tiet nieuwe MORGENMIDDAG HALF DRIE: Bij na 3000 wandelaars op pad met KW-mars Jr\rfE KFiMflllLURBnn <Net f# ptettig w&dte Schiedam sche Cartonnagefabriek Burgemeester slaat paal voor Vitaflat GESLAAGD v. d. Vlerk l REGEN MANTELS Openluchtconcert van Oefening baart kunst Succesvol concours in Oisterwijk Jonge Strijders naar de zee UNIQUE - SCHIEDAM Hef groeit best bij de Schied. schooltuinen morgen instuif MUSEOMN'EUWS OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. muzikaal defile Vlaggen uit feest in plantage Een NIEUW begrip op de Nederlandse wegen WF-band OMEGA i TISSOT OF PONTIAC V. FANTASTISCHE COLLECTIE vanaf 39.95 «at 119.50 MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 in Beatrixpark: Bel Canto: VRIJDAG 3 JULI 1964 15e JAARGANG No. 78 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers Redakfie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermiin advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De Koningin Wilhelmina Mars, welke zaterdag a.s. om half drie van start zal gaan, vanuit de Plantage zal via onderstaande route door Schiedam trekkenLange Nieuwstraat, Griffioenstraat, Lan ge Haven of Westvest, Korte Dam, Hoogstraat, Korte Hoogstraat, Nieuwstraat, naar de Grote Markt. Hier zullen de wandelaars defi leren voor het Ere-Comité. Van de Grote Markt trekken de wan delaars via Parkweg naar het Prinses Beatrixpark. Alleen de 8 km. zal via de Burg. van Haarenlaan, Nw. Damlaan, Schiedamseweg naar het park gaan, om via Parkweg, door de oude binnenstad naar de Lange Haven te trekken en via Griffioen straat en Lange Nieuwstraat de finish te bereiken. De muziek tijdens het défilé zal worden verzorgd door de Harmonie en drumband Wilton-Fijenoord. De defileermuziek zal onderbroken worden voor het doen passeren van de muziekgroepen welke de wande laars op hun mars door de stad be geleiden. Naast Wilton-Fijenoord hebben medewerking toegezegd, de Drumbands van Custo, Excelsior, Oranje Garde Leerdam en Klun- dert, de beide korpse Jong Holland u. Zw Indrecht. Bij binnenkomst treden bovendien naast genoemde korpsen nog op O.B.K., St. Radboud, Ruimbaan uit Rotterdam, Liberté uit Vlaardingen. De 14, 20 en 25 km trekken door Kethel en gaan vervolgens naar Overschie. Tenslotte komen alle deelnemers weer via de Parkweg, als de acht km groepen, terug. De deelnemende groepen worden met muziek opgewacht bij de Koop mansbeurs hoek Lange Haven-Dam. De K. W. Mars kan eens zo feeste lijk worden als de bewoners van huizen gelegen aan bovengenoemde route hun medewerking willen ver lenen door de vlaggen uit te steken. Van de zijde van de Oranje Garde is hier al om verzocht. Om vijf uur vangt op het Plantage podium een feestprogramma aan waaraan o.a. meewerken: Wilton- Fijenoord, harmonie- en tamboer korps, de tamboer en pijperkorp sen Jong Holland, junioren en senio ren, uit Zwijndrecht alsmede „The Blowing Bubbles", Mondorgeltrio; „Ferry Dewis", Balance Act; „De Runa's", Zingende zusjes; Juerda Gi- tana, Spaanse zang en dans 'flamen- go; John Heyst Co., Conférences. Startinschrijving voor deelnemers Ook voor de start is het mogelijk in te schrijven. Voor individuele wandelaars kan dat vanaf 1.30 uur zaterdag in de stands in de Plan tage. Voor groepen is dat mogelijk in het Blauwehuis aan de Lange Nieuwstraat. De Burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, zal op woensdag 9 juli om 3 uur de eerste paal slaan voor de „Vita-flat" op de hoek bur- Nieuwe Damlaan te Schiedam. Het flatgebouw, dat in opdracht van het kantoor Nederland van de le vensverzekering Mij. „Vita" door de bouwmij. Smits en Noordzij Schie dam NV zal worden gebouwd, vult een van de twee braak liggende ter reinen rond dit kruispunt. Na afloop volgt een receptie in re staurant „Europoort". De beroemde R8 van Renault, nu met de flitsende, onstuimige 1100 cc Sierra motor. Een opvallend geruis loze en soepele krachtbron, die de «agen een topsnelheid van meer dan 135 km per uur geeft. R8 Major v.a. f. 5.995,--afAmsterdam R8 v.a. 5595,- fl/Amsterdam De Renault R8 Major heeft nog meer EXTRA'S Naast de krachtiger motor heeft de R 8 Major nog een aantal extra's zoals: volledig gesynchroniseerde 4' ver snellingsbak extra comfort met o.a. extra asbak jes, armleuningen, vloerbedekking en nog veel meer. Kom een proefrit maken en beleef zelf het genoegen dat het rijden in de R8 Major U geeft Het programma van Wilton-Fijen oord wat gebracht werdt als onder deel van het feestprogramma is als volgt samengesteld: 1. Hoch und Deutsch meister. Ertl-Spaan 2. Three inventions. Arr. Pi Scheffer 3. 2e Rhapsodie on Negro spirituals Eric Ball 4. West Side Story (selectie). Leonard Bernstein. Arr. Joh. F. Pala 5. Oklahoma (selectie) Rodgers: Hannerstein. Arr. Cor M. Mellema 6. Men of music. Harold L. Walters 7. When the Saints Go Marching in. Harold L. Walters 8. Marching trompets. Seymour. Arr. Molenaar 9. In rechte baan. Joh. Wichers een merkhorloge als Een blijvende beloning voor deze prestatie. HORLOGER JUWELIER EDELSTEENKUNDIGE F.G.A. «OTTERDAMSEDUK 2M SCHIEDAM alja baart Kunt" zal op zondag 5 juli 's middags van 3 tot 5 uur een con cert geven in het Beatrixpark. De op het gazon tegenover het thee huis ten gehore te brengen wreken zijn: 1. In Corpore, mars, van J. A. Reyn- houdt. 2. Saint Triphon, mars met drumband van A. Ney; 3. Optreden van de Drumband; 4. Defileer- mars van W. F. Sprink; 5. Suite Oriëntale, 4 delen van Francis Popy; 6. l'Arlésiene Suite van George Bi- zet/L. Chomel; 7. Glück Auf., mars van Joh. Wiggers; 8. In Rechte Baan van Joh. Wiggers; 9. Three Inven tions suite van Pi Scheffer; 10. The Phantom Brigade van Mydleton/ Molenaar; 11. Punjaub, mars van Chr. Payne-Kol. Showroom: Parkweg 201-205 Telefoon (010 64500 Zondag 28 juni is de R..K gem. zangvereniging „Bel Canto" uit Kethel op concours geweest naar Oisterwijk. Het koor stond onder leiding van de heer J. Hoogervorst en telde 36 leden. Men zong in de afdeling uitmun tend en had als verplicht werk: „Gloria" van H. Altink en als vrij werk: „Het Kwezelken" van H. Ba- dings. Bel Canto behaalde hiermede de lste prijs met een totaal van 330 punten. Het hoogst aantal punten, dat men kon krijgen was 360 punten. Als men het vergelijkt met het con cours van verleden jaar is dit een goed resultaat. Teon zong men in de lste afdeling met een lste prijs. Dit jaar een klas hoger met tevens een lste prijs. Dit dankt Bel Canto op de eerste plaats aan haar diri gent. De samenwerking met hem en de sfeer onder de leden is bijzonder goed. Bel Canto heeft er een gezellige uitgaansdag van gemaakt. De NVV jeugdorganisatie Jonge Strijd vertrekt zondagmorgen naar de kust. De treingangers komen 's ochtends om half negen bij het Schiedamse station bij elkaar. Voor de jonge strijders die Hoek van Holland per brommer aandoen is het verzamelen geblazen om half tien bij het station in deze bad plaats. De terugreis start om 5 uur. mmm Een dichte verkeersstroom beweegt zich in de vakantiemaanden in de richting van de bergen en de zonnige stranden. Wanneer de afzonderlijke voertuigen in die verkeersstroom te dicht achter elkaar rijden, is de moge lijkheid, dat één of meer er van nooit op de plaats van bestemming aan komen, niet ondenkbaar. Vooral de zoveel schade aanrichtende kettingbot singen zijn veelal een gevolg van onvoldoende afstand houden, aldus het Verbond voor Veilig Verkeer. Het vele werk, dat deze winter aan de Schiedamse Schooltuinen is ver richt, heeft al vele kindergezichtjes doen stralen van geluk. Wat was de spinazie mooi en hoeveel radijsjes zijn er wel niet geoogst. Toen begin april het schooltuinsei zoen opende, was men er nog lang niet zeker van, dat het dit jaar goed zou gaan. De slechte resultaten van de voor gaande jaren lagen nog te vers in het geheugen. Nu is echter alle pessimisme ver dwenen. Alle produkten groeien uitstekend. De sla is door de kinde ren haast niet te verslepen. Vol ver trouwen kan men dan ook nu weer alle ouders en belangstellenden uit nodigen eens een kijkje te komen nemen op de herboren tuin. Hoewel de bloemen nog niet in bloei staan, is het toch een lust om alles te zien. Voor de schoolvakanties beginnen nodigt het bestuur Schied. School tuinen daarom allen uit, om op za terdagmorgen 4 juli a.s. op de tuin een kijkje te komen nemen. Van 9 tot 11 is ieder daar welkom. U weet toch waar het is? Achter de Vijfsluizen flat, tegenover Wilton. Vergeet niet, om dan ook de Wilde- plantentuin te bezoeken, aangelegd en onderhouden door de oud-hoofd leider, dhr. v.d. Gaag. Van ver buiten Schiedam komt men dit mooie hoekje bezien. Het Stedelijk Museum te Schiedam zal op zaterdag 4 en zondag 5 juli 1964 voor het publiek gratis toe gankelijk zijn. Tot en met 8 juli kunt U een bezoek brengen aan de tentoonstelling Sar- degna-non Turistica, een fotografi sche vertelling door Joan van der Keuken over het niet toeristische Sardinië. Historische voorwerpen betreffende de stad Schiedam en betreffende de jeneverindustrie kunt U bezichti gen in de aula en in de kelder van het museum. Van 9 tot en met 22 juli zal het museum voor het publiek ge sloten zijn in vefband met de voor bereidingen voor de Moderne Kunst beurs 1964 „BALANS", welke van 23 juli tot 14 september 1964 ge houden zal worden. (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1