VAN ALLERLEI NAAR EREGRAF BLOEMENDAAL TERLENKA TERLENKA STROKEN 1.49 CHENILLE SPREIEN 2»«« 19.95 IVANHOE Samenkomst van Open Deurwerk 1 mei kinderfeest in Volksgebouw Teenagernieuws WF- HANDBALLERS OP EDISONPLEIN LEDENVERGADERING VAN NVEPG EN VVN Jo°p 90 br. 1.69 120 br. 4.95 DODENHERDENKING IN DE GROTE KERK JEUGDTOERNOOI IN KETHEL BEJAARDENBONDEN STELLEN EISEN JAZZ MILES DAVIS: R.A.M. SITSKOOBN Vmhiiiii GORDIJNEN 100 br. 1.98 120 br. 2.25 NOG ENKELE STUKS GORDIJNSTOF HOOGSTRAAT <4 SCHIEDAM VRIJDAG 24 APRIL 1964 HET NIFUWF STADSBLAD FRANSE SCHILDERS NAAR SCHIEDAM Een gezelschap van ruim 100 Franse «childerpatroons, uit alle delen van Frank rijk, zullen woensdag 29 april een bezoek aan Schiedam brengen. Doel van de tocht zijn de lak- verf- en vernisfabrieken 'Veyeo' N.V. Door maatregelen in het kader van de EEG is de export van Nederlandse lakken, verven en vernissen naar Frankrijk zeer sterk toegenomen. De Franse schilders, die de kwaliteit van het Nederlandse product zeer waarderen, gaven de wens te kennen een bezoek te willen brengen aan de fabrieken en labora toria van de VEVEO N.V. Behalve de bezichtiging van het bedrijf staan ook trips naar de Amsterdamse grach ten, de Rotterdamse haven, de bollen velden, Scheveningen en Volendam op het programma. De Chr. Muziekvereniging „Harpe Davids" heeft op het jaarlijkse concours, uitgaande van de Chr. Bond voor Harmonie- en Fanfarecorpsen op 22 april j.l. in Sassen- heim de le prijs gewonnen met 289 pnt. PROGRAMMA KINDERSPELEN Evenals in 1963 zal de vereniging „Het Singelkwartier", in samenwerking met de vereniging Nationale Feest- en Gedenk dagen der gemeente Schiedam, ter gelegen heid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, ook dit jaar kinderspelen verzorgen in het Oosten van Schiedam op donderdag 30 april. Alle spelen worden gehouden op de speel plaats aan de Hogenbanweg bij de Rotter- damsedijk. Op het programma staat: Blokjes rapen: voor meisjes en jongens van 6 en 7 uur; Koekhappen: voor jongens van 8 t/m 12 jaar; Was ophangen: voor meisjes van 8 tim 12 jaar; Zaklopen: voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar; Hindernis loop: voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar. Deze spelen beginnen allemaal om 9 uur. Autopedwedstrijden voor meisjes en jongens van 6 t/m 8 jaar. Deze spelen beginnen om 11 uur. Rolschaatsenwedstrijden voor meisjes en jongens van 9 t/m 12 jaar. Deze spelen beginnen om half twee. De hieraan deelnemende kinderen moeten een autoped meenemen. Bij voldoende deelname zal plaats vinden een gekostumeerde voetbalwedstrijd voor jongens van 9 t/m 12 jaar. Deze wedstrijd begint om 3 uur. Hierbij moet op het aanmeldingsformulier de kleding vermeld zijn. Getracht zal worden om 4 elftallen te formeren, die elk 2x een half uur spelen. De elftallen worden ter plaatse samen gesteld. Verder nog een gekostumeerde optocht met versierde autopetten en fietsen. Opstelling bij de speelplaats aan de Hogen banweg om 4.30 uur. OPENBARE LESSEN Evenals vorige jaren zal de Chr. Technische School aan de Nieuwe Damlaan te Schie dam dit jaar weer openbare lessen organi seren voor ouders van leerlingen, adspirant- leerlingen en overige belangstellenden. Deze openbare lessen zijn bedoeld om, de ouders in de gelegenheid te stellen de jongens aan het werk te zien. Daarnaast zijn ze van zeer groot belang voor de ouders, die nog niet weten welke school hun zoon gaat bezoeken. Geheel ongedwongen kunt U deze avond kennis maken met het technisch onderwijs, een tak van onderwijs waarvoor elk jaar opnieuw de belangstelling toeneemt. En terecht. Elk beroep vraagt nu eenmaal een basis van kennis, maar bij het technisch onderwijs bovenal vakbekwaamheid in de zin van handvaardigheid in de gekozen vakrichting. En juist de oefening in deze handvaardigheid kunt u bij deze openbare lessen van nabij zien en wel op dinsdag 28 april en woensdag 29 april 's avonds van 7-9 uur. MONDACCORDEONKLANKEN VAN „BRAVO" Vanavond houdt de C.J.V. Mondacc.ver. „BRAVO" haar jaarlijkse feestavond voor haar donateurs en voor allen die van mond- accordeon-muziek houden. Daarom zal „BRAVO" zich als eerste die avond laten horen. Verder werken aan deze avond mee de kleinkunstenaar Dick Rector met zijn ko mische manipulaties, terwijl hij als Mr. Koverto zijn gehoor zal brengen naar het land van ongekende mogelijkheden. De band „De Dansende Noten" zal voor muzikale afwisseling zorgen. En tot slot zal de C.J.V. toneelgroep ODG een klucht opvoeren getiteld „Vreemde Broeders". Zo is er dus voor „elck wat wils". Daarom gaan voor diegene, die deze avond mee willen vieren de deuren van „Irene" om half acht open. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en de afdeling Schiedam van Voormalig Verzet Nederland, houden op maandag 4 mei in de Grote of St. Janskerk een herdenkingsbijeenkomst. Sprekers zijn ds. J. v.d. Steen en deken F. P. J. Boelrijk. Harmoniegezelschap OBK o.l.v. dirigent J. Schilt en het gemengd koor van de Arb. Zangvereniging „Excel sior" zullen hun muzikale en vocale mede werking aan dit programma verlenen. De kerk is geopend om 8.15 uur. De bijeenkomst begint om half negen. Op 30 april <us. (Koninginnedag) zullen de eerste teams van de handbalvereniging Wilton Fyenoord demonstratiewedstrijden spelen bp het Edisonplein. Als tegenstanders komen in het speelveld de eerste teams van Quintus uit Kwints- heul. Deze verenging behoort tot de sterk ste en beste handbalverenigingen van Ne derland en gezien het feit dat accent op demonstratie gelegd moet worden, kunnen deze wedstrijden aan alle eisen die het zevenhandbal stelt, voldoen. De aanvang van de herenwedstrijd is vast gesteld op één uur, die van de dames op De afdelingen Schiedam van de Ned. Ver. wan Ex Pol. Gevangenen en de Nat. Fed. Raad WN houden op dinsdagavond 28 april in Maison Westhuis, Warande 207 een jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvang: 8 uur. VERLOTING P.J. De vereniging „Pro Juventute" startte be gin april een loterij-aktie die tot doel heeft -J. gelden in te zamelen ten bate van de Schie- damse afdeling van deze kinderbescher mingsvereniging. Er zijn in totaal 5000 'loten gedrukt die tegen een kwartje per stuk van eigenaar kunnen wisselen. De zoete franje aan deze aktie bestaat uit een transistor-radio, een droogkap, mixer en wat boekenbonnen. Op de Industrie- en Handelsbeurs, de „Inhabe", die in de maand mei op het open terrein nabij de Broersvest wordt gehouden, zal een P.J.- stand de loten verkopen. De commissie voor het „Open Deurwerk" van de Hervormde Gemeente organiseert voor zondag weer een morgensamenkomst in de grote zaal van gebouw Irene, Lange Haven 155. Aanvang 10.30 uur. Tijdens deze samenkomst zal ds. M. J. C. Visser, Hervormd predikant te Rotterdam, spreken over het onderwerp: „Wat voor een leven wacht U na de dood?" Na de inleiding over dit onderwerp zal ruimschoots gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen, zowel mondeling als schriftelijk. Ds. Visser zal deze vragen beantwoorden. Op vrijdagmiddag 1 mei zal in het Volks gebouw, Tuinlaan 40, de bekroonde film „De glazen knikker" vertoond worden. Aanvang 2 uur. Leeftijd 6-12 jaar. Toegangskaarten a 40 cent bij de volgende adressen verkrijgbaar: mevr. Brand, Cartesiusstraat 10b; mevr. Jung, Numansdorpsestraat 17; mevr. Ru seier, Lekstraat 86; mevr. Brand, Gordon- straat 31b; mevr. Huisman, van Idenburg- straat 64; mevr. Post, Dr. Wibautstraat 29 en aan de zaal. Op het terreinencomplex aan de Schiet baanstraat te Kethel Bijdorp zullen nog de volgende jeugdvóetbalwedstrijden wor den verspeeld: dinsdag 28 april: ,St. Joris Doele - St. Willibrord en Lindenhof - de Haven; woensdag 1 mei: De Haven - St. Joris Doele en St. Willibrord - Lindenhof; maandag 6 mei: Lindenhof - St. Joris Doele en St. Willibrord - De Haven; woensdag 8 mei: St. Willibrord - St. Joris Doele en De Haven - Lindenhof. Aanstaande zaterdag, 25 april, houdt CJV afdeling „Ontmoeting" in gebouw „Irene" haar jaarlijkse grote familie-avond voor al haar bekende en onbekende vrienden. Voor de pauze zal de klucht „O, die man nen" van G. Mielke opgevoerd worden, terwijl er na de pauze een gevarieerd pro gramma wordt gepresenteerd. Een gezellige tombola zal de avond be- De Ned. Ver. van Ex PoL Gevangenen en de Nat. Fed. Raad VVN te Schiedam gaan zaterdag 9 mei om 9 uur per bus via de bloeiende bollenvelden naar de herdenking op de erebegraafplaats in de Bloemendaalse duinen. Punt van yertrek is Broersvest 46. Jehova's Getuigen Schledam-West Volksgebouw (zaal 8) Tuinlaan 50 ZONDAG 26 APRIL 1964 N.m. 6 uur: Openbare toespraak, getiteld: „Heeft God een naam?" N.m. 7 uur: Wachttorenstudie. De Bejaardenbonden (Coso) zijn van me ning dat het thans nodig is kracht achter hun eisen te stellen met betrekking tot het sociaal minimum. Zij willen de Regering en Volksvertegen woordigers laten zien dat het hun ernst is met de strijd voor een behoorlijke finan ciële positie van de Bejaarden. Leden van de Algemene Bond van Be jaarden worden door het bestuur tot aktivi- teiten aangespoord. „Round About Midnight" is de titel van een nieuwe e.p. van het Miles Davis Quin tet. Het quintet, bestaande uit Miles Davis (trompet), John Coltraine (tenor sax), Red Garland (piano), Paul Cham bers (bas) en „Philly Joe" Jones (drums) geeft een bijzonder suggestieve vertolking van dit „Round Midnight", een compositie die reeds door vele andere grootheden uit de wereld van de jazz op de plaat werd vastgelegd. De virtuoos Miles Davis wordt op een knappe manier ondersteund door de al even grote John Coltraine op tenor sax De begeleiding van de andere leden van het quintet valt weinig op, maar werkt toch mee aan een aanvaardbaar geheeL (CBS EP 5.597). Zaterdag 6 juni is het zover. Dan komen de vier pruikendragers uit Engeland naar ons landje om de boel eens flink op stelten te zetten. Eerst is er op vrijdag 5 juni een optreden voor de VARA-T.V. (pas op de camera's en microfoons), terwijl de zaterdag daarop een zaaloptreden volgt. Waarschijnlijk zal het optreden plaats vinden in de Houttust-hallen in Den Haag. We vragen ons af of „The Beatles" evenals de Houtrust-hallen een geld-belegging van de Zwolsman-groep is vrijdag 24 april is er in het Concertgebouw in Amsterdam om 8 uur een optreden van Ella Fitzgerald, het trio van Oscar Peterson en het quintet van Roy Eldridge Woensdag 6 mei komt ons aller Cliff met zijn Shadows naar Den Haag om een concert te geven in de Kurzaal. In het voorprogramma staan o.a. Anneka Grönloh en Trea v.d. Schoot. Het adres van de officiële Beatle-fanclub is Telderskade 8 in Leiden. Donderdag 7 mei geeft Mahalia Jackson een concert in de Irene-hal in Utrecht. Zoals U ziet gaan we nog enerverende weken tegemoét. Ik stop er daarom mee. Volgende week vertel ik U iets over „The Searchers". Voor de rest weet U het... Draaise! Koelkasten Bauknegt, Marijnen, Friventa, Electro- lux, Frimmati, Fiat. Finan ciering mogelijk event, zon der aanbetaling. De Jager, Broersveld 105. Autorijschool Bedeker lest met nieuwe Taunus. Vlaardingerdijk 225a, Tel. 65041. Te koop: goth. dressoir met luifel, 2 fauteuils, tafel 4 stoelen. Burger Heinsius- straat 21, Tel. 69759. Te koop: hoge Engelse kinderwagen, wit, z.g.a.n. Te bevr.: Mariastraat 17. Te koop: Austin 7, be stel 61, met imperial. De Meesterstraat 12. Te koop aangeboden: Renault Dauphine 1961. Bevers, Aleidastraat 92a. Volkswagen de Luxe '61. Van particulier, le eigenaar met roldak, radio, zonne- kap e.d., uitstekende staat, wegens gebruik in Engels gebied rechts stuur, makke lijk in stadsverkeer, prijs ƒ2850,—. Tel. 64114. Te koop: z.g.a.n. hoge witte Engelse kinderwagen merk Koelstra. Rotterdamsedijk 419. Te koop: z.g.a.n. accor deon met 80 bassen en 9 re gisters, pianoklavier. Na 7 uur. St. Liduinastraat 80b. Gevraagd: gepensioneer de boekhouder, 1 keer in de 14 dagen. Br. onder nr. 1822, bur. v.d. blad. Te koop goed onderhou den klassiek bankstel tegen elk aann. bod. Na 7 uur. Hogenbanweg 385, S'dam. Te koop: nieuw heren rijwiel. 's Zaterdags van 10- 2 uur. Telefoon 61850. Diverse inruilwagens te koop aangeboden. Te bevr. Nwe Haven 7, Tel. 62868. Te koop: in goede staat zijnde kinderwagen, Mut- saerts en hoge Engelse, te gen elk aann. bod. Hoflaanstraat 27, S'dam. Te koop: kinderwagen, z.g.a.n., uitneembaar, merk Koelstra. J. C van Marken straat 33, Tel. 63912. Te koop: Opel Record '57, prijs 1400,— Opel Re cord '55, prijs ƒ500,Ford Zephyr bouwjaar '56 prijs 600,Ruilt alles in, kan geheel gefinancierd worden Lhnge Singelstraat 37. Woningruil. Aangeboden in Galileistraat, vrij boven huis, 4 kamers, keuken en zolder. Gevr.4 kamerwo ning met bergruimte, liefst centrum of omgev. singel geen zuid. Br. onder 1818, bur. v.d. blad. Te koopVictoria motor 250 cc., i.pr.st prijs ƒ400,-, tevens zijspan voor Victo- ria-motor. Liefbroer, Leibnitzstraat 8b Schiedam. Te koop: als nieuw hoog model kinderwagen, zwart wit, Mutsaerts, matrasje voor ledikantje nieuw, posi tiejurk tricel, maat 42. S. van Houtenlaan 97, Tel. 61524. Te koop aangeb.z.g.a.n. gascomfor (Comforta), te gen elk aann. bod. Meyer, Burg. van Haaren- laan 498, Tel. 64217. U weet toch dat wij Fleismann treinen verko pen. Alleen Broersveld 9, geeft dubbele Kes-punten. Nette weduwnaar 75 jr. eigen mooie woning, wenst kennismaking met weduwe 65-75 jaar, voor genoeglijke samenleving, huwelijk niet uitgesloten. Br onder 1829. bur. v.d. blad. Te koop: i.pr.st.z. Engel se kinderwagen, donkerbl. met wit, gehee' opvouwb. Troelstralaan 58, tel. 62125. Wie ruilt mijn zonnige 4 kamerwoning, le etage m. douche en kelder voor een grotere of 6 kamerwoning. Br. nr. 1826, bur. v.d. blad. Te koop: bankstel, pri ma wollen bekleding, nw.- prijs 795,voor 395, eventueel met twee dezefde fauteuils en salontafel keer- baar blad extra. Tel. 67301. Aangeb.lichtblauwe meisjes regenjas en mantel Ift. 10 a 11 jaar is bijna niet gedragen. Boerhavelaan 84, tel. 60015. Te koop: blank eiken slaapkamer ameublement goed onderhouden, prijs 75,v. d. Tempelstr. 40, Tel. 67045. Trappisten Bier. Nog steeds gebrouwen in het Trappistenklooster te Til burg, een eeuwenoude tra ditie (Voor de handel: Rogier, Schiedam, tel. 63768). Te koop: goede kinder wagen. Moet weg, koopje. Tel. 65382. Te koop: een mahonie slaapkamer ameublement een antieke tafel en Inter- no zelfvulhaard. Rotterdamsedijk 213c. Tel. 66164. Te koop: V.W. i.pr.st.; bromfiets, merk N.S.U. Ca- valino. Na 7 uur. Roemer Visserlaan 16, Scheidam. Wij komen thuis water golven, permanenten, spoe len, verven, enz. Tel. 65946. Regenbroeken v.a. 6,75 poncho's nu 3,95regen pakken vanaf 19,90; slaap zakken vanaf 16,90. The American House, Broersveld 127, Tel. 63505. Te koop: Butagasstel m. oventje. Korpershoek, Schiedamse- weg 121, Schiedam, Telef. 61536. Te koop: Opel Caravan '56 850. Ruilt alles in. Lange Singelstraat 92, be neden aan de Rott.dijk. Bas van der Heyden vr.: Magazijnbediende. Hoog loon, 5-daagse werkweek, prettige werkkring, gratis werkkleding. Aanmelden Broersvest 16, Schiedam. Zojuist ontvangen klas sieke en moderne kronen en wandlichten. Tevens een ruime keuze in theelichten, koffiemolens, mixers, strijk enzers, klokken enz. en ook voor koelkasten en stof zuigers en wasmachines is Uw adres. A. J. van Klaveren Zn., Passage 6, Tel. 69940-61952. Koelkasten Bauknecht, Marijnen, Friventa, Electro- lux, Frimatix, Fiat. Finan ciering mogelijk event, zon der aanbetaling. De Jager, Broersveld 105. Een verjaardag, bruiloft of partij? Haal er stoelen van Simon Rosman bijDe le Schiedamse stoelenver- huur, ook tafels, glaswerk, bestek, koffieketels enz. Frans Halsplein 42, Telef. 65800. Jongeman i.b.v. alle rij bewijzen zoekt bijverdien ste voor de zaterdag. Br. nr. 1828, bur. v.d. blad. Te huur: grote zit-slaap- kamer met keuken, voor dame of meisje alléén. Br. nr. 1817, bur. v.d. blad. Mevr. Ormel, Schoolstr, nr. 5, vraagt een werkster voor één morgen per week Tel. 64244. Te koop: 3 fauteuils, 3- zits bank, salontafel, dres soir, t.e.a.b. Lorentzlaan 10a, tel. 154030 Te koop van le eigenaar (part.) Ford Taunus 17 M 1960, in onberispelijke staat incl. 3 veligheidsriemen, 62.000 km. 3600,—. Maassen, Broersvest 14a, Tel. 67214. Te koop: kinderledikan- tje met bedje, prijs 10, J. Wijnmaalen Burg. van Haarenlaan 923. Wie kan en wil jong echtpaar tijdelijk helpen aan een ruime kamer in Schiedam of Delft of om geving, beide werkkring buitenshuis. Mej. A. M. Verwey, Amster damse Veer 1, Oude water, Tel. 013486-1437. Te koop: zeer fraaie an tieke Friese, klok. Tel. te bevr. 61956, tussen 7-8 uur 's avonds. Te koop: Morris t.e.a.b., kinderwagen met losse bak 25,motor N.S.U. voor 300,—. P. de Jager, Prins Maurits- straat 24a.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 7