VRIENDENKRING VAN BEJAARDEN VERGADERDE IN BLAUWHUIS 'n avond uit Em&nT R.K. bond van bejaarden hield jaarvergadering I SCHIEDAMS I JOURNAAL Demonstratie in Utrech t Bustocht reeds vastgesteld medische zondagdienst AFWEZIG ■r :i: bij T E M P E L-O P T I E K ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Dr. G. H. JONKERS BUSHALTE foto Film Zingend leven" bestuursverjonging REGENKLEDING KLEDINGHUIS SCHIEDAM Rembrandtlaan 83 tel. 69877 c> DAMES HERENMODES Gevonden voorwerpen ZOJUIST ONTVANGEN! Pi! ■I" S •r. v SG-Weg SG DIERG. BLIJDORP AUTOVERHUUR J. STEDEHOUWER, REISBUREAU CEBUTO WERKT MEE AAN VEILIG VERKEER GRATIS OGENTEST Parkweg 361 Telefoon 62919 1 HET NIEUWF STADSBLAD VRIJDAG 24 APRIL 1964 Er was een fórse tik van de hamer voor nodig, om even het gezellige geroezemoes te doen verstillen in het zaaltje van t Blauwhuis, waar gistermorgen om 10 uur een vergadering plaats had van de reis- vereniging „Vriendenkring" onder-afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden. In ijltempo werden even de laatste nieuw tjes van het wel en wee van kinderen en kleinkinderen uitgewisseld. Het slechte weer, waardoor men nog zo lang moet stoken. En toen ineens een forse hamertik De voorzitter van deze vereniging, de heer B. Kerssen kon tot zijn grote vreugde constateren, dat vele leden van de oproep deze vergadering bij te wonen, hadden ge hoor gegeven. De secretaris-penningmeester de heer W. de Zeeuw gaf in een gedegen verslag het verenigingsjaar van 15 augustus 1962 tot 15 augustus 1963 weer, waarbij we aan inkomsten noteerden een bedrag van 4014,93, maar aan uitgaven 3971,69. Het kas-saJdo bedraagt dus ƒ43,24. Daarna kwam de heer Kerssen met drie voorstellen: een reis naar Walcheren, een reis naar Valkenburg zonder Vaals aan te doen of alleen een reis naar Valkenburg. Men kon hierover stemmen en weldra bleek, dat de grote meerderheid voor Val kenburg was. Daar het reisbureau Hoek al een jaar of 5 hun reizen verzorgt, be sloot men ook dit jaar weer van hun diensten gebruik te maken, daar de bussen en de geboden service niets te wensen over laten. Nu nog de datum.... Maandag, 17 augustus.... Hier bestond vooral van de kant van de dames protest tegen. Nu wordt het dan alsnog dinsdag 18 augustus. Hetgeen vroeg uit de veren betekent, want de bus zal om half 8 pre cies vertrekken. En beslist geen minuut later, want 't is een vérre reis! Mensen, die er dus altijd de lieflijke ge woonte op nahouden om te laat te komen, verspelen op die dag een fijne bustocht, men zij dus bij voorbaat gewaarschuwd. Het bestuur is bikkelhard geworden. Des avonds om half 11 hoopt men weer be houden terug te keren. Toen „de reis van het jaar" eenmaal vast gesteld was, werd even gepauzeerd en ge noot men van een voortreffelijk kopje koffie, geserveerd door de dames van het eigen buffet. Op zaterdag, 9 mei wordt om 1 uur in de Irene-hal van het Jaar- uitsluitend voor spoedgevallen Verzorgd door de volgende doktoren vanaf zaterdag 12 uur v.m. J. MEYER Swammerdamsingel 43, Telefoon 69696 F. JUNGERIUS Jacob Catslaan 8, Telefoon 67355 BEUKERS B.K. Laan 76, Telefoon 68004 APOTHEEK V. WESTENDORP Parkweg 207, Telefoon 67674 29 APRIL APOTHEEK GOUKA CO. Groenelaan 127, Telefoon 68035 Oogarts Van 28 april tot 4 mei Waarneming voor spoedgeval len Dr. van Os, Vlaardingen, Ielef. 0-1898-2826. Toneeluitwisseling BelgiëNederland Een'centraal gezelschap uit GENT brengt: Vrijdag 1 mei, 20 uur: in „Musis Sacrum". TOEGANG 1.50. Kaartverkoop: VW, Pantage. Plaatsbespreken (en voorver koop): morgen 24 uur aan de zaal. beursgebouw in Utrecht een grote demon stratie-vergadering belegd. De strijd voor de financiële positie van de bejaarden in Nederland, waarbij men met niet minder dan het verstgaande advies van de S.E.R. beslist geen genoegen wil nemen, zal dan het onderwerp van gesprek zijn. De uitkering zou per januari 1965 worden: 3650,per echtpaar, 70,per week en 2550,voor alleenstaanden, hetgeen neerkomt op 48,it 49, per week. Daarbij komen dan nog het be drag van de rentezegels. Het hoofdbestuur, dat op het ogenblik in Rotterdam is gevestigd, is bereid de helft van de reiskosten voor deze demonstratie vergadering bij te leggen en het afdelings bestuur hier legt er de andere helft bij. Ieder lid van de Alg. Bond van Bejaarden in onze stad kan dus gratis naar Utrecht. De leden kunnen op vertoon van hun contributiekaart, deze voorzien is van een rUINLAAN 98 TEL. 67464 MGR. NOLENSLAAN 702, TEL. 62076. speciaal stempel, te geven op maandag-, dinsdag- en woensdagmiddag om 2 uur in 't Blauwhuis. Daarna kan men het aan tal bussen bespreken. Men wordt wel ver zocht een lunchpakket mede te nemen, want de bus vertrekt om kwart voor 11. Nog even kwam men op de reis van 18 augustus terug. De heren beloofden met de handen op hun harten, dat ze niet meer dan één sigaar in de bus zouden roken. De dames zouden geen (ponden!) snoep meer meenemen, maar daarvoor in de plaats fruit. Veel gezonder en... .tenslotte krijgt men toch altijd om half 11 een kopje koffie aangeboden. Met gebak nog wel. Van twee films hebben deze bejaarden van deze Bond intens genoten, nl. van „De sprookjes van Grimm" in Cinerama, maar nog veel meer van de film „De mooiste dagen van mijn leven". Binnenkort hoopt men de leden weer een dergelijke film middag aan te bieden. Een bijzonder symphatiek gebaar was het afstaan van het gespaarde reisgeld van de heer Janson, Emmastraat 23, een oud-be stuurslid. Op 18 augustus is hij verhinderd. Met een gul applaus weid hij hiervoor be loond. De heer Bokhorst bracht in no time verschillende „Humanitas"-loten aan de man (vrouw) waarna voorzitter Kerssen deze geanimeerde vergadering met een dankwoord sloot. Op dinsdag, 29 april a.s. maken de leden van de Vrouwenclub „Onder Ons" een bustocht naar de verschillende bloembollen- velden en.... natuurlijk naar Keukenhof. Vertrek om 9 uur vanaf het V.V.V.-gebouw en weer thuis om 6 uur. „Nee..., nee.... nee...!" Als bezwerend hie ven enkele leden van het dameszangkoor „Zingend leven" (29 leden) de handen, toen het nieuwe bestuurslid de heer W, Th. Braams voorstelde het koor, dat ken- nelijk aller barjèn veroverdT!ad„ te ver sterken met tenoren en stoere bassen.... Ietwat verbijsterd luisterde hij naar dat geroep. Kwam toen met een nieuw voor stel, tenslotte is hij niet zo gauw van de sokken gepraat. Of er soms leden waren, die een muziekinstrument bespeelden? Met een paar man zou men een gezellig bandje kunnen vormen. En dat tekent de gruist in deze Bond! Men wil mét en voor elkaar werken, zingen en spelen. Al blijft het zangkoor dus een uitgesproken dames koor (graag nog wat nieuwe leden erbij), toch zit het er wel in, dat er een mannen koor op komst is. En die band.... De voorzitter van de R.K. Bond van be jaarden en gepensioneerden, de heer A. Leenderts heette gistermiddag in gebouw „Arcade" in het bijzonder van harte wel kom de geestelijk adviseur van de Bond, pater P. M. de Groot, maar ook de vele leden, die blijk gaven van hun belang stelling, betreffende vele waardevolle ad viezen, die hij het bestuur gegeven had in de nog korte tijd van zijn benoeming als opvolger van pater L. van Pinxteren S.C.J. De heer leenderts gewaagde van zijn enthousiasme, toen hij vorig jaar het voor zittersschap van de heer A. van Dongen overnam. Hij had het volste vertrouwen in 1964, want dan zou het duizendste lid ongetwijfeld ingeschreven worden. Er waren toen 726 leden. Enige weken later 712 en met de contributieverhoging vonden 52 leden het bar nodig om af te schrijven. En 45 leden ontvielen hen door de dood... .Bleven over 610 leden. Het zóu een reden kunen zijn om de moed maar op te geven. Echter niet de heer Leenderts, vitaal en bruisend van energie. Met zijn bestuur zette hij de schouders er vierkant onder en het resultaat was, dat nü het ledenaantal weer 780 bedraagt. Een langdurig applaus volgde op deze mededeling. In september gaat men weer verder. Dan worden de adressen bezocnt van R.K. bejaarden, die nog geen lid zijn. Het jaar 1964 zou toch nog een heel bij zonder jaar kunnen zijn, dat van het in schrijven van het duizendste lid. De kroon op het werk van enorm zich hiervoor inzetten. De dames van het zangkoor, een half jaar geleden opgericht, presenteerden zich. Voor de tweede maal uiteraard in het openbaar. Met blosjes op hun wangen zongen zij hun liedjes, geopend met het clublied, op tekst van de heer A. van Rooyen en muziek van de heer C. P. Vredebregt. De blosjes op die wangen ver diepten zich met het moeilijke „Aan de schone blauwe Donau" op Nederlandse tekst. In het begin iets ingehouden, later onbevangen. We kunnen de dirigent van dit koor én de dames hiervoor alleen maar een compliment brengen, hetgeen de heer Leenderts ook deed. Zoals u natuurlijk weet, heeft de heer Vredebregt ook de leiding van het dameskoor van de Alg. Bon| van Bejaardën. Daaïjia kwam het puur zakelijke aan 4e beurt. Geïnteresseerd luisterden de leden naar de notulen van de vorige jaarvergade ring, gehouden op 20 maart 1963, het jaar verslag van de secretaris, de heer J. A. Pelle. Gebeurtenissen in het afgelopen jaar rolde als een bonte kaleidoscoop aan hun geest voorbij. Het verslag van de wnd. penningmeester, de heer H. Leenderts, waavoor wij voor u optekenden: inkomsten ƒ7132,70, maar uitgaven ƒ6846,65. Kas-saldo dus 286,05. De heren H. Groenedaal, J. de Vries en L. v.d. Berg, letjen van de kascontrole commissie hadden tevoren bevestigd, dat alle boeken en bescheiden in orde waren bevonden en staken hun bewondering voor het financiële beleid van de heer Leenderts niet onder stoelen of banken. Hulde bracht deze penningmeester aan zijn overleden voorganger, al wenste hij nu een andere weg in te slaan. Klein, maar dapper is nog steeds de heer Jac. Collignon. Een onmisbaar lid, ondanks het feit, dat hij de leeftijd der zeer sterken al bereikt heeft. Bijzonder ingenomen was hij met het verjongde charitas-bestuur. Uit bijdragen van intekenlijsten en op brengsten van de befaamde „Buisman busjes" had hij een bedrag van 450, ontvangen. Er waren 150 zieken, die wat fruit kregen: 263,50, maar er waren ook 27 jubilea: 135,Kas-saldo dus 51,20. Een dringend beroep deed deze energieke man op alle leden om het busje te ge denken. Het hing natuurlijk in de lucht, dat de heer H. Leenderts de juiste man op de juiste plaats was als penningmeester. Tot tweede secretaresse is aangesteld mevrouw A. v.d. Avoird-Veringmeijer als opvolgster van mevrouw M. Woerdenbagch-Sens, die deze functie zes jaar vervulde en de heer Altijd het nieuwste, in betere kwaliteiten tegen lagere prijzen Ook op het gebied van voor dames en heren W. Th. Braams, als toegevoegd bestuurslid. Van deze man verwacht men dus de ge noeglijke muzikale noot op welk instru ment dan ook bespeeld met andere leden! Er werden suggesties gedaan voor een week vakantie op speciale adressen. In Gelder land bedraagt dit 55,per week pet persoon, in Limburg 85,per week per persoon. Gehaald en gebracht. Wie hiervoor interesse heeft, neme contact op met de secretaris, de heer J. A. Pelle, Am. van Solmstraat 11a. Een tweede optreden van het zangkoor met de vertolking van „Zingen", het fijne „Bloemenlied" en het pittige „Er gingen langs zonnige wegen". Zelfs het bestuur lukte het niet de voeten stil te houden! Waarna het speciaal geschreven 'Reisliedje' met een hoofse buiging naar het bestuur bij de zin: „Wij brengen dank aan ons bestuur" de slotzang vormde. De rondvraag leverde interessante vragen op, o.a. van mevrouw de Boer, waarom of er op de uitgangsdag zo weinig rekening gehouden wordt met „zoutlozen", de origi nele vraag van de heer Braams: versterking bij het zangkoor en de opmerking van de heer Timmer, dat de bejaarde voetganger vooral bij de oversteekplaats op de Koe markt een „stiefkind" is door het snel verkeer! De heer Leenderts maakte ten slotte bekend, dat bij de viering van het 11-jarig bestaan een „bezinningsdag" wordt gehouden, een bustocht op het programma staat, een triduum nu vermoedelijk per parochie, een toneeluitvoering van „Magna Pete", een Kerstmiddag in de Schiedamse Cartonnagefabriek, als dit weer lukt, op 5 mei a.s. een autobustocht naar de bloem- bollenvelden met minder validen en op 12 mei eenzelfde tocht voor gewone leden. Een vraag, die als een bijzondere attentie aan het zangkoor kan worden beschouwd, was die of alle leden de tekst van dat „Reisliedje" konden krijgen. Het bestuur had hierin een vooruitziende geest had daarvoor gezorgd. De brillenaktie (ruim 600voor „Memisa" is een bijzonder groot succes geworden en wordt eind april stop gezet. Wel doet het bestuur namens het Roode Kruis een dringend beroep op vrij- willigers(sters) om straks zakjes voor deze vereniging op te halen. Tot slot van deze bijzonder gezellige jaar vergadering vond de verloting plaats van de gratis tombola, waarbij 20 leden ge lukkig gemaakt werden met o.a. 5 heer lijke mokkataarten, 5 dozen met fruit, 5 flessen eau de cologne en 5 dozen sigaren; Niets meer aan de örde'rijndfc^'Soot Vöor-' zit ter Leenderts de vergadering. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 8 tot 5 uur, behalve op zaterdag en zondag: Kinderregenjas, grijze regenjas, vulpen, kin dertasje met snoep, parapluhoes, diplo- matentas met inhoud, geborduurde omslag kussen, paspoort, 1 paar stoffen dames handschoenen, kettinkje met beeldje en hartje. Te bevragen bij de vinders: muntbiljet. Schouten, Berkenlaan 16; cheque, Klaasse, Ridderkerksestraat 14; armband, Duikeren, Brugmanstraat 34b; ratelsleutel, Zuijderwijk, H. Polakstr. 104; 2 ruitenwissers, wed. de Wolf, Galileistraat 71b; ampèremeter, Hoofd R.K. ULO, Mgr. Nolenslaan; motorhandschoen, Driessen, Hogenbanweg 31b; 1 paar lederen hand schoenen, v. Noort, Hobbemastraat 5b; stalenboek, B. Os, Nw. Mathenesserstraat 90; melkbus, Opzichter Koter, Alg. Be graafplaats, Vlaardingerdijk; houten kin- derstepje, de Gids, Vondellaan 43a; 1 paar rolschaatsen, Nijman, Alph. Ariënsstraat 112; skelter, R.K. Technische school, Mgr. Nolenslaan 99; autoped, Prins, Burg. van Haarenlaan 763; kindertasje, van Vliet, Broersveld 180; weekendtas met inhoud, Bijl, Hargsingel 33; 2 autosleuteltjes, Meij er, B.K.Laan 234; vulpen, potlood en brief opener in étui, Schoenmakers, Fabristraat 49; ring met 3 sleutels, D. Baron, L. van Spieringshoek 3; étui met inhoud, Hag- man, Maasdamstraat 6b; Lipssleutel, Spek snijder, Nassaulaan 11; 5 sleutels in étui, van Pelt, v. Duijn van Maasdamstraat 1; ring met 4 sleutels, plaatje PAM, Keekens, Donker Gurtiusstraat 55; ring met 5 sleu tels, de Jong, Boerhaveplein 11a; overall, Heinsbroek, Gasstraat 27; kinderschoentje, Schwagermann, Boerhaveplein 13; jongens petje, v. Vliet, Edisonstraat 60; overhemd en slagersjas, v.d. Hoeven, Faienheitstraat 11a; ketelpak, v. Lent, St. Liduinahof 13; overall, Rijkuiter, J. Israëlstraat 8a; bad handdoek met zeep en kam, Tiersma, Ver. Glasfabrieken, Buitenhavenweg; meisjes windjack, de Groot, Fabristraat 91a. ■jy i* I Uit Italië ontvingen wij een bijzonder leuk en jeugdig twee-delig ge breid pakje in seta-ar- tificio. Naast zwart en marine hebt U keus uit vele mooie voorjaars- kleuren. De rok is geheel gevoerd. Maten S, M en L. Zolang de voorraad strekt, voor de uitzon derlijk lage BQ '0 prijs van Loop vrij binnen en kijk vrij binnen bij !-V. HOOGSTRAAT 58 SCHIEDAM V iiiMiiiiimiminiiii i Schiedam is in twee kampen verdeeld! De Hoekse en de Kabeljauwse troebelen staan opnieuw voor de deur! Dat bleek wel tij dens de laatste raadsvergadering. Moet dat stukje weg tussen Tuinkan en Lange Nieuwstraat nu Tuinlaan heten of (niet officieel) Plantage blijven? Wij staan na tuurlijk vierkant achter de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding, die de laatste mening is toegedaan. Waarom? U weet toch ook wel dat aan dat naam loze en omstreden stukje weg sinds jaar en dag het gebouwtje prijkt waarin S.G. en V.V.V. zijn gehuisvest? Stel je voor, al ons briefpapier veranderen: aan onze nooit niet! Gelukkig liet de Raad zich ook niet door de zoete Tuinkan-vooizen van de Adviescommissie Straatnamen verleiden en blijft de zaak voorlopig bij het oude. Mocht men er in, de toekomst op terug komen, dan willen wij nog een derde mo gelijkheid opperen. Waarom niet gedacht aan: S.G.-kan of S.G.-plein? Om mogelijke grapjassen reeds thans het heft uit handen te nemen: met S.G.-weg gaan we niet akkoord! Dat zou verdacht op een leuze lijken! EN S met KmEmS," voordeelcoupons voordeliger naar entree: f 2.-- p.p. met i KES-V.C. f 1.50 p.p. kinderen ook red. voordeliger bij tel. 80604-80575. 10% reductie met V.C.'s BLIJDORP voordeliger naar Westbl, 'dam alléén op plaatsen van 5.50 voor U met 1 V-C f 4.50 voordeliger met Belangrijke reductie op Uw reizen. Vraag inlichtingen Beursplein 11 - Rotterdam. voordeliger met prijs f3.- met i V c f2.75 p.p. SPAAR K.E.S.-ZEGELS Direct contant geld W enextra voordeel

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 2