Het nieuwe „Waar haal je zo gauw een naam vandaan" f M Sporthal-ijzerconstructie komt naar Schiedam transport over de weg Duivensport Filmagenda „EEN TYPISCH HOLLANDSE, MAAR ZWARE OPGAVE diet ïeptettia wetten fcf de Schiedamsche Cartonnagefabriek NU RUIM JAAR NA AANKOOP: Eurobal nog zonder Esslinger danseurs Goedkoop glas voor de Sporthal sporters uit de kou Oliestook voor de Sporthal S.V.V. mindere van P.S.V. Muzikaal ..podium der blijheid" bespeelde zaal Aanbod: Esslingers aten hutspot met klapstuk en erwtensoep in „De Kethel" Sport Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. I i H: centimeter roest decoratie bessenft ee genoeg volgend jaar alle zestig huis of ruine tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 4 Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Huisblad Pers WOENSDAG 12 AUGUSTUS 15e JAARGANG No. 89 Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkl 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Zaterdagavond beleefde het Eurobal 1964 zijn eerste lichtvoetige dansavond. Nadat Martin Dielemans, een van de organisatoren, alle aanwezigen van harte welkom had geheten en namens het organiserende comité de leer lingen van de Rotterdamse academie van beeldende kunsten die de zalen hadden ingericht, had bedankt, ging het doek van de grote zaal open en begon het danstumult. Op de tonen van „The Perdido Street Paraders", een van de winnaars van het Loosdrechtse Jazz Concours 1963, kwamen tegen half negen de eerste danslustigen op de vloer. In de bovenzaal barst te „The Hellcats" los, terwijl in de kleine foyer „The Flamingo's" startten. Heel wat rustiger, maar zeker niet minder gezellig, was het in de Bron, waar de Hongaarse pianist Gregor Serwittsch een stukje Hongarije voor schotelde aan de romantiek-zuchtige aanwezigen. dium der blijheid („waar moet je zo een, twee, drie een naam van daan halen") is ook niet van te vo ren ontworpen. „We zagen een hele stapel van die kartonnetjes liggen met rare vor men, en we vonden het wel leuke dingen om iets mee te doen. Met wat verf erop, en wat latten er achter hebben we gekeken hoe het met het licht het beste uitkwam". En het kwam zaterdagavond heel goed uit. Toen Hans, Wessel, Frank en Nicolay bij het opengaan van het doek in het begin van de avond hun werk hadden aanschouwd, en het complimentje in ontvangst hadden genomen kon Nicolay met een te vreden gezicht zeggen: „Kom jon gens, daar gaan we er eentje op ner men!" De Stichting Sporthal Schiedam heeft dit heugelijke en bemoedigen de nieuws gisteren losgelaten. Een aantal transportbedrijven uit Schie dam en omgeving zullen de april vorig jaar door de gemeenteraad goedgekeurde aankoop systematisch vanuit Gorcum naar Schiedam ver voeren. De stalen segmenten en spanten waaruit de toekomstige sporthal zal moeten worden opge bouwd, liggen nog steeds op het ter rein van de fa. M. van Dijk. Het is een -uit dump gekochte mobiele hangaar, in de laatste oorlog door de RAF gebruikt. Al zijn naar wordt medegedeeld de onderdelen geprepareerd tegen oxidatie, een flinke roestlaag zal voor toekomstig gebruik nog moe ten worden verwijderd. Dit zal naar alle waarschijnlijkheid beuren bij het zandstraal- en schoperingsbe- drijf Krayema aan de Strickledeweg, aldus vernemen wij uit doorgaans welingelichte bron. GG. „De Vrijheid" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanuit St. De- nis over een afstand van 362 km. Door het wisselvallige weer had de ze vlucht vermoedelijk een traag en daardoor vreemd verloop. De uit slag was daar dan ook naar. 1 F. Wijzenbroek, 2 gebr. v.d. Windt, 3- 11 L. Wijnen, 4-15-22 W. de Winter, 5 Th. Juyn, 6 D. Bakker, 7 G. Bar- zilay, 8 M. Rink, 9 M. de Jong, 10- 20 C. Rigters, 12-17-21 P. Pols, 13 J. Schrumpf, 14 A. Limborg, 16-18 M. Putters, p9 19 P. L. Verlinde, 23 H. Overheul en 24 J. Doejaaren. Hans Soeters, Wessel van het Hoen, Frank van Wageningen en Nicolay Dielemans zijn de vier jongelui die verleden week van 's morgens 9 uur af tot 's avonds 10 uur bezig zijn geweest met het aanbrengen van de decoraties. Ze hebben niet van voorbeelden gewerkt, tenminste dat vertelde Nicolay Dielemans ons. „We hebben meteen geschilderd, anders wordt het niet expressief genoeg". De aankleding van het po- Van Katwijk's glashandel te Schie dam heeft toegezegd medewerking te verlenen voor de sporthal. Deze medewerking bestaat uit het leveren van het benodigde glas voor een prijs die beneden de kostprijs ligt. Hierdoor wordt een besparing ver kregen van 30% op de begrotings post voor glas bij de bouw van de sporthal. Passage Theater: Stan Laurel en Oliver Hardy: „Stad op stelten". Alle leeftijden. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur; weekend: 2,4.15, 7 en 9.15 uur. Geheel onverwachts kwam de „oude" Simon Rynbende, vergezeld van een bijzonder lieftallige Bessen- fee, het Eurobal met een bezoek vereren. Achter de schmink, en een aangeplakte grijze baard stak Ber- til Sax, (25(, in het dagelijks le ven vertegenwoordiger. Lenie van Beugen was de charmante bessen- fee, die zonder bessen verkoopster is in een herenmodezaak. Bertil Sax had het naar zijn zeggen warm, en vond het nogal moeilijk om af en toe niet eens flink uit zijn rol te vallen als een toevallig voorbijko mende vriend hem toeriep: .Joh Bertil wat ben jij moeilijk aan het doen!" Lenie van Beugen, die in haar prachtige jurk verlegen glim lachte onder het „Oh "-geroep van de mannelijke aanwezigen, had het best naar haar zin in deze functie. Ja, men is ook niet elke dag fee en men ziet ook niet alle dagen zulke charmante feeën. Het aantal bezoekers viel de eerste avond overigens best mee. Ruim 500 bezoekers passeerden de con trole. Volgens Frits Renirie konden er nog wel 100 bij. Het was nu ook leuk, leuker dan met nog 100 erbij, volgens ons. - JD. „Problemen zijn er om te overwinnen"zo moeten de tien jonge Esslinger Schiedam- vaarders gedacht hebben bij het aanschouwen van bet ontvangstdiner in het rustiek gelegen paviljoen Beatrixpark. „De Ketel", grenzend aan een vijver in het immer groene Maandagavond werden zij officieel door de Stichting de Schiedamse Gemeenschap welkom geheten na 'n nogal in de war gelopen aankomst zondagavond op het Schiedamse sta tion. Voor de Duits-Nederlandse aanval op de volle borden erwtensoep, ge volgd door een even dappere op de dito met hutspot plus klapstuk, ver welkomde de heer G. Leenders, vice-voorzittar van de SG de Duitse gasten. Notabele inee-eters aan deze zware dis waren Schiedams burge meester mr. J. W. Peek en echtge note, benevens mevrouw De Rode, echtgenote van de door ziekte ver hinderde Duitse consul te Rotter dam. „Spijtig genoeg" aldus meldde de heer Leenders „kunnen we nog geen 60 jongeren in onze stad her- A. de Jong N.V. te Schiedam en Vlaardingen, verleent medewerking bij het tot stand komen van de Sporthal in Schiedam, door het le veren van volautomatische oliege- stookte luchtverwarmers, tegen de kostprijs en bovendien 'n financiële bijdrage van ƒ3000. bergen, maar misschien is het vol gend jaar zover". Na het nuttigen van de maaltijd luis terden de door het gekruidde klap stuk danig verhitte aanwezigen naar het welkomstwoord van het hoofd van het gemeentebestuur die de woorden van koningin Juliana aan haalde, die zij bij een bezoek aan Denemarken tegenover Kopenhaag- se studenten had uitgesproken: „Over 25 jaar leven we in hetzelfde huis of in dezelfde ruïne. We moeten verder dan de EEG kijken, we moe ten Europa één maken" verkondigde mr. Peek, die verder nog Schiedams veelzijdigheid bezong. („We hebben alles, water, een haven, scheepswerven, bloemen en brande rijen, behalve klompen, daar zijn we gelukkig uitgegroeid"). Een verkoeling brengende portie ijs scheidde speech 2 van speech 3: Ess- lingenvaarders-reisleider Henk Roo- denrijs (29) dankte de Esslinger- groep voor de Duitse geneugten van de afgelopen weken en wisselde het preekgestoelte met Duitse paral lel Ectis Zoll, die behalve de mede deling dat „de Duitse gasten het bij zonder met hun pleegouders getrof fen hadden" demissionaire SG voor zitter F. A. de Wolff namens de Kreisjugendring een 'Handgemacht' vaandel met Esslinger wapen over handigde. Dezelfde avond sloten 10 paar Duit se ogen zich in afwachting van Klaas Vaak en een tocht naar de Deltawerken (N.V. W. A. Hoek), die inmiddels succesvol achter de mg ligt. GG. VOETBAL. Minder grandioos was de oefenwedstrijd van SVV tegen PSV, al willen we geenszins bewe ren, dat SW een slechte wedstrijd heeft gespeeld. Het werd een 6-1 nederlaag, maar ons inziens zou een nederlaag van 4-2 de verhouding beter hebben weergegeven. Maar ja, doelpunten tellen nu eenmaal en dus moet men zich daarbij neer leggen. (EN NOG GOED BETAALD OOK)

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1