm op. De hoge wreef en de dikke bal van de voet zijn sterk sprekende delen, terwijl de stugheid een gebrek aan veerkracht ver raadt. Nu zou schoenen-passen voor kin deren met hoge wreven niet zo moeilijk zijn, wanneer de fabrikanten maar genoeg rekening hielden met de typische ver houdingen van zo'n voet en dat is jammer genoeg niet het geval. Er zijn dunne en dikke voeten, maar ook laag gewelfde en hoog gewelfde voeten. Voor volwassenen brengen de fabrikanten een keur van leestmodellen, ieder voor zich afgestemd op een bepaalde voetsoort. Maar voor kinderen, waarbij deze ver schillen ook bestaan, wordt hieraan te weinig aandacht besteed en verschillen de diverse leesten onderling veel te weinig. VOOR UDfREENl Dunne en dikke voeten; ze moeten vaak allebei in een schoen van ge middelde inhoud. Het zal duidelijk zijn dat dunne voeten daarin ruimte overhouden en dikke voeten, vooral die met hoge wreven ruimte te kort komen. En dan beginnen voor de voeten de moeilijkheden. De voet kan slecht in de schoen komen. Daardoor komt de voet klemvast in het achterste deel van de schoen te zitten, met als gevolg het inzakken van de contreforts door de grote druk die er wordt uitgeoefend. Over de wreef gaat de voet diepe striemen vertonen, waardoor de bloedvaten worden dichtgedrukt met alle gevolgen van dien. Zijn er dan geen goed passende schoenen voor kinderen met hoge wreven? Gelukkig wel, al zijn het uitzonderingen. De ontwikkeling van goed passende kin derschoenen, ook voor voeten met af wijkende verhoudingen, gaat ook in Neder land steeds door. Met genoegen constateren we dan ook, dat in Nederland kinder schoenen worden gemaakt volgens het drie- wijdtensysteem. Het systeem komt in het kort hierop neer. Een bepaald soort schoen wordt niet alleen gemaakt met een inhoud volgens gemiddelde verhoudingen. Dezelfde schoen wordt ook gemaakt voor dunne voetjes en ook nog voor dikke voetjes met hoge wreven. Deze typen schoenen zijn dus verkrijgbaar in smal, middel en breed. Voor voeten met hoge wreven dient het brede model uit zo'n drie- wijdtensysteem te worden toegepast. Die schoenen hebben meer ruimte voor die hoge wreef en meer diepte voor die dikke balpartij. Magere voetjes vormen voor de schoen winkeliers een levensgroot probleem. Voor volwassenen en voor kinderen met slanke voetjes is er haast geen goed pas send schoeisel te krijgen en juist die smalle voeten hebben zo dringend goed passende schoenen nodig. In de eerste plaats al om nu zeer uitgebreid met platte groria per stuk 12.- Verkriisbaar bij: hun bouw. Smalle voeten zijn over het algemeen erg kwetsbaar. Zij hebben minder sterke spieren en zakken gauw door. Vooral bij veel staan, treedt snel ver moeidheid op en de klachten zijn niet van de lucht. Ook het formaat van de voeten is erg moeilijk. Zij zijn smal en dun. Bijna zonder vlees en daarbij zijn ze nogal langgerekt. Als karakteristieke bijzonder heid geldt, dat van echte lange, smalle voeten de tweede teen langer is dan de grote teen. En daar zitten we met het probleem juist en vooral met onze kinderen! Lange magere voeten en schoenen die rondom de voet altijd te ruim zijn en in de lengterichting te kort. Een maat groter om althans de lengte juist te doen zijn, helpt niet, omdat de omvang van de schoen dan nog royaler wordt. De voet schuift met het lopen naar voren en de lange tenen worden dubbel gevouwen tegen de neus. Uitgerekend die lange, dunne voeten heb ben zo'n behoefte aan een goede stevige omsluiting rond de voet Deze voetsoort zakt immers erg gauw door en alléén een goede omsluiting door de schoen kan dat tegengaan. Juist deze voeten moeten beslist voldoende lengte hebben om de lange tenen vrij te laten en dat kijgen ze meestal niet. Dit alles bij elkaar is maar erg triest voor de kinderen met dunne voeten en omdat die voeten zo gauw verknoeid zijn, is oppassen de boodschap. Maar.... u hoeft echt de moed niet te laten zakken! Ook voor kinderen met smalle voetjes is er wel raad. Dringend, raden wij de ouders van kinderen met dunne voeten aan als volgt te handelen. Ga in de eerste plaats naar een leverancier die ver- Sla uw vleugels uit. Dat kunt als u spaa'rt. Dat is alleen maar goed voor u. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservlce. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT ïpen uit zeven wereldzeeën Onder bovenstaande titel zal Stichting BIOLOGIA MARITTMA o.m. vertegen woordigd zijn op de internationale visserij tentoonstelling de NAVITO, welke ge houden zal worden in de beide Houtrust- hallen van 7 tot en met 18 mei a.s. Stichting Biologia Maritima-Nederlands Instituut voor Zeebiologie, Zee-aquario- logie en Malacologie is het informatie centrum voor allen die beroepsmatig of als vrijetijdsbesteding iets met het dieren leven der zee te maken hebben. Onder de honderden leden over ons ge hele land en daar buiten verspreid be vindt zich ook een grote groep malacologen (schelpenverzamelaars), die aan het ver zamelen van schelpen aan eigen of vreemde kust een intens genoegen beleven. Trots en gelukkig keren zij met hun vang sten van de excursies terug en weten hun collecties dan weer verrijkt met enkele nieuwe aanwinsten. Van tijd tot tijd or ganiseert Stichting Biologia Maritima lan delijke schelpenruilbeurzen, die bij de verzamelaars altijd grote aftrek vinden. Schelpen verzamelen en in een smaakvolle collectie rangschikken is een boeiende lief hebberij. Boeiend, omdat zij ons confron teert met de wonderen van de natuur, waaraan juist de zee zo rijk is. De schelpenexpositie op de Navito-tentoon- stclling belooft iets zeer bijzonders te v. I.i ""i aparte ruimte van enkele honderden vierkante meters zal de bezoeker het tentoonstellingsgewoel enige tijd kun nen ontvluchten, om in deze oase van rust sprakeloos te staan tegenover de wonder lijkste schelpenvormen. Zo bizar, zo schoon van lijn, zo vederlicht, zo onbekend, zo honderden kilo's zwaar, zo rijk aan anec- dotische gegevens, zo giftig, zo waardevol dat de bezoeker van de ene verbazing in de andere zal vallen. Nog steeds zijn vele mensen onvoldoende georiënteerd over schelpen, hun bouw, hun levenswijze, kortom over wat voor dieren het nu eigenlijk precies zijn. Mede door deze bijzondere Schelpenshow hoopt Stichting Biologia Maritima bij het publiek de aandacht te vestigen op deze culturele liefhebberij, die voor velen een prachtige vrijetijdsbesteding is. In deze geïndustrialiseerde wereld is het ons inziens goed eens stil te staan bij de levende natuur, waarvan wij hoe langer hoe meer dreigen te vervreemden. Zilver en juwelen De hoogste waarde krijgt U bij: HOOGSTRAAT 9 TEL. 68613 stand van schoenen en van voeten heeft. Sta er ook dan op dat een vakbekwame kracht uit die zaak de voetjes van uw kind grondig bekijkt en eventueel opmeet. De meeste goede winkeliers beschikken over apparaten, waarmee zij de verhou dingen van de voet kunnen meten. U zult zeggen: „Is dat dan wel nodig als er toch geen passende schoenen voor mijn kind zijn". Ja, passende schoenen zijn er wel, al zijn ze wat moeilijker te vinden. U zult ze in het algemeen alleen aantreffen in de meer gespecialiseerde zaken. Bijgaand artikel is ontleend aan een serie lezingen voor de NCR V-microfoon, gehouden door de heer W. STRUYS. WOENSDAG 18 MAART 1964 Op maandag 13 april a.s. zal in de kantine van „Wilton Fyenoord" het schaak kampioenschap van Schiedam een aanvang nemen. Gespeeld zal worden in groepen van 10, verdeeld over één Hoofdklasse, twee Eerste klassen en een aantal Tweede klassen. Inschrijving kan geschieden door storting van ƒ2,50 op giro 335728 van J. Marbus te Schiedam onder vermelding van: kampioenschap van Schiedam. De inschrijving sluit op donderdag 2 april zodat als uiterste datum van storting 25 maart moet worden aangehouden. Daarna is er nog gelegenheid voor per soonlijke aanmelding op woensdag 1 april (geen mop) in het speellokaal van de s.v. Schiedam, Nieuwstraat 12. Schaakliefhebbers vóór. Zegt het voort!! De voorjaarshoedenshows, gepresenteerd door de bekende mannequin PATRIC en de nieuwe Engelse mannequin ANGELICA behoren weer tot het verleden. De dames die naar Musis Sacrum kwamen, zullen daar geen spijt van gehad hebben, want wat getoond werd dinsdag- en van morgen en dan bedoel ik ook uit het éigen atelier van mevr. Reese (in één adem haar assistente te noemen: An Schimmer) was weer bijzonder geslaagd. Voor de 10e maal een show en voor de 10e maal allebei even- was daar het bewijs van! De heer IT. J. Zaat, als vanouds de speaker, lichtte het getoonde vakkundig toe. Patrick opende deze fascinerende show met een grote zwarte hoed van Zwitserse kant, roze rozen als speelse garnering, bij zonder chique model en uitermate geschikt voor hoogtijdagen. Prijs: 44,50. Maar daar was 't dan ook een droom van een hoed voor! We leven nog in de sfeer van Cleopatra! Angelica toonde een heel aardig model in cognac, grappige verwerking van lagen stro en band. Prijs: 26,50. Roze is de modekleur.... Bijzonder fijn de grote hoed van sisal stro, grote opgeslagen rand, coquette blauwe roos-garnering achter op de bol. Een turqoise toque, een Zwit sers model, bijzondere pasvorm, grove ruche garnering om de bol. Charmant de haarvilt hoed in cyclaam kleur,, tégenrand van pied-de poule, achterrand opgeslagen. Het kleine grappige hoedje, bijna achterop het hoofd gedragen. Dan de hoed van grof stro in cognac met zwart, grote ronde rand, prijs: ongelooflijk maar waar 16,95. Het groene geïmporteerde model, iets die per op het hoofd getrokken, beeldige non chalante verwerking. Een hoed in noot- kleur, grote garnering van organza, heel fijntjes de bijpassende roosversiering op het voorhoofd. Prijs: 49,50. Een hoed in de Italiaanse lijn, een lang gerekt ballonmodel. Hiervan heeft mevr. Reese maar enkele stuks. Prijs: ƒ34,50.... Een roze nylon organza-creatie, dat zo bij zonder mooi uitkomt op donker haar en daarom met alle - gratie door Patrick ge toond werd. Mevrouw Reese geeft de moed niet op! Tieners en twennies moeten ook aan de hoed! Beeldig het dopje van grove grote lussen. Een hoed uitgevoerd in kant, haute couture! Afstekende rand- en bol- verwerking. Prijs: 39,50. Aktuele gebeurtenissen geven de mode-lijn aan Baretten, ze zullen de harten van de jon geren veroveren! In alle kleuren verkrijg baar en zo grappig met dat kleine klepje: 16,95....! Een zwart Italiaans model m de „pagode-lijn", afgestemd op de gebeur tenissen in Vietnam: prijs 37,50. Een eenvoudige tulband, aparte kleur groen, heel eenvoudige lijn, gedrapeerde lijn om de bol. Véél gedrapeerde verwer kingen, juweeltjes van hoedenhandwerk kunst en die verstaat mevrouw Reese als Evenals vorige jaren organiseert de SBCK ook dit jaar weer een groot Paasconcours voor klaverjasliefhebbers(sters). Op maandag 23 maart zal dit concours plaatsvinden, wederom in de kantine van de N.V. Excelsior aan de Buitenhavenweg, aanvang half acht. Er worden weer veel eieren als prijzen beschikbaar gesteld. Het inleggeld bedraagt 1,per koppel Er bestaat veel belangstelling voor dit klaverjasconcours, zodat liefhebbers wordt aangeraden zich zo spoedig mogelijk op te geven bij één der volgende adressen: J. Th. de Jager, v. Maanenstraat 17 en A. Levering, Zuidlandsestraat 12. Trek in eieren? Accoord, dan gauw naar bovenstaande adressen, verder goed kaarten (niet verzaken) en op maandag 23 maart is men verzekerd van gratis eieren!!! geen ander! Het is onmogelijk over alles uit te wijden, alleen wilde ik dat nog zeggen: Ik heb als altijd genoten van deze show. Ik heb me weer afgevraagd, hoe krijgt ze dat voor elkaar? Wat een rijkdom, als je zo begenadigd bent! Tot slot de mannequins als bruiden! Angelica in het kort, snoezige kanten japon van Bervoets, strakke, lange mouwen, prinsesselijn, het hoofd bedekt met een diadeem, waaruit lagen tulle naar beneden dwarrelden. Een creatie van mevr. Reese, zo ook de Oosterse hoofdbedekking van Patrick, lagen tule tot een kroontje ver werkt om de kin gestrikt en versierd met een rode roos. Bijzonder fraai de lange bruidsjapon met sleep, zwaar bloemmotief. De heer Zaat dankte alle aanwezige dames voor hun komst, de pianist voor de om lijsting van deze show en tot slot oogstten mevrouw Reese en mej. An Schimmer een dankbaar applaus voor het gebodene.- Patrick en Angelica kregen een bloemen hulde. MIEKE Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8-17 uur behalve op zaterdag en zondag: 1 paar dames glacé's; 1 paar dameshand schoenen; fietstas met inhoud; tas met inhoud; nylon netje met inh.; diplomaten- tas met - inhoud; melkbustube pasta; tekening van auto's; rode vlag; knapzak met inhoud; reddingsboei; badhanddoek en zwembroekje; dameshoedje; gympakje; motorbril. ,fC v Te bevragen bij de vinders: Ring met sleutels, Gem. Technische Be drijven, Dwarsstraat; wit hondje, bruine herder, zwarte pincher, dierenasiel, Sint Annazusterstraat 47; wit hondje met zwarte stippen, Verspeek, Schiedamseweg 1; tamme zwarte kraai, Sutthof, B.K.Laan 191b; fietspompje, v.d. Kamp, St. Liduina- straat 74a; herenregenjas met inhoud, van Triel, v. Tienhovenstraat 19; 1 paar dames handschoenen, Grootveld, Theijlerstraat 4b; 1 paar kindersandaaltjes, v. Roest, Emma- straat 5b; wollen sjaal, v. Berk, Lange Haven 97; passer in étui, Burger, van Marumstraat 16b; 3-wielig kinderfietsje, Finseschool, Dr. Zamenhofstraat; 1 paar rolschaatsen, Snijder, Archimedesstraat 5a; aktentas met inhoud, v.d. Ree, De Mees- terstraat 21; damesportemonnee met inh., Vlug, Newtonstraat 44a; damesparaplui, Consumptiewagen, Van 't Hoffplein; ak ten-tas met inhoud, Serveas, v. Hogendorp- laan 181b, Vlaardingen; boodschappentas, Hengot, Th. a Kempisstraat 30; portemon nee met inhoud, Dikhof, Brugmanstraat 15b; jongenshandschoen, Post Kethel; 1 paar jongens handschoenen, Eijsden, Singel 176; 1 paar glacé's, Wöhler, Dr. Kuyper- laan 29; 1 paar wanten, Kornfeld, Brielse- straat 25; dameshandschoen, Tettelaar, Lotentzlaan 59b; kinderpolshorloge, Vlug man, Heinsiusstraat 14.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 8