Het nieuwe BRUSSELS GESPREK MET - FRANCOISE HARDY Exclusief interview door Joop Daalmeijer PRISMA 4kt ptettig m>iketi Schiedamsche Cartonnagefabriek REGEN MANTELS DE 21e NWB-AVONDVIERDAAGSE STAAT WEER VOOR DE DEUR beeft VERF liefffde..... fijn verloven..... bah „liefde is nummer één' melodie Tweede speelavond haringconcours vorig jaar ruim duizend tippelaars tweeledig doel "ii huisje voor mij en een huisje voor ma KLAVERJASSEN: WOENSDAG 10 JUNI 1964 15e JAARGANG No. 71 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. Even voorbij de studio's van de B.R.T. in een klein Brussels staminéke zou ik haar om zeven uur zien. De zon schijnt warm en een late arbeider tuft op zijn bromfiets het plein over. Op een terrasje zitten slechts enkele men sen. Ik ben wat vroeg en neem daarom alvast een pinteke bier". Het is al even na de klokslag van zeven uur. Over het plein komt ze aan. In haar hand heeft ze een zware leren tas en ze heeft een donkerblauwe jurk aan. Haar rode vest heeft ze in haar hand. Ze verontschuldigd zich dat ze wat laat is. „Wil je iets drinken", vraag ik. „Tomatensap", is het antwoord. Het begin is niet moei lijk want Francoise Hardy begint zelf met het gesprek, gemakke lijk achteruitleunend in het stoeltje. Ze vertelt van Laar ontmoe ting met Jean-Claude, de populaire disc-jockey van de Waalse uitzendingen van de B.R.T. Veel op een interview lijkt het niet. Ze praat honderd uit en veel opschrijven kan ik niet. .Ik hoef toch weer niet het verhaal van mijn carrière te vertellen?" vraagt ze. „Het is altijd hetzelfde verhaal en ik vind het zo afgezaagd wor den." FANTASTISCHE COLLECTIE vanaf 39.95 tot 119.50 MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 Het is al weer een jaar geleden dat ruim duizend wandelaars met bloemen getooid een triomftocht door Schiedam maakten. Het einddoel was de Warande, waar op indrukwekkende wijze de N.W.B.-Avondvierdaagse werd besloten met een klinkende serenade van drie muziekkorpsen. Nu staan we wederom aan de vóóravond van dit grootse gebeuren. Het is dit jaar voor de 21ste maal in successie, dat de Nederlandse Wandelsport Bond de Avondvierdaagse organiseert. Op vier achtereenvolgende dagen, op dinsdag 16, woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 juni krijgen de wandelaars de gelegenheid om de omgeving van Schiedam te verkennen. Geeft de commercie haar deze zwemelblik? Is het een pose ter wille van haar carrièreOnze speciale Show-paginaverslaggever probeert op deze vraag na een Brussels interview antwoord te geven. (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 Zie de advertentie op pagina 5. OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. 1 van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendterm.|n advertenties: drnsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland „Ik heb gehoord dat je nogal veel gezien wordt samen met fean-Marte Périer. Ga je je met hem verloven?" Ze zet haar glas neer en kijkt kwasi achte loos naar het lege glas. „Verloven vind ik een onaangenaam woord. Ik zal me nooit verloven, om de eenvoudige reden dat ik deze ceremonie nutteloos vind. Ik trouw meteen. De liefde vind ik het mooiste van de wereld". „Vind je het nodig om te trouwen?" „Ja, maar er is geen haast bij. Het is het verlangen om kinderen te hebben, dan trouw je en ik zal met de man trouwen waarvan ik houd en samen zullen we een gezin opbouwen". „Wat vind je belangrijker, je carrière als chansonnière of de liefde?" „De liefde is veel belangrijker! Daarbij Het is voor mij niet nodig om het nog eens te vertellen. In het kort komt het hier op neer. Frangoise Hardy is op 17 januari 1944 in Parijs geboren. In april 1960 maakte ze bij Vogue een auditie en er werd een contract gesloten met als voor uitzicht een proef-plaatje. Dat eerste plaatje werd „Tous les gar?ons et les filles" en het werd een ongehoord succes. Zo werd Fran?oise Hardy met haar, veelal zelf ge schreven liedjes een grote Franse tienerster. cdja Wat vindt ze van „The Beatles"? „Beatles? Ja, ze zijn hier ook geweest in Olympia. Ik vind het nogal histerisch. Voor mij hoeft het niet hard te zijn. Ik prefereer de melodie boven het volume," zegt ze vastberaden. „Als je zoveel verdient met je platen, wat doe je dan zoal met je geld?" Op het eerste gezicht een misschien wat onfatsoenlijke vraag maar Francoise Hardy glimlacht en zegt: „Ik heb geen geld. Van mijn geld heb ik een huis gekocht in een wijk onder Montmartre, in de buurt van St. Lazare. Ik heb hier altijd gewoond en ik houd veel van dit gedeelte van Parijs. Voor mijn moeder en mijn zus Michèle heb ik ook een huis gekocht. Het was nogal duur, tenminste als je de buurt be kijkt. Het is in de rue d'Anjou op de vijfde etage. Het is erg zonnig". De uitslag van de 2e speelavond van het Haringconcours van de Klaverjasvereniging „H.V.O." om de Haringwisselbeker is als volgt: le. Gem. Werken, Schiedam, 12.488 pun 2e. O.G.W. B., Schiedam 12.358 punten le. Gem. Werken, S'dam 12.488 punten, 3e. Sunlight 11.811 punten; 4e. Vriend schap, Rotterdam 11.471 punten; 5e Volksgebouw, Schiedam 11.063 punten 6e. E.N.C.K. B. 11.049 punten; 7e O.G.W. A., Schiedam 10.210 punten; 8e Sint Jan, Schiedam 10.182 punten. In de finale is geëindigd Klaverjasver. „Gem. Werken", Schiedam. heb je geen schaduwen van twijfel. Een carrière is belangrijk om je in je liefde te helpen. Wat is mijn carrière zonder liefde? Een rozentuin zonder rozen?" Met deze woorden laat Francoise Hardy zien dat ze het ernstig meent met de liefde en ze is vastberaden in haar bewoordingen. Ze weet wat ze wil. Deze jonge vrouw, omstuwd door successen, staat stevig op de wankele show-business-grond. Samen zijn we na het interview naar haar hotel ge lopen. Enkele fans vroegen om hand tekeningen. Haar ranke gestalte wordt omringd door haar bewonderaars. Met een zacht uit gesproken „au revoir" gaat ze haar hotel binnen. Men noemt haar een „idool". Franfoise Hardy is een gewone jonge vrouw, die ondanks haar succes een beetje schuchter is gebleven. Dat vind ik heerlijk. Dan kunnen de wandelaars zien, hoe uit gebreid de groengordel van Schiedam in werkelijkheid wel is. De parcoursen zijn weer als ieder jaar 10 kilometer lang voor de junioren en 15 kilometer voor de senioren Onder junioren wordt verstaan personen vanaf 8 tot en met 13 jaar en onder senioren personen van 14 jaar. De te bewandelen parcoursen gaan weer langs de mooiste plekjes van Schiedam, zoals het Prinses Beatrixpark, de landelijke wegen van Kethel en andere fraaie paden rond onze stad. De organisatoren hebben zoveel mogelijk getracht het lopen door straten te ver mijden, doch men kon niet voorkomen dat daarom op sommige wegen op meet dan één avond gelopen wordt. De Avondvierdaagse van de N.W.B. heeft een tweeledig doel voor ogen. Ten eerste wordt de wandelaars door een lichamelijke training een gezonde ontspanning bezorgd en ten tweede wordt bij de deelnemers belangstelling en liefde gewekt voor de fraaie omgeving van Schiedam. Degenen, die deze belevenis nog niet uit eigen ervaring kennen, kunnen dit jaar deelnemen aan dit wandelfeest, dat in de zelfde week door tienduizenden in den lande verdeeld over ruim tachtig plaatsen wordt gevierd. De organisatoren rekenen uiteraard op de (ruim duizend) deel nemers van vorig jaar, maar ook op de genen, die vorig jaar nog langs de kant stonden. Voor de deelnemers die op een van de avonden (16, 17, 18 en 19 juni) verhinderd zijn, bestaat gelegenheid een avond, op maandag 15 juni in te halen of vooruit te lopen. Het inschrijfgeld be draagt voor personen van 8 tot en met 13 jaar 1,en voor personen ouder dan 13 jaar 1,50. Voor inlichtingen en in- UIT HET VERENIGINGSLEVEN.... Ledenwinst bij K.N.M.T.P. De aktiviteiten op de InHaBé '64 van de leden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Schiedam heeft een winst van maar liefst 44 nieuwe leden opgeleverd, zodat deze vereniging nu in totaal 205 leden telt. Vanavond om 7 uur brengt men o.l.v. de heren Davidse en de Koning een bezoek aan de heemtuin in het Beatrixpark. Plaats van bijeenkomst: parkeerterrein bij de oude brug naar Kethel. Laatste avond van „Guillaume" Zaterdagavond, 13 juni komen de leden van de Schiedamse Jazz Sociëteit „Guil laume" bijeen in zaal „Tivoli" aan de Nieuwe Haven 237. Voor de muzikale omlijsting van deze avond zorgt „The Riverside Jazzband" o.l.v. Gerard Lamers. Aanvang: half 9. Einde kwart voor 12. Koffieuurtje van de N.V.H. Morgenochtend, 11 juni om half 11 drinken de dames van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afd. Schiedam gezellig koffie in café-restaurant „Europoort" aan de Maas boulevard. schrijvingen kan men terecht bij J. F. Bakkeren, Rembrandtlaan 15a, Schiedam, A. C. Meeder, Van Esveldstraat 24, A. H. van der Sande, Hoogstraat 21, P. Zuid geest, Bilderdijkstraat 27. De startplaats is, zoals in voorgaande jaren, op het binnen plein van de St. Thomasschool in de Warande, achter de Frankelandsekerk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1