Het nieuwe 4bt £0ptettig w&t&rn fcfde Schiedamsche Cartonnagefabriek v.d. Vlerk HET LEVEN Auto en Benzinedieven schuiven door duister Schiedam Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. fVan onze redacteur) Op een morgen het zal zo omstreeks een uur of 8 zijn geweest stapt een trotse autobezitter de hoofdingang van zijn flat uit, snuift de tropische temperatuur samen met wat ondefinieerbare gassen zijn puur Hollandse longen in en blijft even op de stoep staan om van het zomerse wee: te genieten. Met welgevallen valt regelmatig zijn blik op één auto, uit de tientallen op de parkeer plaats. Ze blinkt de man glanzend van nieuwigheid toe. Hij glim lacht, maakt een klein sprongetje van de verhoging af en loopt naar de rode Opel. Hé, denkt meneer en zegt het ook zachtjes als hij de benzinemeter bekijkt. „Half? hoe kan dat nou. Gisteravond was-tie nog Op een morgen het zal zo omstreeks een uur of 8 zijn geweest stapt een gehaaste wijkverpleegster over de voordeurdrempel van haar huis en blijft op de stoep zoekend staan. Haar gezicht straalt verbazing in duplo. Even kijkt ze zelfs om of ze misschien uit het verkeerde huis kwam. Maar neen. Een oplettende voorbijganger hoort haar dan ontdaan zeggen: „Hé, hij stond daar toch.bij die lantaarnpaal". Op een morgen het zal zo omstreeks een uur of 8 zijn geweest nadert een man (kaliber: handelsreiziger voor de wat be re gebruiksgoederen) zijn DS 19 en perst met zijn overdadig met goud beklemde worstvingertjes het portier open. In samenwerking met een diepe zucht laat hij zich achter het stuur vallen en leunt in de kussens. Als hij de starter roert, schokken man en auto op een duidelijk onvoorbereide manier vooruit. Op dat moment wist de vertegenwoordiger het volgendedat iemand die nacht met de wagen had gereden en de versnelling niet vrij zette, plus het feit dat hij hier een stevige bult op het voorhoofd van over hield. Lucratief arrestatie (EN NOG GOED BETAALD OOK) Wegens vacantïe gesloten van 17 juli tot 3 aug. 1964 VERLOVINGSRINGEN Wmm HOR LOG ER JUWELIER EDELSTEENKUNENGE F.G.A «OTTfiROAMSEL' JK U. - SCHIEDAM Een dagje uit rijden gaan om van het Hollandse landschap te ge nieten, is zeker de moeite waard. Wie werkelijk iets wil zien, rijdt niet hard. Langzaam rijdende auto's op de grote wegen zijn obstakels en geven aanleiding tot het vormen van tiles. Daarom adviseert het Verbond voor Veilig Verkeer hen, die om welke reden ook langzaam wensen te rijden, de grote wegen te vermij den. Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Huisblad Pers VRIJDAG 31 JULI 1964 15e JAARGANG No. 86 Redaktie en advertenties: BROERSVEST 12 5, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Wat IS dat nou, „het leven" Een mooie meditatie voor een smoorhete avond in juli. Het leven is als een zak kersen: we eten eruit, de ene kers na de andere. Er zijn zure bij, van die harde rotdingen en heerlijk zachte zoeten. We pikken de ene na de andere, zuigen snel, spuwen de pitten achteloos in het rond en pikken weer.... opeens zijn we uitgepikt. De zak is leeg. Die zak is veel eerder leeg dan we dachten, maar het is altijd te laat om dat na te vertellen. Het leven is: een jongen en een meisje. Ze verlangen naar de dag dat ze een huis vinden om samen in te wonen. Dan verlangen ze naar hun eerste kind. Daarna zitten ze te tellen hoelang nog voor ie lopen kan, en nog een paar jaartjes, dan gaat ie naar een kleuterklasje. We zien al rijkhalzend uit naar zijn eerste rapport op de lagere school, want je wilt toch weten of er iets „IN" zit. Na zes jaar als alles goed gaat de H.B.S., nog VIJF dan kan ie misschien naar Delft.... Ja hoor. Die twee iaar militaire dienst na zijn ingenieursdiploma zijn gauw genoeg om en dan gaat ons kind zelf „een nestje bouwen".... hopen we spoedig Grootouderste zijn. Hoe zouden die kleinkinderen worden? Hij lijkt precies op zijn vader, een wolk van een knul, weer dat leren lopen, weer die kakschool, lagere school. En dan staan er op eens vier kerels met zwarte pakken, die nemen je op en dragen je weg. te laat, nét effetjes te laat om te vertellen dat het zo gauw gegaan is. LEVEN is.... wie lééft er eigenlijk? Wie is zich eigenlijk bewust van het heerlijke moment dat NU heet? Wie geniet elke ochtend opnieuw tot iedere avond van de vele minuten die we zo maar cadeau krijgen? Slof-slof van weekeind tot weekeind meestal een regen-weekeind) van grote vakantie tot grote vakantie (eens in de zeven jaar een zonnige vakantie), van vervelend T.V. program tot vervelend T.V. program, van verjaardag tot ver jaardag (al weer een jaartje ouder! als je 's avonds de bende opruimt). Mensen, leef toch vandaag SEBASTIAAN. Mocht men in een file terecht ko men, wat in de vakantiemaanden op de drukke Nederlandse wegen niet tot de uitzonderingen behoort, dan is het verstandig voldoende tussen ruimte met het voorrijdende voer tuig te bewaren. Afstand houden vermindert het risico van kettingbot singen. K FOUIE WW! Autodiefstal is een zeer lucratief bijbaantje, dat over het algemeen 's nachts pleegt te worden beoe fend. Er zijn in iedere stad wel een anatal mensen te vinden, die een min of meer bescheiden handel heb ben in auto-onderdelen en auto's van duistere herkomst, tegen even duistere prijzen. Veel mensen vergeten echter dat er nog een groep automobielpara sieten in de donkerte over parkeer terreinen schuifelen, met emmer tjes in de hand en slangetjes ach ter zich aan bengelend. Het is een groep scharrelaars, die het aantal autodiefstallen met twee nullen overtreft: de benzine dieven. Het is trouwens niet zo moeilijk: een slangetje in de benzine tank van 'n gemakkelijk geparkeerde auto, even zuigen en het emmertje loopt vol. Een stuk of wat van die emmertjes en de dief is een tientje rijker en de autobezitter een halve tank lich ter. Wij hebben eens de proef op de som genomen, door een bepaald aantal auto's wat nader te bekij ken op beveiliging van de benzine tank. Ons proefterrein lag in de na bijheid van een tweetal torenflats in de richting van Vlaardingen. Van een ruw geschatte 60 auto's waren er 37 voorzien van een slot op de tank. Het is nog niet zo bijster lang ge leden, dat een 's nachts thuis ko mende flatbewoner zijn wagen op het dichtst bij Schiedam gelegen parkeerterrein neerzette en zich in de richting van het flat bewoog, toen hij een drietal mannen tussen wat auto's zag scharrelen. Terstond startte een motor en stoven de duis- terlingen in de richting van het ge luid, om na driftig portiergeklap in de richting van Vlaardingen te gieren. Op de plaats van het vraag teken, ontdekte de flatbewoner een oude lap, een slangetje en 'n ruime plas vervliegende benzine. Zo gaat dat. In verband met het grote aantal autodiefstallen in het voorjaar en zomer, beproefden wij op dezelfde plaats een groot aantal auto's op verdere beveiligng, die er zorg voor behoort te dragen, dat men niet „zo maar" even een wagen kan „lenen". Van hetzelfde zestigtal bleken er 5 Bij het begin van het nieuwe schooljaar is een groot aantal kin deren ineens kleuter-af. Zij gaan voor het eerst naar de 'grote' school. Bij al het nieuwe dat zij daar leren moeten zij zich ook nog zelfstandig in het verkeer leren bewegen. Help hen daarmee, vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer alle weggebrui kers, door vooral in de omgeving van de scholen extra voorzichtig te (vijf) niet afgesloten te zijn, waar van er twee waren die geen con tactsleutel nodig hebben om gestart te worden. De oorzaak Noncha lance. Verregaande nonchalance. Doch er is zo bleek onze verslaggever nog een groepje mensen dat waakt over het rollend materieel. Toen na de nachtelijke dagtaak on ze verslaggever dit alles constateer- Vervolg op pagina 2 Uitgebreide collectie's in Gladde Ringen diverse modellen van VAt t.m. 10 mm. breedte, in de merken ANJER OESIRÉE CONSTANT W.M. 5 Modern bewerkte modellen met rood ol wit gouden versiering. Mensenleven garantie. Op gratis inscriptie kunt U wachten c

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1