KRAAMVERZORGSTER 4kt pteitig mt& Schiedamsche Cartonnagefabriek net nieuwe 3 dagen „lekker scheuren" voor Grand Prix ten einde Geslaagden bij de St. Liduina huishoudschool te Schiedam REGEN MANTELS Eenenzestig leerlingen verlieten dit jaar Dr. de Visserschool Wordt Havengeld 12 h0ger een beroep met „levend materiaal toch wel een beetje eng..... Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. FANTASTISCHE COLLECTIE vanaf 39.95 tot 119.50 MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 OPLAAG 26.100 EXEMPLAREN ZOEMMMM „een groot talent Redakfie er» advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam |C. J. van der Klink), telefoon 010-é7368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag Bij de R.K. Huishoud- en Industrie school „St. Liduina", zijn de volgen de leerlingen geslaagd voor de resp. diploma's of getuigschriften: Primaire opleiding: J. Aanraad, G. Aalberts, M. Bokhorst, M. Bassing, E. Beukels, E. v. d. Berg, C. Boos, H. Jut de Bourghelles, G. v. d. Burg, T. Bakker, E. de Bruyn, M. Clarrjs, H. Combrink, E. v. Dijk, D. Dal, T. den Dekker, J. van Dorp, M. Dries, M. v. Dam, Y. Elderhorst, M. Etman, M. v. Etten, W. v. Etten, A. Goedgeluk, B. Heijdra, M.Heijdra, I. v. Ham, L. Haspers, J. v. d. Hei den, T. Heijster, N. Huygen, C. Hus- ken, I. Heijnsbroek, A. Hendriks, G. Hoogland, L. v. 't Hof, L. Holle boom, C. Houtkamp, I. Hoogerwerf, M. v. d. Horst, I. v. d. Have, R. v. d. Helm, R. Janssen, A. Knotter, W. Kloppers, J. Kouwenhoven, E. Klis, M. v. Lange, T. v. Leeuwen, M. v. d. Linden, T. v. d. Mast, B. Mels, B. v. Mil, L. Mouwens, M. Nouwels, A. Nouwels, M. de Nijs, J. Opschoor, N. Poot, T. Poot, M. Peeters, T. Put ter, E. Rebers, I. Roodenrijs, F. Ro- doe, L. Ruigrok, H. Remmelink, M. L. v. d. Sman, R. Smits, J. Suyker, A. v. Schaick, J. Schuurmans, L. v. Schayk, M. Seijkens, J. Sadinoch, B. v. d. Toorn, D. Tobé, R. v. Til, A. Toebak, T. v. Vliet, R. de Vette, I. Verburg, R. Verheem, I. Vering- meijer, N. Vermeulen, R. Verhoeekx, A. Verhoef, T. de Vette, R. de Vette, R. Visser, A. V. Vliet, A. Veldhoen, T, Willems, W. v. d. Waal, L. v. Was senaar, T. Walbeek, '2 Weber, H. Willems, I. v. Winden, L. ÏJzermans. Opleiding Linnen- en Costuumnaaister: T. v. d. Drift, M. v. d. Heuvel, T. van Leeuwen, M. v. d. Linden, J. Lips, L. Post, J. Vermeulen, L. v. Vliet, W. v. Winden, A. Wissenburg. Opleiding Assistente A: N. Bakkes, P. Bracco-Gartner, J. Breddels, L. Druppers, M. Hageraats, J. Hollander, C. Huppertz, L. Huis- kens, L. Jansen, Y. v. Koppen, M. v. Leeuwen, H. Lips, C. v. d. Maat, W. Tillemans, N. Verhagen, R. de Vette, B. v. Waart, M. Waterreus. Opleiding Assistente N.: M. Alberts, A. Broeren, M. Brus- saard, Th. Fransen, N. v.d. Heiden, D. Huigen, M. Kester, T. Langelaan, M. Lemm, J. Lips, G. v. Noordt, J. Vrijdag. Opleiding Leerling-verkoopster: D. de Bruin, M. Creemers, C den Dekker, J. Dekkers, W. Kuil, G. Mat- la, M. Otten, E. Rademakers, P. Rops A. Schuurmans, A. Vink, M. Volle- bregt, M. Wissenburg, L. Zwanen burg. ulja Be Br. J. Th. de Visserschool A, hoofd de heer M. J. van Bommele en B-hoofd de heer W. v. d. Horst, hield vrijdagavond in het gebouw „Irene" een ouderavond, waarvoor veel belangstelling bestond. (Van onze redaktie voor de vrouw) In ons land worden gemiddeld dertig baby's per uur geboren.... Eén van de oorzaken, waarom of Nederland het dichtst bevolkte land ter wereld is. Maar een andere belangrijke oorzaak is, dat hier juist het zuigelingensterfte zo laag is. Veel zorg en aandacht vragen niet alleen de jonge moeder en het pasgeboren kind, maar ze krijgen die ook. Op dit gebied neemt Nederland een uit zonderlijke plaats in. De zorg aan moeder en kind wordt in de westerse landen ge geven in kraamklinieken of de kraam- afdelingen van ziekenhuizen. HIER ligt dat geheel anders: de bevalling van het merendeel (73 procent) van de Neder landse vrouwen gebeurt thuis.... De arts of verloskundige (vroedvrouw geeft dan de medische hulp en de ver zorgende hulp de verpleegster of kraam verpleegster. Deze kraamverzorgster, de moderne uitgave van de uit vroeger jaren bekende baker, is een uiterst gewaardeerde hulp voor de in het kraambed liggende moeder, haar baby en niet te vergeten: de overige gezinsleden! Zij zorgt ervoor, dat de gezelligheid, de sfeer in huis gehandhaafd blijft ondanks het feit, dat de huisvrouw op bed ligt. Maar zij zorgt er óók voor, dat die moeder aan haar rust komt. Ze is onverbiddelijk op dat gebied en dat is maar goed! Want na tien dagen staat de moeder weer overal alleen voor en dan móet ze fit zijn... Daarom is het dus niet verwonderlijk, dat een kraamverzorgster, vóórdat zij haar taak in een gezin begint, eerst een gedegen op leiding van ±15 maanden krijgt. Tijdens de drie maanden durende vóór-opleiding in internaatsverband, die de leerling-kraam verzorgsters krijgen, wordt naast andere hoofdzaken bijzonder veel aandacht aan de omgang met de gezinnen en gezinsleden besteed. Heel belangrijk, wat alleen de moeder en haar huisgenoten alleen maar ten goede kan komen. Het beroep van kraamverzorgster kan nooit een saai beroep worden, want zij werkt altijd met „levend materiaal". Het wónder van een geboorte wordt steeds opnieuw beleefd. Voor die meisjes en jonge vrouwen die juist voor dit wonder een open oog hebben, is het beroep van kraamverzorgster ideaal Na de voor-opleiding volgt een jaar praktijk in de kraamgezinnen. Daarna wordt een Staatsexamen afgelegd. De gediplomeerde kraamverzorgster blijft dan in dienstverband werken bij het kraamcentrum, waar de a.s. moeders zich vervoegen om een afspraak te maken. Er worden gemiddeld dertig baby's per uur in ons land geboren. Op 't ogenblik worden negen van die dertig baby's ver zorgd door een gediplomeerd kraamver zorgster, maar.... van die dertig worden er, zélfs nog in Nedeland, zes baby's door niet- deskundige handen verzorgd. Er is dus dringend behoefte aan meisjes, die het beroep van kraamverzorgster willen leien. Overal kunnen inlichtingen omtrent plaats en aanvang van de opleidingen wor den ingewonnen bij de plaatselijke kruis verenigingen. Meisjes, pas van school en eigenlijk nog niet wetend, waarmede verder te gaan: is dit beroep niets voor jullie? Denk er eens over na.... Ga eens praten bij een van de kruisverenigingen. Is er iets bevers op de wereld dan juist een baby....? M.W.-S. MAASSLUIS. De minister van Binnenlandse Zaken maakt bezwaar tegen de verhoging met 25% van de havengelden, waartoe de raad van Maassluis in de vergadering van 26 maart j.l. besloot. Gesuggereerd is door de minister om de voorgenomen verhoging voor 1964 te beperken tot !21/2 Niet minder dan een-en-zestig jon gens en meisjes leerlingen van de zesde klas, verlieten dit jaar de school; dit aantal geldt overigens voor A en B tezamen. Van school A deden negen leerlingen het toela tingsexamen voor het Lyceum te Vlaardingen, waarbij allen slaagden. Er was een alleraardigst program ma door de kinderen met hun on derwijzers in elkaar gezet. Voor de pauze werd een toneelstuk opge voerd, getiteld: „De Prinses is de voornaamste gast" en na de pauze kwam er een soort schoolrevue voor het voetlicht. Door zijn leerlingen van de zesde klas werd de heer W. v. d. Horst ge huldigd bij monde van Nicky Wa ning, die 'n pracht van 'n portemon- naie vergezeld van een oorkonde overhandigde, terwijl mevr. van der Horst bloemen ontving. Het wiegje heeft klaar gestaan, maar nu is het zusje dan toch eindelijk gekomen! Kleine Tonnie van 3 jaar zegt in zijn eigen taaltje, hoe blij of hij met dit nieuwe kindje in huis is...! WOENSDAG 15 1ULI 1964 15e JAARGANG No, 81 Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Huisblad Pers De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland 0 Met de kerk als decor snort hier een Ferrari door de bocht. Niet zonder gevaar, tenminste dat valt te lezen op het gezicht van de bestuurder. Het B.P.-grand-prix-terrein was de afgelopen dagen bij de Schiedamse jeugd zeer in trek. Af gevlagd. Taak volbracht. In 19,3 seconde het 8-bochtige 100 meter lange parcours rond. ,Een groot talent", vond de commentator. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1