EEN KOMISCHE SEX-FILM EN WAT VROLIJKE SPIONAGE PRISMA VERF Taxi? r SUèDE JASJES REGEN MANTELS ACHTER DE STOPMAND heeft Hermes-DVS volgt Engelse clubmode En dan ineens het mes er in Uit het verenigingsleven. Gebrild gezin dong naar Miss Bril-titel DE VRIJE WERELD .altijd goed NIEUW J ^WoriojSes STOOPMAN^^ ft IN DE SCHIEDAMSE BIOSCOPEN Connie Journalisten MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 gezien in Italië en in Nederland 29.75 Reisbureau De „Z" van zetfout HAGERTY SILVER FOAM Fa. H. J. DLOMMENCAL EUROTAX VRIJDAG 24 APRIL 1964 HPT NIFUWF STADSBLAD Monopole vertoont deze week een Engels sexfilmprodukt in bet genre waarvan fil mend Scandinavië eigenlijk het monopolie in de camera en het script heeft. Deze 2386 meter lange rolprent handelt over een Londense jongedochter, die uit haar goed gesitueerde omgeving een eigen- handse (sex)roman te voorschijn laat prut telen. Pa is procuratiehouder. Ogenschijn lijk een zeer eerbaar en om zijn oprechte levenswandel bovenmatig geëerd man. Ma is volgens het filmscript een „zoge naamd preutse moeder". Het meisje, de waarlijk zeer charmante en tevens 17-jarige Connie schrijft naar de film zegt: „een geheime roman, zoals men die van een kittig pikant jong meisje kan verwachten". Wel, in ogenschouw genomen, dat men van een 17-jarig „kittig, jong en pikant" meisje moeilijk iets goeds kan verwachten, is de verfilming van deze „roman" zowel door de inhoud, het afgezaagde onderwerp en de technische verwaarlozing nog nau welijks het predicaat 'sof' waard. En we behoeven u stellig niet te vertellen dat het hierboven zo schoon beschreven „eerbare echtpaar" na enkele meters film reeds in een complex van sexuele- en ge- zinsmoeilijkhden is veranderd. En dat is toch de bedoeling? Waarom journalisten in films in overeen stemming met het scenario bijna altijd zijn behangen met pistolen en als het even kan mitrailleurs, is mij nimmer duidelijk geworden. Zij jagen in een zenuwslopend tempo achter misdadigers en mooie vrou wen aan, rijgen onderwereld exemplaren aan hun vlijmscherpe dolken alsof het hen beter afgaat dan de bediening van het allerdaagse schrijftuig, de schrijfmachine of de balpen. Zij werken op basis van „zeg maar Piet, dan zeg ik Klaas" met hoge politiefunctionarissen samen tijdens bloedige en stoere safari's en tikken alle maal keurig volgens het tien-vinger systeem met gebogen rug stug doorrokend in op- in lang en kort. Exclusieve modellen. Moderne kleuren. ruime collectie vanaf 39.95 Klassieke molière en juist daardoor zo uiterst gedistingeerd. broersvest 135- lei. 68492 gestroopte hemdsmouwen en met open boord hun superkopij, waarvoor in negen van de tien gevallen een vijfkolomsstuk op de voorpagina wordt opengehouden of doodleuk opengebroken. Jurgen Rolands „Spionnage in Hongkong" is zo'n film waarin dit alles kan gebeuren. Het verhaal speelt in de plaats die de titel van de film verklapt en eindigt daar ook, heel lief zelfs; met Pierre en Johan's wittebroodsweken. Wie Pierre en Joan zijn, kunt u vanaf heden te weten ko men in het Passage Theater. En het moet gezegd worden: het is een spannend tijdverdrijf, op een verdienste lijke manier verfilmd. G. Dat het bestuur van de, deze maand tachtig jaar bestaande, Schiedamse Football- en Cricket-Club Hermes-DVS alles doet om de sfeer en de vriendschapsband tussen de leden onderling zo hecht mogelijk te maken en dat het daar bovendien in geslaagd is reeds bewezen door de „hoge ouderdom" van deze vereniging. Naar Engels voorbeeld is men er nu in geslaagd om, in samenwerking met Van der Veer-Herenkleding, een originele club blazer uit te brengen, die voor de leden tegen een attractieve prijs verkrijgbaar is. Op de foto ziet U de aanvoerder van het eerste HDVS-elftal pronken met zijn nieu we blazer. De bestuurders van HDVS tonen met deze stap dat zij de mentale kracht die van deze uniforme „aankleding" kan uitgaan op juiste waarde weet te schatten. Vele jaren achter elkaar werden het tafeltje, de naaihox, de keukentafel en kleine at tributen, zoals vazen, schemerlampen e.d. in de kelder van de ene hoek naar de andere gezet. Bij de schoonmaak tenminste'. Het vergaren en bewaren, een erfenis nog van de laatste wereldoorlog, zit ons nog lelijk in het bloed. We kunnen nérgens afstand van doen. Zelfs niet van hout. En dat, terwijl de convector met houts kool aangemaakt wordt....! Heel voorzichtig had mijn hulp in de huis houding de gedachte al geopperd dit alles toch eens op te ruimen. Maar hoe is een huisvrouw? Ergens is mijn hart zo groot als een pietepeuterig schelpje, dat zingt van de zee. Van alle vreugde in het leven! Aarzelend heb ik alles bij elkaar gezet. Dat tafeltje van ons allereerste slaapkamer ameublement. Ik was er toen zo enorm trots op. 't Glom aan alle kanten en tal loze gehaakte kleedjes vonden er hun weg op. Later maakten die plaats voor de eerste geborduurde kleedjes van de doch ters. Ze werden door mij van een kantje voorzien, als otxl te verdoezelen, dat die kruissteekjes niet allemaal in één richting liepen. Maar wat deerde dat? Ik was er toen zo verschrikkelijk blij mee! Met mijn vingers bestreek ik een donkere vlek. Het schoteltje van de clyvia bleek poreus en dat had ik niet zo gauw door. Toen was het onheil al geschied. Och, een volmaakte huisvrouw word ik immers nooit! Er kwam een tijd, dat die tafel naar beneden gebracht werd. Nee, ik wilde er beslist geen afstand van doen. Maar och arme, zijn doodvonnis was toch wel enigs zins getekend. Maar 't was zo makkelijk ziet u dat tafeltje! Je kon er fijn de koffers op zetten. De keukentafelEr lagen vroeger altijd twee vorken, twee lepels, twee servet-ringen en twee messen in. Wat kurken en eindjes touw. In het laadje van het dressoir de inhoud van de rest van onze cassette. Nu was het triest leeg. En toch was ik er eens óók blij mee! Maar er kwam een mooiere met een fortnicablad voor in de plaats. En toch was die wascombinatie veel gemakkelijker als tafel. Dus dat oude tafeltje omlaag. Die naaibox.... Met heel veel zorg kwam die tot stand. Vele jaren geleden. Er waren nog geen kinderen en ik volgde elke avond de vorderingen van deze hobby van mijn man. Zomaar op mijn knieën in de kelder. Er kwamen bovenin aparte vakjes voor de rolletjes zijde, de kaartjes wol tóen stopte ik nog wel degelijke sokken!). Eén vak voor de kluwen zachte witte babywol later, de knotten witte en gekleurde katoen, waaruit schattige luierbroekjes en bij passende hemdjes gebreid werden. In gerstekorrelsteek! Vreemd leeg die naai box nu. Eén knop erafOok hiermede ben ik zo blij geweest. Wat ben ik eigen lijk dikwijls blij geweest en nog vaak zo gauw! Schemerlampjes.... Een monsterlijke met een heel klein stukje eraf. Dit kreeg die direct al bij ontvangst, omdat Dorine beloofd had, dat ik iets exclusiefs, iets heel aparts zou krijgen, 't Was om bij te huilen. Driftig heb ik die twee nare tranen weg geveegd. Maar lang heeft dat onding ge lukkig niet in de huiskamer behoeven te staan, want Dorine emigreerde. En met haar die schemerlamp. Naar de kelder....! Vazen in allerlei vormen.... Twee jaar ge leden stond die van tante Agaatje er nog. Een bakbeest, die ze mij trouwhartig af stond, toen ze haar intrek in een bejaarden centrum nam. Ik moet wel zó onthutst gekeken hebben en me later tot een glim lach gedwongen, overigens met stijve lip pen, toen ik probeerde heel enthousiast te bedanken. Blijdschap veinzen als die er totaal niet is, een kunst apart! 't Werd een finale opluchting, toen bleek, dat die goede ziel me alleen op de proef had willen stellen. Want terwijl ze voor zichtig van haar koffie nipte, werd een schat van een bloemstukje bezorgd. En dat bakje....? Ik ben er zo ongelooflijk zuinig op met mijn ongelukshanden. Die monsterlijke vaas kreeg tóch nog een goede bestemming. Bij een schattig oudje, die er zo verrukt van was. En ze had er toch al minstens zes! Allemaal even wanstaltig, grof en groot. Maar och, 't is góed, dat niet elk mens dezelfde smaak heeft. Waar zouden onze arme winkeliers dan toch blijven? Regimenten schoenen.... In alle variaties. Er waren parmantige kleine bij, tot op de draad versleten. Kaplaarsjes... Boordevol herinneringen. Ze moesten nu eindelijk eens weg, omdat je nu eenmaal niet alles kunt blijven bewaren, maar 't ging me zo aan mijn hart. Op mijn knieën heb ik alles nogeens be keken. Zoveel dat me aan dit alles bond. De stoffelijke herinneringen gingen nu weg, de andere borg ik heel diep in mijn hart. Och, zo is een doodgewone huisvrouw nu eenmaal. Alles stond dus bij elkaar. Met voorzichtige vingers heb ik het num mer van de Gemeentereinigingsdienst ge beid. 't Móest dan maar. En zo gauw me gelijk! Een hele geschikte man kwam eerst kijken en twee vriendelijke mannen kwa men dit alles dan woensdagmorgen weg halen. Voor hen betekende het natuurlijk niets en ik zei dapper: „och, je bewaart alles maar. Eens moet je toch opruiming houden". En ze zagen niet, dat er toch als eens bij die snert schemerlamp plots weer twee dwaze tranen kwamen... Nu hangt er voor die mannen een knots van een strik aan mijn stopmand! Omdat ik iets feestelijks wil doen. En ik veins die lege plek in de kelder niet te zien. Waarom zóu ik....? MIEKE Een bekend combo bij „Guillaume" Op zaterdag, 25 april is de muzikale om lijsting van de sociëteitsavond bij „Guil laume" in vertrouwde handen van niemand anders dan „Het West End Combo" o.l.v. S. Greveling. Leden en introducé's van harte welkom om 8 uur in gebouw 'Tivoli' aan de Nieuwe Haven 237. „Beter bewegen, minder moe" Een extra fijn bericht voor de huisvrouwen! Vooral in deze schoonmaaktijd, als ze zich de gehele dag in allerlei (onnodige!) bochten wringen. Men kan op een speciale cursus van de onvolprezen Stichting Huis houdelijke en Gezins-voorlichting leren, hoe men de juiste manier van spieren moet gebruiken. Geen avond dus van ritmische gymnastiek, maar speciale huisvrouwen gymnastiek, die nu eenmaal niet meer is weg te denken in het leven van al die bukkende, wringende en trappenlopende huisvrouwen! Eén ding kunnen we u wel vertellen: u bent er eens heerlijk een avondje tussenuit en rekent u maar, dat u zult gieren van de lach! De béste medicijn in het leven! Als u dus voor die loten tóch op pad bent: in hetzelfde gebouw noteert de leidster van deze Stichting, mej. G. M. de Haas graag uw naam voor deze cursus! Bij één der noordelijke voorrondes in de Miss Bril-verkiezing 1964 deed zich een feit voor. Tot de 27 candidates voor plaat sen in de eindstrijd behoorde mevrouw P. H. van Leeuwen met drie dochters en een a.s. schoondochter. De uit Noordlaren Hen zonnige, onbezorgde vakantie en niet duur. Vraag gratis reisgids (76 pagina's 200 toto's) Kloveniersburgwal 103 - Amsterdam - Telefoon 64076 Slaak 34 Rotterdam - Telefoon 112280 Choorstraat 42 Utrecht - Telefoon 22135 Meppelweg 220 - Den Haag - Telefoon 663042 afkomstige dames wierpen hoge ogen, want mevrouw van Leeuwen (46) legde beslag op de eerste plaats. Op de foto is zij in het midden, met rechts van haar de 21-jarige Wenny van Leeuwen die tweede werd en links de 18-jarige Marijke van Leeuwen die op de vierde plaats kwam. Geheel rechts de 15-jarige Pia, die net als a.s. schoonzusje Inne Berman (20) uit Hoogezand, helemaal links, in de voorste gelederen eindigde. SW 2 OP BEZOEK BIJ PSV De rood-groene-reserves gaan in de licht stad de strijd aanbinden tegen de reserves van PSV. Een lastige tegenstander, waar tegen het niet mee zal vallen een puntje te bemachtigen. HISTOR N. BINNENWEG 397 ZWART.IANSTRAAT 85 ROTTERDAM MGR. NOLENSLAAN 512 SCHIEDAM Ik heb meerdere malen hartstochtelijk zit ten lachen om kwalijke punten in druksels die daar beslist niet als zodanig op hun plaats waren. Zo herinner ik mij dat een collega eens een stapeltje puike kopij (schrijfsel dat gezet moet wordenter zetterij afgaf waar de ernstigheid van af droop. Toen na vele handelingen zijn gees teskinderen gedrukt op de redaktie ver schenen, ging er een collectieve rilling door de journalistieke gelederen en ging ieder terstond gebukt onder een afgrijselijke aan val van lachstuipen. Het beteuterde gezicht van de honderd procent serieuze en door gaans zelfs wat zwaarmoedige redacteur deed het eerste kwartier geen afbreuk aan onze vrolijkheid. Een zetfout had de af deling coorectie zó flink verschalkt, dat deze via de drukpers in vele duizenden exemplaren was verspreid. Een fout, die met het op de kopij aan- gegevene verschilde als een handbreiwerkje met een kernreactor. Voor de schrijver in kwestie èn de van geen fout wetende lezers was het voorval echter minder leuk. Zettters zijn doorgaans lieve mensen, die door min of meer hard werken hun boter ham verdienen en soms met wat overwerk het beleg. Laten we het daarom maar houden op de verzachtende uitdrukking „vergissing', als een woord, regel of zin vermoord in de krant verschijnt. Zelfs wanneer de corrector zijn best heeft gedaan. Nog even tot slot: de vorige Lubsky is een beetje verminkt uit de rotatiepersen gerold. Er werd over een heel aardige politieagent gesproken, die op de stoeprand van de Koemarkt zijn plicht stond te doen. Een onderdeel van de agent, nl. zijn pezen, miste de „Z" van zetfout. Het woord kwam zodoende iewat ont luisterend in deze kolom terecht. Gelieve de hier afgeleverde 'z' indien behoefte daartoe alsnog ter plaatse in te voegen. LUBSKY wast zilver glanzend schoon Even wassen, afspoelen, dro gen en... uw zilver glanst mooier dan ooit. Uw handen blijven schoon! v \\V, •VN fc» Vraag proef verpakking bij HOOGSTRAAT 55, TELEF. 67524 Erkend JuwelierHorloger. TELEFOON

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 11