tiet nieuwe n Rijdende brokken staal doden jong leven SVV met nieuw elftal tegen PSV z waren mooi ptettig twAm fy'cie Schiedamsche Cartonnagefabriek GESLAAGDEN BIJ HET INSTITUUT DE PATER EN MEIJERS Mr. van Vloten kantonrechter 300 KINDEREN LATEN PER JAAR HET te Schiedam LEVEN IN HET VERKEER Nu op Har ga STRAKS gaan ze weer naar de SCHOOL Ursus oefent Wedvlucht van De Vrijheid KNMTP maakt trip naar Enkhuizen - pas op - Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. Mr. Wessels vervangt notaris Meijer - opvoeding - -verantwoordelijkheid- Bioscoopprogramma maar I— 1^—i Redaktie en advertenties: BROERSVEST 12 5, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dageli|ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 15e JAARGANG No. 87 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Vrijdagavond komen de Rood-groe- nen voor de eerste maal in hun nieuwe omgeving op het Sportpark HARGA (het hoofdveld van 't sport park) van Hermes D.V.S.) uit tegen de Eindhovense ere-divisievlub PSV. De nieuwe S.V.V.-oefenmeester, de heer Gosens zal ongetwijfeld tegen deze sterke ere-divisieclub zijn sterk ste elftal in het veld brengen waar bij hij zijn aanwinsten in de nieuwe formatie zal willen uitproberen, t.w, de nieuwe doelverdediger en ex Spartaman Jan v. d. Velden, de ach terspeler Pim Visser die van Elink wijk is gekomen en vroeger bij Spar ta in de verdediging excelleerde, ter wijl bij de voorwaartsen van de Rood-groenen de ex-C.V.V.'er Fr Torcqué zijn naam als doelpunten maker waar moeten maken. Mogelijk zal ook reeds de ex-Herm D.V.S.'er Theo v. d. Poel in deze be langrijke oefenwedstrijd zijn kans krijgen. Ook de Eindhovense ere-divisieclub P.S.V. beschouwd deze oefenwed strijd van groot belang. De P.S.V.'ers komen in een sterke formatie naar Schiedam met op de rechtsbuiten plaats de ex-S.V.V.'er Eddy Koens, en verderBals (doel), Donners, Wiersma, Brusseler, Kemper, Van Wissen, Theunissen, v. d. Kuilen en v. d. Berg. Het sedert augustus 1964 vakant e- kantoor van de per 1 augustus eer vol ontslagen notaris J. F. W. Meijer wordt waargenomen door mr. F. M. C. Wessels, kandidaat-notaris. Het kantoor blijft gevestigd op het oude adres: Nassaulaan 55, Schie dam. (Van een onzer verslaggevers) We hebben laatst ergens gelezen, dat er per jaar ongeveer drie honderd jonge kinderen in het verkeer om het leven komen. Als mensen van onze tijd zijn we een beetje afgestompt met cijfers en statistieken en zo'n bericht over driehonderd dode kinderen per jaar maakt dus niet eens zo'n verschrikkelijke indruk op ons. We raken alleen nog maar ontsteld over spectaculaire catastrofes, zo als bijvoorbeeld die van de schoolkinderen in Keulen, die door een geesteszieke met een vlammenwerper om het leven werden ge bracht, terwijl hun onderwijzeressen met een lans werden door stoken Dat bericht maakte ons stil en vervulde ons met af schuw. nen kinderen helpen bij 't overste ken, kunnen 't behoeden tegen geva ren die ze niet zien. Wielrijders en bromfietsers kunnen ook hun bij drage leveren aan de veiligheid van de kinderen in 't verkeer door bv. bij zebrapaden, waar kinderen staan te wachten, duidelijk vaart te minderen en hen een teken te geven dat men gaat stoppen. En wannéér er een auto of ander voertuig voor zo'n ze brapad stopt, stop dan zelf ook, zo dat het kind, in de mening dat het veilig de weg over kan, niet verra derlijk wordt gegrepen door onver wachts opduikende brommers, fiet sers of auto's. Groot is ook de verantwoordelijk heid van de ouders. Wanneer zij sa men met hun kinderen aan het ver keer deelnemen, dienen zij door een goed voorbeeld het kind als het wa re op te voeden in het verkeer. Al leen maar zeggen, dat het kind wanneer het alleen de straat op gaat „voorzichtig moet zijn" heeft geen effect, wanneer men niet heeft la ten zien hóé men voorzichtig moet zijn. Maar toch is de verkeersramp in ons eigen land, waarbij driehon derd kinderen driehonderd! worden verminkt, gedood, niet door vlammenwerpers, maar door rijdende brokken staal, minstens even indrukwekkend en spectacu lair, als wij ons even indenken, dat het ónze kinderen, broertjes, zusjes, kleinkinderen kunnen zijn, die we op deze verschrikkelijke manier kunnen verliezen. Of wanneer deze verkeersramp, die zich nu uitstrekt over een heel jaar, zich zou voltrek ken binnen één dag. Zouden er dan geen schuldigen worden gezocht? Zou dan niet openlijk worden ge- eist, dat er maatregelen werden ge nomen om herhaling van zo'n cata strofe te voorkomen? Ongetwijfeld. Maar is het dan niet reëel, dat we ook maatregelen eisen en nemen, nu die driehonderd kinderen niet op één dag, maar binnen één enkel jaar ten offer vallen aan de maniak, die moloch, van het moderne verkeer? in zeker opzicht zijn wij volwasse nen verantwoordelijk voor de drie honderd dode kinderen per jaar, en de maatregelen zullen wij dus ook van onszelf moeten eisen. Vooral nu de zomer ten einde raakt, de scholen weer beginnen, en tienduizenden kleuters voor het eerst naar de grote school gaan en dus ineens kleuter- af zijn. Die jonge kinderen hebben geen ervaring, geen inzicht in het verkeer, maar moeten er toch alleen doorheen, want de meeste ouders hebben geen gelegenheid om elke dag opnieuw him kinderen zelf weg te brengen. Het Verbond voor Veilig Verkeer vraagt ook dit jaar weer de aan dacht van alle volwassen weggebrui kers voor de moeilijkheden van het jonge schoolgaande kind. Het doet een beroep op alle gemotoriseerde weggebruikers om in het verkeer rekening te houden met de onver wachtse bewegingen v. kinderen, die verdiept in hun spel van en naar school, want kinderen spelen altijd, plotseling tussen geparkeerde auto's de weg op kunnen schieten, die een bal kunnen nalopen, die onvoor- zichti goversteken. Voetgangers kun- Sedert 22 juli is „Ursus" volop aan het trainen met een kernploeg van ruim 20 spelers, welke training on der leiding staat van de heren L. Weeda en M. van Kampen. Oud lid L. Weeda heeft de techni sche training voor zijn rekening ge nomen en M. van Kampen, bestuur der van „Ursus", de conditie-trai ning. Op zondag 9 augustus om 11 uur wordt gestart met een oefenwed strijd tegen W.F. Veder zal er op 23 en 30 augustus geoefend worden. Op 30 augustus zal dit gebeuren in Arnhem tijdens een tournooi van P-okïshaaf. Bij de in de maand juli te Delft ge houden Middenstandsexamens slaag den voor het diploma „Algem. Han delskennis" de volgende dames, al len cursisten van het instituut „De Pater en Meijers" te Schiedam: D. Bikker v. d. Meulen; H. J. Beze- mer; M. H. Bruyn; A. W. Bijl; M. D. Dirks; A. M. v. Dorp; M. M. v. Dijk; Y. F. v. Geerenstein; G. Groeneweg; H. M. Haenraets; M. D. J. Hersbach; C. M. van Hoogdalen-Bergkotte; H. J. Kooistra; F. Korsten; A. Mackay; C. L. Mieloo; E. Noordijk; E. A. Overdijk; Quartel v. d. Marei; M. J. D. L. Rebers; A. A. Rosman; J. J. v. Saus; T. Vermeer; A. Vermeer. Tevens de heren: Th. Baanvinger; M. v. Berkel; R. Berkel; J. P. B. Biemans; J. P. Blom; H. Bode; J. Breugem; J. Brökling; G. de Bruin; L. W. Burger; F. van Duyvenbode; Th. W. J. A. Engering; A. J. Franken; C. J. Gerritse; B. J. Hartendorp; J. M. Hesselberth; J. Hoogendoorn; T. van 't Hof; P. v. Hoogdalem; H. J. Jansen; J. P. C. Juyn; P. J. v. d. Kloet; A. J. Lange- veld; J. Lensveld; E. H. Lepolder; N. Louis; M. Meulstee; H. M. J. J. Meijer; J. A. Nooteboom; G. Pap pers; F. J. Poutsma; F. J. Siwers; B. J. Siemonsma; P. Smit; A. J. Snijders; H. Steenbergen; A. Streng; H. P. Thoen; D. Verhey; J. D. Visser; L. van der Wal; B. C. J. v. d. Wal; J. J. L. A. M. Willems. „De Vrijheid" hield een wedvlucht voor duiven-broed-1964 vanuit Terg- nier over een afstand van 264 km. Er werden 600 duiven losgelaten. De eerste 25 prijswinnaars waren: 1-3-4-6-18 M Putters, 2-9 H. v. Steen, 5 A. Houtsma, 7-25 L. Wijnen, 8 C. Lems, 10 M. de Jong, 11-13-22 F. Wijzenbroek, 12 J. Blom, 14 L. Tromp, 15-16 D Ram., 17 J. v.d. Ent, 19 gebr. v.d. Windt, 20-23 P. Verlin de, 21 A. Verhaal en 24 J. Schrumpff. Passage-T theater. T.m. woensdag 12 aug. „The Beat les" „A hard day's night" dagelijks (en zaterdag en zondag) 1.30, 3.30, 7 en 9 uur (geprolongeerd, 2e week) Monopole Theater: Donderdag: 2 en 8 uur: „Aan de Justitie ontkomen" (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 2, 7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur; maandag en dinsdag 2 en 8 uur; woensdag 8 uur: „Goliath en de zonden van Baby- Ion" (14 jaar). Zaterdagnacht, 12 uur: Amerika bij nacht" (18 jaar). Tenslotte kunnen zowel ouders als onderwijzers de kinderen zoveel mogelijk trachten in te prenten, dat zij gebruik moeten maken van ze brapaden, dat zij nooit hardhollend en plotseling, maar voorzichtig en duidelijk moeten oversteken, dat zij desnoods de hulp moeten inroe pen van ouderen, wanneer ze het alleen niet aandurven. Wanneer alle ouderen dit najaar die aandacht zullen opbrengen voor het kind in het verkeer, die het Verbond voor Veilig Verkeer van hen vraagt, bestaat in elk geval de redelijke kans, dat de catastrofe van de drie honderd dode kinderen per jaar uit eindelijk zal kunnen worden inge perkt. In Schiedam is bij koninklijk besluit van 17 juli benoemd tot kantonrech ter mr. W. E. van Vloten, tot nu toe kantonrechter te Zierikzee. Mr. Van Vloten, die zoals bekend mr. P. B. Cos opvolgt, die op 30 juni met pensioen is gegaan, werd op 11 juni 1911 geboren te Utrecht waar hij ook het gymnasium be zocht. Na zijn gymnasiale opleiding stu deerde mr. Van Vloten rechten in Utrecht. Hij begon zijn werkzaam heden bij de rechtelijke macht als substituut-griffier in Dordrecht. Na dat hij enige tijd als griffier werk zaam was geweest op het kantonge recht in Rotterdam werd mr. Van Vloten op 8 mei 1957 benoemd tot kantonrechter in Zierikzee. De da tum van zijn installatie in Schiedam is nog niet bekend. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde organiseert samen met de af deling Enkhuizen voor zaterdag 29 augustus een excursie naar de bloe menvelden in de kop van Noord- Holland. Op het reisprogramma staan o.a. 'n bezoek aan een proefveld, een boot tocht langs de bloemenvelden, een gezamelijke lunch en als toevluchts oord bij minder vriendelijk weer het Zuiderzeemuseum. De heenreis gaat door de Velsertunnel, terwijl terug gepoogd zal worden nog (voor zo ver de tijd dat toelaat) iets van Edam en Volendam te zien. Men ver trekt de 29ste om half acht in de morgen. Een 2de tocht staat op het KNMTP- programma voor de maand septem ber. Het is een bezoek aan Aals- meer's bloemencorso, en indien mo gelijk een bezoekje aan 'n kwekerij. Door een speciale onteigenings wet zullen dan eindelijk de sierlijke maar tevens zo gevaarlijke paaltjes op de Dam nabij de R.K. Leeszaal verdwijnen. De Staatssecretaris van O.K.&W. heeft de gemeente Schie dam verzocht de antieke zuiltjes met de grootste omzichtigheid te laten verwijderen. Tot een nadere bestem ming voor de paaltjes is gevonden zullen zij op het terrein van Ge meentewerken worden bewaard. (EN NOG GOED BETAALD OOK) Zie de advertentie op pagina 3 tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1