DRAAI-VARIA MUIZE NISSEN huisvrouwelijke OVERPEINZINGEN.... Nieuws uit Frankrijk U BENT ZO VRIJ ALS EEN SPAARVOGELTJE IN DE LUCHT Henk Elsink over 2 jaar in eigen cabaret Belgisch import Ray Charles: Recipe For Soul Als de zon na zoveel regen schijnt SCHILDERS VOOR HET NIEUWE SEIZOEN DAMESJAPONNEN Mevr. W. v. d. BURG I WOFNSDAG 15 APRIL 1964 l_|p-r \iijri f\A/P CT A0^°' 0 LANDJE GOKKEN Uit het land van De Grote De Gaulle kwam enige tijd terug het bericht dat in Montcerf, nabij Melun, een twintigjarige jongeman woonde die geheel verstoken is van een burger lijke stand. De jongen was tot voor kort zonder nationaliteit. Hij was de zoon van een uit België wegge voerde vrouw, die in het eertijds Duitse, maar na broekeman's val Pools gemaakte Glatz de jongeling het leven schonk. De jongen kreeg kort geleden van het Franse ministerie van Binnen landse Zaken de Franse natiohali- teit. Glatz Iaat zich echter niet op de kop zitten. Bij de burgerlijke stand van Montcerf arriveerde een uittreksel van de burgerlijke stand van de gemeente Glatz, waarop met knollen van letters de Belgische nationaliteit vermeld stond. Zodoende bezit de knaap, die voor kort stateloos was, plots twee natio naliteiten. Het opperhoofd van de burgerlijke stand van de gemeente Montcerf heeft de jongen nu plech tig een dobbelsteen overhandigd, waarmee hij een van beide vader landen zal moeten vergokken. NEDERLAND, BOTERLAND Het concern van Sidney van den Berg heeft wat boter en margarine- cijfers verklapt. Daaruit blijkt dat de Duitsers steeds meer en de Ne derlanders steeds minder boter gaan gebruiken. U wilt cijfers: in 1961 smeerden we nog 20 procent op ons brood» in 1962 plots wper 21% en in het jaar achter ons zakten we weer naar de 20 procent boterbesmering. De margarine procenten bedroegen dus resp. 80, 79 en lest best weer 80%. Wat men ook van ons kan zeg gen, we hebben geen boter op het hoofd. BABYMIDDEL Drie Russen hebben zaterdag ver klaard dat een uit petroleum ge wonnen „Levenselixer" grijs haar weer zwart maakt, de haargroei op kale plekken weer stimuleert en hen zich jaren jonger doet voelen. Het middel zou volgens de berichten beproefd worden in het gerontolo- gisch instituut van de Russische academie van wetenschappen. Een van de drie wetenschapsvorsers die werd aangeduid als „Burger L" heeft in een brief geschreven, dat zijn armen zacht en rose als van een baby waren geworden. Verder meldde hij dat de stijfheid uit zijn vingers was verdwenen en zijn nagels begonnen te groeien. De leeftijd van burger L werd niet bekend gemaakt. Een journalist van het Belgische blad 'Gazet van Ant werpen' tekende hierbij aan: „Wij blijven voorlopig schuwgereserveerd want we vrezen een beetje dat bij overdadig gebruik van het middel heel onze redactie vol zachte, roze babyredacteurs raakt". PROMOTIE Paris Match heeft een batterij be ëdigde vertalers in dienst. Dat blijkt uit het een-regelig bericht: „Jean de Kuay ancien Premier ministre des Pays-Bas devient président de Ia KLM". Zijn benieuwd hoe Jean in het Frans zou heten als hij een Hol landse naam had. SLAP HANDJE Vier Finse schooljongens uit Tam pere heben elkaar gedurende 24 uur, 11 minuten en 10,4 seconden de hand geschud en daarmee, naar hun zeggen, een nieuw wereldrecord ge vestigd. De jongens begonnen zater dag om 12 uur met hun welkom- ceremonieel en besloten er ruim 24 uur later mee uit te scheiden. Wie het oude wereldrecord had is niet bekend. GEZELLIG Het Wereldcongres van Vrijgezellen zal van 1 tot en met 3 augustus in 's-Hertogenbosch worden gehouden, 't Is maar een weet. De club des chansons heeft groot nieuws voor de fans van Adamo. De be kende Belgische zanger komt op zondag 17 mei naar Rotterdam en Den Haag om twee concerten te geven. In Rotterdam zal Adamo voor de pauze optreden en in Den Haag zal hij na de pauze voor het voetlicht komen. In Den Haag zal Adamo het concert geven in het gebouw van K. W., terwijl in Rotterdam nog onderhandeld wordt over de Rivièra-hai. Adamo zal door de club des chansons vanaf het Centraal-station worden ingehaald. Met een rijtoer door de stad gaat de zanger dan naar de zaal. Verder zal er nog een grote prijsvraag verbonden worden aan dit optreden. Nadere gegevens kunt U over enkele weken lezen in deze rubriek. Wanneer U overigens lid wilt worden van de club des chansons, schrijft U dan eens naar de heer J. van Westering, de Genestetlaan 14 in Hilversum. In de Warmoesstraat no. 5 niet ver van het Centraal-station in Arasterdam, gaat Henk Elsink over twee jaar een nieuw cabaret beginnen. Momenteel lijkt het, nog niet veel op een café-chantant. Geflankeerd door oude pakhuizen staat het toekomstige café in een vervallen straatje. Een wankele trap, een half afgebrokkelde muur en een houten opkamer vormt nu nog het decor voor een idee. Samen met de stichting Diogenes zal het hele pand worden ge restaureerd en zal over twee jaar Henk Elsink zijn gasten kunnen ontvangen in zijn cabaret. Onder de titel „Vrij etree" komt Henk Elsink eens in de veertien dagen op de radio met een cabaret-programma. Van dit programma is nu een plaat verschenen, die dezelfde titel heeft meegekregen. Met begeleiding van het kwartet van Harry Bannink zingt Henk enkele heel fijne ca baretliedjes, die deels van eigen hand zijn en deels van andere tekstschrijvers. Heel leuk is de moderne versie van „Als ik groot ben, lieve moeder", die een niet bepaald verheffend beeld geeft van een moderne nozem-klaploper. Ook „De stie renvechter" en „Stripverhaal" doen het heel goed en laten duidelijk zien dat Henk Elsink bepaald niet een van de eerste de beste is op cabaretgebied. De plaat is ge stoken in een leuke hoes waarop een in leiding staat van Toon Hermans. (IMPERIAL ILPT 122). Teddy Mertens is ongetwijfeld de bekend ste Belgische trompettist. Van Teddy is Voel u vrij: spaar! Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypo theken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservice. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT een nieuw singletje verschenen, met twee liedjes erop die gezongen zijn op het Eurovisie-songfestival. Allereerst het be kende „Non ho l'eta" dat door Gigliola Cinquetti op zo'n buitengewoon intrige rende manier werd gezongen en zeer ver diend winnaar werd. De trompet-uitvoering van Teddy is technisch erg knap gespeeld, maar het nummer leent zich niet zo voor dit instrument. Het klinkt allemaal een beetje rauw en ongenuanceerd. Ook het nummer van dè flipside, ,,Près de ma ri viere" wordt heel goed gespeeld, maar ook hier: té hard en oppervlakkig. (Palette PB 40.192). Robert Cogoi is de componist en zanger van „Prés de ma rivière" dat op het song festival met twee punten ons inziens te laag werd gewaardeerd. Deze bijzonder fijnzinnige compositie, met een niet on aardige tekst had veel beter verdiend. (Philips JF 332 806). Door hun optreden in het T.V.-programma „Combo" zijn „The Naast het zingen leest Sheila graag de Franse versie van Kuifje: Tin-Tin. Cousins weer in de belangstelling gekomen. Er is daarom ook een plaat uitgekomen met het liedje dat deze vier Belgen in Combo speelden. „Petits oiseaux" is on getwijfeld het best uit de verf gekomen wat de zang betfeft. Het guitaarspel kan men in „It's The Beat" beter beluisteren. (Palette PB 40.187 en EPPB 7250). „Rythm and Blues" en „Jazz", tussen deze twee grootheden uit de muziekwereld hangt de muziek van Ray Charles. Op twee nieuwe platen kunnen we „The Genius" weer beluisteren. Veruit het beste nummer van zijn nieuwe E.P. is het be kende nummer van Leo Fuld, „Where Can I Go". Ray Charles geeft een heel suggestieve inhoud aan dit nummer, ter wijl de orkesten van Benny Carter en Johnny Carter Ray Charles op uitstekende wijze aanvullen. (Artone EP AP 5556). Op de nieuwe single staan twee meer commercieële nummers. „My Heart Cries For You" weet Ray Charles echter met een ontroerende eenvoud voor te dragen. (Artone AP 22.175)-. Sheila kent U nog we! van „Les sifflets des copains" en „L'école est finie". Uit de ïilïïi „Boven de achttien" die in Frankrijk enorm veel succes heeft Ze nummer „Cette année-la". Samen met „Les guitaras" heeft Sheila er een heel aanvaardbare versie van gemaakt (Philips JF 328 012). Een geheel nieuwe verschijning in de piatenwereld zijn Ariane et les 10/20. Ariane zelf met haar blonde lokken is al een sensatie ais enige vrouwelijke bandleidster. Verleden jaar werd ze ontdekt in de Brusselse club „Les Cousins" waarvan zij „cousine d'horreure"is. Op het eerste plaatje staan twee in het Frans vertaalde Engelse nummers, t.w. „Viens tout prés de moi" en „Comme des fous". De zang is wat eentonig, maar voor de bege leiding alle hulde. (Palette PB 40.175). De draai-varia-maat is helaas weer helemaal vol. Volgende keer wil ik U graag voorstellen aan Barbra Streisand. Tot de volgende week, enneDraaise! DRAAI-VARIANT Het leven zit altijd vol verrassingen! Zo kan het gebeuren dat iemand je opbelt en doodleuk zegt: „Ik ben die en die en ik ben je volle neef! Mag ik dus Mieke zeggen....? „Natuurlijk" prevel je braaf, maar ondertussen hebben ze het daarboven in je hoofd maar erg druk, want hoe komt het, dat ik hem helemaal niet ken? Dat ik zelfs zijn naam nog nooit gehoord heb! Je luistert naar het verslag van deze uit de lucht gevallen neef, bijtijds en veilig door jou op de telefoonverbinding op gevangenUit de woordenstroom blijkt dan, dat die neef aan je mans kant hoort! Dat hij die altijd om een of andere duistere reden verdonkeremaand heeft! Zotte ge dachte, dat je dus in een stad woont, waar ook familieleden van je zijn, die je niet eens ként. Misschien heb je weieens met hen in een winkel gestaan of in de bios coop gezeten. Misschien heb je zijn ventiel weieens uit de banden getrokken! Misschien heb je zelfs weieens gedacht: wat een leuke vent! Of in het omgekeerde geval: wat een ongelooflijke oude zéur! Ik kan u inmiddels gerust stellen: ik heb die neef nu ook bij ons thuis gezien en ge sproken. Hij valt bar mee! En als de tekenen niet bedriegen, zal hij best- nog weieens een keertje langs komen. Want hij is nog maar met zijn jongste zoon over. Drie jaar geleden verloor hij zijn vrouw, dus dan heb je wel degelijk be hoefte aan wat gezelligheid. Ik heb Doris Day tenminste mijn rug toegedraaid. Er was zoveel te vragen en te praten. En dat doet een mens nu eenmaal graag! Nu iets heel anders. In Nederland bestaat de Nederlandse Multiple Sclerose Stichting, gevestigd te Amsterdam. Voorzitter is daar van de heer Dr. K. van Dijk, L. Rogge veen, secretaris en J. Westerink, tweede secretarie, die als patiënt alle individuele inlichtingen verstrekt. Zijn adres is Jacob Tilstraat 40, Amsterdam-W. Wat is deze Nederlandse Multiple Sclerose StichtingEen Stichting, die alle pa tiënten, die lijden aan ruggemergziekten in verschillende variaties ten dienste wil zijn. Er zijn zo ontzettend veel mensen, die aan deze ziekte lijden. Waatyan je niet zo heei veel merkt. En toch zijn ze zo weinig waard in het leven. Zij moeten zich altijd ontzien, zij moeten vermoeidheid ver mijden. Als dat al zovele jaren is, dan raakt de naaste omgeving daar aan gewend. En de man of vrouw klaagt niet. Ook in onze stad zijn diverse van deze patiënten. Een daarvan is de heer J. de Jong, wonende in de M.C.M. de Groot straat 17. Hij wil u graag alles van de openbare vergadering vertellen, die op ZATERDAGMORGEN, 2 mei a.s. in „Esplanade", Lucas Bolwerk te Utrecht plaats heeft. Aanvang 10.15 uur. - Daar zullen dan allerlei problemen be sproken worden, die u als patiënt raken. Noteert u die datum dus in uw agenda. Gaat u erheen. Laat u voorlichten. Stel uw vragen. Het kan een ochtend worden, die juist voor u van groot belang kan zijn. De heer de Jong kunt u na kantoortijd thuis bereiken onder telefoonnr.: 65871. Dan bent u natuurlijk blij, dat al die regen opgehouden is! Denkt u maar eens even aan zondag. Goed, we hadden een voetbalverslag, dat maakte weer veel van al die triestheid goed. Alleen zou je met alle liefde die scheidsrechterNee, laten we het heel prettig houden! Zo dadelijk zendt de tv. de debatten uit over de „kwes tie Prinses Irene". Pro en contra beluiste ren heeft zijn bekoring in het leven, al zal er wel eensgezindheid zijn MLEKE HET WAS een grote flat, zo een waarvan het lijkt dat ze begint te kapseizen als je nietig aan de voet staande loodrecht om hoog kijkt. Een wolkenkrabber of hemel- kriebel, daar houden we het maar op, want de naam van het huis snijdt geen koek. Het enige interessante van de affaire is, dat er drie van dat soort blokkedozen van superformaaf in Schiedam staan. Dit gegeven opent namelijk de mogelijk heid, dat nog vele mensen de zelfde op voering mogen beleven als ik onlangs, toen een strikt particulier doel mij in het ge bouw deed 'belanden, dat met het front loodrecht op de werkhoven van Wilton- Fijenoord is gelegen. De dag was nog zeer pril, de biggen en andere stakkers, die voor een somber en bloedig droel binnen de stalen hekken van het nabijgelegen abbatoir waren geperst, stieten geheel op eigen initiatief zulke on aangename geluiden uit, dat ik mij enigs zins afgeleid pijnlijk in het probleem 'duw of trekdeur' vergiste en met een gloeiende neus de ruime hiïl binnenstapte. Recht voor me leidde een brede trap naar een duo bruinige liftdeuren, terwijl aan mijn linkerhand een tweetal in helder wit gestoken mannen een breed paneel met naambordjes en drukknoppen bespeelde. „Ja mevrouw, de schilder hier", poezelde een van de mannen „kunnen we zo uw hekje schilderen?" De warme toon waarop de woorden in het microfoontje werden gefluisterd getuigde van een groot verant woordelijk idsbesef bij deze maandag- morgenarbeid, maar daarom was het ook pas 8 uur. „De schilleboer? Wat is dat nou weer voor onzin" loosde het behan delde luidsprekertje bozig. „De schilder; schil-der, u weet wel: met verf...." ver duidelijkte de ambachtsman moeizaam het was duidelijk zijn zoveelste huisbel praat van die morgen. „Oh. Nou ja-eb.... neen, dan is het goed" oordeelde de vrouw. Voor mijn geestesoog zag ik haar al naar de buiskamer hollen, links en rechts rom mel en mogelijk delicate kledingstukken van de meubels plukkend en al naar tac tische situering in badruimte of slaapkamer deponeren. De even ijverige collega onder vond net soortgelijke communicatie-moei lijkheden, toen de lift me voor de voeten kwam zakken. De tocht naar omhoog gaf ruime gelegenheid zotte ontwikkelingen bij de bezigheden van de huisschilders te be denken, maar toen ik eenmaal te bestem der plaatse in een diepe fauteuil was weg gezakt en geconcentreerd de problemen van enkele zaken-notities over me heen liet ko men, was het hele verfcomplex al ver dwenen. Ras toen ik na ruim 'n kwartier een hoofd boven de rand van het balcon ontwaarde stel je voor: op de elfde etage werd ik aan het geval herinnerd. Ietwat geïrriteerd haalde ik het manuscript van de vloer, dat door een onbeheerste schrikbeweging bij het ontdekken van het hoofd was gevallen. De witte figuur ver dween. Zich vasthoudend aan de ballu- strade beende hij voetje voor voetje het hoofd discreet afgewend naar het nabij gelegen balcon. Wat toen volgde was ge heel adekwaat aan de komische gedachten- gang in de lift. Er klonk een ontstelde kreet. Een deur knerste bruut open en een fanatieke vrouwenstem sloeg enkele malen over voordat een hier niet te herhalen tirade volgde. Er bonkte iets tegen het stalen hek, dat nodig een verfbeurt moest hebben. Wat ik daarna zag was het totaal onthutste gezicht van een rondborstig man, wat schildertuig bevend in de linkerhand. Door de dubbele ruit keek hij mij even aan met een blik van een kind, wiens zuur verdiende knikkers door de meester op school zijn afgepakt. Bij het gevoel lol te bedrijven ten koste van een ander, vertrok ik mijn glimlach en dempte de kriebels ergens in de buurt van het middenrif, sprong op van de stoel, wierp een blik in de pot op het waxinevlammetje dat op tafel stond, opende de balcondeur en zei verzachtend: „koffie?" „Graag", sprak hij stotterend en met de schrik nog duidelijk in de nek gleed hij door de deuropening, de verfpot achter latend. „Ze was naakt", vervolgde hij. „En militant", constateerde ik ten over vloede en schonk de koffie in. „Verdomme" zei hij, nam een slok en ver mande zich, zoals het een schilder van hekwerk betaamt. LUBSKY brengen wij weer een pracht collectie modieuze modellen deux-pieces, blouses, rokken, enz. van diverse moderne stof fen en tinted. Zie onze etalage! Zie collectie binnen welke wij U gaarne tonen Lange Kerkstraat 19 Schiedam Telefoon 66135

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 9